|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Golota pred otroci
30.4.2014 11:35:52   
Anonimen
Prosim samo za resne odgovore.
Do zdaj mi je bilo normalno, da so naju z možem hčerke videle golo v kopalnici, hodimo tudi v nudistične kampe.
Ni bila golota res noben tabu.
A se vam zdi primerno, da tako ostane. Starejša hčerka bo je stara 10 let in se ji telo že spreminja.

  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 13:09:20   
RIJA*
bo pa ja sama pokazala, kaj ji odgovarja in kaj ne.


(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 13:37:45   
Anonimen
Ne, meni ni primerno; oblačila imajo svoj namen, ključ na vratih kopalnice tudi. Otroke vozit na nudistični kamp mi je nenormalno glede na to kako se danes svet vrti in kaj vse lazi po njemu.

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 13:58:28   
Anonimen
meni se ne zdi to noben tabu, res je da ne bom sedaj šla po mestu naga, ampak doma za štirimi stenami pa to res ni nobena reč, ... moja ta večja bo imela 12, ta mala pa 7, kopamo se v kopalnici, kjer smo ponavadi vsi štirje,... ja tudi ko pozabim brisačo v hodniku jo grem iskat... naga.... kaj čem emšo me daje,.. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 14:18:30   
RIJA*

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Ne, meni ni primerno; oblačila imajo svoj namen, ključ na vratih kopalnice tudi. Otroke vozit na nudistični kamp mi je nenormalno glede na to kako se danes svet vrti in kaj vse lazi po njemu.


pa med seksom trda tema in misijonarec....

ključe imamo samo za avto in vhodna vrata...pa lakat na pecikl....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
30.4.2014 15:58:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 16:17:55   
mateyka
mene je začelo RESNO motit okoli 10 leta, ko so moji starši še vedno prosto uletavali in/out v kopalnico in če sem se oblačila (ni mi pasalo in čao). klinc pa ti "svobodni" principi, ko zato ti nimaš svoje zasebnosti in intime, ko si jo želiš.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 17:15:52   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: RIJA*

bo pa ja sama pokazala, kaj ji odgovarja in kaj ne.




Se strinjam

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Golota pred otroci
30.4.2014 17:18:18   
Stanislava_
IZVIRNO SPOROČILO: Gromska

Če bi postavili tabuje na pravo mesto, bi bilo (so)bivanje v tej družbi lahkotnejše. Uživanje mnogih "vitaminov" je redna praksa brez tabujev v mnogih družinah, preveč dela je super cenjeno in odlikovano v današnjem kapitalizmu ... Uboge ritke pa moramo skrivat doma še pred tistimi, ki so skoraj iz tam prišli ven. user posted image


Golota je stvar osebne intime in stvar kulture in dokler jo urejamo doma je enostavno - kiklco gor, ko nam vsem ustreza biti oblečen in kiklco dol, ko nam ne. Ne gre za skrivanje, ampak za upoštevanje intime odraščajočega najstnika, ki spremembe različno sprejema.

_____________________________

Kvačkam.
In #štrikam#.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   [Brisano sporočilo]
30.4.2014 17:34:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu RIJA*)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
2.5.2014 9:06:47   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 10:53:24   
Anonimen
Jaz mislim, da je nekje pri 10tih tista meja. Eni jo dosežejo prej, drugi pozneje, če si pozoren siurno opaziš. Če imata pomisleke so mogoče že utemeljeni. Vsekakor ni fajn priti na dopust v nudistični kamp in ugotoviti, da je punci težko. Na vašem mestu bi izbrala tak kamp, ki ima dva dela.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 11:17:38   
m_o_i
juuj, mi imamo pa kontra probleme-mulc je v letih, ko preucuje razliko med fantki in punckami...
a pol pravte, da okol desetega leta mineuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 13:16:57   
Sljiva

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Na vašem mestu bi izbrala tak kamp, ki ima dva dela.


Tega si pa v praksi ne predstavljam. Šotor stoji torej na oblečenem delu kampa, 10 letnica hodi tam na plažo (sama?), starši in mlajši otroci pa na nudistično plažo? Nobenega smisla... Je že bolje, da gredo potem vsi v oblečen kamp.

Že leta hodimo v nudistični kamp. V teh letih sem opazila, da dejansko obstaja populacija med cca. 11- 17-im letom, ki nosi ves čas kopalke. Nikogar ne motijo in noben se ne vtika v njih, še najmanj starši. Pri teh najstnikih nisem opazila nobene zadrege pri sobivanju z ostalimi nudisti. Dopuščam pa možnost, da niso vsi najstniki takšni in da bi komu to res lahko povzročalo nelagodje.

Mislim, da precej vpliva tudi to ali so že od malega hodili v nudistične kampe in jim je to pač nekaj normalnega.

Kar se tiče doma, svojih navad ne misliva spreminjati, kopalnice ne bomo zaklepali, občasno bom šla gola po hodniku iz kopalnice do splanice, nikakor pa ne bom uletavala brez vprašanja v kopalnico, ko je nekdo notri, tega niti sedaj ne počnemo.

Kot so že nekatere napisale, najstnik sam pove kaj mu paše in kaj ne in to bomo seveda spoštovali. Že sedaj pa ne poležavamo na kavču nagi ali kaj podobnega. Niti nisem dovolila, da so otroci z menoj na wc-ju, že tam od enega leta dalje jim dajem vedet, da sta wc in kopalnica stvar osebne intime.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 14:12:06   
Anonimen
Tega si pa v praksi ne predstavljam. Šotor stoji torej na oblečenem delu kampa, 10 letnica hodi tam na plažo (sama?), starši in mlajši otroci pa na nudistično plažo? Nobenega smisla... Je že bolje, da gredo potem vsi v oblečen kamp.


Ne. Šotor imaš v oblečenem delu, Vsi se hodite kopat v nudistični del. Če opaziš, da je 10 letnici neprijetno hodite vsi v oblečeni del. Lažje kot zamenjat kamp po dveh dneh dopusta ( vsaj po mojih izkušnjah) ali pustit otroka v neprijetnem položaju. Ker ne gre zgolj zato, da je lahko punci v puberteti nerodno bit gola ampak tudi za to, da obstaja možnost da ji je neprijetno zaradi golote drugih okrog nje. Mogoče pri 10 res še ni nobenih težav, pri 13, 14 pa bodo skoraj zagotovo. Pač se vsa družina malo prilagodi.

(odgovor članu Sljiva)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 17:28:16   
Sljiva
Ja, OK. Ampak meni se zdi, da se da že pred odhodom na morje ocenit ali ji bo to nevzdržno ali ne. Saj znake opaziš tudi doma. In če kaže očiten odpor, gremo pač vsi v oblečenega.
Ne vidim neke velike razlike med nago plažo in nagim kampom.

Sicer ne bom preveč pametna, ker me to še čaka, tastarejša je zdaj stara 9 in trenutno še navija za to, da gremo v isti kamp kot vedno, ampak kolikor gledam otroke znancev v tem kampu, to ne predstavlja takega stresa za odraščajoče otroke, kot se mogoče zdi. Punce po 10-em imajo oblečen spodnji del kopalk in that's it. Nihče ne jamra, da bi šel domov.

By the way, meni bi bilo pri teh letih tudi nerodno gledat svoje starše nage, ampak jaz jih tudi nikoli prej nisem videla nagih, moji otroci pa naju (in ostale ljudi v kampu) vidijo že od malega, vsaj 14 dni na leto, po mojem je to malo razlike... No, bomo videli.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 18:45:05   
picola1
Mi tut hodimo na nudistično, doma se ne skrivamo en pred drugim, itd. Otroka sta stara 7 in 4. Zaenkrat ni nobeden od njiju pokazal, da ju golota moti, verjamem pa, da bo verjetno prišel čas, ko se bo to zgodilo. Takrat bomo pač malo prilagodili zadevo in bomo poskušali malo bolj spoštovati intimo. Jst si to predstavljam tako, da se najstnik itak začne zapirat v sobo, poterebuje nasplošno več intime, itd. in tako se začne ta potreba odražat tudi na telesnem nivoju. In je edino prav, da se to spoštuje.

Kar se pa tiče nudistične plaže...preden boste kamorkoli šli, se doma pogovorite s hčerko ali bi jo motila nudistična plaža ali ne, predebatirajte različne scenarije (ali bi jo motila njena golota, golota drugih, vajina golota, itd.). Naj sama pove, saj je dovolj stara...

_____________________________

Indijanska prerokba: Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti.

(odgovor članu Sljiva)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 19:31:43   
Anonimen

IZVIRNO SPOROČILO: Sljiva

Ja, OK. Ampak meni se zdi, da se da že pred odhodom na morje ocenit ali ji bo to nevzdržno ali ne. Saj znake opaziš tudi doma. In če kaže očiten odpor, gremo pač vsi v oblečenega.
Ne vidim neke velike razlike med nago plažo in nagim kampom.

Sicer ne bom preveč pametna, ker me to še čaka, tastarejša je zdaj stara 9 in trenutno še navija za to, da gremo v isti kamp kot vedno, ampak kolikor gledam otroke znancev v tem kampu, to ne predstavlja takega stresa za odraščajoče otroke, kot se mogoče zdi. Punce po 10-em imajo oblečen spodnji del kopalk in that's it. Nihče ne jamra, da bi šel domov.

By the way, meni bi bilo pri teh letih tudi nerodno gledat svoje starše nage, ampak jaz jih tudi nikoli prej nisem videla nagih, moji otroci pa naju (in ostale ljudi v kampu) vidijo že od malega, vsaj 14 dni na leto, po mojem je to malo razlike... No, bomo videli.user posted image


MI se sicer doma nimamo navade sprehajati nagi zato tega nisem opazila pred dopustom. Vedno smo hodili v nudistični kamp in mojemu sinu do 13 leta ni bilo nobenih težav, potem pa. V bistvu sem morala vrtat v njega kaj je sploh narobe, ker sprva ni hotel nič reči ( verjetno ga je bilo sram) ampak se je le čudno obnašal. Mi smo potem z nudističnimi kampi zaključili. Hodili smo v take z dvemi deli, da sva midva z možem lahko še vedno šla kdaj plavat tudi brez kopalk in je vsem odgovarjalo.

(odgovor članu Sljiva)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Golota pred otroci
2.5.2014 19:55:20   
koala
Pogovori se z njo, tak babji čvek pa načneš temo in boš videla. Jaz se pred otrokom sicer ne skrivam, je pa res da v nudistične kampe nismo nihkoli hodili.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Golota pred otroci
5.5.2014 12:51:41   
Anonimen
Ne vem kako je s puncami. Mi imamo najstnika (13 let) in ni bi zaradi golote v nudističnem kampu še nikoli težav. 

(odgovor članu koala)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Golota pred otroci
5.5.2014 12:58:49   
ronja
Tudi sama mislim, da bo sama pokazala. Večinoma najstnikom ni prav, da jih starši ali drugi ljudje gledajo nage, jih pa velikokrat ne moti, če oni vidijo starše nage (v kopalnici ko se tušajo, recimo, ne v kakih drugih situacijah).
Sama ne bi otrok nikoli silila, da naj bojo nagi, če jim ne paše (zaenkrat so še v letih, ko jih je treba silit naj se oblečejo:D), ne bi pa komplicirala, če bi pozabila gate in šla naga ponje in šla bi na divje plaže, kjer je lahko vsak tako, kot mu paše - to se mi zdi najbolj fer. In je otrok lahko v kopalkah, če je pač v teh letih in je lahko mama brez, če ji tako paše. Live and let live:).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Golota pred otroci
5.5.2014 15:04:17   
alda
Pri nas imamo kot pri Riji le 3ključe:za vhodna vrata, avto in ketno za kolesa.
Če so vrata v stranišče ali kopalnico zaprta ali priprta to pomeni, da je nekdo noter in ne hodimo takrat "težit".,če pa lih kaj nujno rabimo,
pa ni težav.
Goli ne paradiramo drug pred drugim, če pa se kdaj "naleti" na to,pa ni noben bav-bav.
Je pa res, da se to zgodi zelo zelo redko.
Je pa punca skoraj17.let, fant pa 10.let star.

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Golota pred otroci
6.5.2014 12:48:51   
Anonimen
Kaj naredite oz. kako reagirate ko vidite sina z erekcijo?

(odgovor članu alda)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Golota pred otroci
6.5.2014 13:09:26   
ronja
Do zdaj: sem ga do konca previla, kaj pa najuser posted image , zdaj je na srečo iz plenic in ni problem.
Kasneje bi se pa obrnila stran in bi se delala, da nisem nič videla, mislim, da bi si to večina najstnikov želela.

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Golota pred otroci
6.5.2014 22:20:00   
Frodo Bisagin

IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Kaj naredite oz. kako reagirate ko vidite sina z erekcijo?


Ce bis e zaklepali in skrivali bi verjetno padla v nezavest. Sicer ne reagiram, kaj pa naj bi reagirala??? Dete ve, da je to normalno in da je kazalec njegovega splosnega dobrega zdravja ter zadeva, ki jo ne more vedno kontrolirati, posebej ne v puberteti.

_____________________________

Hlapci! Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni, ustvarjeni za hlapčevanje. Gospodar se menja, bič pa ostane, in bo ostal za vekomaj; zato, ker je hrbet skrivljen, biča vajen in željan!
(Ivan Cankar)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?