|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   HSG - Histerosalpingografija
28.10.2013 12:38:57   
shoegal
Pozdravljene,

sem preiskava forum, ker sem skušala svoje vprašanje umestiti v katero od že odprtih tem, a ustrezne nisem našla.

Midva že več kot eno leto delava na user posted image , pa zaenkrat še ni bilo sreče. Moj UZ je bil bp, ker pa sem imela motnje pri ovulaciji, mi je ginekologinja predpisala clomid. Po štirih mesecih jemanja klomida (ki je sicer sprožil ovulacije) še vedno ni bilo uspeha. user posted image Vmes je moj dragi opravil spermiogram, ki je brez posebnosti.

Zdaj mi je ginekologinja dala napotnico za HSG preiskavo. Prebrala sem seveda vse mogoče, od tega, da nekatere ne čutijo praktično ničesar, oziroma le rahlo napetost ali blage krče, do tega, da nekatere od močnih bolečin omedlevajo in kričijo. Pa pustimo zdaj to ob strani, čeprav bom vesela vsakršne izkušnje katere, ki je že bila na tej preiskavi. Predvsem me zanima, koliko časa traja sam postopek in to, ali bom šla lahko po tem postopku sama domov, oziroma me more kdo priti iskat? Teh podatkov nisem zasledila nikjer, tako da bom hvaležna za kakšno informacijo. Hvala.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HSG - Histerosalpingografija
28.10.2013 12:50:26   
Anonimen


Tukaj si preberi kako in kaj midva se tudi trudiva 2 leti s tem da sem imela 3 ss ko sem bla na clomidu http://www.reprodukcija.si/preiskave/histerosalpingografija-hsg/
IZVIRNO SPOROČILO: shoegal

Pozdravljene,

sem preiskava forum, ker sem skušala svoje vprašanje umestiti v katero od že odprtih tem, a ustrezne nisem našla.

Midva že več kot eno leto delava na user posted image , pa zaenkrat še ni bilo sreče. Moj UZ je bil bp, ker pa sem imela motnje pri ovulaciji, mi je ginekologinja predpisala clomid. Po štirih mesecih jemanja klomida (ki je sicer sprožil ovulacije) še vedno ni bilo uspeha. user posted image Vmes je moj dragi opravil spermiogram, ki je brez posebnosti.

Zdaj mi je ginekologinja dala napotnico za HSG preiskavo. Prebrala sem seveda vse mogoče, od tega, da nekatere ne čutijo praktično ničesar, oziroma le rahlo napetost ali blage krče, do tega, da nekatere od močnih bolečin omedlevajo in kričijo. Pa pustimo zdaj to ob strani, čeprav bom vesela vsakršne izkušnje katere, ki je že bila na tej preiskavi. Predvsem me zanima, koliko časa traja sam postopek in to, ali bom šla lahko po tem postopku sama domov, oziroma me more kdo priti iskat? Teh podatkov nisem zasledila nikjer, tako da bom hvaležna za kakšno informacijo. Hvala.



(odgovor članu shoegal)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HSG - Histerosalpingografija
28.10.2013 14:20:56   
olana
Jaz sem imela Hsg 3x, če imaš neprehodne jajcevode boli k strela. Če so prehodni se da zdržat. Jaz sem imela pri 1. neprehodne in je bilo grozno. Za druga 2 sem zahtevala anestezijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HSG - Histerosalpingografija
9.11.2013 10:44:12   
shoegal
Živjo!

Ker sem sama pred svojo preiskavo HSG prebrala kar veliko grozljivih zgodbic o preiskavi in sem bila posledično kar dobro prestrašena, sem se odločila, da tudi jaz z vami delim svojo izkušnjo in tako mogoče kateri boljše predstavim, kaj jo dejansko čaka.

Sama sem HSG preiskavo opravljala v Kliničnem centru v Ljubljani. Naročila sem se, kot povedano, v prvih dneh menstruacije in dobila termin že čez 10 dni. V Ljubljani pred preiskavo ne dobiš nobenega analgetika tako da ga moraš, če ga želiš, vzeti sama kakšno uro pred preiskavo. Načeloma večina žensk ne potrebuje ničesar, ker tudi bolečine niso tako hude, vsaj tako mi je povedala sestra, ki mi je dala tudi termin za preiskavo.

V glavnem sama preiskava poteka tako, da se moraš sleči od pasu navzdol ( s seboj si v sobo prinesi tudi vložek, ker ga tam ne dobiš), uležeš se na mizo, tako da ležiš čisto na koncu. Sledi rutinski ginekološki pregled, predel polijejo z dezinfekcijskih sredstvom, nato pa pričvrstijo aparaturo - kljun (občutek je podoben, kot pri jemanju brisa - nekatere pravijo, da jih zaboli pričvrščevanje tega aparata, vendar je to bolečina, ki traja sekundo ali dve, pomaga pa, če ste spodaj sproščene), skozi katerega nato speljejo cevko, po kateri nato vstavijo kontrastno sredstvo. Ko vstavijo dovolj kontrasta, naredijo nekaj slik, potem vzamejo aparature ven in lahko se oblečeš. Čez 15 minut naredijo še eno slikanje, brez apartur (to seveda nič ne boli), da vidijo, kako se je kontrast porazdelil po trebušni votlini oziroma medeničnem predelu.

Preiskava je sicer neprijetna, vendar jaz posebnih bolečin nisem čutila, sploh pa ne takih, ki se jih ne bi dalo zdržat. Celotna preiskava traja cca. 15 minut, verjetno je čas odvisen tudi od tega, kako hitro jim uspe namestiti aparture. Po preiskavi kakšno uro čakaš na izvide, nato greš domov. Meni so predpisali antibiotike in sem imela potem popoldan več težav zaradi teh (slabost, driska), kot zaradi same preiskave. Tudi naslednji dan sem bila še nekoliko slabotna, pač podobno kot pred menstruacijo, ampak vse skupaj ni bilo hudo. Tako, da punce pogumno, zdravniki in osebje so bili izredno prijazni in se trudijo preiskavo narediti čim bolj prijazno, vse skupaj res ne traja dolgo in bolečina ni tako intenzivna, da bi bil potreben strah (sama imam bistveno močnejše krče pred menstruacijo).

Zdaj pa držim pesti, da nama v naslednjih mesecih rata zanosit. Zdravnica je rekla, da se to včasih res dogaja. Še to - kakšen teden po preiskavi ne smeš imeti nezaščitenih odnosov in se ne smeš kopati v bazenih, morju, ipd.


(odgovor članu olana)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HSG - Histerosalpingografija
22.1.2014 21:48:30   
tinchyx
zanimivo.
jaz pa sem slisala,da je dosti primerov,ki kar v istem ciklusu po hsg-ju zanosijo.
jaz ga imam naslednji mesec. tako da upam,da se uresnici kar ta varijanta-da se kar v istem ciklusu zanosi ;)

kar se pa samega hsg-ja tice, je pa baje odvisno od vsake bolnice posebej. v celju baje lahko tudi v bolnici cez noc ostanes,ce te malo bolj boli,kar za nikjer drugje nisem slisala.

(odgovor članu shoegal)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HSG - Histerosalpingografija
23.1.2014 19:47:36   
lillith82
baje da boli če je kaj zamašeno. Mene ni bolelo nič. Cel čas sem čakala tisto grozljivo bolečino o kateri sem brala na forumih in ko so mi rekli da smo končali sem samo bebasto gledala in pol od veselja kar odskakljala ven. Zanosila pa še nisem, pa je od HSG-ja minilo že cca 10 mesecev :(

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu tinchyx)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HSG - Histerosalpingografija
24.1.2014 10:40:57   
tinchyx
a so te dali po hsg-ju na klomifen?

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HSG - Histerosalpingografija
24.1.2014 10:59:25   
Anonimen

kao pravijo da boli če imaš zamašeno drugač pa ne boli.Lili pa s tvojem je vse ok?
IZVIRNO SPOROČILO: lillith82

baje da boli če je kaj zamašeno. Mene ni bolelo nič. Cel čas sem čakala tisto grozljivo bolečino o kateri sem brala na forumih in ko so mi rekli da smo končali sem samo bebasto gledala in pol od veselja kar odskakljala ven. Zanosila pa še nisem, pa je od HSG-ja minilo že cca 10 mesecev :(


(odgovor članu lillith82)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HSG - Histerosalpingografija
24.1.2014 11:01:40   
Anonimen


Jaz sem bla 6 mes. na Klomifenu pa nič učinka samo še več problemov sem imela z hude bolečine pri M.in hude bolečine pri O.potem so ugotovili da pri možem ni vse ok user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: tinchyx

a so te dali po hsg-ju na klomifen?


(odgovor članu tinchyx)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HSG - Histerosalpingografija
24.1.2014 11:09:06   
tinchyx
a so ti dali klomifen kar takoj po hsg-ju? po prebranem sklepam da itak ne smes že kar isti ciklus,ker moras te tablete piti prav določene dni v ciklusu ane (torej pocakas naslednji ciklus)?
baje da v primeru da je z obema vse ok,oz.ob kaksni manjsi pregradi,naj bi klomifen pomagal. drugace pa je treba v postopek. res upam da bo z nama vse ok. moj ima spremiogram tudi naslednji mesec,tak da sma oba ze na trnih,kaj je narobe,da tako dolgo ne "prime" :(

Upam da si ze zagledala user posted image ,ce ne,pa drzim pesti,da ga cimprej :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: HSG - Histerosalpingografija
24.1.2014 11:20:37   
Anonimen


mi2 sva že v postopku,2 krat je dal plavalce in zgleda da po naravni poti ne bo šlo.Klomifen sem dobila še preden sem šla v preiskavo ..ker nisem eno leto zanosila potem sem bla 6 mesec na Klomifenu zdaj pa že od poletja pa hodiva v ambulanto za neplodnost
IZVIRNO SPOROČILO: tinchyx

a so ti dali klomifen kar takoj po hsg-ju? po prebranem sklepam da itak ne smes že kar isti ciklus,ker moras te tablete piti prav določene dni v ciklusu ane (torej pocakas naslednji ciklus)?
baje da v primeru da je z obema vse ok,oz.ob kaksni manjsi pregradi,naj bi klomifen pomagal. drugace pa je treba v postopek. res upam da bo z nama vse ok. moj ima spremiogram tudi naslednji mesec,tak da sma oba ze na trnih,kaj je narobe,da tako dolgo ne "prime" :(

Upam da si ze zagledala user posted image ,ce ne,pa drzim pesti,da ga cimprej :)



(odgovor članu tinchyx)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: HSG - Histerosalpingografija
24.1.2014 19:41:05   
lillith82
Ja tudi meni so dali klomifen po hsg-ju. mislim da 3 mesece po posegu. takoj v prvi rundi nama je ratalo in takoj tudi šlo naprej (v 5. tednu). in to je bilo to. od takrat ni bilo več dveh črtic. z mojim je pa vse v redu...po besedah dr. Zorna je alfa mužjak user posted image

_____________________________

I don`t know where i`m going...but i sure know where i`ve been

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: HSG - Histerosalpingografija
19.2.2014 17:37:22   
tinchyx
tako...hsg je za mano.
sicer malo neprijeten obcutek ko ti namescajo tisto zadevico,ampak nic nevzrznega. cudno je samo to,da so delali potem z mano kot da bi bila na nevem kaksni operaciji.
ostati sem morala tudi cez noc. sem pa bila v celju.
so mi pa ze na samem slikanju povedali,da je vse tako kot mora biti in da plavalcki lahko uspesno pridejo na cilj :))

sedaj pa veselo na "delo", saj jih je kar nekaj uspelo kar v istem ciklusu po hsg-ju zagledati dve crtici :)

(odgovor članu lillith82)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Motnje menstrualnega ciklusa so precej pog...
Vsaka ženska obdobje pred menstruacijo in med njo doživlja drugače. Motnje menstrualnega ciklusa so različne in pogoste....
Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?