|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hepatitis???
3.6.2008 13:08:07   
tia12
Živjo...
Sem punca stara 21 let in imam problem . Danes sem bila na pregledu pri svojem osebnem zdravniku, ki je ugotovil da imam verjetno hepatitis...sicer katerega nevem...
(imam oranžen urin ki zaudarja), slo naj bi za vnetje jeter. Zanima me ce je ze katera bila v podobni situaciji, in če mi  malo opiše postopek (zdravljenje, itd.)....
Hvala pa lep dan...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 13:52:25   
brkn83
držim pesti, da se kmalu pozdraviš!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image
da se boš čimprej pozdravila pa ti pošiljam košuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

Kaj glede zdravljenja pa ti ravno ne morem svetovati, ker nisem nikoli imela tega, pa tudi kaj več o tem ne vem. To ti bodo znale zagovotovo svetovati druge.

_____________________________

2.6.2007 - sva si rekla usodni DA
4.2.2009- smo dočakali našega novega družinskega člana- Nika

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 15:21:21   
kajsica
Tia, brez zamere, kao pa si ga staknila?! Brez zaščitenega odnosa ali kako?

Lej od hepatitisa samo zdravljenje nprecej zavisi od tega kateri je, ker ga imaš A, B, C. Nočem te strašiti, ampak zdravljenje je dolgotrajno, lahko ti že samo bolezen pusti posledice na rodilih (povzroča neplodnost), da o drugih stvareh ti ne govorim....

Hepatitis C pa je neozdravljiv in je lahko celo smrtno nevaren, tega pa ima zelo veliko drogerašev. Žal!!!

Upam, da te nisem prestrašila in upam zate, da sploh nimaš tega sranja!!!!! Ampak samo kakšno močno vnetje!


Pa kako user posted image  si ga staknila?????

(odgovor članu brkn83)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 15:37:55   
nu_tella
Oprosti kajsica ker se vmešavam, ampak hepatitisa se zelo hitro lahko nalezeš. Lahko se z malo zarjeavalo iglo zbodeša pa ne daš temu pozornosti in se ne greš cepit... vsakihč ko odpiraš kako konzervo imaš možnost ga pridelati...da o kakih potovanjih (podzemna, plačevanje spominkov in potem samo z robčom obrisat roke preden ješ...) lahko si baje še TAKO pozoren pa ga lahko dobiš. Ni nujno da maš nezaščiten odnos da ga dobiš...

Uglavnem jaz tudi upam da ga nimaš. Če si pa ga na katerega izmed "butastih" načinov dobila bo verjetno vsaka od nas vesela, da nam poveš, da smo pazljive.

Pošiljam ti 1 miljon in še eno user posted image  za srečo.

Držim pesti da bo vse ok.



_____________________________

Ce te nekdo ne ljubi na nacin, kot si zelis ti, se ne pomeni, da te ne ljubi z vsem, kar zna.

(odgovor članu kajsica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 15:52:18   
nf
Kot je bil že njihov slogan, Ne bodi cepec, cepi se! user posted image
Res, še posebej če mislite potovati v manj razvite države, pejte se cepit. Sedaj obstajajo že mešanice cepiva za Hepatitis A in B.
Tia12, želim ti, da se čim bolj uspešno pozdraviš! 

(odgovor članu nu_tella)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 17:24:50   
kajsica
nu_tella , ne bi rekla da se ga lahko tako hitro nalezeš! Poglej malo in boš videla da je pri tej bolezni prvo spolni odnos in slina, potem pa vse ostalo.

Sama sem ogromno prepotovala in živela v tujini, malo manj kot 10 let, tudi v zelo slabo razvitih državah, kjer je tudi ogromno aidsa, da o hepatitisu ne govori, pa se nikoli, nikoli nisem ničesar nalezla, priznam pa tudi, da vsaj 5-6 let niti cepljena nisem bila. Takoj pa ko sem prišla domov me je podjetje (delala za njih v tujini) poslalo na kontrolo, ki se mi je po določenim obdobju ponovilo in vedno so bili rezultati negativni, tako da tega se pa tudi ne moreš kar tako nalesti. Bila pa sem v neposrednem stiku z ljudmi okuženimi z HIV, obolelimi za Aidsom in pa okuženi s hepatitisom C.

Ti moraš skoraj transfuzijo dobit, da se tega lahko kar tako nalezeš. Najbolj pa je prenosljivo (ker nastanejo ranice) pri spolnem odnosu, s slino, ki si jo moreš izmenjevati (ker predvidevam, da je ne greš lizat za komu) in s spermo!!!!

(odgovor članu nf)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 17:25:47   
kajsica
Tia, tebi pa res želim, da nimaš tega in da se boš čimprej pozdravila.

Svetujem pa ti malo več previdnosti v prihodnje!!!

(odgovor članu kajsica)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 17:51:36   
tia12
če bi vedela kako sem to staknila...bi vam rade volje povedala...
imam resnega partnerja tko da glede spolnosti ni....sicer pa se prenasa s slino, tudi dotikom.....
vas bom pa obveščala kako bo naprej....nikoli pa neves kaj te čaka zato ne obsojat ljudi kaj delajo in kaj ne...
nikoli neves, lahko si ze jutri ti tisti za hepatitisom...
pa brez zamire...
lp


(odgovor članu kajsica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 18:02:42   
kajsica
Tia, če ga imaš ti je velika verjetnost, da se ga je nalezel tudi partner, ne bom pa omenjala drugih možnost.

Jaz bi ti priporočala, da ko boš imela diagnozo potrjeno in če je to to (jaz še vedno upam zate da le ni in je kaj dost bolj nedolžnega), naj se gre še on testirat!!!

Bolje preventiva kot kurativa!!!!

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 18:58:58   
Tula
Tia12, pozdravljena!

No, jaz sem imela hepatitis B (po domače zlatenico) v tretjem razredu OŠ, pa ga nisem dobila z nezaščitenim spolnim odnosom ali slino, temveč s hrano, tako da...
Upam, da imaš ti vsaj varianto A.  Od takrat naprej ne prenesem mastne hrane in se ji tudi izogibam, sicer pa ni pustilo nobenih posledic.

Res ti želim skorajšnje okrevanje.

Lep pozdrav iz Maribora.


_____________________________

Tia 26.11.2002
Lea 16.7.2005
Matija 11.11.2009

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 19:21:40   
Felicita
mogoče mal blond vprašanje - ampak kakšno zvezo ma urin z jetri? mislm ja, jetra dežurni razstrupljevalec itd; samo jaz bi v taki situaciji najprej pomislila na težave z ledvicami ali sečili, šele potem pa na jetra. Al je tudi urin lahko pokazatelj hep?

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu Tula)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hepatitis???
3.6.2008 20:50:01   
Athina
Hepatitis je vsako obolenje jeter in niso nujno to ti hepatitisi A, B, C ... lahko je mononukleoza, lahko je karkoli ... Ni pa prijetno, res je ponavadi dolgotrajno zdravljenje ... poskusi s pegastim badljem ... baje blagodejno deluje na jetra. Drži se in veliko sreče!

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 9:51:15   
tia12
tudi jaz upam da ni nič hujšega....ker sploh nevem kje bi lahk to staknila. Omenila pa si mastno hrano, tudi mene po njej boli zelodec in mi je slabo...sili me na bruhanje ampak  bruhat pa nikakor ne. V petek imam gastroskopijo, a je mogoče katera ze bila, kako zgleda?


(odgovor članu Athina)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 12:25:34   
snake
imela sem hepatitis nejasne geneze ene štiri leta nazaj, prišel pa mi je ker mi je zdravnica predpisala ospen 1500 na osem ur, in ker sem jaz visoka 156cm in takrat sem imela 52kg je bilo to zame preveč in ker sem skoraj umrla od bolečin ki mi jih je povzročil ospen so me moji hitro peljali v bolnici kjer so ugotovili da gre za hepatitis nejasne geneze in seveda niso nikoli potrdili da je prišlo do tega zaradi ospena (razen ene zdravnice, ki ni hotela nič pisno dati na papir da se ne bi izpostavljala)ker vsi zdravniki ščitijo svoje riti in ne bojo nikoli se izpostavljali da bi kaj priznaliuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

življenje je lepo

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 12:39:51   
maja1488
Kot prvo, hepatitis lahko dobiš tudi če si pridna punčka in devica. Jih je pa več vrst.

No jaz sem en večer v nezavest padala od tega kako me je bolelo v trebuhu. Nisem vedela kaj je, zato sem se odpeljala k zdravniku (no moj me je). Ugotovili so, da imam bilirubin (povzroča zlatenico) povišan 2x kot je normalno in par mesecev po temu še mononukleoza. Noben ne ve kako je prišlo in ne kako je šlo. V glavnem sedaj je OK in se počutim odlično.

(odgovor članu snake)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 13:26:10   
tia12
hvala, veliko mi pomeni, ker z menoj delite svoje izkušnje....


(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 13:28:06   
tia12
˝˝mononukleoza˝
kaj to je?

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 13:45:57   
LoCa
ja sej hepatitise maš še E, D....ne vem sicer kako poteka zdravljenje, pobrskaj po netu malo.
js sm podobno kot maja mela enkrat ta bilirubin povišan, samo nisem pol mela te mononukleoze (k je baje zajebana). samo sm bla bl..ne spomnim se v glavnem user posted image

NI PA RES, DA SE HEPATITISA C NE DA OZDRAVIT, SE GA DA. samo zdravniki nimajo pojma o tem.

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 14:30:11   
maja1488
˝mononukleoza˝


http://www.viva.si/clanek.asp?id=2645

začne se ful podobno kakemu resnemu prehladu. Vročino sem imela preko 40 cel teden, slabo počutje... Velika nevarnost pa je za jetra. Pa prenaša se s slino.

(odgovor članu LoCa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hepatitis???
4.6.2008 16:26:23   
Felicita
mono je hudič. povzroča je eppstein barr virus (EBV), večina populacije (med 85 in 90%) jo preboli brez da bi sploh vedla da jo ima (recimo jo zamenjajo za občajen prehlad). pri ostalih je pa bolj panika. Jaz sem rabla 6 tednov da sem se spucala... vročina, nenormalna utrujenost, šibkost, težave z jetri, ledvicami, vranico. Enmu kolegu so mogli odstranit vranico, ker je bla tolko polna virusov... je pa menda EBV en najbolj pogostih razlogov za hepatitis (za pač 'običajnimi' A-E)

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hepatitis???
5.6.2008 9:07:16   
maja1488
Jaz sem bla isto skoraj dva meseca totalno fuč.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hepatitis???
7.6.2008 11:50:41   
tia12
ojla
danes sem prišla iz bolnice,vendar moram jutri nazaj...
testi za hepatitis so bili negativni,tko da hepatitis ni....user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu maja1488)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hepatitis???
8.6.2008 20:01:36   
maja1488
testi za hepatitis so bili negativni,tko da hepatitis ni....


Juhuhu!!! Držimo pesti, da bi čimprej OK:

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hepatitis???
9.6.2008 14:33:16   
ninataja
IZVIRNO SPOROČILO: tia12
˝˝mononukleoza˝
kaj to je?

Pri meni se je začelo kot prehlad, potem sem imela tako gnojno grlo, da še ko sem pila me je vse bolelo. Po 2 mesecih prišla k sebi, čez pol leta sem lahko šele prenesla napore. Vmes še pustila tipa, ker je bilo to njegovo maslo-dokaz da je imel druge.

_____________________________

Za cilj si vedno izberi luno. Saj če padeš še vedno pristaneš med zvezdami.

(odgovor članu tia12)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hepatitis???
9.6.2008 19:16:38   
Felicita
ninataja, jaz sem jo staknila, ko še nisem vedela, da drugi spol sploh obstaja. Tko da ne vem kakšen dokaz je to ravno, razen če si poznala kakšne k jo je mela, pa da jo je od nje staknil... drugač je dost da okuženi že kihne vate pa jo fašeš.

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu ninataja)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?