|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hipospadija pri fantkih
12.6.2013 0:34:17   
orchid
Ima kdo fantka s hipospadijo?
Mi namreč imamo in gremo decembra že tretjič na obsežno operacijo.

Lp,
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hipospadija pri fantkih
12.6.2013 9:40:52   
mate0ja
Naš mali ima. Smo zaradi bolezni že dvakrat prestavili operacijo. Obljubljajo pa nam eno.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu orchid)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hipospadija pri fantkih
12.6.2013 15:52:01   
orchid
Zivjo!

Nocem te prizadati, ampak te postavljam na realna tla... Lahko da tvoj sin nima tako zakomplicirane hipospadije kot naš... Mi gremo decembra tretjič na operacijo in sem majhno obupana, če se lahko tako izrazim.
Pri prvI operaciji (star je bil 18 mes) so med operacijo ugotovili, da se mu sečovod ni v celoti razvil, dobil za eno leto silikonsko cevčico in seveda 46 šivov, bil je bogi, veliko krvi je izgubil (ampak to bolj zaradi tega, ker ima premalo železa - hemoglobina v krvi). Nato so ga naročili na drugo operacijo pri njegovih 2,5 letih (čez dan še ni bil suh), kjer so mu to silikonsko cevčico vzeli ven in testirali prelivanje tekočine, nato pa je dobil plastično kožo Dupley, ki se raztegne do 100 cm. Že bo 14 dneh mu je en šiv popustil, ampak so rekli, da bodo dva šiva naredili in bo vse v redu.
Pred kratkim je imel kontrolo za predpripravo na novo operacijo in doživela tak šok, da mi je bilo kar slabo in jokala kot dež. Tukaj preprosto nisem dovolj močna, pa vem, da moram biti, že zavoljo sina. Rekli so da druga operacija žal ni uspela, saj se mu je velika luknja pri korenu lulčka naredila. Pa sem to vedela, ampak sem pričakovala, da bodo samo sešili skupaj tisti dve luknjici. ne, vzeli bodo to kožo kompletno dol in novo prišili. Že pri drugi operacijo je dobil 56 šivov... res se mi trga srce... Pa se tega dobro zavedam, da so hujše bolezni, bolj rizične operacije... Ampak tudi men i so obljubljali eno samo... Zdaj bom pustila tretjo v pediatrični, če ne bo uspešna, bi skoraj šla na samoplačniško, res pa je da nimam pojma, koliko to sploh stane... Plastična koža je sigurno draga kot žefran...


Naš ima pravzaprav penoskrotalno hipospadijo... Pa bi rada še kakšno mamico pridobila na forum te nove teme...

Ker res nisem dovolj pametna, kaj narediti - naš sin dobiva histerične napade, ko zagleda medicinske sestre v modrem in zdravnika v beli halji... Zelo si je zapomnil - zaradi vsakodnevnega previjanja lulčka...

Lp,


(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hipospadija pri fantkih
12.6.2013 21:29:29   
Katy78
Mali od sestrične ima ampak on ima, če sem prav razumela, tisto luknjico oz. izhod iz sečevoda tik pod glavico in so se odločili, da ga ne dajo operirat. Lula lepo v stoje, sem ga ravno zadnjič videla zunaj na travi. user posted image Se je pa tako odločila, ker ima njegov oči isto in nima nobenih težav in ker so ji na pregledu povedali, da se lahko zgodi, da operacija ne uspe v prvo.

< Sporočilo je popravil Katy78 -- 12.6.2013 21:30:12 >

(odgovor članu orchid)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hipospadija pri fantkih
14.6.2013 10:05:57   
mate0ja
Orchid zelo mi je hudo za vašega fantka. Kje pa se mu je končal sečevod? Koliko ga je blo treba podaljšat?

Naš ima sečevod na spodnjem delu glavice in pravijo, da ne bo to zelo obsežen poseg. Upam, da jih lahko držim za besedo. Pri nas je bolj problematično to, ker ima na zgornjem delu ogromno odvečne kožice, ki jo je treba odstranit in s to bodo potem štukali spodaj, kar jo manjka na spodnjem delu. Ko sem malo zanimala, tudi za tujino sem dobila info, da so naši kirurgi na pediatriji, med najboljšimi in da je prednost tudi to, da sodelujejo s plastiki. Ker v tujini take operacije delajo samo urologi. Opozorjeni smo bili, upamo pa na najboljše. V čakalnici sem srečala dve mamici, ki sta s svojimi fantki že dali skos to operacijo in pri obeh je OK.

_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Katy78)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hipospadija pri fantkih
8.1.2016 17:36:31   
Hipospadia
Moral sem se oglasit. Moje mnenje glede tega je takšno, da pač v kolikor ni močnejša hipospadia jaz nebi pustil otroka na operacijo. Verjetno bo kdo vprašal zakaj? Moj odgovor je tak da kolikor imam informacij iz prve roke je kasneje več problemov kot koristi, seveda če je ud preveč prizadet potem absolutno sem zato. Sam se moram zahvalit staršem, da se pri meni niso odločili za poseg, tudi nobenih težav nisem imel prav tako psihičnih. Lp

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hipospadija pri fantkih
9.1.2016 10:47:50   
Hipospadia
Ups par let sem bil prepozen:)

(odgovor članu Hipospadia)
Neposredna povezava do sporočila: 7
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?