|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hoja navznoter
10.1.2006 21:49:32   
Adelina
Moj 18 mesečni sin je začel nogice obračati navznoter, ko hodi. Ko je shodil (začel pri 12 mes. in pol, povsem samostojno pa pri 13 in pol) je sicer tudi malo obračal nogice noter in potem sam nehal. Sedaj pa je spet začel in mislim, da čedalje bolj. Včasih se tudi afna in hodi po prstih in tudi takrat obrača nogice noter. Hojice nismo uporabljali, nosi pa čeveljčke z ortopedskim podplatom, prej pa je veliko hodil bos (v stanovanju vedno, copatke ima kakšna 2 meseca).
Ali mislite, da bo tudi tokrat sam začel lepo hoditi ali bi bilo boje obiskati zdravnika?

Hvala za kakšen odgovor in lep pozdrav!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hoja navznoter
10.1.2006 22:05:18   
CatJa
Naš je tako začel hodit odkar nosi skibucke. Prej je hodil čist lepo. Danes sem to povedala v posvetovalnici, pa je rekla, da bo vidla čez pol leta, ko morava na kontrolo.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Adelina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 6:35:00   
Moica
Zakaj pa nosi čeveljčke z ortopedskim podplatom? Mi je namreč zadnjič fizioterapevtka rekla, da imajo veliko primerov, ko otroci že lepo in samostojno hodijo, potem pa se kar naenkrat pojavijo težave s hojo... in v večini primerov potem ugotovijo, da je vzrok v otropedskih vložkih, ki so primerni samo in zgolj za otroke, ki imajo težave. Če nima nobenih težav, poskusite z drugimi čeveljčki.

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 9:30:23   
Anonimen
Pozdrav.
Če se je pojavil ta problem,ki je pogost pri majhnih otrocih,ki komaj shodijo,ti dam rešitev.Naj se sliši še tako smešno,je pa praksa ortopedov v Valdortri.
Za nekaj časa mu obuvaj čeveljčke narobe:desnega na levo nogo,levega na desno nogo.

(odgovor članu Moica)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 9:40:31   
Anonimen
Ja, za to menjavo čevljev sem jaz tudi že slišala, samo naj raje o tem odloči ortoped, bi jaz rekla. Ker lahko pa da je vse v redu.  Mogoče je čudno edino to, da je že v redu hodil, zdaj pa kar naenkrat navznoter. Mogoče je pa res zaradi čevljev, kaj pa vem. Vsekakor vprašaj najprej pediatra.
Sicer pa sem jaz kot otrok tudi ful na notri hodila, zato sem se tudi skozi spotikala in imam na vseh slikah zaflajštrana kolena. Pa sem sedaj kolikor toliko normalnauser posted image , no, vsaj na noter ne hodim več. Se pa še spomnim, da so me skozi opominjali.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 9:54:01   
Anonimen
Splišni,ni potreben ortoped za čevlje zamenjat.Brez posledic lahko to prakticiraš tudi sam doma,če se pojavijo take težave.Predčasno lahko sam malo pripomoreš k vsaj izboljšanju.
Res pa je,da je lahko več faktorjev za hojo navznoter.Trenutna razvojna muha.
Pri nakterih sem to opazila,da so za neko kratko obdobje tako hodili.Ali pa
hiba,taka,ki jo ima moja hči,ker se je rodila z eno nogo krajšo od druge,pa še ona je nehala navznoter hodit.Pediatri o tem vejo bolj malo,treba je it
k ortopedu,samo brez panike,ker res lahko gre samo za trenutno
razvojno muho.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 9:58:20   
Anonimen
Neva, pediater presodi, če je zadeva za k ortopedu, zato sem napisala, naj vpraša pediatra. Oh ja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 10:02:18   
Anonimen
Splišni sem razumelauser posted image A medve pa res ne najdeva iste valovne dolžineuser posted image user posted image
Pol pa izpade kot da se kregavauser posted image user posted image user posted image Jaz pa rekla ali mislila,da marsikdaj pediater kaj spregleda narobe diagnosticira.Hotela sem reč,da morajo kdaj
pa kdaj starši sami izsilit napotnico.Ampak brez panike,če bi se vse to dolgo časa vleklo.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 10:18:17   
Anonimen
O.K., Neva.user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 10:41:54   
Anonimen
Splišni!A mene ti??????????user posted image

< Sporočilo je popravil neva6 -- 11.1.2006 10:42:43 >

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 10:46:33   
viv_
Mirna tudi zadnje čase hodi nekam na noter, sva jo ravno v soboto gledala. Ampak se mi tudi zdi, da samo kadar ima čevlje. Ti so seveda sedaj podloženi. Mislim, da jih to moti, da nimajo pravega "občutka".

Je pa zelo hitro shodila, pri 9 mesecih, ampak če bi bila hoja na "not" posledica tega, potem bi se pomoje pojavilo že prej user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hoja navznoter
11.1.2006 12:07:17   
dory
Tudi moj hodi tko...to pa zato, ker ima sibko medenico in ga zato nese po svoje..poleg tega ima se grozen platfus...imava sicer ene vaje,ki sva jih dobila na NFTH, sam so bl blazev zegenj user posted image

(odgovor članu viv_)
Neposredna povezava do sporočila: 12
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Pogovori z otrokom v trebuščku
V tistem trenutku sem se odločila, da sploh ni pomembno, kakšni bodo rezultati amniocenteze, jaz bom tega otroka obdržal...
BLOG: Pitje vode in lulanje med poukom
Te med odmorom ne tišči lulat in te je pritisnilo sredi pouka? Boš moral počakati do naslednjega odmora. V mojem svetu j...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?