|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana in zaprtje
22.2.2011 10:42:26   
Kanny
Katero hrano lahko še dam 5,5 mesečniku, če že 7 dni ni kakal. Dajem mu prekuhano jabolko že 3 dni in nič ne pomaga. Danes skočim še po slive.

Ne morem mu skoz dajat zdej jabolko ali pač???? Prej sva jedla že zelenjavo.

Kateri obrok naj mu dam, če je trenutno še zaprt? Špinačo lahko? ali ga bo še bolj zaprlo.

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana in zaprtje
22.2.2011 11:19:08   
kristinaj
joto, zelje, hruško...

poskusi mu košček masla dati v ritko.. tako kot svečko..

sicer pa p pravijo, da je normalno tudi, če do 10 ali 14 dni ne kakajo, meni pa se to ne zdi ok...

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana in zaprtje
22.2.2011 11:21:49   
Precious
Se otrok napenja,vidiš da ima bolečine?
Sicer pa ob uvajanje GH mu dajej sproti lacteon sirup

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana in zaprtje
22.2.2011 12:56:38   
Lantea
Koliko pa popije? Jaz sem zdaj skoraj čist ukinla dojenje (8m), ker mi drugega potem ni nič pila. Prej je pa za žejo kar moje mleko. Zdaj ko pa popije tudi nekaj čaja, je veliko bolje.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana in zaprtje
22.2.2011 15:24:29   
BarbaraO
Kaj mu pa pravzaprav daješ?

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana in zaprtje
22.2.2011 22:20:28   
anckabancka
Daj mu par žličk Donata (prej spusti mehurčke ven). Pri nas je pomagalo...

_____________________________

Ponosna mamica petih fantkov :)

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana in zaprtje
22.2.2011 23:40:37   
radi
jaz sem moji kr z toplomerčkom razdražila ritko,pa je vn hrenovka pršlauser posted image pa je bogica cel tedn jedla pa pila kompot iz jabolk,pa ni nč pomagal...špinača jo je tud pomoje zaprla,sicer sm ji zmixala s krompirjem...

(odgovor članu anckabancka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana in zaprtje
23.2.2011 11:07:04   
Kanny
Začela pri 5 mesecih. Z korenčkom, pa bučke, brokoli, cvetača, jabolka, hruška, banana. Prvič se je pokakal po 3h dneh. Potem sva jedla naprej in se je pokakal po 5 dne. No sedaj je pa še 8 dni pa še vedno nič. Občasno se mi zazdi da malo zastoka zaradi ritke, samo ne skoz.

Sem brala da je do 10 dni ok. Samo meni to ni nič všeč. Včeraj sem mu dala skuhane slive za pojest z vodo od slis...pa še danes nič.

Pijeva pa skoz čez dan..al baby čaj, enkrat sem mu dala celo kamilica z malo sladkorja, pa vodo, pa tudi pri meni je še priklopljen. Tekočina ima dovolj.

Hmmm


(odgovor članu radi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana in zaprtje
23.2.2011 19:37:30   
smotka.dt
Kanny
iste "težave" sem imela jaz. Drugače se je običajno pokakal 1x na dan, ko sem pa začela z uvajanje GH, pa je bil po več dni zaprt. Po nasvetu v lekarni sem kupila mlečni sladkor. To je rešilo probleme. Dobro je, če mu to ponudiš v čaju ali vodi na tešče ( v čaj vmešaš eno zvrhano čajno žličko). Sicer pa se mu to lahko ponudi do 3x na dan. In jaz sem prvič mu res dala na tešče, pa potem tekom dneva še 2 krat. Potem nikoli ni bilo potrebno več kot le na tešče. Počasi se mu je prebava uredila in danes kaka bolj kot takrat, ko je pil le mleko. user posted image Lahko pa je korenje, banano, riž... vse kar naj bi zapiralo.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana in zaprtje
25.2.2011 9:00:59   
biba_leze*
nam je pomagal 100% slivov sok iz suhih in svežih sliv od Fructala (mal sem ga zredčila z vodo, ker je sicer presladek in ji dajala tekom dopoldneva za pit). Pa tudi sirup lactecon, ki ni odvajalo ampak vsebuje laktulozo, ki pomaga pospeševat prebavo. Ukrepaj preden bo prepozno. Mi smo mogli namreč na pucanje, bila pa je tudi skoraj teden na infuziji (naša predraga pediatrinja je namreč trdila da je normalno če dojen otrok ne kaka tudi 10 - 14 dni user posted image ja pa kaj še)

< Sporočilo je popravil biba_leze* -- 25.2.2011 9:05:54 >

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana in zaprtje
25.2.2011 10:11:10   
lunka1
kuhano jabolko, kuhan korenček in riž so hrana, ki zapirajo. jabolko, naribano, ko je že rjavo, prav tako zapira...


poskusi s čisto juho, melono, pomaranče, mandarine, kivi (pravijo, da naj bi zadnje sadeže začeli uvajati pozneje, jaz sem ji jih dala precej zgodaj in ni bilo nobenih težav)... zelja jaz tako majhnemu še ne bi dajala, ker napenja. zdajle se ne spomnim, kaj smo naredili pri naši mali, tudi ona je imela probleme, ko sva začeli z uvajanjem in dolgo ni kakala, ker je tudi pila samo moje mleko in nič druge tekočine. ko je pa kakala, pa je kakala na trdo in jokala zraven, ker jo je očitno bolelo. hvala bogu je kmalu minilo. mislim, da je povsem normalna reakcija na spremembo prehranjevanja. danes, če je kakšen dan zaprta, ji dam pomarančo ali suhe slive, in se lepo pokaka. stara pa je že 11mesecev.

(odgovor članu biba_leze*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana in zaprtje
25.2.2011 10:26:45   
Kanny
Včeraj (9 dan ko ni kakal) sem mu dala svečko v ritko. Pa je po dveh urah malo kakal, res malo...pa še celo svečko je ven potisnil. Danes pa spet nič. Me že prav skrbi.

Kaj pravite, mu dam še enkrat svečko...je treba globoko dat al kako...jaz sem mu samo notri dala...nič nisem šla globok.

Al naj dam lactecon? A to ni škodljivo za 6 mesečnike?

Hvala za info, nisem vedla da kuhana jabolka zapirajo...se mislila da bolj kuhane hruške.

Same skrbi, pa tako majhen. Kaj še bo user posted image

(odgovor članu lunka1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana in zaprtje
25.2.2011 10:39:15   
Precious
Škodljivouser posted image  lacteon je samo sladkor, ki je pridobljen iz mleka in ni č drugega.

(odgovor članu Kanny)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrana in zaprtje
25.2.2011 12:23:02   
smotka.dt
Kanny ti si sam otežuješ stvari. Pejd v lekarno po mlečni sladkor in mu ga daj. Bolj dolgo boš čakala slabš bo.

(odgovor članu Precious)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrana in zaprtje
25.2.2011 14:34:59   
biba_leze*
kuhana jabolka zapirajouser posted image od kdaj pauser posted image ? Kar jst vem zapirajo sveža naribana jabolka, če jih pustiš cajtat da postanejo črna. kuhana pa ne in niti ne kuhane hruške. Probi slive. zagarantirano. sem ji dala 100 ml tega slivovega soka + zredčeno z 50 ml vode. rezultat čez kaki dve uri.
aja, pa mogoče probi še ti mal poseč vmes ko vidiš da se napenja za it kakat. jaz jo dam na previjalno in ji stiskam nogice proti prsnemu košu. ker jo najbrž moti me poskuša odrinit, hkrati pa se napenja in kaka zdraven. mal joka ampak to je baje od užaljenost so rekli v bolnici. user posted image user posted image




< Sporočilo je popravil biba_leze* -- 25.2.2011 14:39:03 >

(odgovor članu smotka.dt)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrana in zaprtje
1.4.2011 23:02:55   
Anonimen
Mi smo tik pred uvajanjem GH imeli probleme, ker je bil mali stalno zaprt.

Zdaj je kar v redu. Zvečer, ko dobi flašo, mu notri zamešam še ovsene kosmiče (se kupijo topljivi, ki jih samo prelijem s prekuhano vodo). To mu vsekakor pomaga.

So me pa pri P opozorili, da ga kuhan korenček in banane lahko dodatno zaprejo. Tako, da korenček dodajam šele zadnje dni, ko je prebava boljša (skoraj vsak dan).

(odgovor članu biba_leze*)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrana in zaprtje
1.4.2011 23:11:54   
lilip
Da dojenček po nekaj dni ne kaka je normalno za dojene otroke, ne pa za takrat, ko že jejo gosto hrano!!! Upam, da si že rešila problem, za drugič pa suhe slive (razmoči jih v vodi  čez noč, zjutraj pa zmučkaj in mu daj za pit to vodo), postan donat (malo potresi, da ne bo mehurčkov), lactecon pa za 6 mesečnika ni škodljiv, mi smo ga uporabljali mislim da pol leta, zdaj pa je že skoraj 1 leto vse ok:-) 

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrana in zaprtje
4.4.2011 8:06:45   
Kanny
Hvala za pomoč. Smo uredili user posted image oziroma se je kar samo uredilo. Začela sem mu dajati jogurte, skuto, dodajati mleko od DM-a in se tudi po trikrat pokaka user posted image

Za enkrat je vse ok.

Hvala še enkrat!

(odgovor članu lilip)
Neposredna povezava do sporočila: 18
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Neverjeten trik: Uspavajte dojenčka v eni ...
video
Po internetu je zakrožil nenavaden trik. Neki očka, ki je poskušal na vse mogoče načine uspavati dojenčka, je uspel z ze...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?