|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana ponoči
12.1.2008 11:20:03   
jaša2
povejte mi prosim, kaj dajete svojim (ki še jedo ponoči in se ne dojijo več) ponoči za jest. najbrž kak čokolino in podobno v flaši, ne? sprašujem zato, ker večkrat koga slišim, ko reče, da svojim kar v posteljco nastavi čokolino v flaši in ko se zbudi, si kar sam vzame in zaspi nazaj. potemtakem je tačokolino hladen ne pa topel obrok. a se to res prakticira tak?user posted image   

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:25:51   
taška30
Groza!user posted image  Prvič slišim kaj takega. Zakaj pa ne samo mleko?!? Če že mora bit. Si ne predstavljam, da otrok sam malica v postelji čokolino po flaši sredi noči?!?
Grozljivka za zobke.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:34:19   
jaša2
ja, se dogaja. tud meni to ni jasno, zato pa sprašujem. kakpa je s tem, da je hrana hladna?

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:37:52   
taška30
No, za moje pojme to ni normalno. Je treba pač vstat s postelje in pripravit sveže mleko. Jaz sicer tega nisem nikoli počela, ker dojim, ampak saj si lahko prištimaš termovko s toplo vodo pa prah v flaško, pa samo zmešaš ponoči.user posted image
In nikakor ne pustiš otroku, da pije sam in po možnosti potem še pol noči vleče cucelj po ustih. Grozljivka za zobke, res.user posted image

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:39:59   
nerka
se je treba kr dvignit pa flasko mleka pripraviti.. moj se zbudi tudi do 2 krat ponoci pa je star 7 .5 mesecev.. pa kaj cmo je treba...

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:42:51   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: taška30

Groza!user posted image  Prvič slišim kaj takega. Zakaj pa ne samo mleko?!? Če že mora bit. Si ne predstavljam, da otrok sam malica v postelji čokolino po flaši sredi noči?!?
Grozljivka za zobke.


ja...ponoči pa res samo mleko!če že...

no...naš ne je ponoči...večuser posted image

(odgovor članu taška30)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:45:06   
mami_miki
drugače pa ti predlagam: ne vem koliko je tvoj sicer star...

naš, ko se je zbudil-npr kak mesec nazaj (zdaj je 7,5) sem ga mal pobožala, če ni nehal je dobil malo čaja-ponavadi je pomagalo....če pa reeeeeeeees ni to pomagalo pa je dobil mleko...

zdaj pa sp od : recimo: 21.45- 9.00! brez hrane, brez kakršnegakoli zbujanja...

ja...11 ur skupaj spi!user posted image  imam srečo...vem

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:45:40   
mami_miki
bi rekla da ga lahko oz. lahko sami dosti vplivamo na nočni ritem-kako da navadiš...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 11:54:50   
jaša2
moja bo zdaj stara 8M. imamo ful probleme ponoči - je ful aktivna, jo je treba skoz nazajuspavat, ko se zbudi, včasih se zbuja vsako uro... smo že vse sprobali. sma mislila, da ji je mogoče vroče, hladno, .... ponavadi ji dajem čaj za pit. jema ponoči ženekaj mesecev ne, zato sem pomislila na to, da je mogoče lačna, samo... tud ko je še jedla ponoči, je bla kriza za spanje, tak dauser posted image  
ne, sajmeni ni težko vstat ponoči in it flašo pripravit - itak ful bedimo, tak da to ni problem. samo sem vprašala, kaj ve veste o tem.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 12:06:23   
Kati81
Ponoči striktno samo čaj (nesladkan) in pa mleko, ali pa samo dudica.

Ne razumem tistih, ki otrokom dajejo ponoči hrano, pa saj mi tud ne jemo ponoči, ali pač! Jaz samo včasih kozarec vode spijem. Sploh pa čokolino, ki vsebuje toliko sladkorja. Saj to tud za želodček ni ok, pol more pa celo noč delat in se ne odpočije.Halooo!

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 12:06:30   
mami_miki
jaz sem mojega obračala iz enega boka na drugega, če ni mogel spat...

poskusi ji ne dat več ponoči za jest!

umiri jo nekako..poskušaj-boš že našla način!

kolikokrat je čez dan?

če čez dan dovolj poje, je vredu v teži-skušaj ukinit nočni obork...

mene je mama tako razvadila-da sem do 4leta ponoči točno ob pol dveh pila kakav...


(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 13:28:54   
Naja30
Poznam primer ja, ko ponoči otrok je čokolino ali rižolino. Kakšen čokolino, ni šans pri nas! Še za večerjo ga ne je vsak dan, pol ga bo pa ponoči?
Imam srečo, da se je odkar se ne doji ponoči, navadila lepo spat. Brez hrane, brez čaja. Če pa že, bi ji pa dala mleko.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 13:53:18   
jaša2
ne, saj ji ne dam jesti ponoči. samo razmišljala sem o tem, ker ne vem, kaj še naj  probam, ali ji mogoče to fali. ponoči ji dam samo malo čaja za pit.

čez dan paimama 4 obroke:
1. okrog 9h, ker se zbudi okrog 7.30 in takrat ji še ne diši hrana
2. ob 13h
3.ob 17h
4. 20h, pol pa spat.

vmes mogoče kak piškotek, da si malo dlesni brusi al pa malo jogurta. S težo lepo napreduje, tak da mislim da dovolj poje čez dan.

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 14:28:06   
eya
Dokler se je še ponoči dojil, se je pač dojil, kasneje mu pa nismo nič ponoči dajali...niti za pit ne, kaj šele za jest.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 14:32:43   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: jaša2

ne, saj ji ne dam jesti ponoči. samo razmišljala sem o tem, ker ne vem, kaj še naj  probam, ali ji mogoče to fali. ponoči ji dam samo malo čaja za pit.

čez dan paimama 4 obroke:
1. okrog 9h, ker se zbudi okrog 7.30 in takrat ji še ne diši hrana
2. ob 13h
3.ob 17h
4. 20h, pol pa spat.

vmes mogoče kak piškotek, da si malo dlesni brusi al pa malo jogurta. S težo lepo napreduje, tak da mislim da dovolj poje čez dan.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 14:34:21   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: mami_miki

IZVIRNO SPOROČILO: jaša2

ne, saj ji ne dam jesti ponoči. samo razmišljala sem o tem, ker ne vem, kaj še naj  probam, ali ji mogoče to fali. ponoči ji dam samo malo čaja za pit.

čez dan paimama 4 obroke:
1. okrog 9h, ker se zbudi okrog 7.30 in takrat ji še ne diši hrana
2. ob 13h
3.ob 17h
4. 20h, pol pa spat.

vmes mogoče kak piškotek, da si malo dlesni brusi al pa malo jogurta. S težo lepo napreduje, tak da mislim da dovolj poje čez dan.




hm...odvisno koliko poje pri teh obrokih....mislim, da bi ša mogoče lahko kakega vklučila- da bi bilo 5 krat a dan hrane...

mogoče je ponoči pa res lačna, ker čez dan premalo poje?

aja...ti še nisi ponoči dajala...ne začni nitiuser posted image

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 17:54:07   
jaša2
če pa že itak jema na 3-4 ure. vmes po mojem niti ne bi htela jest, ker ko imama vmes 3h razmaka med obroki, noče prav jest, ker še ni tak lačna. samo malo "požnudi".

_____________________________

Žensko srce je kot globok ocean, poln skrivnosti...

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 18:08:50   
Strawberrie Cherrie
moje osebno mnenje je, da dojenček potrebuje vsaj 5obrokov dnevno. drugače pa ji malo razporedi količino hrane, če praviš, da ni lačna.
sicer bi bilo pa tudi za nas odrasle zdravo, da jemo 5x na dan po malo, ne pa da se za kosilo in za večerjo nabašemo.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 19:41:31   
mami_miki
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

moje osebno mnenje je, da dojenček potrebuje vsaj 5obrokov dnevno. drugače pa ji malo razporedi količino hrane, če praviš, da ni lačna.
sicer bi bilo pa tudi za nas odrasle zdravo, da jemo 5x na dan po malo, ne pa da se za kosilo in za večerjo nabašemo.



tako ja...

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 21:13:48   
Naja30
Mogoče bi ji lahko za dopoldansko malico ponudila malo sadja ali podobno. Ravno toliko, da bo malo dobila v želodček. Samo da vidiš, če bo kaj boljše ponoči. Sicer pa naša tud večinoma je 4 obroke.

(odgovor članu mami_miki)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 21:27:53   
kristinaj
halooooo..... otrok, ki se ne doji več ima normalne obroke, ne je več ponoči in predvidevam, da je že na gosti hrani............

otroka nahrani preden gre spat... naša ima ob cca 18 večerjo, gres, rižek ali polento na deci mleka-alpsko 3,5 in ko gre spat okoli 19 30 do 20 ure še flaša mleka cca 180-210ml aptamila2.stari smo 9m...

če se otrok pred spanjem naje, se zbuja iz navade, zato mu ponudi vodo in bo kmali ugotovil, da se zaradi vode ne splača zbujat.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 21:38:18   
kristinaj
sem prehitro odg...... premalo obrokov in je gotovo lačna....naša se zbudi nekje med 6 in 7.... dobi flašo aptamila 2....210 ml

okoli 9 30 imamo obrok sadja...banano, jabolko, hruško, melona, marelica....cca 150 ml

potem je okoli 12 kosilo.....mineštrca s paštko, sirčkom ali kruhom, mesom, če je premalo dopolnim s sadno skutko ali monte

okoli 15 30 malica..... frutolino, čokolešnik, z dcl vode oz. mleka...  jogurt, sadna skuta

okoli 18 večerja... na dcl mleka alpskega 3,5 gres, polenta ali riž na mleku

pred spanjem med 19 30 in 20 flaša mleka aptamil2 180-210 ml

imaš napisane količine tako da lahko primerjaš med sabo.... količinsko 7m otroci pojejo malo manj kot 9m

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 21:46:01   
kristinaj
sem prehitro odg...nisem prebrala do konca, vseh odgovorov in se strinjam, da je otrok lačen.....

naša ima 9m, obroki so količinsko malo večji od 7m ampak ne dosti....

zjutraj med 6-7 210ml aptamila 2

okoli 9 30 obrok sadja.....

okoli 12 kosilo...mineštrca s paštko, sirčkom ali meskom, kruhom...če je premalo dopolnim s sadno skutko, monte

ob 15 30 malica.... na deci alpskega mleka ali pa vode naredim frutolino, lešnik čokolino, puding.....

ob 18.3o večerja na deci alpskega 3,5 naredim ali gres, polento ali riž

pred spanjem med 19 30 in 20 še od 180ml -210 ml aptamila 2

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 22:28:26   
polo75
IZVIRNO SPOROČILO: jaša2

ne, saj ji ne dam jesti ponoči. samo razmišljala sem o tem, ker ne vem, kaj še naj  probam, ali ji mogoče to fali. ponoči ji dam samo malo čaja za pit.

čez dan paimama 4 obroke:
1. okrog 9h, ker se zbudi okrog 7.30 in takrat ji še ne diši hrana
2. ob 13h
3.ob 17h
4. 20h, pol pa spat.

vmes mogoče kak piškotek, da si malo dlesni brusi al pa malo jogurta. S težo lepo napreduje, tak da mislim da dovolj poje čez dan.



Tudi midva imava tak ritem. Prvi in zadnji obrok je  mleko.

(odgovor članu jaša2)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hrana ponoči
12.1.2008 23:21:53   
Anonimen
Groza no, da nastaviš čokolino, zato, ker se ti ne ljubi vstat.. Jao.. user posted image

Moj pije ponoči le čaj, mleka noče več...

(odgovor članu jaša2)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Metode uspavanja, ki škodijo otrokovemu ra...
Namesto, da bi poslušali sebe in otroka, se preveč pogosto zanašamo na mnenje strokovnjakov, sorodnikov in znancev. Le r...
Zakaj dojenje ni vedno najboljše?
Babica je iz svojih izkušenj ugotovila, da dojenje ni vedno najboljša možnost. Ob tem je razkrila, da je v resnici najpo...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?