|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hrana v zgodnji nosečnosti
16.4.2009 18:20:39   
divans1
Sej vem, da je blo o tem že veliko napisanega, ampak me vseno zanima, glede na to, da sem imela en ss, sedaj pa sem spet v petem tednu, vsak dan jem elevit... Upam, da ni zmanjšan učinek, če si ga dam na pol, ker cele tablete enostavno ne morem pogoltnit. Pa me še zanima, katero hrano se priporoča, da se jo še mogoče bolj uživa v tem času razen sadja, zelenjave in mleka?? Najlepša hvala za odgovore!!!
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
16.4.2009 18:21:46   
rija
vse, razen splošno znanih surovih mesnatih zadev in plesnivih sirov.

nič komplicirat. pomembno je, da uživaš čimbolj raznovrstno hrano.

< Sporočilo je popravil rija -- 16.4.2009 18:22:13 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
16.4.2009 18:24:30   
Sulfinija
Vse razen majoneze in plesnivih sirov in tatrskega bifteka.

LP Mojcauser posted image 23t

_____________________________

Najin sonček Val, rojen 9 tednov prezgodaj v 31. tednu nosečnosti, velik 39cm in težak 1600g, z obsegom glavice 28,5cm.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
16.4.2009 18:48:57   
Blueeyes
se strinjam z že zgoraj napisanima postoma user posted image  (čeprov jz sem jedla fuuuuuuuuuuuull majoneze)

(odgovor članu Sulfinija)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
16.4.2009 19:09:53   
rija
jaz  pa pršutauser posted image user posted image user posted image

ampak je pa res, da sem toxo prebolela....torej bi tudi bifek komot jedlauser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Blueeyes)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
16.4.2009 21:06:18   
Netopirčy81
Jest sem v 1. user posted image jedla vse, zdaj v 2.user posted image  mi pa ne paše preveč teh salam in jih tko ali tako ne jem. Nč komplicirat v glavnem.

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
20.4.2009 14:34:27   
summer410
jaz jem vse kar mi ugaja...še majonezo....posebej v francoski njami....user posted image
jaz mislim, da moraš jesti to kar ti telo govori , da ti paše...če se ti zlušta majoneze, pol pač majonezo..sam pač bolj malo....ker je huje zdaj pomojem vsaj, reci ne...in imeti lušte...kot pa namazat en kos kruha z majonezo...
ja pa velik mlečnih izdelkov...jogurti...mleko...
sadje....če imaš še možnost regrat, je zelo zdrav...jz ga velik pojem...skratka....kar ti paše...tvoje telo že samo ve......
vsekakor pa brez odpovedovanja....

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
21.4.2009 11:02:47   
sarar
kar se tiče majoneze- proizvajalec tina dela majonezo iz pasteriziranih jajc in ni nevarnosti da je ne bi smela jesti. mogoče pa pasterizirana jajca uporablja še ker drug proizvajalec, ne vem. pršut si tud lahk privoščiš (ne v nenormalnih količinah) če ga daš npr na rezino kruha, pa mogoče mal sirčka gor pol pa v pečico za mal časa. to je men povedala sestra ginekologinje, ko sem bila drugič user posted image . za regrat mi je bilo pa rečeno, da ni ravno najbolj priporočljivuser posted image

(odgovor članu summer410)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
21.4.2009 13:52:06   
monty
jaz ti svetujem da res vse razen suhomesnatih izdelkov in tatarca, pa ostalo meso naj bo dovolj pečeno!
jaz sem tudi dobila navodila da regrata naj ne jem, sem ga pa zamenjala za rdeč radič, ki ima prav tako veliko železa in špinačo enkrat na teden. sem v 30 tednu in imam hemoglobin super.
ne pa preveč brat, ker potem človek samo komplicira po nepotrebnem.

majoneza trgovinska naj bi bila okej čeprav jaz je ne jem več, na začetku sem pa jo.

pa srečno

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
21.4.2009 14:55:04   
Emili1
Kaj pa mlečni namazi MU od Ljubljanskih mlekarn?

Na etiketi piše, da so sestavine sveži sir. Nič pa ne piše, da je pasteriziran sir?

Prav tako na skuti Mu piše, svež siruser posted image .

Najbrž to lahko jemo, saj so verjetno pastreizirani siri, klub temu da to ne piše.

Kaj menite?

(odgovor članu monty)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
21.4.2009 14:59:55   
MATEJKA_
sem imela težave s toksoplasmozo v 1. nosečnosti, tako, da ti lahko povem naslednje - izogibaj se surovemu mesu (tatarski biftek, pršut - je samo sušen in ne toplotno obdelan...), plesnivim sirom (gorgonzola ipd.), svežim jajcem (v kakih kremah ali doma pripravljeni majonezi - kupljeno lahko ješ). drugače pa ni treba komplicirat - zelenjavo pa sadje pa fajn oprat, ker sem toxo fasala preko domače solate z vrta, ki očitno ni bila dovolj dobro oprana.

(odgovor članu divans1)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
21.4.2009 15:00:38   
MATEJKA_
IZVIRNO SPOROČILO: Emili1

Kaj pa mlečni namazi MU od Ljubljanskih mlekarn?

Na etiketi piše, da so sestavine sveži sir. Nič pa ne piše, da je pasteriziran sir?

Prav tako na skuti Mu piše, svež siruser posted image .

Najbrž to lahko jemo, saj so verjetno pastreizirani siri, klub temu da to ne piše.

Kaj menite?



to sploh ni problem, problem so samo plesnivi siri.

(odgovor članu Emili1)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
21.4.2009 18:14:59   
pikapolonica03
Veliko uporabnega o zdravi prehrani nosečnic in tudi dojenčkov, malčkov izveš tukaj:  http://www.paparica.si/prehrana_nosecnostindojenje.html

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
22.4.2009 11:39:42   
marusi
meni je to tako hecno... ker vsakega, ko vprašaš ti pove drugače. ne glede surovega mesa, ampak na splošno. in zakaj ne bi regrata jedli?

(odgovor članu pikapolonica03)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
22.4.2009 11:40:59   
Felicita
ker raste na tleh. in živali serjejo po njem. in kmetje polivajo gnojnico po njem. in živali prenašajo toxo (in še kej drugega).

_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu marusi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
22.4.2009 16:16:14   
summer410
no...verjetno morš vedet, kam ga greš nabirat....jaz ga jem..in ker sem slaba pri železu mi je ga je g. tudi priporočala.....pa še paše mi za znoret.....

hm..zanimivo, da tebi pa odsvetovala....

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
22.4.2009 18:39:47   
daisyb
živjo,

regrata ne..kaj pa solata ne raste na tleh in vsa druga zelenjava.....no, jaz itak zelenjave sploh ne jem, niti med nosečnostjo...jem sadje in ostalo....pa elevit jemljem in mam tud hemoglobin več kot super.

kdor še ni prebolel toxoplasmose se mora mal bolj izogibat surovim stvarem...drugače pa v zmernih količinah se lahko uživa vse....mogoče manj sladkarij (kar meni ne zneseuser posted image )...

lp

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
22.4.2009 20:54:07   
sarar
ne vem točno katero stvar, ampak regrat ima v sebi nekaj kar lahko pospeši porod. ko sem bila prvič noseča sem bila v sedmen mesecu ko mi je sestra regrat zaradi tega razloga odsvetovala. zato pač sklepam, da ga ni dobro jesti tudi na začetku user posted image . vem pa ne, da ne bom preveč pametna. tako mi je pač rekla sestra na pregleduuser posted image

(odgovor članu daisyb)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
30.4.2009 10:23:20   
čebelca2
kaj pa na oko pečena jajca?slišala sem da jih nosečnica ne sme, ker rumenjak ni pečen (je tekoč)user posted image ve katera kaj o tem?

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
30.4.2009 16:31:57   
sarar
jaz jih nisem jedla, sam po moje če jih fejst prepečeš ni nič narobe. sam je pa še surov. jaz sem samo kuhana jedla, pa še ta bolj malo ker mi niso sedlauser posted image

(odgovor članu čebelca2)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
2.5.2009 15:17:54   
Čebel@
jaz sem jedla vse kar mi je zadišalo(kasneje)........na začetku sem pa itak veliko bruhala in vse mi je smrdelo tako da sem bila velikokrat samo na prepečencu in čaju

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
6.5.2009 9:27:12   
baby blue
meni je G rekla naj jem kar mi bo pasalo/zadišalo samo izogibam naj se plesnivim sirom in tatarskemu biftku... tako da sem jedla vse 

(odgovor članu Čebel@)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
25.5.2009 18:51:48   
Hana76
Pozdravljene, pričakajoče!

Po dve letih in pol sem danes prvič v življenu zagledala user posted image , kar pomeni, da se uradno selim na vaš (naš?-ne morem verjet) forum.

Ker sem trenutno čisto out in itak ne dojemam, in ne morem verjet, da je to res, sem se, da sezamotim, lotila malo branja o zdravi prehrani. Ampak se še nekako ne znajdem na forumu oziroma je morda teh napotkov malo too much.

Za začetek me zanima, kaj je res pomembno upoštevati od teh navodil - katero hranoabsolutno dosti jesti, kaj pa asolutno ne (da vem, kaj naj jutri kupim v trgovini user posted image )?

Elevit sem že vzela.

(odgovor članu baby blue)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
25.5.2009 21:21:54   
sarar
čestitke še na tem forumu! nisem sicer nosečka, imam pa dva fantka doma in ti morda lahko svetujem user posted image
fajn si začela z elevitom, jej dosti sadja in zelenjave, ne piti premalo, jej vsega po malo, izogibaj se pa surovemu mesu in jajcem (tataski biftek, majoneze...)ter slabo oprani zelenjavi(npr. solata). drugače pa načeloma to kar ti paše.
pa srečno!

(odgovor članu Hana76)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hrana v zgodnji nosečnosti
18.6.2009 13:07:05   
slomak
živjo, jest tud mal berem tole pa vidm da o enem elevitu govorite...kaj je to in ali je nujno. Men ga G. ni dal. ali bi mi ga mogel pri prvem pregledu? hvala za odgovor.

(odgovor članu sarar)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





11 dih jemajočih fotografij PORODA DOMA!
Porod doma pomeni absolutno prevzemanje odgovornosti, vračanje k naravi in ??izkazovanje ženske moči – te fotografije to...
Poglejte, kako se med porodom premaknejo k...
Ta neverjetna fotografija porodnice dokazuje, kako neverjetno je človeško telo. Poglejte, kako je videti anatomija porod...




Počitnice.
пеперутка16

Pri koliko mesecih bi svojega otroka peljali na morje?

Manj kot 3 mesece. (43%)

Pri 6 mesecih. (7%)

Pri 9 mesecih. (14%)

Pri 1 letu in več. (36%)


Število vseh glasov: 14

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!