|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
15.8.2015 22:29:44   
liliana
Kaj pravite na novi odlok v Ljubljani, ki prepoveduje hraniti prostoživeče živali na javnih površinah in predvideva 100 EUR za kršitelje.......

http://www.rtvslo.si/lokalne-novice/na-javnih-povrsinah-v-ljubljani-ni-vec-dovoljeno-hraniti-zivali/371814#comments

Meni se zdi čisto ok.....ker patološka obsedenost s pomočjo živalim, ki komot živijo brez človeške pomoči (pač narava jih je tako ustvarila) je že tudi presegla vse meje in sploh ni pomoč.......
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
16.8.2015 11:11:39   
mateyka
a niso v Singapurju in v Benetkah z zakonom prepovedali krmljenja samo za golobe (ok, singapur ima še opice zraven)?
tale fotka je iz Singapurja:
user posted image

mogoče je to boljša strategija kot prepoved krmljenja VSEGA na javnih površinah? ker drugače sinici tud enega sončnega semena, ko sedim na klopci v parku, ne smem ponudit, in to mi je čisto mimo. in kje je razlika, če npr. divje macke hranim na eni strani ali na drugi strani ograje? plus, kje točno zakon ločuje med potepuško in prostoživečo favno? afaik pa ob tem še vedno lahko krmim v Tivoliju ptice in veverice (baje za Tivoli to ne velja?)?


(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
16.8.2015 17:14:15   
liliana
Zakaj pa......? Zakaj bi pa prepovedali samo hranjenje golobov.....? Ker je v Benetkah tako.....

Živali so vsi povsem sposobne same poiskati hrano......od golobov od potepuških mačk.....potepuška mačka, ki jo mačje dušebrižnice hranijo z briketi, bi si poiskala hrano drugje, v skrajnem primeru bi ujela tudi kako miš.......ne bomo zdaj o naravi in o tem, da si golob, mačka, tudi sinička, zna poiskati hrano tudi sama.......

Za ptiče pozimi pa itak skrbimo, recimo krmilnicami.....ali po privat domovih ali pa za njih skrbijo upravljalci javnih površin......

Za tiste, ki pa želijo stik z živalmi ohranjati na način hranjenja, pa še vedno ostane Tivoli, kjer si bo vsak lahko izpolnil to željo.....user posted image

Kar se pa tiče potepuških mačk, ker za golobe se mogoče bolj strinjamo, da se to prepove (egoizem pač prevlada, golobji drek se je že preveč razširil tudi na oni strani dvorišča)......običajno ljudje potepuških mačk ne hranijo na svojih dvoriščih.......probaj ene dvakrat nasipati ribje ostanke po svojem dvorišču, da nahraniš potepuškega mačka.....čez uro ali dve jih bo 20 tam.....in to potem ni več tako cart gledati, kot ubogemu potepuškemu mucu en briket vrčti na klopci v mestu.......

Drugače pa hranjenje na javnih površinah ni skrb za živali......za to imamo četo razno raznih ustanov, ki skrbijo tako ali drugače za potepuške ali prostoživeče živali......futranje s kruhom, tuno, wiskaskom, ostanki čorbe itd. na pločnikih, trgih in klopcah po mestih pa ni skrb za živali.......ampak mogoče čista nevednost, če ne že sprenevedanje, kjer nihče od živalskih dušebrižnikov verjetno še ni slišal za glodalce in zato, kako hitro se nekje zaredijo......mi je povedal kolega, da jim je profesorica rekla, da če vidiš eno podgano (nimam pojma, a je podgana prostoživeča ali potepuška žival, verjetno prostoživeča in se posredno hrani z vsemi ostanki, kar druge njene živalske kolegice ne požro), jih je v neposredni bližini že vsaj 50......ker z vsako vrženo klobaso in z vsakim vrženim kruhom po mestu se hrani tudi podgana.....teh pa si ni nihče ne želi v bližini.......je pa vrag, da ko tega vraga od glodalcev opaziš, da je v bližini, je že prepozno, ker se znajo lepo skriti.....zato se nam mogoče tudi zdi, da to sploh ne predstavlja problema........da če podgane ne vidimo, da je enostavno ni.......





(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
16.8.2015 22:24:42   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
17.8.2015 7:02:48   
mateyka
Golobi pa si bodo že poiskali hrano drugje in jih bo še vedno dovolj naokrog, dokler ne bodo začeli bolj konkretno (nekaj so že, sicer, kolikor vem), poskrbeli za kemično sterilizacijo.


včasih je občina v sodelovanju z BTF izvajala program "Mestni golob", kjer so nameščali krmilnice s kontracepcijskim sredstvom. tako so golobe prehranjevali + kontrolirali njihovo populacijo. zakaj tega ni več, ne vem.

< Sporočilo je popravil mateyka -- 17.8.2015 7:04:40 >

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
17.8.2015 12:00:53   
RIJA*
načeloma se zelo strinjam s tabo liliana...
občasno krmljenje je samo obliž na našo dušo, da smo nekaj dobrega storili za živali....

trenutno tudi mi sicer občasno skrbimo za 4 mlade mucke, ki jih je zapustila mačja mati, ampak so stacionirani pri eni gostilni, ki dela čez vikende, čez tednom se jih pa pač mi usmilimo, dokler so majhne. ko bodo dovolj stare, si bodo čisto same sposobne priskrbeti hrano...čez vikend pa pač cartanje s hrano, ki ostane v gostišču....

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
17.8.2015 17:05:15   
alda
Jaz se kar malo bojim teh golobov, mačk ,...ker znajo biti zelo nasilne in tečne .

Mnenja pa o tem odloku nimam nikakršnega -vsaj za zdajuser posted image

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu RIJA*)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
17.8.2015 20:27:53   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Ankica*

Mah, nimam kakega posebnega mnenja.

oziroma, da se kaj prida ne bo spremenilo.
Osamljeni ljudje bodo še vedno osamljeni in bodo še vedno hranili potepuške mačke, samo bolj na skrivaj, ker tako verjetno edino dobijo občutek, da so nekomu potrebni, jih nekdo rabi. In če jih bodo redarji kaznovali ali sosedje prijavljali, se bodo odnosi samo še poslabšali. Podgane še vedno bodo, ker odvoz bioloških odpadkov ni celostno urejen in ker ljudje še vedno veliko odpadkov mečejo v straniščne školjke, v kanalizacijskih ceveh pa potem mastijo podgane. Golobi pa si bodo že poiskali hrano drugje in jih bo še vedno dovolj naokrog, dokler ne bodo začeli bolj konkretno (nekaj so že, sicer, kolikor vem), poskrbeli za kemično sterilizacijo.


Tisti, ki krmijo golobe in potepuške mačke niso toliko osamljeni (osamljeni ljudje si svojega ljubljenčka običajno privoščijo na lastnem dvorišču in tam skrbijo zanj).........kot to, da čutijo potrebo, da družbi delajo nekaj blazno koristnega, ko s kruhom krmijo golobe in vrabce, z briketi in ostanki hrane pa potepuške mačke (v bistvu nobene razlike od metanja hrane v sekret)......

Podgane vedno bodo......z organiziranjem zbiranja odpadkov (predvsem zaprte kante) so se podgane preselile v kanalizacijo, kjer je hrane za njih več oz. je lažje dostopna za njih.......če še "zgoraj" mečemo ostanke hrane po tleh, iz kanalizacije pridejo na površje.......

Ja, golobi pa si poiščejo hrano drugje, mačke pa začnejo loviti miši in podgane........pač, narava je poskrbela za določen cikel......wiskas in kruh za golobe pa je umetno poseganje v ta cikel, ki dolgoročno ne prinaša nič dobrega......zato verejtno tudi ta odlok, ki je apliciran že v drugih evropskih mestih in je baje prinesel dokaj ugodne izide......

Vsak ljubitelj živali in osamljen človek pa ima še vedno možnost, da si na lastnem dvorišču omisli svojega ljubljenčka, pa naj je to golob, maček ali podgana.......in ga tam veselo hrani in crklja.......družbi pa s tem naredi več dobrega, kot da krmi potepuško mačko ali goloba na trgu mesta........

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
17.8.2015 20:41:21   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

Golobi pa si bodo že poiskali hrano drugje in jih bo še vedno dovolj naokrog, dokler ne bodo začeli bolj konkretno (nekaj so že, sicer, kolikor vem), poskrbeli za kemično sterilizacijo.


včasih je občina v sodelovanju z BTF izvajala program "Mestni golob", kjer so nameščali krmilnice s kontracepcijskim sredstvom. tako so golobe prehranjevali + kontrolirali njihovo populacijo. zakaj tega ni več, ne vem.


Mogoče zato, ker je taka kontracepcija kar finančni zalogaj......in zakaj potem vsako leto dajati na desettisoče EUR za kontrolo golobje populacije, po drugi strani pa jih futrati in privabljati od drugod in ni nobenega haska od kontracepcije oz. kontrole populacije......

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
18.8.2015 12:19:11   
Tippi
Se strinjam z ankico.
In zivalim v tivoliju grozi prekomerna teza,diabetes in se kaj haha kaksna neumnost od zakona.drugje ne,v tivoliju pa ja. Ma kdo je to pisal....res me zanima lol

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
18.8.2015 14:00:32   
Vijoličarka
Ma, kaj pa vem. Mene malo boli, da ne bom smela več krmiti račk na Špici. Pa kakšni veverici dam kdaj kakšen lešnik, ko grem na Grad. A bodo zdaj vse veverice iz okolice Gradu emigrirale v Tivoli? Se bo porušil eko sistem, ko se bodo prostoživeče živali preselile v Tivoli?

Golobi so res problem, ja. Po drugi strani pa je ogromno teh ljubljanskih golobov navajenih, da se jih hrani in vprašanje, če si bodo kar naenkrat znali sami poiskati hrano. Ne vem. Bodo množično umirali? To se mi ne zdi prav. Če je denar za vse oslarije, bi lahko npr. v mestu vzpostavili krmilnice za golobe, vsaj v prehodnem času in hrano 'obogatili' s kontracepcijo. Tako bi se populacija zmanjšala na bolj human način.

Ne vem, če so res vse skupaj dobro premislili in če je to res eden izmed glavnih problemov v Ljubljani.



_____________________________

When you stand before God, you cannot say "but I was told by others to do thus" or that "virtue was not convenient at the time."

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
18.8.2015 14:43:12   
liliana
Sigruno ni to glavni problem v Ljubljani.....je le en spremenjen odlok......o katerem pač debatiramo......na teme o tistih "glavnih in ta pravih problemih" se itak na RR nihče več ne javlja, zato jih niti ne odpiram več......user posted image

Kar se pa tiče hranjenja živali......jaz sicer živim na deželi, kjer imamo že od nekdaj vsaj enega živalskega ljubljenčka pri hiši.....za katerega skrbimo in ga hranimo, ga crkljamo.....zato ne čutim, ne jaz in ne moje dete, potrebe po tem, da bi hranila golobe in potepuške mačke na javnih površinah, pod pretvezo, da delam nekaj dobrega, ker hranim goloba, veverico ali mačko........to delamo doma......hranjenje golobov oz. galebov na morju mi je pa že od nekdaj bljak.....in slika z Benetk, z jato golobov, ki se je dvignila nad mano mi pač ni najljubša.......

za mačko, pravijo, da ima kar nekaj življenj, to ni kar tako iz trte zvito in če je kdo imel kdaj mačko doma ve, da si je mačka čisto sposobna sama najti hrano, tudi če ji omejimo viskas obroke......nekaj dni bo še čakala, če ji bo kaj servirano, potem se bo pa podala na lov......pač nagon po preživetju prevlada.......podobno je z golobi......dokler obstaja linija najmanjšega napora, se bodo živali šlepale, ko te liniji več ni, pa se bodo same trudile, da bodo preživele....zato je strah, da si golob ali mačka ne bi znala sama poiskati hrane čisto odveč.......






(odgovor članu Vijoličarka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
22.8.2015 19:57:10   
Kerensa
IZVIRNO SPOROČILO: liliana
Kar se pa tiče potepuških mačk, ker za golobe se mogoče bolj strinjamo, da se to prepove (egoizem pač prevlada, golobji drek se je že preveč razširil tudi na oni strani dvorišča)......običajno ljudje potepuških mačk ne hranijo na svojih dvoriščih.......probaj ene dvakrat nasipati ribje ostanke po svojem dvorišču, da nahraniš potepuškega mačka.....čez uro ali dve jih bo 20 tam.....in to potem ni več tako cart gledati, kot ubogemu potepuškemu mucu en briket vrčti na klopci v mestu.

Jaz pa mačkov ne hranim zato, ker bi mislila, da s tem počnem nekaj, kakor praviš, blazno družbeno koristnega, temveč zato, ker mi srce ne da, da bi šla mimo jokajočega mucka, katerega je sama kost in koža. Ali mimo katere druge živali, ki jo v mestu srečam.

Pri nas hranimo prostoživeče mucke. Razlika med njimi in potepuškimi je ta, da so prostoživečke kastrirane/sterilizirane, čipirane in stalno živijo na točno določenem območju. Soseda jih hrani na javni površini (park med bloki), jaz sem za tja naredila hišico, kamor se lahko aztečejo v slabem vremenu ali skrijejo pred soncem.

V mojem atriju sta vedno pripravljeni dve polni posodici, z vodo in z briketi. Po oboje pridejo tako mucki, kakor tudi ježki. Oboji tudi marsikdaj prespijo tu - imajo zunaj škatlo, v kateri je pozimi tudi topla odeja, škatla sama pa je pod streho, da je ne premoči. Na svojem grmovju imam obešene tudi mrežice s ptičjo hrano.

Če vidim lačno, poškodovano, bolno ali kako drugače pomoči potrebno žival, ne bom šla nikoli mimo, pa če še 100 odlokov napišejo. Žival bom nahranila, jo odpeljala na veterino (enega mačjega mladiča sem ravno pred nekaj dnevi) oz. ji pomagala tako, kot potrebuje in kakor oz. kolikor bom zmogla. Pri tem me podpirajo tako Mačja hiša, kakor tudi Zavetišče Gmajnice (financirano s strani MOL, da poskrbi za prostoživečke) in društvo Mačjelovka - smo prav lepo organizirani. In na srečo obstaja veliko dobrih ljudi, ki donirajo sredstva, da se lahko vsem tem živalim pomaga v obliki veterinarskih storitev, hrane in ostalega, kar potrebujejo.

Noben maček pa nam ne kaka po dvorišču, nobene crknjene miši ali ptiča nam ne prinesejo, nikoli jih ni 20 (še 2 naenkrat sta že skoraj čudež),... verjeli ali ne - na moje okenske police niti golobi ne kakajo. V treh letih, kar sem v tem stanovanju, nisem imela na polici še niti enega ptičjega kakca. Na avtu, ki je parkiran pod drevesom na javni površini, pa seveda so.

Tako, da... odloka NE podpiram, ker je pretiran... osnova je sicer dobronamerna, ampak detajli in praksa, ki je drugačna od teorije, je pa živa kozlarija... in to sem v županovem kabinetu tudi povedala (kot članica stranke).

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
23.8.2015 18:04:32   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa


Tako, da... odloka NE podpiram, ker je pretiran... osnova je sicer dobronamerna, ampak detajli in praksa, ki je drugačna od teorije, je pa živa kozlarija... in to sem v županovem kabinetu tudi povedala (kot članica stranke).



Lahko to malo obrazložiš podrobneje prosim, zakaj je osnova sicer dobronamerna, če zgoraj pišeš, da ni v bistvu ni nobenih problemov (vsaj v tvojem "dvorišču" ne).......?

Detajlov pa itak ni, ker kot se spomnim, je to v odloku napisano v dveh ali treh kratkih stavkih.......prav tako praksa še ni zaživela v Ljubljani (v nedeljo je na ljubljanskem gradu na srečo samo ena ženska hranila golobe, tako da jih je bilo le ene 15 okrog nje - če bi še kaka, bi bilo golobov več kot turistov).......user posted image

p.s.: v tvojo humanost do živali se ne bom spuščala podrobneje......ker verjamem, da ti kot kleni ljubljančanki golob in potepuška, pardon, prostoživeča muca predstavlja edini stik z naravno favno, zato si pač malo sentimentalna in ob tem istočasno misliš, da si tudi humana......

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
24.8.2015 8:17:03   
mateyka
awww, vidim da lilana pogRReša najedanje user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
24.8.2015 12:42:36   
Kerensa
Liliana - dovolj si inteligentna, da zagotovo veš (no, ali bi pa vsaj lahko vedela), kakšen je bil osnovni namen tega odloka. Nikakor ne odiranje meščanov in podobno, ampak zmanjšanje in/ali zaustavitev nekontroliranega širjenja prostoživečih in/ali potepuških (sem ti razložila, v čem je razlika, a kljub temu poskušaš s cinizmom) živali ter s tem možnosti širjenja in/ali izbruha bolezni ter nečistoče, ki kazi videz mesta ter včasih in ponekod celo varnosti meščanov.

To je bil namen - kaj je pa nastalo v praksi (oz. kaj nastaja), pa sama vidiš. Se mi zdi, da zadevo dovolj spremljaš.

Za odlok pa dobivam občutek, da ga nisi prebrala, glede na to, da trdiš, da je vse napisano v dveh ali treh stavkih.

In ja - je že v veljavi, na srečo pa ima MOL premalo inšpektorjev, ki bi izvajali nadzor in posledično kaznovali.

Prostoživeče mačke pa zagotovo niso moj edini stik z naravo (hvala za tvoj skrb glede tega) in tudi živalim ne pomagam zato, da bi lahko kdo rekel "o, lej, kako je pa ta fajn, ker pomaga) ali, Bog ne daj, celo zato, da bi sama sebe povzdigovala v nesmiselne višave zaradi tega. Pomagati živalim je zame nekaj naravnega (pri tebi verjetno to lahko primerjam kvečjemu z dihanjem) in v zvezi s tem sem sentimentalna samo, ko se spomnim na kakšen dogodek (ali vidim fotografijo) izpred večih let in potem pogledam današnje stanje - kako je bila takrat žival brezdomna in na robu smrti zaradi podhranjenost in bolezni, danes pa uživa pri čudovitih lastnikih, zdrava, sita in na varnem.

Pa še ena "Kerensa style" izjava - da Bog da se ti golub usro na glavu.

_____________________________

I am not what happened to me.

I am what I choose to become.

I lost my mind, but I found my soul.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
24.8.2015 13:57:44   
kalbo
S temile mačkami mešate jabolka in hruške. Mačke niso prostoživeče živali, ampak brezdome domače živali, kar je bistvena razlika. Prostoživeče živali je pa že zdaj po zakonu prepovedano hranit.

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
24.8.2015 20:07:03   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa

Liliana - dovolj si inteligentna, da zagotovo veš (no, ali bi pa vsaj lahko vedela), kakšen je bil osnovni namen tega odloka.


Zato pa se mi zdi, da je navdušenje nad masovnim hranjenjem golobov in mačk precej zgrešeno......in je predvsem posledica populizma in nevednosti (in ni toliko sočutje do nemočnega živega bitja, ker golob in mačka sta precej daleč od nemočnega živega bitja) in hkrati tudi balzam za našo dušo, ker imamo občutek, da smo ful dobrega storili za svet, če včasih kaj vržemo "ubogim" živalcam.......

in tudi živalim ne pomagam zato, da bi lahko kdo rekel "o, lej, kako je pa ta fajn, ker pomaga) ali, Bog ne daj, celo zato, da bi sama sebe povzdigovala v nesmiselne višave zaradi tega. Pomagati živalim je zame nekaj naravnega (pri tebi verjetno to lahko primerjam kvečjemu z dihanjem) in v zvezi s tem sem sentimentalna samo, ko se spomnim na kakšen dogodek (ali vidim fotografijo) izpred večih let in potem pogledam današnje stanje - kako je bila takrat žival brezdomna in na robu smrti zaradi podhranjenost in bolezni, danes pa uživa pri čudovitih lastnikih, zdrava, sita in na varnem.


Tu si se povzdignila.....v nesmiselno višavo......user posted image

(odgovor članu Kerensa)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
24.8.2015 20:07:31   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

S temile mačkami mešate jabolka in hruške. Mačke niso prostoživeče živali, ampak brezdome domače živali, kar je bistvena razlika. Prostoživeče živali je pa že zdaj po zakonu prepovedano hranit.


Ne vem no......če se ravno meša.....marsikatero društvo za zaščito živali imenuje te mačke "prostoživeče mačke".......oni pa ne mešajo jabolk in hrušk......user posted image

(odgovor članu kalbo)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
24.8.2015 21:28:22   
nejcko
Sem absolutno za tak odlok. Ga pozdravljam!

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
25.8.2015 6:32:33   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

awww, vidim da lilana pogRReša najedanje user posted image


Vidim, da ga pogrešaš tudi ti......tako zelo, da si moRRala celo še javiti in najedati......user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
25.8.2015 8:05:02   
mateyka

IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

awww, vidim da lilana pogRReša najedanje user posted image


Vidim, da ga pogrešaš tudi ti......tako zelo, da si moRRala celo še javiti in najedati......user posted image


ma, nimam dovolj časa tud če bi hotela. plus ne da se mi več s tabo na dolgo it pong-pong, ker - zgleda se staram? user posted image )..... ti pa jamraš po drugi strani, da je suša na RR, in potem najedaš s sarkazmom, če kdo karkol reče - sploh če ni v tvojih regelcih.... po eni strani bi rada več čveka, samo ga zatiraš še pri tistih, ki sploh kaj napišejo....... verjetno se mi tud zato več ne da ne vem kok pisat tle gor....... eh, ne vem če boš sploh dojela da iskreno piem in boš spet mislila, da je to provokacija - sploh zato, ker se ti s stakim pristopom lotiš pisaRRij tle gor...... tko da verjetno nima veze karkoli napišem.......

p.s. pikice so pa res sarkazem, da ti ne bo čisto dolgočasno user posted image

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   [Brisano sporočilo]
25.8.2015 9:38:01   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu liliana)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
25.8.2015 10:27:27   
kalbo

IZVIRNO SPOROČILO: liliana


IZVIRNO SPOROČILO: kalbo

S temile mačkami mešate jabolka in hruške. Mačke niso prostoživeče živali, ampak brezdome domače živali, kar je bistvena razlika. Prostoživeče živali je pa že zdaj po zakonu prepovedano hranit.


Ne vem no......če se ravno meša.....marsikatero društvo za zaščito živali imenuje te mačke "prostoživeče mačke".......oni pa ne mešajo jabolk in hrušk......user posted image


Google draga moja, pa poišči zakon o zaščiti živali, ne bom ti limal linkov, sam zato ker ti ...ne veš.

(odgovor članu liliana)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hranjenje prostoživečih živali v Ljubljani
25.8.2015 12:15:59   
liliana

IZVIRNO SPOROČILO: mateyka


IZVIRNO SPOROČILO: liliana
IZVIRNO SPOROČILO: mateyka

awww, vidim da lilana pogRReša najedanje user posted image


Vidim, da ga pogrešaš tudi ti......tako zelo, da si moRRala celo še javiti in najedati......user posted image


ma, nimam dovolj časa tud če bi hotela. plus ne da se mi več s tabo na dolgo it pong-pong, ker - zgleda se staram? user posted image )..... ti pa jamraš po drugi strani, da je suša na RR, in potem najedaš s sarkazmom, če kdo karkol reče - sploh če ni v tvojih regelcih.... po eni strani bi rada več čveka, samo ga zatiraš še pri tistih, ki sploh kaj napišejo....... verjetno se mi tud zato več ne da ne vem kok pisat tle gor....... eh, ne vem če boš sploh dojela da iskreno piem in boš spet mislila, da je to provokacija - sploh zato, ker se ti s stakim pristopom lotiš pisaRRij tle gor...... tko da verjetno nima veze karkoli napišem.......

p.s. pikice so pa res sarkazem, da ti ne bo čisto dolgočasno user posted image


Jaz ne jamram,da je tuga tu gor.....le odzovem se na teme, kjer avtorice jamrajo o tem...

Debatiram pa rada...pa ne o barvi laka na nohtih, brand torbici, o kremo in sončnih očalih za otroke...raje imam debate z neko aktualno vsebino, kjer se krešejo mnenja....zato me verjetno že od začetka ne razumeš, ker vedno misliš,da tisti, ki se ne strinja z mnenjem vecine tu gor, da tisti provocira...

Priznam pa, da imam svoj stil pisanja....in to ni poetsko jamrajoci slog s poudarjanjem svojih prednosti (sočutje, skrb za druge, hipijevska delitev ljubezni....), ampak pisem precej realno, kar nekateri jemljete kot kruto, kot sarkazem in provokacijo....

Drugače je pa na tej temi več odgovorov kot na tistih, kjer ne sodelujem...user posted image tako da očitno ne zatrem takoj v kali ustvarjalnega izražanje RR kolegic....user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?