|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hudo mi je
25.1.2007 21:03:13   
Anonimen
Evo, priznam...

Med vami sem naredila test in odprla novo temo Ali ste pristašice dojenja in čakala, katera bo prva napadla. In se je našla.

To je zapisala polona2:
Če bi rada kometirala, si prvo preberi, kaj si napisala v temi spodaj, malo razmili, potem se pa oglasi, če imaš kaj pametnega za povedati. Čeprav v to močno dvomim.

Odkrito vam povem, da toliko nestrpnosti kot je je na temi o Dojenju, ni nikjer drugje. Tiste, ki niso mogle dojiti, pljuvajo po tistih, ki so hardcore dojilje, te tadruge pa spet po onih, ki jim dojenje ni steklo.

Žaljenje je tukaj nekja popolnoma normalnega... Pljuvanje po drugačemislečih tudi (vse delamo enako, da ne bo pomote). In prav hudo mi je, ko ugotovim, da smo vse prvenstveno eno - MAME. In mama želi svojemu otročku le najboljše.

Nobena pa ni rekla: Ne dojim zato, ker...

Ali pa: Dojim zato, ker...

No, najverjetneje je pri meni vzrok tako dolgega dojenja družinska slika. Mene je mami dojila do 2,5 leta, sestra sina do 3,5 leta, tako, da imamo očitno dojenje v "krvi"...
Moja kolegica je rekla, da tako dolgo doji zato, ker  je njo mama podojila samo parkrat in je potem rekla, da ni več imela mleka, zato ji želi dokazati nasprotno.
Ena kolegica ni dojila zato, ker bi se ji lahko povesili joški.user posted image
Moja prijateljica npr. doji zato, ker dojim jazuser posted image
Moja sodelavka je dojila do 3. meseca, ker je takrat bilo pač tako rečeno.

Vsaka ima nek vzrok - ene ga priznajo, druge pa raje pljuvajo po drugačemislečih...

In to je stvar, ki me razžalosti.
Imam prav ali ne?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:06:46   
polona2
Sem vedela kaj bo.
Če obsojaš druge, ne moreš potem reagirati kot petleten otrok, če nekdo obsodi tvoje besede, da so neprimerne. Hudo ti je, zakaj že? Še dobro, da imaš svojo malo čredo tukaj na RR, da ti bodo malo pokimale in te potolažile, kako smo eni res grdi grdi do tebe. Get a life.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:09:16   
Luskan
Jaz sem ti delno odgovorila že na prejšnji temi, kjer si ti prva "napadla" in pokazala nestrpnost do drugače mislečih - ja, sem razumela, da priznavaš svojo nestrpnost, ne pa nas vseh metat v isti koš - jaz ne udriham po nikomer.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:12:23   
lenika
Jaz sem tudi užaljena in mi je hudo, če mi nekdo reče, da sem egoist, da si nisem dovolj dolgo želela otroka in da sem imela pač tak način vzgoje. Tako da bi se o tem kdo je tukaj nestrpen dalo pogovarjat.

(odgovor članu Luskan)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:13:06   
Anonimen
A te lahko vprašam, zakaj si tako nestrpna?  A sem ti kaj naredila? Aja, tema je neprimerna!

Ja, res sem na RR naredila test, da vidim vaše reakcije.

In kaj te je zmotilo? To, da sem napisala, da mi je hudo, da veje na temi, ki bi morala povezovati, nestrpnost? Želiš, da ti citiram popolnoma vse, kar je nestrpno?

In, draga moja, briga me za to, kaj ti napišeš, pravzaprav me zabava, da lahko nekoga tako sprovociramuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu polona2)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:15:02   
mala
ojoj sej sploh ne vem zakaj se je treba kregat-je bila pač taka tema odprta in polona2, če ti tema ni všeč jo enostavno preskoči-ni treba bit tko ostro nastrojena...tudi jest sem imela pri prvemu veliko problemov z dojenjem in sem pač nehala ker ni šlo drugače pa nisem imela nobenih kompleksov, ko sem drugič rodila sem si rekla, da bom dojila dokler bo šlo-potem pa na flašo če ne gre drugače,ampak tokrat sem dojila dolgo in zakaj ne bi?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:16:08   
polona2
Ja, haha, a zdaj se že zabavaš, sem mislila, da ti je hudo...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:17:08   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lenika

Jaz sem tudi užaljena in mi je hudo, če mi nekdo reče, da sem egoist, da si nisem dovolj dolgo želela otroka in da sem imela pač tak način vzgoje. Tako da bi se o tem kdo je tukaj nestrpen dalo pogovarjat.


Nisem napiala, da si ti egoist, napisala sem, da je egoistično otroku dati flašo takoj, ko se pride iz porodnišnice (Lara je tako zapisala).
Kako dolgo si želiš otroka? Eni 2 meseca, eni 4 leta, eni 8 let... In eni bi dali vse, da bi ga lahko imeli.
Način vzgoje je družinska slika, ki si jo prinesel od doma (tukaj ni komentarja o tem, ali so te starši dobro ali slbo vzgojili) - ponavadi nezavedno počnemo stvari, ki smo jih videli v lastni družini in jaz  priznavam, da je najverjetneje posledica mojega dolgega dojenja družinska vzgoja na to temo (se pravi družinska slika).

(odgovor članu lenika)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:18:00   
Luskan
Jaz pa mislim, da si vrgla bombo in bila presenečena nad odzivom, zdaj se pa "skrivaš" za testomuser posted image , ki si ga naredila. Kakšnim testom, kaj si hotela dokazati, ko pa ti je po tvojem pisanju sodeč bilo jasno, kam se bo razvila debata.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:19:02   
lenika
Raho, saj sem razumela, jaz hočem samo to povedat, da dolgo dojenje ni merilo za to, kako rad imaš otroka in kako dolgo si si ga želel.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:24:39   
ElaM
Mh, raho, daj, daj. A egoistično je otroku dati flašo, da ga pustiš jokati, zato ker je lačen, je pa ok??
Daj, že razumi, da nismo vse te sreče, da bi imele mleka za izvoz. In nehaj nam nabijat slabo vest, ker učinek je ravno obraten. Si prav smešna v tem svojem prepričevanju.user posted image
Vsaka mama ve, kaj je dobro za njenega otroka in še nikjer nisem zasledila, da se materinska ljubezen meri v litrih mleka.

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:26:24   
Miška76
Sama tudi dojim že osmi mesec pa upam, da bom do konca porodniške.Dojim pa zato, ker se mi zdi da se z otrokom na tak način še bolj čustveno povežeš, vendar pa nisem pristaš tega, da otroka dojiš še pri dveh letih, ker  ima otrok lahko kasneje  kakšne psihične travme,... sploh pa si lahko dveletnik že sam vzame mleko iz hladilnika.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:26:42   
Blejka26
moja pikica je stara 13 mesecev pa se še vedno dojiva.goste hrane mi niti ne mara.Pa mi ni hudo in me tudi ne skrbi kakšne bodo moje dojke po dojenju.user posted image ko sem na začetku mislila da nimam dovolj mleka mi je bilo resnično hudo,ker je dojenje nekaj lepega,toda izkazalo se je,da ga imam več  kot dovolj.
tiste ki nikoli niso dojile ne morajo vedeti kako lep občutek je to ko se otrok stisne k tebi in se počutita eno.


_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:27:18   
darja72
Midva z bratom sva bila dojena minimalno, mož nič, najina otroka pa zelo dolgo. Tako, da ne pretiravaj z družinsko sliko in dojenjem v krvi. lp

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:28:24   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Luskan

Jaz pa mislim, da si vrgla bombo in bila presenečena nad odzivom, zdaj se pa "skrivaš" za testomuser posted image , ki si ga naredila. Kakšnim testom, kaj si hotela dokazati, ko pa ti je po tvojem pisanju sodeč bilo jasno, kam se bo razvila debata.


No, tukaj je resnica, da ne bo katera mislila, da se za čem skrivam:

Ker imam VK in sem doma, sem enemu od svojih dobrih kolegov, ki je pediater, obljubila, da napišem nekaj o dojenju skozi oči matere, ki dolgo doji, ker dela neko raziskavo in mi ne verjame, da se tudi matere dologdojilje srečujemo z neodobravanjem iz okoklice. In ker vem, da na RR teče hud boj (ne boj, mesarsko klanje) med mamami, ki niso mogle dojiti in hardcore dojiljami, sem res vrgla bombo (kost za glodanje), da vidim, katere so bolj nestrpne - tiste, ki ne dojijo ali tiste, ki dojijo. Vse skupaj pa samo zaradi tega, da mu dokažem, da smo tudi me, ki dolgo dojimo, enako kritizirane kot tiste, ki ne dojijo oz. dojijo samo nekaj mesecev.

In ja, jasno mi je bilo, kam se bo razvila debata, samo čakala sem, kdaj bo počilo...

(odgovor članu Luskan)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:30:04   
ElaM
In znanstveni povzetek?? Kdo je bolj nestrpen?user posted image

_____________________________

:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:32:13   
lenika
Bom jaz naredila povzetek. Nestrpni so eni in drugi, torej ne moremo nekaj posploševat, ker je pač odvisno od karakterja vsakega posameznika.

(odgovor članu ElaM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:44:35   
polona2
Zdaj te pa res že prav težko berem...

No, prej sem napisala že cel roman, pa mi je na koncu vse skupaj ven vrglo, samo tole bi še rada napisala;

Jaz ne obsojam nikogar zaradi dojenja, meni je res vseeno, če vam mulci do penzije visijo na joški.
Zame je dojenje predvsem hranjenje otroka, me pa včasih pogreje, kako nekatere delate Big deal iz vsega tega.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:46:47   
April
 

Polona2 zakaj te pa pogreje?

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:49:19   
Pingvinčica
Bom kar kopirala iz prejšnje teme.
Da sem pristaš dojenja 100% in mi je čudno da so ene proti. Ampak, ok vsak se sam odloči. Bom napisala še svojo izkušnjo. Ko sem rodila Tio se nisva in nisva ujeli. Tia je bla grozn zaspanček in sploh ni hotela vleči. Jaz pa sem mela mleka zadosti. vse je šlo tako daleč da je Tii zaradi pomanjkanja hrane padel sladkor in je začela dregetat. Bilo je grozno. Imela sem vsega zadosti in ji dala flašo to je bilo v bolnici 3 dan. Ampak sem si vseeno mleko črpala in ji ga dajala do njenega polnega 7 meseca. Pa verjetno bi še dlje če ne bi nenadoma umrl tast in mi je zaradi šoka mleka začelo primanjkovati. Ampak mislim da tudi 7 mesecev ni tako slabo. Upam pa da nam bo naslednjič šlo brez problemov. NI mi žal za noči, ki jih je Tia prespala jaz pa sem ustajala tudi po 2X na noč, da sem imela potem dovolj mleka. Za svojega otroka narediš pač vse, ali ne?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:52:02   
April
Jaz dojim skoraj 2- letnika pa mi je vseeno kaj si kdo o tem misli. Važn, da nama odgovarja. Pa pri dojenju starejšega otroka ne gre samo za crklanje, kot si nekateri mislite. Moj se še kar fino naje. Odkar sem pred tednom ukinila nočno dojenje, mi podnevi poje veliko več druge hrane.

Jaz rada vidim 2, 3, 4 letnika, ki se doji. Prav tako mi je lepo vidt otročka, ki ga strarša hranita po stekleničke.   kolikor je na svetu memic in njihovih otročkov, toliko je razlogov, zaradi katerih so se mamice odločile za dojenje ali drugačno hranjenje. Zato je meni težko sodit o drugih. Ker poznam samo svojo izkušnjo.

(odgovor članu polona2)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:53:23   
A-N-J-A
Men se pa vedno zdi da tiste,ki niso dojile,oz. niso mogle napadajo tiste ki so dojile.Moje tri prijateljice,ki imajo isto stare otročke nobena ni dojila več kot 3m.Pol mi pa ena reče,ko sem še dojila našo Elo(bila je stara 1l+),pa dej že nehi dojit,pa ful z očmi zraven zavijauser posted image .Ja halo,a sem jaz teb rekla zakaj se nisi bl trudla dojit svojga otroka????
Ne vem no,se mi zdi da smo me,ki smo dolgo dojile bolj na "udaru"kot une k niso.
Aja pa še neki,moja sestrična je dojila malo manj kot 2l,pa se mi je to takrat zdelo bljak(seveda še nisem imelauser posted image ),no jaz sem Elo dojila do 16m pa še bi jo,če me ne bi zaradi ponovne user posted image neznosno bolele bradavice.Ko sem jaz dojila se mi je pa to zdelo nekaj najlepšega,sploh ko mi je moja pikica potem že sama povedala da bo "mi mi"user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:54:42   
polona2
Preberi si temo " Zasvojen z dojenjem".

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:55:18   
StBarbara
Jaz dojenja ne dojemam samo kot hrana za otrokovo rast, temveč malo širše; zato sem z veseljem dojila 2,5 let in še vedno, čeprav postopoma "nehujemo".



_____________________________

In sreča je, da je pred mano pot, in to da vem, da je slast v tem, da grem.

(odgovor članu April)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Hudo mi je
25.1.2007 21:55:51   
Anonimen
No, evo, ko sem vse napisala, me je vrglo venuser posted image .

Želela bi, da si preberete, kaj sem napisala in date tudi vašo oceno, sam je zadeva kar dolga (4 tipkane strani) pa ne vem, kako bi jo prilimala na forum - razen, da mi moderatorji to dovolijo.

(odgovor članu A-N-J-A)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Prihod iz porodnišnice: z obiski raje poča...
Ko se rodi nov član družine je povsem razumljivo, da se ga vsi bližnji veselijo in ga/jo želijo čim prej videti. Hitenje...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?