|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Hujšanje med nosečnostjo
29.10.2008 14:22:42   
mamabranka
A j na forumu kakšna od vas, ki je imela (ali ima) nosečniški diabetis?

Odkar sem na dieti se nisem zredila, odkar pa imam še merilec cukra, pa sem shujšala za 1kg. user posted image Rekli so mi, da hujšat ne smem! Velik obrok ne smem imet, če ne mi cukr poskoč, več kot 6-7 obrokov na dan pa mi ne znese jest. A ma kakšna kej o tem pojma?

< Sporočilo je popravil Teni RR -- 13.11.2008 17:04:10 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
29.10.2008 15:22:31   
Naja30
O tem je bilo že ful napisanega. Pobrskaj z iskalnikom.

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
29.10.2008 16:43:53   
mamabranka
Je blo napisan, sam ne o hujšanjuuser posted image . Samo ta del me zanima!

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
29.10.2008 21:04:33   
Miša7
Hojla, tudi jaz sem imela v drugo nosečniški diabetes, ugotovili so mi ga v 20t, do takrat sem se zredila 4kg, potem naprej pa 2m nič, dokler se moje telo ni navadilo na dieto. To je čisto normalno, da nekaj časa malo shujšaš, ker si navajen do takrat popolnoma drugače jest.

Vsega skupaj sem se potem zredila 6kg, tako da sem pridobila do konca nosečnosti 2kg, pa še to je bilo vse od otroka, povečane maternice in plodovnice. Ko sem rodila, sem imela 2 kg manj, kot preden sem zanosila, tako da sem v nosečnosti dejansko shujšala.

Je pa res, da sem se strogo držala diete, drugače bi me čakal inzulin; se je splačalo, ker je bilo dete zdravo in je babika imela 3600, tako da si je vzela, kar je potrebovala. Sem pa jedla velikoooooooo sadja in zelenjave, da me je nasitilo, od tega pa se res ne moreš zredit!


Vso srečo ti želim in misli na svoje deteceuser posted image

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
29.10.2008 22:19:43   
mamabranka
Hvala za spodbudne besede. Men sadje full dvigne cukr, sploh zjutri, da ne omenim kruh in testenineuser posted image . Sploh odkar je stari ata umrl. Upam sam, da je z malim vse ok. To, da se ne redim mi je čist super, ker nimam bolečin v kolkih, kot sem jih imela pri prvem user posted image .

Še enkrat hvala za odgovor.

(odgovor članu Miša7)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
29.10.2008 22:27:14   
Pikabu
Jaz sem tudi imela nosečniško sladkorno, v obeh nosečnostih, v prvi sem bila celo na inzulinu. V prvi nosečnosti sem se zredila 4 kg, v drugi pa 6. S tem, da sem pri obeh najprej shujšala, potem je pa le počasi šlo gol. Meni niso nikoli težili zaradi tega in nikoli niso rekli, da je kaj narobe, če hujšam. Itak sem imela stalne kontrole tako pri diabetiku kot pri G. Maledva sta se pa rodila prva z 3330, drugi pa 3260. Čisto normalno. Pazi le po porodu. Takrat je pa meni podivjalo in so šle kile samo nazgor. Pa srečno pri dieti in zdravega user posted image ti želim. 

_____________________________

Ema (13. 9. 2004)
Maks (27. 9. 2006)
Katja (11. 4. 2010)
Luka (13. 6. 2014)

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
29.10.2008 22:37:14   
mamabranka
Hvala. Sej mam pregled pri dibetiku v torek, ginekolog. pa v sredo, sam sem se hotla prepričat, da bi imela malo bolj pomirjen podaljšani vikend. Ker sem že mal utrujena od razmišljanja kaj bom pa pol jedla (naslednji obrok), zaradi česa mam pa zdej preveč cukra,... ali je user posted image  OK,...

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
31.10.2008 15:30:38   
uršika***
Mamabranka- znano je, da sadje vsebuje sladkorje. Moj stari ate ima sladkorno, zelo hudo in ne sme jesti nobenega sadja, ker mu vso sadje zviša stopnjo sladkorja v krvi. Kruh pa seveda jej le polnozrnat, ravno tako tudi testenine.
Srečno

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
3.11.2008 10:21:06   
mamabranka
Pojem samo 2 sadeža na dan, manj zrela. Kruh mi tudi dvigne sladkor v višave, pa sem se mu odpovedala. Jem testenine - graham, oves, krompir,... Drugače pa veliko mesa, jajc, salam, sira,... Nikjer ne šparam, pa vseeno hujšam.user posted image

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: HUJŠANJE MED NOSEČNOSTJO
4.11.2008 11:11:35   
mamabranka
Sem bila danes pri diabetiku. Vse je vredu. Shujšala naj bi na račun vode, ki jo telo ne veže pri taki dieti (ker jem manj slano).user posted image  Hura, hura. Naslednji pregled pa imam šele 6 mesecev po porodu, ker mi dieta deluje in imam še 1 mesec do poroda.user posted image

_____________________________

Našemu Razgrajaču Eneju, se je na Miklavževo pridružil še en razgrajaček Vid.

(odgovor članu mamabranka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
10 najpogostejših prvih znakov nosečnosti
Vsaka ženska drugače občuti prve znake nosečnosti, mi vam predstavljamo najpogostejše.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?