|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Iščem dobermana
13.9.2009 9:44:07   
Kerensa*
Če kdo podari ali za solidno ceno proda čistokrvnega dobermana (mladega)...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Iščem dobermana
13.9.2009 9:45:08   
Oceania
A tvoj pes rabi družbo?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Iščem dobermana
13.9.2009 9:45:39   
Kerensa*
Moj mož si želi dobermana... ge. Pes pa družba ne bi škodovala. user posted image

(odgovor članu Oceania)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Iščem dobermana
13.9.2009 15:35:19   
Arwenko
Kerensa...Doberman imajo celo goro genetskih napak in s poceni psom si lahko nakoplješ samo velike stroške, nič drugega. Raje kupite poštenega rodovniškega ali kakšnega posvojite. Poglej na Doberman klub. Tam imaš obojne informacije, o takšnih, ki se oddajajo kot o resnih vzrediteljih.

www.dobermanklub.net

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Iščem dobermana
13.9.2009 17:47:00   
Pika Zoja
Kakšni pa so čistokrvni dobermani? Oziroma kakšni so tisti, ki nimajo čiste krvi?

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Iščem dobermana
14.9.2009 8:26:23   
Anonimen
čistokrvni doberman = mešanec user posted image

(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Iščem dobermana
14.9.2009 8:36:28   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

čistokrvni doberman = mešanec user posted image



Potem se mi poraja vprašanje, zakaj plačevat za mešančka, če so zavetišča polna tovrstnih živali, ki nujno potrebujejo dom. Tudi takšne, ki so na las podobni dobermanom.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Iščem dobermana
14.9.2009 8:39:45   
Anonimen
Sicer pa Kerenesa, a si 100%, da želiš dobermana? Glede na to, da vedno pišeš o stroških in o tem kje bi kaj privarčevala in si celo želiš, da ti nekdo ugodno proda oz. celo podari dobermana. Zavedaj se nekaj: začetni nakup psa je še najmanjši strošek, ki si ga lahko zamisliš!!! Sploh če je pes "čistokrvni".

Jaz imam rodovniškega psa, starega 8 mesecev. Skupaj s hrano, opremo, cepljenji, rentgenom zaradi šepanja, naju je pes prišel že cca. 1500€!!!! (v osmih mesecih! + nabavna cena!!)

Pri hrani ne smeš šparat in te pride cca. 60€ za dobermana (predvidevam!), potem pa so tu še ovratnice, igrače, ležišče.. To res ni tako poceni stvar, kot marsikdo predvideva.

Tako, da če bi ga že v štartu rada dobila poceni, ga lepo prosim sploh ne kupuj, ker sem 100%, da bom čez pol leta videla, da ga oddajaš. To je pa meni osebno najbolj nagnusno dejanje, ki ga lastniki lahko naredijo. Podajat si psa, kot, da bi bil stvar. user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Iščem dobermana
14.9.2009 8:41:57   
Pika Zoja
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Sicer pa Kerenesa, a si 100%, da želiš dobermana? Glede na to, da vedno pišeš o stroških in o tem kje bi kaj privarčevala in si celo želiš, da ti nekdo ugodno proda oz. celo podari dobermana. Zavedaj se nekaj: začetni nakup psa je še najmanjši strošek, ki si ga lahko zamisliš!!! Sploh če je pes "čistokrvni".

Jaz imam rodovniškega psa, starega 8 mesecev. Skupaj s hrano, opremo, cepljenji, rentgenom zaradi šepanja, naju je pes prišel že cca. 1500€!!!! (v osmih mesecih! + nabavna cena!!)

Pri hrani ne smeš šparat in te pride cca. 60€ za dobermana (predvidevam!), potem pa so tu še ovratnice, igrače, ležišče.. To res ni tako poceni stvar, kot marsikdo predvideva.

Tako, da če bi ga že v štartu rada dobila poceni, ga lepo prosim sploh ne kupuj, ker sem 100%, da bom čez pol leta videla, da ga oddajaš. To je pa meni osebno najbolj nagnusno dejanje, ki ga lastniki lahko naredijo. Podajat si psa, kot, da bi bil stvar. user posted image user posted image user posted image user posted image


Čuj, suzi, a si ti potem kupila dogo? Od koga pa? Valvasorjevo, Long neck, kaj si gledala? Nekako imam nekje v ozadju, da si slovensko kupila?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Iščem dobermana
14.9.2009 11:04:03   
Anonimen
Ja, jaz sem potem kupila ND. user posted image  Je pa linije FLN, sicer pa iz Zagorja.user posted image


(odgovor članu Pika Zoja)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 14:56:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Kerensa...Doberman imajo celo goro genetskih napak in s poceni psom si lahko nakoplješ samo velike stroške, nič drugega. Raje kupite poštenega rodovniškega ali kakšnega posvojite. Poglej na Doberman klub. Tam imaš obojne informacije, o takšnih, ki se oddajajo kot o resnih vzrediteljih.
www.dobermanklub.net

Osebno dobermana nisem imela še nikoli, zato pač osebnih izkušenj z njimi nimam. Sem pa o njih veliko prebrala in poznam nekaj ljudi, ki ga imajo - očitno na srečo poznam same takšne, ki nimajo zdravstvenih težav. Internetne strani klubov in vsega ostalega v zvezi z dobermani pa sem že pregledala. Vseeno hvala.
IZVIRNO SPOROČILO: Pika Zoja
Potem se mi poraja vprašanje, zakaj plačevat za mešančka, če so zavetišča polna tovrstnih živali, ki nujno potrebujejo dom. Tudi takšne, ki so na las podobni dobermanom.

Dobermana si želi moj mož. Čistokrvni doberman ni mešanec, temveč je čistokrvni, a brez rodovnika (ne dobi vsak čistokrven pes rodovnika). Mešanca si ne želi in to izključno zato, ker mu je všeč videz dobermana (brez "dodatkov"), poleg tega pa je ugotovil (po svojih kriterijih), da mu pes tudi karakterno ustreza. Nobenemu od naju pa še ni prišlo na misel, da bi plačala mešanca - zato je tudi naša prva ga. Pes vzeta iz zavetišča.
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
Sicer pa Kerenesa, a si 100%, da želiš dobermana? Glede na to, da vedno pišeš o stroških in o tem kje bi kaj privarčevala in si celo želiš, da ti nekdo ugodno proda oz. celo podari dobermana. Zavedaj se nekaj: začetni nakup psa je še najmanjši strošek, ki si ga lahko zamisliš!!! Sploh če je pes "čistokrvni". Jaz imam rodovniškega psa, starega 8 mesecev. Skupaj s hrano, opremo, cepljenji, rentgenom zaradi šepanja, naju je pes prišel že cca. 1500€!!!! (v osmih mesecih! + nabavna cena!!) Pri hrani ne smeš šparat in te pride cca. 60€ za dobermana (predvidevam!), potem pa so tu še ovratnice, igrače, ležišče.. To res ni tako poceni stvar, kot marsikdo predvideva. Tako, da če bi ga že v štartu rada dobila poceni, ga lepo prosim sploh ne kupuj, ker sem 100%, da bom čez pol leta videla, da ga oddajaš. To je pa meni osebno najbolj nagnusno dejanje, ki ga lastniki lahko naredijo. Podajat si psa, kot, da bi bil stvar.

Ja, 100%-na sva, da želiva dobermana. Zaradi ene teme ali dveh in zaradi nekaj postov v zvezi z družinskimi financami ni smiselno sklepati, da si dobermana ne bi mogla privoščiti. Če želim na enem področju nekaj privarčevati, to še ne pomeni, da sem prisiljena varčevati povsod. Se mi zdi pa nekaj čisto normalnega, da najprej poskusim nekaj, kar si želim, dobiti poceni (ali celo zastonj). Ko in če bom ugotovila, da to ni izvedljivo, je zelo verjetno, da bom dobermana tudi kupila. Očitno spet na srečo poznam same takšne lastnike psov, ki zanje ne zapravijo čez 200€ na mesec, vključno s hrano (razen ene osebe, ki pretirava s crkljanjem in ima psa namesto otroka). Ocena 60€ na mesec za hrano je popolnoma okvirna - eno je, če kupuješ Hills, drugo pa, če Sparove konzerve. In to je samo osnova. Tako, da lahko za hrano daš od 30€ do 130€ mesečno + vse ostalo (predvideno, nepredvideno, nujno in zaželjeno). Definitivno pa ne boš dočakala, da bi jaz psa čez pol leta oddajala - svojo go. Pes imam že 7 let in na kaj takšnega nisem niti pomislila. Zakaj bi torej pri dobermanu? By the way pa - zakaj pa je oddaja psa gnusno dejanje? Zame je to pošteno dejanje lastnika, ki se zaveda, da psa iz raznoraznih razlogov ne more več imeti, mu pa kljub temu želi najti drug, primeren dom. Gnusno bi bilo to, da bi psa vrgla na cesto ali ga ubila. Ne pa oddaja. Pri meni podajanja psov nisi videla in ga tudi ne boš.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:25:31   
Arwenko
Samo en feler je v tem tvojem sestavku. Popolnoma vsak čistokrven pes dobi rodovnik, če so starši zdravi, samo če imajo starši dedne bolezni, npr. slabe kolke, druge dedne težave, ti psi ne dobijo rodovnika. Takšnega psa bolanih staršev pa si verjetno ne želiš? Večina šteparjev pa služi ravno na ta račun, da ti proda mešanca kot čistokrvnega brez rodovnika, potem ti pa zraste v ne vem kaj. Če želiš izključno dobermana (oziroma mož, saj vseeno v končni fazi), potem je še toliko bolj pomembno, da kupite poštenega.

Stvar je v tem, da je pred leti obstajal en pravilnik, da dobijo v leglu rodovnik samo prvi psi, potem pa je bilo odvisno od pasme, ali so bili to 4-je, 6, do maksimalno 8. Ampak to pravilno NE OBSTAJA VEČ in to že kakšnih 15 let, se pravi skorajda ni več živih psov. Danes res vsi v leglu dobijo rodovnik, vsi ki imajo čistokrvne starše, ki imajo veljavno vzrejno dovoljenje, tega pa dobijo na podlagi fizičnega in zdravstvenega pregleda. In velika večina, če ne vsi, ki tega pregleda ne opravijo je to zaradi zdravstvenih težav.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:29:20   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Takšnega psa bolanih staršev pa si verjetno ne želiš?

Seveda ne. Na srečo sem pravočasno prebrala vsa opozorila okrog nategovalcev (menda predvsem na celjskem koncu). Tudi oglas sem videla - čistokrven, za 200€, v račun pa celo vzame tehnično robo. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:31:04   
Arwenko
A na dobermanklubu ni nič zate?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:31:49   
Kerensa*
Ne. Pa v zavetiščih tudi ne. Še.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:33:04   
Arwenko
Ti pogledam popoldne v Kinolog-a če je kakšno leglo objavljeno ali si že pogledala?

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:44:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Danes res vsi v leglu dobijo rodovnik, vsi ki imajo čistokrvne starše, ki imajo veljavno vzrejno dovoljenje, tega pa dobijo na podlagi fizičnega in zdravstvenega pregleda. In velika večina, če ne vsi, ki tega pregleda ne opravijo je to zaradi zdravstvenih težav.


Kaj pa ta primer ... imamo znance, ki imajo zdravo čistokrvno bernardinko (rodovnik in vse to) ... pa se je boga psica v momentu nepazljivost lastnikov 2x en za drugim spentljala z enim mešancem iz sosednje ulice in skotila 2 legli mešančkov. No potem enkrat so jo dali pa parit z enim tut zdravim čistokrvnim bernardincem (rodovnik in vse to), je skotila 2 lušna zdarva čistokrvna kužka ... no pa nista dobila rodovnika, ker se je njuna mamica prej 2x z mešančkom spentljala ... a je pol to čistokrven pes brez rodovnika ali ne?

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 15:45:34   
Kerensa*
Kolikor sem gledala po Kinologih (prva polovica leta 2009), je očitno (vsaj v primerjavi z drugimi pasmami) zelo malo legel dobermanov v Sloveniji, tista, ki so, pa so tudi hitro rezervirana. Ne poznam razmer na tržišču pasemskih psov, ampak dopuščam pa verjetnost (in to tudi dovolj veliko), da se tudi pse, ki so vzrejeni z namenom prodaje in nadaljnje reje, prodaja po načelu "kdo da več". Tukaj pa jaz ne pridem v poštev - kot prvo zato, ker dejansko nimam npr. 1.500€ kot samo nabavno vrednost psa, kot drugo pa, četudi jih zberem, jih nisem pripravljena toliko plačati. Pes bi bil namreč družinski član, nikakor pa ne vzrejno, razstavno ali tekmovalno bitje, kateremu so cena in naslovi dejansko pomembni. Čistokrvnega želimo izključno zaradi videza. Ali, drugače rečeno - če bi našli mešanca, ki bi izgledal popolnoma enako, kakor čistokrven doberman, bi ga vzeli.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 16:02:19   
Arwenko
Otika - to da pes ne bi dobil rodovnikov, samo zato ker je mama prej imela kdaj mešančke ne verjamem, ker se to kdaj pač zgodi, in je v našem klubu nešteto primerov ko se je vzrediteljem ki vzrejajo po 10 ali 20 let to zgodilo in zato nobeden ni ostal brez vzrejnega dovoljenja in so mladiči kasneje imeli čisto normalno rodovnike. Predvidevam, da je pri znancih to bil samo izgovor, ker kot pravim to skorajda v Sloveniji ni možno, če mi pa približno poveš katerega leta bi naj to bilo, pa lahko takoj na vzrejni komisiji preverim, če se je to res zgodilo.

Kerensa...
Lahko ti pogledam v zadnjega, je izšel prejšnji teden, pa ti javim. Če izhajam iz svoje pasme, pa imam recimo zelo kvalitetne mladiče, ki so primerni za razstave, pa ti povem, da se od zadnjih štirih legel razstavlja samo 1 psička, pa še ta je bila do zdaj na razstavi samo 1x. Tako da to, da so rodovniški za tekmovanja je nek mit, ker to v večini sploh ni res.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Iščem dobermana
22.9.2009 16:05:09   
Anonimen
Arwenko, saj jaz ti čisto verjamem ... povedala sem samo to, kar je meni mami povedala, njej pa lastnica te bernke. Bilo je pa kaki 2 ali 3 leta nazaj ... lahko tut 4 ali 5 ... res se ne spomnim točno.

(odgovor članu Arwenko)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 7:48:18   
Anonimen
Otika, to vsekakor ni res, da ne dobijo rodovnika. Očitno se lastnikom ni dalo urejati papirjev in voziti psa na vzrejni pregled in so jih sparili kar tako. In ti mladiči, tudi če so čistokrvni, so uradno mešanci, ker nimajo rodovnika.

kerensa
, nisem mislila, da si dobermana ne moreš privoščit! Hotela sem ti samo povedat, da je nabavna cena psa še najmanjši strošek pri psu. Kar se tiče hrane pa resnično upam, da ne misliš hranit psa z raznimi Scooty konzervami ali briketi. Če kupuješ kvalitetno hrano je cena 15 kg žaklja cca. 50-60€ na mesec. In toliko predvidevam, da doberman tudi poje - nekje 400-500 g na dan. Sicer me ne držat za besedo, ker toliko se na to pasmo ne spoznam, ampak je pa to nekje okvirni strošek za hrano na mesec. S tem, da potem potrebuje še ostale stvari, da sploh ne omenjam veterinarja.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:37:40   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi

Otika, to vsekakor ni res, da ne dobijo rodovnika. Očitno se lastnikom ni dalo urejati papirjev in voziti psa na vzrejni pregled in so jih sparili kar tako. In ti mladiči, tudi če so čistokrvni, so uradno mešanci, ker nimajo rodovnika.



Ja ok ... saj pravim ... čisto možno ... samo če pa tako pogledaš pa to SO čistokrvni psi, brez rodovnika.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:41:07   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: skuštrana suzi
Kar se tiče hrane pa resnično upam, da ne misliš hranit psa z raznimi Scooty konzervami ali briketi.

V bistvu imam ta namen. Hmmm... kaj pa je narobe s Scottyjem in podobnim? Mislim - a za mešanca so v redu, za čistokrvnega pa ne? In kaj naj potem "naredimo" s polovico slovenskih lastnikov psov, ki ne kupujejo Hills-ov in podobnih visokoproračunskih konzerv in briketov?
Razmišljam... saj je Scotty ne bi bil OK, ga ne bi bilo na prodajnih policah.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:44:55   
ledenaa
skustrana in kaj če pes noče jesti takšne hrane??
Imamo že več let pse,pa nobeden ne je "kvalitetenih" briketov kot jim ti verjetno praviš,ampak tiste iz hoferja in ne jedo sploh nobene druge pasje hrane,ampak samo tisto kar mi jemo



(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Iščem dobermana
24.9.2009 13:49:40   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko
Tako da to, da so rodovniški za tekmovanja je nek mit, ker to v večini sploh ni res.

Verjamem, da ni popolnoma res. Če se človek dejansko ne ukvarja s tem (kakor sklepam, da se ti, Arwenko), potem pri današnjem tempu življenja niti nima časa za vse, kar vzreja, tekmovanja in razstavljanje potegnejo s sabo, vključno s stroški. Na žalost je v marsikaterih primerih tako (tudi nekaj takšnih poznam), da si ljudje kupijo rodovniškega psa izključno za dvigovanje lastnega ega, da potem lahko prijateljem, sorodnikom in naključnim sprehajalcem razlagajo:"Moj pes je pa rodovniški, njegova starša sta šampiona" in se s tem počutijo večvredne. Sorry, ampak jaz tega ne potrebujem. Mi še ni tako hudo. user posted image

Aja, pa še javno opravičilo gospodični, za katero sem zapisala, da svojega psa crklja kakor otroka. Sicer sva se že sporazumeli, da to ni bilo mišljeno žaljivo, ampak vseeno - sorry, bejba. user posted image

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?