|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   IZRAZI V MATERINSKI KNJIŽICI????
26.12.2004 10:24:37   
@ŽOGICA@
PUNCE LEPO JUTRO VSEM!! Pa čeprav malo mokro.
Zanima me, ker zmaraj pozabim vprašat ginekologinjo, kaj pomenijo vsi ti znaki in zapiski v materinski knjižici?!:ups::zmeden2:

Pa začnimo:
- FS
- CRL
- MMU
- TPF
- EFW

HVALA VSEM; KI MI BOSTE LAHKO POMAGALE: PA SREČNO!!

:nosecka: ADELA 28t(6/7)
Neposredna povezava do sporočila: 1
   IZRAZI V MATERINSKI KNJIŽICI????
26.12.2004 14:00:36   
Gina
Saj ne vem, če ti bom znala kaj pomagat. Vsekakor so nekaj časa nazaj o tem že pisali na forumu. FS je fundus simfiza, to se mi zdi, da je vrh maternice. Zmeri ga z metrom od sramne kosti do vrha maternice, kar določi kar z roko. Meni so to merili samo prvič. V starih materinskih knjižicah piše, koliko naj bi bilo glede na tedne - približno toliko cm, kot si noseča. Od vseh ostalih oznak, so mojim otrokom merili samo še CRL, pa ne vem kaj bi to bilo, mogoče premer glavice?, BPd, včasih je bil BIP se mi zdi da je pa obseg glave.Ti bo kakšna razložila, ki boljše ve. pa pa

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   IZRAZI V MATERINSKI KNJIŽICI????
27.12.2004 8:46:47   
ksenjak
Pa če lahko potem še katera vpiše tudi svoje mere, saj meni niso prav nič obrazložili, če je vse v redu ali ne oziroma, če je vse v mejah normale.

Lp, Ksenja:metulj:

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   IZRAZI V MATERINSKI KNJIŽICI????
27.12.2004 9:00:29   
@ŽOGICA@
- FS-je vrh maternice v cm-naj bi bil približek v katerem tednu je mamica?!
- CRL-razdalja med eno in drugo sečno kostjo ploda in se uporablja pri ultrazvočni oceni velikosti ploda
- MMU
- TPF
- EFW Za tole sem sama ugotovila-predvidena teža otročka

TO SEM ZDAJ MAL ZBRSKALA-AMPAK UNIH DVEH PA NE NAJDEM!!


(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   IZRAZI V MATERINSKI KNJIŽICI????
27.12.2004 9:16:51   
piščanc
Fetalna biometrija:
– razdalja teme–trtica (CRL), biparietalni premer
(BPD), dolina femurja (FL), obseg glavice (HC), obseg
trebuha (AC),

tole sem pa jaz našla, še vedno pa ne vem kaj meri BPD.

lp, ninatj

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   IZRAZI V MATERINSKI KNJIŽICI????
27.12.2004 9:36:16   
piščanc
a) The Crown-rump length (CRL)
This measurement can be made between 7 to 13 weeks and gives very accurate estimation of the gestational age. Dating with the CRL can be within 3-4 days of the last menstrual period. (Table)
b) The Biparietal diameter (BPD)
The diameter between the 2 sides of the head. This is measured after 13 weeks. It increases from about 2.4 cm at 13 weeks to about 9.5 cm at term. Different babies of the same weight can have different head size, therefore dating in the later part of pregnancy is generally considered unreliable. (Chart and further comments)
c) The Femur length (FL)
Measures the longest bone in the body and reflects the longitudinal growth of the fetus. Its usefulness is similar to the BPD. It increases from about 1.5 cm at 14 weeks to about 7.8 cm at term. (Chart and further comments)
d) The Abdominal circumference (AC)
The single most important measurement to make in late pregnancy. It reflects more of fetal size and weight rather than age. Serial measurements are useful in monitoring growth of the fetus. (Chart and further comments)


pa še malo kar v angleščini

upam, da pomaga, jaz sem si malo razjasnila pojme

sicer pa tako ali tako v naravi ni nič zanesljivo - te meritve so samo njihovi približki

lp, ninatj

(odgovor članu @ŽOGICA@)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Utrujeni? Preverite ali imate pomanjkanje ...
Pri pomanjkanju železa pride do utrujenosti, vrtoglavice, razdražljivosti, težav s koncentracijo, slabših fizičnih in um...
Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?