|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ideje?!
3.9.2012 14:00:17   
Tippi
Naj takoj povem, da sem pregledala že kar nekaj linkov na temo imen, pa mi nobeno ime ni tako zelo všeč, da bi ga lahko dala svojemu otroku, če bi bil fantek. Zaželjeno je, da je ime slovensko, ali pa vsaj podobno slovenskemu, torej tuja imena z x, y odpadejo. Recimo Timotej (nisem sigurna da je slovensko, ampak vsaj sliši se slovensko). No, pa saj veste kam ciljam user posted image Pomembno je tudi, da niso kakšna stara slovenska imena ala Francelj ipd. To nama ni všeč user posted image . In da ima ime šest črk, še bolje je več kot šest.

Prosim za predloge. Zelo hvaležna bom user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:03:46   
susica
Mogoče Martin, Izidor, Andraž, Ambrož, Matjaž, Gašper,...

http://www.stat.si/imena.asp

mogoče tu kaj najdeš

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:08:40   
Tippi
Susica hvala. Od tvojih predlogov mogoče Gašper. Sem mislila še na več črk, da ne bom izpadla zdej preveč sitna user posted image
Sebastjan, benjamin ipd.

(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:09:18   
uškinamama
Črtomir, Aleksander, Mitja, Primož, Andraž, Jernej, Jakob, Sergej, Borut, Andrej....

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:11:56   
Tippi
Uškinama hvala tudi tebi. Črtomir je meni UAU, ampak mojemu ni user posted image ostala pa tko tko...sem prav tečna a ne? ampak ne morem si pomagat, če mi pa pač ni všeč nobeno. za punčke imam idej bilijon, za fanta je pa res problemček user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:15:49   
uškinamama
Jaz tvojega moža razumem user posted image . Čeprav imam doma Črta.

Eno zanimivo ime mi je Bartolomej. Samo mislim, da še ni nastopil čas user posted image  za kaj takega.

Kaj imaš pripravljeno za deklico?

_____________________________

Najina Uš : staršem prijazen otrok.


(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:16:30   
susica
nič nisi sitna, saj otroku izbiraš ime samo enkrat in ga potem nosi vse življenje :)
poglej po statistiki imen link, ki sem ti ga zalepla, je tudi za kar nekaj let nazaj, kjer so se pojavljala bol Dolga imena :)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:17:26   
*mačka*
Andraž, Jernej, Matjaž, Aljoša, Gašper, Boštjan, Gorazd, Florijan, Klemen,Matevž, Dimitrij, Sebastjan,Primož, Aleksander, Andrej, Dominik, Benjamin, Damjan, Erazem,Robert, Gregor, Kristjan, Matija, Patrik, Valentin..

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:19:40   
Tippi



Kaj imaš pripravljeno za deklico?


Ja, verjetno res še ni časuser posted image , čeprav je ime meni zelo zanimivo!

Deklica Eva, Anastazija. nisva še dorekla, ampak čeprav sva proti kratkim imenom, se nama eva zelo dopade user posted image

(odgovor članu uškinamama)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:21:20   
Tippi
susica res je. to z imeni sploh ni enostavno! user posted image
mačka hvala tudi tebi za komentar.

Takole izbiraš. potem pa ugotoviš, da je tist dec, ki ga poznaš bežno, ful antipatičen, pa je tist otroček od sorodnice Sebastjan, pa nekako potem ostaneš brez idej....

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:28:14   
susica
Na to, če to ime že ima kdo se jaz ne oziram, ker potem tako ne moreš dat otroku dobenega imena, ker ga vedno že nekdo ima :)

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:30:13   
Tippi

IZVIRNO SPOROČILO: susica

Na to, če to ime že ima kdo se jaz ne oziram, ker potem tako ne moreš dat otroku dobenega imena, ker ga vedno že nekdo ima :)


To že, ampak vsaj da ni glih v bližjem sorodstvu, ali pa da ima kdo to ime, ki ti je silno zoprn user posted image

(odgovor članu susica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ideje?!
3.9.2012 14:40:08   
ronja
a punčke imam idej bilijon, za fanta je pa res problemček

Ja, za fanta je ful težje najt ime. Žal ti ne morem pomagat, ker so nama všeč kratka imena, ki so itak bila skoraj must, ker imajo mulci že tako dva priimka (ampak sta kratka, predno me skalpirate).
Eva je pa tudi meni zelo všeč ime, samo preveč jih je, nama je bilo všeč, da niso prepogosta. Sicer mi je pa to ime zelo všeč.

poglej po statistiki imen

Tam sva midva vedno preverjala pogostost, ker nisva hotela dat nekega imena, ki ga ima vsak 2. otrok...

tippi,moje ime je predlagala moja babica, ki ga je druga babica skoraj uspela zbojkotirat, ker je bila soseda pijanka s tem imenom. Hvalabogu ji ni ratalo in imam ime, ki mi je všeč in kadar so me poklicali, sem vedno vedela, da mislijo mene, ker ni preveč pogosto:). Popila nisem pa še niti 1 dl alkohola v vsem svojem življenju, hehe. Nauk: ne se preveč ozirat na to, kaki so ljudje s tem imenom, če ti je ime samo všeč - ok, če se zdaj s tem človekom res ful videvaš, sicer pa nima veze, tistega boš takoj pozabila;).

Aja, moj brat bi pa skoraj bil Karpo in nam je še zdaj hvaležen, da smo vsi ostali člani družine dali veto mami s to idejouser posted image .

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ideje?!
3.9.2012 16:34:59   
pelin
Midva z zbiranjem imen pri obeh nisva imela v bistvu nikakršnih težav, ker imava zelo podoben okus glede tega...lažje je bilo tudi zato, ker sva prvič izbrala za oba in sva pač prvič porabila idejo za pupo, drugič pa za fantiča...Tudi midva sva se odločila za dokaj stara, dolga slovenska imena. Mogoče ti bo lažje izbratim če za vsako ime, ki ti je všeč, poskušaš najti tudi njegov pomen...to je pri starih imenih skoraj vedno in je prav zanimivo kaj vse lahko imena povedo...Tako sva tudi midva izbirala...
Še vedno so mi med najljubšimi naslednja fantovska: Benjamin, Jakob, Sebastjan, Lovro, Lenart, Valentin, Florijan, Martin, Erazem...med njimi sva našla ime tudi za našega...ne bi mogla bolje izbrati user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ideje?!
3.9.2012 18:53:33   
mateyka
meni je zanimivo (če upoštevam tvoje zahteve)
Erazem
Oliver
Benjamin
Patrik
pa bolj redka in še v tvojem rangu so mi tudi Tristan, Lovrenc, Dominik in Amadej.


p.s. mogoče Edmond (samo je zelo nevarno da bo pol Edi user posted image )

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:00:48   
Tippi
Ronja res je. Se spomnim, da sem že pri prviuser posted image imela problem z imenom fanta. No, potem je bila deklica, pa se je izšlo user posted image
Eva pa četudi je zelo pogosta (čeprav jaz poznam samo eno), nama je trenutno top. se zna pa še vse spremenit do aprila user posted image
Glede ostalega. Ma ja, po svoje imaš prav, ampak jaz ne morem iz svoje kože user posted image

Pelin hvala za nasvet! REs ga bom upoštevala!

Mateyka saj so mi vsa ok, ampak noben da bi rekla UAU. Od vseh naštetih mi je Tristan, ampak pa mojemu ni, pa smo spet tam user posted image

Hahahah Edmond. Je fajn, ampak edo ali pa edi pa tudi meni ne diši user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:15:41   
mateyka
nekak se mi zdi da v tem rangu, ki ga maš mogoče ne bo UAU.. kaj pa če bi razširila kriterije? user posted image

na tako vprašam - a sploh obstaja kako UAU ime, ki si ga že slišala in je recimo izven trenutnih kriterijev (npr. krajše, tuje..)? sprašujem ker npr. za Evo te pa ne mot da je kratko.. mogoče je kje kaj lepega (za vaju) za fantka, pa nima glih 6 in več črk.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:16:16   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: Tippi

za punčke imam idej bilijon, za fanta je pa res problemček user posted image

Predlog... naredi tako, kot sem jaz... iz nič imen za fantka in veliko za punčko, sem pri prvem otroku iz imena Jana naredila Jani. Mogoče se tudi katero tvoje žensko ime, lahko spremeni v moško.

(odgovor članu Tippi)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:19:51   
ronja
Ja, tako sta tast in tašča predlagala, da če bo taprva fantek, bo pa Ron (namesto Ronja) - no, midva sva rekla, da v tem primeru bova lepo ime prišparala za naslednjega otroka, (mislila sva si pa da če bo fantek, bo pa fantek, ne bo nemški ovčaruser posted image ).

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:20:12   
mateyka
IZVIRNO SPOROČILO: LuLu
Mogoče se tudi katero tvoje žensko ime, lahko spremeni v moško.


Evard? user posted image

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.9.2012 19:22:21 >

(odgovor članu LuLu)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:21:32   
ronja
Hehe, ja to je nekje v rangu Ronauser posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:23:45   
mateyka
evo, Boregard. dolgo, nepasje in spešl.

(ok, je francosko, v bistvu Beauregard - pomeni "lep pogled")

< Sporočilo je popravil mateyka -- 3.9.2012 19:26:14 >

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:25:17   
ronja
Mateyka, a veš, da sem prebrala Beograd?user posted image

_____________________________

http://vecna-optimistka.blogspot.com/

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:27:41   
mateyka
evo, tkole se pa zdele ime počuti:
user posted image

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ideje?!
3.9.2012 19:27:55   
Tippi
Evard user posted image user posted image
Mateyka ma ja. Saj tudi to sem razmišljala, da bi razširila kriterije, ampak mi kar nekako ne potegnejo kratka moška imena. Jan, žan, liam, gal, to mi je čist mim. Ampak če že moram razširit kriterij, potem ga razširim na tuja daljša imena, kot pa kratka user posted image

(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Koliko otrok načrtujete?
jagodka7

Koliko otrok želite imeti/imate?

Nobenega (5%)

1 (11%)

2 (35%)

3 (37%)

4 (7%)

5 ali več (5%)


Število vseh glasov: 297

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!