|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Imena iz seznama
12.9.2008 10:59:02   
Mišni
Na Portugalskem je možno dati otroku ime edino iz seznama imen, ki jih imajo določene.

Se mi zdi, da je to kot nekakšna zaščita otroka in da bi bilo tudi pri nas to včasih že kar potrebno.

A se vam tudi včasih tako zazdi?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 10:59:34   
Volga
Absolutno se mi tako zazdi.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 11:26:34   
sunny24
Ne, ker sem mnenja, da vsak lahko da otroku  tisto ime, ki mu je všeč.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 12:03:50   
Azzurra
Ne strinjam se s tem, kot se ne strinjam z nobeno obliko represije. Srečna sem, da ne živim taki državi. Podpiram določene zakone, kot npr. da otroka ne moreš poimenovat Banka Slovenije ali Trgovina Nama, ne pa takih seznamov.
Naslednja oblika represije je potem - kaj? Število otrok, ki jih lahko imaš? Spol otroka, ki lahko "preživi"? Dovoljenje kateraga partnerja si lahko izbereš?
Kaj ni to že nekoč bilo, pa potem so se začele cele štale zato, da se te stvari odpravi? In mi rinemo nazaj?

_____________________________

11. 7. 2006, od 4:10 nam dobro družbo dela fantek Liam.

21. 2. 2008, ob 15:08 smo dobili punčko, ime ji je Daša.

7.7.2009, Milano...Bono&Co.

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 12:05:39   
5ra_28
Mogoče imajo to bolj za ohranjanje njihovih imen, ob tej poplavi tujih in 'čudnih'. Sicer starš itak izbere ime, ki je njemu všeč, otrok nima pri tem nič, pa čeprav bo to njegova največja lastnost, pa ne more nič. Tako da po eni strani že itak ni pravično.user posted image

_____________________________

Končno smo trije:)

(odgovor članu sunny24)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 12:06:40   
Mišni
In mi rinemo nazaj?


Kdo rine nazaj? A spet ta vlada mogoče?user posted image

Jaz samo pravim, da se včasih, ob kakšnem imenu, ki ga dajo otroku, spomnim na ta seznam in takrat se mi zazdi v redu. Saj drugače je seznam zelo obširen, le da so notri napisana imena.

< Sporočilo je popravil Mišni -- 12.9.2008 12:07:01 >


_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Azzurra)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 15:00:24   
vcugmas2
Joj kakšna neumnost.
Pol pa jim pošljimo seznam našin nevsakdanjih imen.user posted image

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 15:03:36   
byanca
se popolnoma NE STRINJAM s tem....user posted image

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 15:11:05   
VRTNICA84
Tudi meni se zdi, da bi mogli uvest nekakšen seznam imen, ki jih lahko uporabljajo. Ker nekateri pa gredo pri imenih preko vseh mej. 

Je pa res, da ima vsak svoj okus in lahko, da svojemu otroku ime kakor želi.


To je pač moje mnenje.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 15:48:15   
sakuL
ja pri nekaterih res

_____________________________

**najraj**

"A baby is something you carry inside you for nine months, in your arms for three years and in your heart till the day you die."

(odgovor članu VRTNICA84)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 16:00:08   
tanci29
totalno mimo usekano...sploh ne vem kaj vas use tukaj tolk motijo ta imena, pa saj jih ne nosijo vaši otroci, tisti , ki imate toliko za povedat čez izbiro ki vam ni všečna....sploh ne vem zakaj je tolk tega pompa okrog imen...moj mož je tujec in pri njih so nekako vedno bolj popularna evropska imena, pa tudi da se napišejo tako ne z x,y ali dvojimi črkami, če pa pri nas kdo da kakšno tuje ime je pa cel hudič...

(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 16:07:03   
~Biba~

Se sploh ne strinjam s seznamom! Z imenom se identificira, vsak individuum različno; zatorej mu dajmo možnost, da to stori.

In kdo bo tisti, ki bo postavljal meje? Za enega normalno, za drugega spet ne.



(odgovor članu sakuL)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 19:27:47   
melanija
Jaz podpiram tak seznam in ga bi bilo potrebno uvest, ker določena meja pa mora biti.

Imena ala Diamant in Dinamit - to je pa že neokusno in po mojem mnenju nepotrebno obremenjevanje otrok s takimi imeni.

Res da smo v demokraciji, res je da želimo biti svobodni, delati kar želimo in tako dalje samo če pa pogledamo zakone še vedno imamo omejitve, ki smo jih primorani spoštovati.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 19:34:09   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

In mi rinemo nazaj?


Kdo rine nazaj? A spet ta vlada mogoče?user posted image




Itak..Janša je krivuser posted image user posted image


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 19:39:14   
Anonimen
A se vam tudi včasih tako zazdi?


Ne.
Bolj mi je pomembno, da si ime lahko spremenis na enostaven nacin, ce to kasneje zelis.

(odgovor članu Mišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 19:50:45   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: vcugmas2

Joj kakšna neumnost.
Pol pa jim pošljimo seznam našin nevsakdanjih imen.user posted image



Misliš (ne)imen?

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu vcugmas2)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 20:03:12   
bumerang
Ne, se sploh ne strinjam, čeprav se dnevno križam nad imeni, ki jih tukaj preberem, in nad predlogi imen.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Imena iz seznama
12.9.2008 23:18:01   
CatJa
IZVIRNO SPOROČILO: melanija

Res da smo v demokraciji, res je da želimo biti svobodni, delati kar želimo in tako dalje samo če pa pogledamo zakone še vedno imamo omejitve, ki smo jih primorani spoštovati.



Pa ja de, kakšna demokracija neki. Še na enem forumu oz. podforumu, namenjenem podajanju mnenja o imenih, ne smemo izražat le tega. Oz. se popravljam; lahko, če se strinjaš z avtorjem user posted image

Seznami pa, kaj pa vem, recimo da, ja, ne bi škodili.

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu melanija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 8:38:26   
tanci29
mnenje lahko podaš tudi če ti ni všeč, samo ni treba da je žaljiv ali zaničevalen ali nesramen, lahko tudi kulturno odgovoriš negativno, se ti ne zdi

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 8:58:25   
CatJa
Ja, se mi zdi, ja. Ampak preprosto ne razumem, zakaj ob tem ne bi mogel izrazit kakšno asociacijo dobiš ob nekem imenu. Ne vem, zakaj so eni tako preklemansko občutljivi, če poveš resnico. Ne vem, no, če bi meni nekdo rekel, da ob imenu Katja dobi asociacijo na opico iz ljubljanskega živalskega vrta, si ziher ne bi šla luknje v koleno vrtat. Tukaj pa takoj v jok in na drevo.
Oz. jokcat k Jerneji, ki niti besede žalitev ne zna napisat prav user posted image

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 9:19:15   
tanci29
pa sej vse na konc napišejo da jih ne moti kaj drugi odgovarjajo in kaj si mislijo o njihovem izbranem imenu...pa saj če izraziš mnenje ni nič narobe, če se pa delaš norca to je pa nekaj druzga...sploh pa ta z živalmi je kar nekaj, najbrž je  vsaj ena žival na svetu, ki nosi isto ime kot ga ti jaz pa vse tukaj gor...meni osebno pa se ne zdi lepo ko podajanje mnenja preraste v grdo in posmehljivo ter žaljivo pregovarjanje...ampak to je seveda samo moje mnenje, tukaj pa je tisoč različnih oseb in anonimnežov ki si dajejo duška na tak ali drugačen način

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 10:01:22   
nejcko
Za ta portugalski seznam prvič slišim, ampak sem prepričana, da za same Portugalce ni ravno omejujoč.
Portugalci so (enako kot npr. Španci in Italijani) zelo veren narod, z zelo zakoreninjeno krščansko (na jugu tudi arabsko) kulturo in tradicijo, kar ima ponavadi za posledico tudi tradicionalna imena že tako ali tako.
Sem pa prepričana, da je tale portugalski seznam malo bolj obsežen od npr. našega seznama na gasilskih koledarjih, zato ne dvomim, da imajo starši kar dosti izbire.

No, nas npr. ne omejuje noben seznam, pa si vendar nekateri kar sami postavljamo omejitve, kajne.

(odgovor članu tanci29)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 15:59:18   
Anonimen
Ampak preprosto ne razumem, zakaj ob tem ne bi mogel izrazit kakšno asociacijo dobiš ob nekem imenu. Ne vem, zakaj so eni tako preklemansko občutljivi, če poveš resnico


Dokler je (bila) primerjava s pasjimi imeni, je se dobro glede na to, da so pis vecinoma nasi ljubljencki user posted image .

Te obcutljiovosti pa tudi jaz ne razumem...

(odgovor članu CatJa)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 17:29:45   
Mijavček
Seznam dovoljenih imen? A se hecate? user posted image
Men tud ni vsako ime všeč, sam da bi pa drugim omejevala, kakšna imena naj dajejo svojim otrok mi je pa....no comment.

Pa kaj se tok obremenjujete, kakšno ime da kdo. Tega pa res ne razumem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Imena iz seznama
13.9.2008 17:31:46   
Mišni
Mijavček, saj se samo pogovarjamo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Mijavček)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?