|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Invalidska upokojitev
10.1.2006 19:14:25   
Anonimen
Ma katera kaj izkušenj s tem??

Na osnovi česa se jo da dobit?Katere bolezni se smatrajo tja??user posted image

Če ima katera kaj izkušenj plissss help!!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 19:18:10   
Udb
Lej, jaz lahko samo rečem - moj oče je imel raka, so mu odrezali pol pljučnega krila. Imel je ful fizično zahtevno službo, pa so mu komaj dali tisto penzijo!!! Grrr. Pa on bi raje delal, samo res ni mogel!

Žalostno je to, da največ štejejo veze.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 19:28:55   
Špacka
 
Moja mami 4 ure dela, 4 ure je invalidsko upokojena. Imela raka na ščitnici, odstranili so ji ščitnico in bezgavke...eno leto po operaciji je bila v bolniški, potem je šla na komisijo in so jo za 2 leti invalidsko upokojili za 4 ure, po dveh letih je šla spet na komisijo in so jo invalidsko upokojili za stalno. Je pa imela možnost izbire, lahko bi jo kar invalidsko upokojili, vendar je takrat imela komaj 43 let in se ji je zdelo grozno, da bo kar doma...ne vem kako je s tem, mi nimamo nobenih vez, pa je šlo pri njej vse gladko brez problema.
Lahko samo povem, da je bila tudi sama zelo presenečena, ko so ji to ponudili.



(odgovor članu Udb)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 19:40:57   
artista7
pred parimi leti je še šlo, ja.. sedaj pa čedalje težje.
Moj oče je sicer invalidsko upokojen, samo da je do tega prišlo (imel je težko prometno nesrečo, nevrološke poškodbe, kompliciran zlom roke -  leve roke ne more uporabljati, ne vidi dobro niti z očali, težave z ravnotežjem itd.), je čakal tri leta. Poleg tega so bili zdravniki totalno nezainteresirani (razen osebnega) in so ga spraševali  na komisiji(v posmehljivem tonu), kaj misli, da bi lahko delal. Na komisijo so prihajali neredno, moral je čakati, vse stvari so bile narejene na pol, potnih stroškov ni dobil povrnjenih (vozila ga je mami, ker sam ne more voziti).

Povrh vsega tega, to kar sedaj dobiva, sploh ni penzija uradno, ampak neka akontacija user posted image . Čez dve leti ima spet komisijo.. Ne vem, koliko časa bodo še vlekli vse skupaj. Ponesrečil se je leta 2002, star 42 let, po čudežu preživel (in doživel še veliko zdravniških napak - ampak to je že druga zgodba) - bil je pred tem v dobri kondiciji.
Povrh vsega ti lahko rečem, da je njegova penzija zelo majhna (9o jurjev) in imamo komaj za čez mesec (mami je brezposelna od istega leta, ko se je to njemu zgodilo) ali pa še to ne.
Z invalidsko je danes težko, moraš biti že napol mrtev, da ti jo dajo. Moraš pa malo bolj opisati problem, da bi ti lahko svetovala kaj več.

(odgovor članu Špacka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 20:07:30   
tejčica
Moja mami je invalidsko upokojena zaradi težav s hrbtenico. Je bila 3x operirana zaradi hernije in res ni zmožna delat. Sploh pa ker se ji obnavlja in je bila lani oktobra operirana že četrtič.

(odgovor članu artista7)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 20:11:34   
san
moja mami je invalidsko upokojena zaradi hudih depresij.

(odgovor članu tejčica)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 20:36:23   
Gina
Moj oče je invalidsko upokojen zaradi multiple skleroze. Ampak moraš biti že skoraj truplo, da ti priznajo, da resnično ni šanse, da bi človek še lahko delal.

(odgovor članu san)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 21:16:20   
Anonimen
Zakaj pa potem vsi bleferji dobijo invalidsko penzijo? user posted image
Poznam žensko, ki ni stara niti 30 let, pa jo ima, zdrava je pa točno tako kot jaz...
Jaz bi tudi zdaj, pri svojih letih, kaj zaigrala, da bi potem do smrti dobivala penzijo. Konec koncev mi norosti niti ne bi bilo potrebno tako zelo igrati...
Ne, resno - ZAKAJ DOBIJO INVALIDSKO PENZIJO TISTI, KATERIM NIČ NI?!

(odgovor članu Gina)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 21:19:49   
Ro-La
Bolj ko simuliraš, prej jo imašuser posted image , tisti, ki pa jo rabijo, pa prej umrejo kot pa pridejo do penzijeuser posted image

_____________________________

NE, ne grem več rodit....JASNO!?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 21:29:48   
KIRA
naša soseda jo tud ima. pa mož tudi.

on jo je dobil, ker je vozil v norišnico enega psihično bolnega. tako se je zgodilo, da je tisti ušel in ko so ga lovili, je tega dedca brcnil v jajca in mu eno zlomil. zaradi tega so mu jo odstranili.
ti povem, da mu ni nič falilo, pač je imel veze, pa si je dal pol premoženja skenslat... pa je v invaidski.
drugo leto pa je še ženo spakiralnot. kako? ja - baje si je zlomila nogo in to tako, da je 2 mesec anosila gips. lepo in prav. noga se jini pozdravla in jo je grozno bolela pred komisijo. še z berglo je komaj hodila.
ko pa so tisti s komisije odšli je pa tako letela po ulici, da bi jo še jest komaj dohajala. brez bergle seveda. še sedaj gre kot raketa, če ima le kake nove tute in koga pri ograji, da lahko vse najnovejše novice raznese okrog.

zaradi takih pa ljudje, kot je  recimo moja mami, ki je pa res že celo življenje bolna, ne pride v komisijo. iz meseca v mesec jo **** z raznimi pregledi, termini, mnenji itd... že je miljonkrat bla tam in vmes mora tudi delat, ker neprenehoma bolniške ne SME imet zaradi nevemčesaže,  tudi nadure mora delat in dežurstva - neplačano seveda, kljub raznim zdravstvenim težavam in bolečinam. službe pa ne more pustit, ker je edini hranitelj. da bi si tista 3 leta do penzije odkupila, pa tud ne more, ker je čist brez fičnika. začaran krog. tako da se matra in si ob najhujših bolečinah dopust jemlje, da lahko mal doma počiva. njen osebni zdravnik je že vse živo probal, da bi jo dali na komisijo, pa mu nikakor ne uspe. tud k psihiatru jo je poslal pa nič.
če ima katera kak nasvet, PROSIM če lahko kako pomaga - tako ali drugače...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 21:58:31   
Urška//
no pa naj še naj nekaj povem

Moja mami je izvedela, da ima raka na dojki na dan, ko smo pokopali mojega atijauser posted image , je šla na OP in so ji celo dojko odstranli, plus vse bezgavke, dobila je 4 ure inv. penzije, čez dve leti si je dala naredit rekonstrukcijo dojke, ker je bila še zelo mlada 42(pa to sploh nima veze no), ampak so ji zaradi tega ker si je dala narediti novo dojko(iz trebušnega salauser posted image ) 4 urno inv. penzijo ukinli-PRASCI.

tak evo, to je naša zdr. zakonodaja al kaj pač že je touser posted image

user posted image

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Invalidska upokojitev
10.1.2006 22:13:30   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Urška//

no pa naj še naj nekaj povem

Moja mami je izvedela, da ima raka na dojki na dan, ko smo pokopali mojega atijauser posted image , je šla na OP in so ji celo dojko odstranli, plus vse bezgavke, dobila je 4 ure inv. penzije, čez dve leti si je dala naredit rekonstrukcijo dojke, ker je bila še zelo mlada 42(pa to sploh nima veze no), ampak so ji zaradi tega ker si je dala narediti novo dojko(iz trebušnega salauser posted image ) 4 urno inv. penzijo ukinli-PRASCI.

tak evo, to je naša zdr. zakonodaja al kaj pač že je touser posted image

user posted image

lp

Ne morem verjet. Pa to se res lohk sam v naši državi dogaja.
Ker imam sama otročka s CP, vem, kako hud boj se lahko bije s to našo k...... državo.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Invalidska upokojitev
11.1.2006 0:40:51   
Suza
Moj oče je tudi invalidsko upokojen. Je imel pri starosti 35 let hudo službeno prometno. Je izgubil obe nogi. Do starosti 50 let je bil upokojen 4 ure, ostalo je delal v pisarni, na njegovo željo. Sedaj pa je v polni penziji.
Mama pa je sedaj po dveh srčnih infarktih upokojena 4 ure.
Danes rabiš za invalidsko penzijo zelo dobre veze.
Na žalost je naš sistem taki, da delajo bolani ljudje in se nato na žalost bolj zbolijo, zdravi in mladi pa so na borzi. ŽALOSTNO

_____________________________

Prijatelji so angeli, ki nas dvignejo s tal in nas spomnijo, da znamo leteti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Invalidska upokojitev
11.1.2006 1:34:29   
Aleksandrin
Urška to je pa res za koga brcnit v rit, sramota kje živimo user posted image . Lahko samo upamo, da bomo še dolgo zdrave, mislim, da je to še najboljša naložba.

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?