|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 9:44:43   
Anonimen
Živjo! Že dve leti imam zbrano, če bo punčka, ime BRINA. Meni se to ime dopade. Pred enim mesecem pa so eni v našem bloku, dobili psa, ki so ga poimenovali Brina. Jaz sem bila čisto zaprepadena, ko se jih slišala, da jo kličejo tako. Zdaj pa res ne vem, ali je to ime za punčko, ali je res bolj pasje ime? Kaj bi ve naredile v moji situaciji? Sicer pa večkrat na sprehodih slišim, kako ljudje poimenujejo svoje pse. V naši okolici imamo pse Zoja, Tara, Maša. Ne zdi se mi spoštljivo do otroka, da ima pes enako ime. Ali sem samo jaz preveč občutljiva, ali kaj?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 9:47:10   
barbara b
Brez zamere anonima, ampak pri moji stari mami imajo kravo s tem imenom user posted image .

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 9:49:26   
Anonimen
Ah lepo te prosim! Zdej bo pa vsak, ki bo hotel poimenovati psa, se moral posvetovati z vsemi (bodočimi) starši v svoji okolici?
Če te moti, ji pač izberi drugo ime, jaz poznam pse z imeni Bor, Pia, Pika, Tisa,...... in kaj če da nekdo tako ime tudi otroku? user posted image

(odgovor članu barbara b)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 9:52:00   
nuala
Mojemu mačku je ime Jože.

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 9:54:11   
Anonimen
no ponavad je bl tko da majo psi al pa mački človeška imena sploh pa ne vem kako lahko postaviš ločnico med temi imeni. moji sosedi so tut mel včas psa brino pa bi bil moj sin tut brin če bi ga mela. js mam hči tiso pa smo dal par let nazaj tisa ime tut enmu izmed mladičkov naše samojedke, pa tara smo dal tut enmu psičku ime, pa ma zdej kolegica dojenčico s tem imenom. js mam mačka po imenu maks, pa bi sinu tut dala maks ime. pa hčerko mam mijo, pa sem tut že slišala psa s tem imenom. res na to pa res ne morš gledat

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 9:54:25   
CUKRČEK
včasih smo imeli psa Ludvika.

Me ne moti, če je kdo isto ime kot je moje dal svojemu psu.

_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:07:55   
Anonimen
Preveč se sekiraš. Če ti je ime všeč, potem naj bo Brina. Moja bivša sodelovka ima hčerko Brina in pravi, da je to pravo partizansko ime in že ko je malo rodila je vedela, da je zadela z imenom; BRINA!

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:11:22   
Maxica
Jaz se pa s tem tudi ne obremenjujem. Imamo sinčka Maxa, sokrajani pa psička Maksa. Pa kaj naj zdaj, naj bi bil zaradi tega moj otrok kaj manj vreden?!user posted image  Imeli smo psičko Kajo, pa poznam tudi nekaj punčk s tem imenom. Pa kaj, na tem svetu je še veliko bolj groznih stvari, bognedaj, da bi se še s tem morala obremenjevati.
Če ti je ime Brina všeč, pač svojo hčerko poimenuj tako. Ne oziraj se na druge.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:28:28   
lexl
Moja svakinja je hotla hčerkici dat ime Brina, pa smo bili vsi proti, ker so imeli pri sosedih psičko Brino. Ja seveda nas ni poslušala in mamo pač Brino že 12 let in to ime ji čisto paše in še nihče do sedaj je ni nič zafrkaval da ima tako ime kot pes. Jaz bi ravnala kot ti je všeč in se ne bi ozirala na druge in naj te ne moti če imajo živali tudi tako ime.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:29:57   
mala maja
Doma imamo pasa Tima pa psico laro.

Ja in sosed ima sina Tima, bratranec pa hči Laro. Pač pa kaj pol. Ti ji kar lepo daj ime kot ti paše. JAz bi bila še ponosna da je nekemu psu ime tako kot otroku ker to pomeni da je bilo  ime nekomu zalo zalo všeč.user posted image Tako sta tudi naša pasa dobila ime.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:42:15   
kada
Jaz poznam ene k majo tri psičke. Ime jim pa je Kaja, Lara in Sara.
Me ne moti, če je tko tud mojim hčerkam ime.user posted image

_____________________________

Nina - 18.9.2004,
Lara in Sara - 6.11.2005,
Žiga - 8.10.2007


(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:42:29   
dulcinea
Mi imamo mačke z imeni: Jože, Franci, Micka user posted image user posted image user posted image . Me pa ne moti, če bi blo meni ime Brina všeč, bi jo tako poimenovala, kljub sosedovemu psu... Briga me...

_____________________________

-----------------------------------------------------------------
Otroci so vredni najboljšega, ker so otroci in iz nobenega drugega razloga. Svoje dostojanstvo in svojo vrednost imajo preprosto zato, ker so.

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 10:50:07   
Anonimen
Meni je tudi to vseeno. O.K., edino psa in otroka ne bi imela z istim imenom, mislim v familiji.user posted image  V bloku pa ... kaj pa vem. Malo zoprno je res mogoče. Ampak če ti je ful všeč ... saj mogoče pa lahko tako vzameš, da je to fletno, da sta dve Brini v bloku. Saj je verjetno kužika fletna, vsaj meni so vse.

(odgovor članu dulcinea)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 12:01:32   
abi
Ne oziraj se na druge, če ti je ime všeč ga pač daš.
No, tudi jaz imam netipične imena za moje zverine: Psica Kara, maček Darko....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 12:30:19   
bskrle
Pri eni sosedi imajo punčko pri drugi pa  psičko Nino.
Pri moji sošolki so imeli kravo z mojim imenom.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 13:04:10   
fipi
Anonimna ne naredi iste napake, kot sem jo jaz user posted image . Pred 5 leti sem imela za svojo hčerko izbrano ime Kaja, pa en teden pred porodom sva z mojim lubijom šla na sprehod, pa gospod, ki je šel mimo naju kliče KAJA......., pa gledam, kje je pa punčka in priteče psica. Se mi je vse stemnilo.....user posted image . Nekaj mesecev sva z mojim izbirala ime pol pa takšen šok..... .

No izbrala sva ime Sara ampak jaz bi vseeno rajši imela Kajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 14:32:36   
Tejči
Mi smo imeli psa Brina pred dolgimi dolgimi časi. Ta zadnji psički pa je ime Lina in ne boš verjela od mojega sestrična je dalo tako ime svoji hčeri. In kaj zaj? NIČ.. Pa poznam tudi ene, ki imajo muco Mio-tako je ime tudi moji pupi. Zame ni nobene ločnice med imeni za psa, mucka in otročka. Pač so nam imena všeč in če nimamo prilike teh imen dati otroku, ga pač damo psu ali mački. user posted image

(odgovor članu fipi)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
10.8.2006 15:14:09   
X 500
Poznam pa psički ki jima je ime BARBARA in INES tako da... Ne obremenjuj se s tem. Brina je bolj pogosto ime za punce kot za pse.

_____________________________

Nia naju je osrečila 26.12.2006

(odgovor članu Tejči)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
11.8.2006 11:52:08   
Tadeja
Samo ne se sekirat user posted image

Imena so bila pred časom res bolj določena - to je za žival in to za otroka.
Časi pa se pač spreminjajo, ljudje živimo z živalmi v sobivanju, za njih skrbimo in so del naših družin. Zato ni prav nič čudnega, da so se tudi imena čisto pomešala.
Pri nas imamo punčko Lano, pa sem tudi že velikokrat slišala, kako so ljudje klicali svoje kužke s tem imnom. Pa kaj hočem. Sprejemam to dejstvo, da naokoli hodijo punčke Lane in pa tudi štirinožne kosmatinke Lane user posted image


_____________________________

Bila sem topel veter svetlozelenih poljan
in kot žrebe brez vajeti ujeto v sončen dan.
(Saša Vegri)

(odgovor članu X 500)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
14.8.2006 11:21:58   
Kajč
Meni je ime Kaja pa je velik psičk s takim imenom, tudi v naši ulici. Pa se nič ne sikiram. Zaradi tega me nihče ne primirja s psom. Ne vem mene to ne moti, če pa tebe se boš pa morala sama odločit.

(odgovor članu Tadeja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
14.8.2006 11:31:04   
Barči78
To se pa čist brez veze sekiraš. Moj brat ima dva otroka, punčko Pio in fantka Nik-a. Pa pride zanč ena gospa, ki ima dva kužka, navš verjela, eden je Pia, drugi Nik. Kaj češ. Men je pa npr. ful všeč ime Gal, pa tud pravi sosed, to ma pa eden psa, ki mu je tko ime. Ja in. Če ti je všeč Brina, naj bo pač Brina.

_____________________________

DA BI VERJEL VASE, NI TREBA, DA VERJAMEJO VATE DRUGI LJUDJE.

(odgovor članu Kajč)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
14.8.2006 11:35:57   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: nuala

Mojemu mačku je ime Jože.


user posted image user posted image

Ma ne sekiraj se. Moji starši imajo trenutno psa z imenom Luka, ena psička je bila Tara, sesta ima psičko Mašo, mi pa smo imela psa z imeni Gaja in Anouk. Pa kaj
Doma ima sina z imeni Bor in Brin, pa me boli, če bi kdo tako poimenoval pse. Vsak naj naredi, kakor mu paše.

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
14.8.2006 14:51:42   
Strawberrie Cherrie
Uh, glede na to, da se ukvarjamo z vzrejo pasemskih psov, slišim še marsikaj bolj človeškega kot pa Brina. Brina je prav lepo ime za nabrito punčko in če ti paše: ZAKAJ NE? Če so lahko kužeki Janis, Zoya in vse podobno in ne samo to, še za tem imajo en kup stvari kot priimek - like from Valvasor land, broadway light, red roses in pink, blue diamont itd..., zakaj tvoja punčka ne bi smela imeti lepega preprostega imena Brina? Res je, da imajo moji psi večinoma izpeljanke iz rodovniškega imena - se pravi, da marsikdaj pride ven tut kakšen Lojz pa Liza pa Tončka pa pomanjševalnice kot ljubi, mucek itd...pa velikokrat so tut kr MOJ DED ali pa MOJA BABA - mislim, da po večini bolj iščemo znake človeškosti pri psih in ostalih živali (soseda ima kanarčka Lukata), kot pa da bi počeli obratno! Men se je moj mucek zdej podoben enmu Jankotu in je bil Janko:) - pa kaj pol! To še ne pomeni, da je potem JAN mačje ime...Ti kar pogumno z Brino, če ti je to ime najlepše, in ga imaš dolgo izbrano - ne naredi napake in se premisli zaradi sostanovalca, ki ti nikoli ne bo pomenil toliko kot tvoje dete! Zakaj bi se ozirala na takšne malenkostne stvari? Le pogumno, jst te podpiram!

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
14.8.2006 14:53:02   
Strawberrie Cherrie
Lahko si samo ponosna na to, da je še nekomu TAKO všeč to ime, da ga je izbral za svojega najboljšega prijatelja - psa!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Ista imena za otroke in pse?!
15.8.2006 12:27:39   
vampirka
Se popolnoma strinjam s predhodnicami - živali so tiste, ki nosijo človeška imena...tudi midva imava mačko Lucijo in ribico Rudija...doma (na kmetiji) pa smo vedno imeli krave Meto, Nežo in Rožo (pa sta mi Meta in Neža prav lepi imeni danes)! Pa psico Lano, mačko Kajo in še kaj bi se našlo...zatorej: če ti je ime všeč, se ne oziraj na sosednjo psičko. Ravno tako velja za primer, ko vam je neko ime všeč, potem pa kakšni znanci dajo enako ime svojemu otroku en mesec pred vami - ja, in user posted image ...vaš otrok bo navkljub pogostemu imenu imel še priimek in unikatno osebnost!

_____________________________


http://vampirka.moj-album.com/

The brain is like a parachute. It works only when it is open!

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?