|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izginilo... v vrtcu
14.11.2006 16:16:09   
Anonimen
Eh sem besna!

Tamal danes zjutraj ni hotel v vrtec brez novega vlaka na baterije, ki se sveti in brni in se prižiga rdeča lučka.

Sicer je tu navada da vsak od otrok prinese kako igračo s seboj. Včeraj je res ostal brez modrega avtomobilčka, ki pa je majhen in nisem zaradi tega delala problemov, čeprav ga je imel zelo rad.

Danes pa prinesemo vlak domov in tamal ga prižge in tišina...pogledamo če je kaj narobe z baterijami, pa je dedi komaj odvil vijake. In kaj vidimo notri ni bilo več baterij, bile so neke alkalne, drage...odvili so pa tudi lučko.

Ker sklepam, da enoletni otrok ne more sam vzeti odvijač, odviti vijake in vzeti ven baterije, sklepam, da je to naredil kdo od vzgojiteljev. Dvomim, da hodi tam kak oče naokrog z izvijačem in čaka, da bo vzel ven baterije. Je bilo pa ful močno nazaj prišraufano in še lučke ni bilo.

Mama pravi naj ne kompliciram a naj drugič ne dam dragih igrač s seboj.

Jaz sem pa zdaj res besna. Da gre en odrasel vzeti baterije ven iz otroškega vlakca in potem še vzame lučko, ki je svetila. Grrrruser posted image

Se mi kar nabira, poleg vseh drugih stvari, da je otrok vedno žejen ko pridem, flaška je pa v omari, namesto da bi jo imel ob sebi....itd

Ampak tole me je zdaj res razkurilo

Kako bi pa ve odreagirale?



< Sporočilo je popravil UnderEja -- 15.11.2006 10:23:28 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 16:24:15   
Anonimen
Kaj čakaš? Vsa ta opažanja zini na svet staršev, pa boš videla, če boš dobila konkretni odgovor.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 16:26:53   
Dejča
A se hecaš??? Mislim!!!!! Jaz bi hotela priti zadevi do dna. Tudi pri nas se zgodi, da včasih iščejo kakšno igračo in jo dobiš šele naslednji dan - toda tole user posted image . Meni še gumice za v lase, ki jih je res lahko izgubiti, iščejo vzgojiteljice, pa sem jim rekla, da naj se ne sekirajo zaradi njih. Jutri si vzemi čas in razišči zadevo - pa magari do ravnateljice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 16:32:36   
Anonimen
Direktno bi vprašala vzgojiteljico in ji zagrozila z ravnateljico.Verjamem,da se tudi to dogaja,takšni so časi,nobenemu ni nič sveto.

(odgovor članu Dejča)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 17:46:48   
kofetek2010
mogoče je prišlo od zamenjave igrače? mislim, če je še kak otrok prinesel enako igračo v vrtec in sta ju po pomoti zamenjala? user posted image  

drugače bi pa jaz celo štalo nardila user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 17:49:54   
NinaŠ
Sem pomislila - kaj če je otrok hotel iti spat z vlakcem ob sebi in mu je vzgojitelj, da ne bi vlakca stalno "prižigal" in s tem motil spanje, vzel baterije ven user posted image kasneje pa jih pozabil dati nazaj user posted image (za lučko nimam ideje)
Preden narediš štalo v vrtcu, malo povprašaj kaj je s tem in kam je zginil avtek in baterije

(odgovor članu kofetek2010)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 17:52:33   
Muca Copatarica
Zdi se mi, da je prav, da se najprej pogovoriš z vzgojiteljico  na lep in miren način. Včasih gre vzgojiteljicam skozi ušesa ves direndaj okrog tuljenja igrač, vendar jih pospravijo v omare otrok ali nedosegljivo otrokom.
Meni se to, kar je bilo storjeno v tvojem primeru ne zdi prav s strani vzgojiteljic ali kogar koli že, ki je to naredil. Tako, da kar pridi do dna tej stvari. Če pač ne boš nič dosegla, pa pojdi do ravnateljice, vendar je prav da o tem poveš vzgojiteljici. Čim več sreče pri vsem skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 17:57:45   
tonja
Kar pojdi do vzgojiteljice - in to takoj zjutraj. Res bi bilo malo čudno, da bi otroci sami odvili take vijake - še sploh tamali.
Kakšna stvar verjamem, da se izgubi ali polomi, ampak tole........no comment

(odgovor članu Dejča)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 18:29:11   
Seven*
V vrtcih ponavadi povedo na zacetku leta, da za igrace NE ODGOVARJAJO. Zato je vecini vrtcev tudi neprimerno nosenje igrac, sploh dragih.

A si mogoce pomislila, da so otroci skoz nabijali oni vlak in da je vzgojiteljica vzela ven baterije zato, da se ne bi izpraznile?

Sorry, ampak cela teorija zarote zaradi baterij? Najbrz tale vzgojitelj krade po celem vrtcu baterije in jih prodaja na bolsjem sejmu. Pomojem je ful bogat.

Boljse da tega ne prebere kaksna vzgojiteljica, ki bere ta forum.. user posted image


_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 19:26:02   
frutka_
Ja, po mojem jo je ukradla in si jo v svojo uro dala.   user posted image   Svašta!

Aja, igrač imajo otroci dovolj v vrtcu zato ne vidim potrebe da še dodatno vlačijo svoje igrače  s seboj, ker potem prihaja do takih neljubih zapletov kot jih omenjaš ti.

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 19:26:20   
tt79
Se strinjam s seven Sama sem vzgojiteljica in ne dovolim, da otroci v vrtec nosilo igrače z baterijami iz različnih razlogov

- nekatere so ful hrupne
- za nekatere se otroci stepejo
- nekatere so nevarne...

V glavnem ven jih je najbrž vzela vzgojiteljica in je potem pozabla povedat. Mi je pa čudno, da vas na to ni opozorila na začetku šol. leta.

Mislim pa da je naslov zelo grda in nesramna obsodba!

(odgovor članu Seven*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 21:08:24   
david
IZVIRNO SPOROČILO: DIANA 5

Eh sem besna!

Jaz sem pa zdaj res besna.

Grrrruser posted image

Ampak tole me je zdaj res razkurilo

Kako bi pa ve odreagirale?

Kar na gobec, nimaš kaj razmišljat. user posted image

d.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 21:09:03   
tosja


Mislim pa da je naslov zelo grda in nesramna obsodba!

(odgovor članu tt79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 21:34:25   
eya
Jaz tudi ne verjamem, da jih je kdorkoli ukradel...verjetno so jih ven vzeli že iz kakšnih razlogov, pa vam jih na koncu pozabili dati.

Jutri kar lepo mirno omeni baterije, pa boste že razčistili.

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 21:36:36   
lex
OK sem mama otroka, ki hodi v vrtec in še pomočnica vzgojiteljice v tem istem vrtcu. Vedno smo trdile (pa še sedaj), da otroci NAJ NE NOSIJO igrač v vrtec (še posebej ne enih extra dragih), ampak kot mami vem, da je zjutraj najtežje it mimo škatle z igračami in jih pustiti doma. jaz mu dovolim samo majhne avtomobilčke (tiste železne, pa čeprav še ni star 3 leta), ampak mu jih ponavadi, ko mi da lupčka, vzamem. Se pa zgodi, da pozabim ali pa z vzgojiteljico kaj spregovorima in je avto že čisto nekje drugje. Pa so bili Aleksovi avtomobilčki že po cel teden izgubljeni in potem spet najdeni. Vedno se vse najde (razen kakšnih drobnarij iz kinder jajčke in kakšnih špangic). Pogovori se z njo.

Pa postavi se v našo kožo kako bi bilo, če bi 16 otrok (ali več, ali manj), vsak dan nosilo v vrtec igrače na baterije (da ne omenjam dojenčkov, ki ti že eden lahko poruši dejavnost, ko se oglasi v nepravem trenutku). 16 različnih zvokov, 16 različne glasnostnosti. Moja mami me je včeraj klicala v vrtec, pa so bili 4 otroci poleg mene, pa je rekla, da je glasno. Daj mu plišeka pa bo.

_____________________________

Najlubkejša stvar, ki se nam lahko zgodi, je dojenčkov smeh. (Sigmund Freud)
-----------------------------
Takole pa napreduje naša hiška. http://www.podsvojostreho.net/weblog.php?w=120

(odgovor članu tosja)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 21:42:18   
eya
DIANA 5-če se prav spomnim, si ti imela debato o tem, da te vzgojiteljice grdo gledajo, ker naj bi bolnega otroka vozila v vrtec, medtem ko si doma na porodniški? Sicer ne vem, kako se je debata končala, ker nisem spremljala do konca, ampak se mi zdi, da ti in vzgojiteljice še niste na isti valovni dolžini-škoda...

_____________________________

Razvajeni otroci vedno kaj zahtevajo, ustvarjalni vedno kaj ušpičijo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
14.11.2006 22:11:37   
Buši
Za bruhat!
Ne noste igrač v vrtec, če se vam jih zdi škoda! Kje majo pa vzgojitelce čas mislit še na vaše (velikokrat predrage) igrače? Ali želite, da čas, namenjen otrokom, raje namenjajo skrbi za igrače?!
Sploh pa ne veste kaj se je zares zgodilo in če želite stvari priti do dna, enostavno vprašajte. Prijazno.
A mislite da je vzgojitelj ukradel vse skupaj in mislil, da boste pozabili, da je imela igračka še zjutraj svetlečo lučko? Postavite se malo v kožo drugih. Nam je včasih še svojega lastnega otroka težko obvladat, predstavljajte si 14 otrok z ogromno energije, poleg tega pa še drago, po možnosti glasno igračo! Pomislite kak vzkled ste pri takem ravnanju svojim otrokom - "Preden se pozanimaj, kaj se je zares zgodilo, popizdi in obtoži "očitnega" krivca."... Je to kar želite za svojega otroka?

Obilo notranjega miru vam želim.
B.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Ko zmanjkajo baterije v igrači
14.11.2006 22:26:17   
Anonimen
Mama pravi naj ne kompliciram a naj drugič ne dam dragih igrač s seboj.

Kako bi pa ve odreagirale?


Poslušala bi mamo.

Nove igrače mu ne bi več dajala za v vrtec, sploh zdaj, ko je preteklo že nekaj časa od njegovega prvega obiska in se je na vrtec že navadil.

Preden bi kogarkoli obtoževala (kraja je obtožba), bi se o dejstvih pozanimala. Saj ne rabiš nobene filozofije. Poveš,da v igrači ni baterij in vprašaš vzgojiteljico, če ve, kje so.

Na koncu bi se malček pogovorila sama s sabo. Nekega lepega dne, ko bi bila naspana, dobre volje in ne besna. "Težavna" ni samo vzgojiteljica, težavna si tudi sama, ko o vsaki stvari sprašuješ najprej nas, potem pa šele njo.

Veš, če naredimo napako, je zelo lepo, če to zvemo neposredno od tistega, ki je našo napako občutil in ne po nekih kuloarjih. Če bi bila sama ta vzgojiteljica, bi tvoje pripombe normalno poslušala, povedala svoj vidik in te vprašala, kaj predlagaš. Večinoma se z ljudmi kar da zmenit v obojestransko zadovoljstvo, vsaj po mojem občutku in izkušnjah. Če se seveda želimo zmenit.

Če bi pa po kakršnemkoli naključju dobila občutek, da o mojih napakah najprej na široko razpravljaš, bi ti izgubila pri meni vso svojo kredibilnost. Premisli, preden se ti vrtčevsko življenje dodatno zakomplicira.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 6:59:03   
srki
Sem istega mnenja kot NinaŠ, seveda pa vse to lahko vprašaš vzgojitelja, kaj se je dogajalo. Ali pa pač kasneje na svetu staršev ali pa ravnateljici.

(odgovor članu NinaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 7:11:48   
Anonimen
Mama pravi naj ne kompliciram a naj drugič ne dam dragih igrač s seboj.


Mama ima prav.

(odgovor članu srki)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 7:15:18   
Anonimen
Mislim pa da je naslov zelo grda in nesramna obsodba!


Pa tudi tole drži.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 7:42:33   
mala maja
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

Mislim pa da je naslov zelo grda in nesramna obsodba!


Pa tudi tole drži.


se podpišemuser posted image

Drugače pa sem jaz malemu dala ravno tak vlak in je prišel tudi domov brez baterij. Naslednji dan sem vzgojiteljici omenila, pa mi je bilo prav žal pol ker sem videla da jih je res pozabila nazaj dati. Vzela jih je pa zato ker je vlak kar naprej piskal, trobil, žmigal in so se otroci začeli kregati pa še delo v skupini jim je bilo onemogočeno.

čez par dni je bilo na oglsni deski obvestilo da vzgojitelji lepo prosijo če otroci ne nosijo seboj hrupnih in dragocenih igrač.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 8:53:45   
Teni_
Tudi jaz mislim, da je vzgojiteljica vzela ven baterije, da so lahko v miru spali.

Ravno zato jaz ne dovolim Teji, da nese zraven v vrte plišastega telebajska ker šraja kot zmešan. PA še user posted image  je bolj vztrajen kot jaz. Sem ga 3 dni non-stop prižigala, da bi izpraznila baterije in bi ga lahko Teja nesla v vrtec (nikjer nima kakega žepka, da bi jih vzela ven), pa nič ne pomaga in sem obupala. V glavnem, takih stvari ne dovolim nest v vrtec, da med počitkom ne moti druge otroke.

(odgovor članu mala maja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 9:37:42   
Anonimen
Hvala za vse odgovore. Morda je bil naslov res pretiran, oz. napisan v trenutku razburjenja.

Stvar bom pustila pri miru, tudi ne bom komplicirala. Se pa ni šlo zaradi baterij, valjda ampak zaradi načina.

Po vaših odgovorih sodeč sem naredila iz muhe slona, torej pretiravala, zato sem vseeno vesela, da sem najprej vprašala vas, preden sem šla v vrtec težiti.

Vse odgovore sem upoštevala, tamal bo s seboj nosil manjše avtomobilčke, pa bo. Ne bom šla težiti zaradi tega, imate prav. Danes na stvar gledam drugače.

Hvala vsem!

(odgovor članu Teni_)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KO KRADE VZGOJITELJ
15.11.2006 9:53:53   
Buši
Hvala za tak odgovor, še je upanje za človeštvo (:
Srečno in še kdaj.
LP, B.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





BLOG: Ljubki kaos velike družine
Preden sem postala mama, sem v mislih vedno imela dva otroka, hišo in psa. No, plani so šli "po svoje".
Zakaj je otrok najbolj poreden doma?
Ker smo doma najbolj sproščeni in se počutimo najbolj varne, si tudi najbolj upamo biti to, kar globoko v sebi smo, kdaj...




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?