|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
14.10.2010 17:20:10   
Sanija13
Pozdravljeni,

danes sva s 3,5 mesečno hčerko prišli iz bolnišnice, ima sum na alergjio KML.
Zelo pogosto je kakala, velikokrat driska, v bolnici pa so enkrat odrili kri v blatu, kožni testi negativni, na krvne pa še čakamo, bodo šele čez en teden.
Ali je kateri od vaših otrok imel takšne znake in je potem imel potrjeno alergijo na KML?
Problem je tudi, da noče piti Aptamila ADC, Allernove pa itak ne, ker je noro ogabna (prej sva pile Novalac). Prej mi je pila po 150 ml Novalaca,  ADC-ja pa mi spije pol manj, pa še to rabim pol ure ali več, da jo prepričam, mora pa biti precej lačna. Seveda ji ga sladkam, ampak to tudi ne pomaga kaj dosti. Bojim se, da bo spila veliko premalo mleka in se posledično seveda ne bo redila.
Kako ste ve prepričale otroke, da so začeli piti to ogabno mleko?
Kaj pa potem pri GH? Kaj SPLOH LAHKO DAŠ TAKEMU OTROKU ZA JESTI (razen sadja)???
Vsak nasvet bo zelo dobrodošel! Hvala, lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
14.10.2010 18:43:05   
m_o_i
od AM imas v primeru alergije na KM itak samo ta dva na razpolago, no, pa se enega user posted image  dragega (neoxxxx, ne spomnim se)

alergijo potrdijo malemu procentu (sploh tako) malih otrok, tak da ne vem-najboljse bi bilo do pediatra it...

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
14.10.2010 21:55:55   
Crystall
Mi smo bili zelo hudi alergiki na več stvari. Prvo pravilo je, da se je treba diete 100% držati. Nam so alergije pri 11 mesecih izvenele user posted image

Midva sva imela to srečo, da sva se dojila, sicer pa sem mu vse delala na osnovi riževega mleka. Vem, da še ne jesta GH. Ravno zadnjič mi je sestra pri pediatrinji rekla, da se zdaj GH začne že okoli 4 meseca dajati. Posvetuj se s svojo pediatrinjo - če mogoče že lahko po malem začneš.

Jaz sem malemu res potem vse delala na osnovi riževega mleka - zdrob, kašice ...

Doma sem imela za vsak slučaj allernovo in sem tudi jaz slišala, da je res ogabna user posted image . Res ti predlagam, da se posvetuješ s pediatrom ter mu zaupaš svoje strahove in skrbi.

Držim pesti, da alergija kmalu izveni!

_____________________________

Od 4.11.2009 najino življenje bogati BLAŽ :)

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
15.10.2010 7:25:50   
Pupa83
Sanija-tudi moja pupa ni želela najprej piti ADCja, pa sem ji ga zato mešala z novalacom1 (tega je namreč prej pila).... najprej 3/4 novalaca in 1/4 adcja... pa sm vsak dan zmanjševala novalac in povečevala adc... in četrti dan je pila že samo adc-je pa res, da je navzgravžen in smrdi ko...fuuuuj
Crystall-kdaj pa si začela dajat riževo mleko, pri koliko mesecih?

(odgovor članu Crystall)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
15.10.2010 7:47:33   
MATEJKA_
testi so do 1. leta precej nezanesljivi. nam je tud pokazalo samo jajce, mleka pa ne. no, zdaj pri 8,5 m pa je alergijo na Km prerasel. ADc - ja ni prenesel (ga je zapiral in povročal krče), allernove pa ni hotel pit. no, pol sem ugotovila da zaradi dojenja zavrača kakršnokoli flaško...

če hočeš zmanjšati tveganje za dodatne alergije, boš začeča (če bi le možno) GH dajati šele pri 6m. in takrat začneš z zelenjavo.
jaz še dojim in sem bila zaradi teh alergij tud sama na strogi dieti 6m. ko spogruntaš kje je vse mleko noter (paštete, klobase,...), ni več problem .a novalac pa ti prenese?  naš je po AD mleku bruhal, imel drisko, sluz in krče, dermatitis itd. vse to kaže na alergijo.

(odgovor članu Pupa83)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
15.10.2010 7:48:24   
MATEJKA_
riževo mleko ne sme nadomestiti drugega, ima premalo vitaminov in mineralov. mi smo ga dajali v večerno kašico pri 7,5m.

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
15.10.2010 9:01:45   
m_o_i
ADc - ja ni prenesel (ga je zapiral in povročal krče)


tole mislim, da je stalna praksa pri jedcih ADC-jauser posted image  

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu MATEJKA_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
15.10.2010 9:25:13   
Sanija13
Ali je mleko Aptamil Pregomin ADC enko mleko kot Aptamil ADC? nAŠLA SEM GA TU -  http://www.milupa.si/inline/aadc.htm. Ker v Avstriji imajo Pregomin, pa ne vem, ali je isti kot ADC ali ne.
Ali je katera uporabljala Aptamil soja?
lp

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
15.10.2010 13:09:26   
Pupa83
sanija-ja to je isti... a je v avstriji kaj cenejši?

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
16.10.2010 23:50:37   
Sanija13
Pupa 83, ne, v Avstriji je še dražji.

(odgovor članu Pupa83)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
18.10.2010 8:31:30   
ellie
ADC pregomin je zdaj tudi že pri nas. Pomoje je to samo nova embalaža/ime.

Sanija, pri nas je bilo enako. Sum alergije na kml. Moj mali je celo ful kri kakal...včasih za celo čajno žličko. Vsi testi so bili negativni. Res pa ni imel nobenih kožnih reakcij. Sem ga pa dojila, tako da se nisva ubadala z AM. Ker pa se je pri 4ih mesecih nehal redit, je P predlagala, da začnem uvajat GH. Začela sva z riževo kašico, ki sem jo mešala z ADCjem. In potem pri 5ih mesecih meso, zelenjava...pri 6ih pa sadje. Zdaj pri 9ih je že vse. In kak mesec nazaj sva ADC zamenjala z navadnim Aptamilom. In je vse ok.

In vsi smo prepričani (tudi P in dr. v bolnici na testiranjih), da sploh ni bilo alergije...ampak ima samo takšno prebavo. Kri je izginila z dnem ko sva začela z GH. Kaka pa še vedno tudi do 6x na dan.

(odgovor članu Sanija13)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
19.10.2010 19:45:32   
an12ka
neoxxx...je neocate,ampak je drag,če ga tko kupuješ stane malo manj kot 50 eur škatla ,na recept ti ga pa ne dajo kr tko...mi jemo neocate,imamo potrjeno alergijo na KM pa se še moram borit pa kregat za recepte...

(odgovor članu ellie)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
19.10.2010 20:13:36   
Sonček in poletje
Sanija13 - točno vem kako se počutiš. Pri nas so se začeli problemi s kožo, sum na dermatitis in posledično dieta brez mleka in jajc. Jaz dojim. Ker ni bilo bolje sem začela počasi nazaj uvajat kml, reakcije nobene. Potem je sledilo cepljenje in 3 dni potem, sem v blatu našla kri. V bolnici so nam s kožnimi testi potrdili alergijo na jajce (beljak in rumenjak), krvni pa je pokazal samo beljak. Tako krvni kot kožni so bili za sojo in kml negativni. Po nasvetu P v bolnici, se jaz držim diete brez mleka in jajc. Vendar pa sem še vedno jedla sojo in oreščke (natančno sojin lešnikov namaz). Pol pa kar naenkrat moj user posted image cel pordi in dobi koprivnico, mi vsi v paniko in ga peljemo v bolnico. Dva dni sva bila tam, pil je Allernovo, jaz pa sem si črpala. Na začetku jo je tudi on zavračal, ko sem mu tretjič ponudila flaško pa jo je sprejel user posted image . Tako da poskušaj, ko bo res fejst lačna bo že jedla... Meni so tako rekli v bolnici.

No, ko sva prišla domov sem še kar naprej na dieti tokrat še dodatno brez svinjine, oreščkov in sojo le občasno. Seveda sem jaz tisti lešnikov namaz še naprej jedla (koza jaz) in včeraj se koprivnica spet pojavi. Ker si pišem dnevnik, sem nekako pogruntala, da mora biti to vzrok in da naš tamauček ne prenaša ali soje ali lešnikov ali obojega. Tako, da zdaj se pa res držim diete. Ne jem ničesar, kar je na seznamu prepovedanih živil in bom na tem vstrajala, dokler se koža popolnoma ne popravi. Potem bom pa počasi začela uvajat po eno in eno ˝potencialno alergeno˝ živilo, da bom videla pri čem sem.

Po mojem lahko takemu otroku daš lahko veliko za jest, KML nadomestiš z riževim mleko m z dodatkom kalcija in s tem mešaš kašice ipd. lahko uporabiš tudi dovoljeno AM, z veliko domišljije se da marsikaj. Pojdi v knjižnico, sposodi si knjige. Predvsem pa globoko vdihni in zaupaj, da če se boš držala navodil se bo stanje izboljšalo in alergije bodo izzvenele.

Mogoče kaj koristnega najdeš tudni na tem linku: http://med.over.net/prehrana/index.php?k=48&p=179&n=14351&stran=2 pa tudi nasplošno na tem forumu najdeš veliko odgovorov na tvoja vprašanja. Glavo pokonci, saj bo.


_____________________________

Z otročičkom ljubezen dobi novo dimenzijo.

(odgovor članu an12ka)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
19.10.2010 20:27:58   
m_o_i
ko sem bla jaz v porodnisnici oz. v centru za nedonosencke in sva imela sum na alergijo na KM, je pisalo na listku v jedilnici (in v odpustnem pismu):
ne mleka, ne jajc, ne ORESKOV

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Sonček in poletje)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izgubljena in zaskrbljena....alergija KML
20.10.2010 10:16:27   
Sanija13
Sonček in poletje ter ostale, hvala za vzpodbudne besede! Najbolj me skrbi pač to, ker tako slabo pije ACD (no, razen zjutraj ga normalno spije, ko je zelo lačna, ker ne je celo noč). Komaj komaj spravima skupaj 4 obroke na dan, hranim jo na 4 ure, pa še to se mi zdi je je prveč skupaj, ker jo komaj pripravim, da popije vsaj nekaj. Pride tudi dan, ko imava samo 3 obroke na dan, ker ENOSTAVNO NOČE VEČ!!!
Res mi je čudno to, da nikoli ni lačna. Tudi če po več ur  (tudi po 6) ne pije, se ne joka in ne kaže potrebe po mleku. Ko pa ji ponudim, pa včasih tudi noče (adc-ja). Prej novalac je ponavadi normalno pila (z redkimi izjemami).
Jutri dobim rezultate krvnih testiranj. Upamo na najboljše. lp

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   [Brisano sporočilo]
28.10.2010 13:51:41   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Sanija13)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Materinski dopust
Pravico do materinskega dopusta ima mati otroka, pod določenimi pogoji pa tudi oče otroka ali druga oseba ali eden od st...
Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?