|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:19:12   
Angellina
Pozdravljene!

So kateri kaj znani tile izpuščaji? Včeraj so se sinu pojavili po telesu. Sprva je bilo precej manj pikic, čez noč, pa se je zelo poslabšalo. Pri zdravniku sva bila včeraj in danes, pa ne ve kaj bi bilo. Jutri zjutraj greva nazaj. Dobil pa je sirup Claritine.
Sin je imel dva dni nazaj vročino, pa tudi prehlajen je-nahod, kašelj. Sumim šesto bolezen, toda ne vem kakšni so izpuščaji pri tej virusni bolezni.
Je možno, da je kakšna alergija?
Mnenja dobrodošla.

HVALA.

user posted image
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:28:04   
CatJa
Zgleda podobno kot šesta, ja. Moj je sicer imel manjše pikice. A sicer je pa koža gladka, ali so izpuščaji izbočeni?

_____________________________

Niso časi slabi, temveč človek.
John BEAUMONT

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:29:10   
Anonimen
Uf, za šesto so to kar precejšnji fleki. Pri nas so bili manj vidni. Sam če pediater ne ve?user posted image


(odgovor članu Angellina)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:30:37   
Angellina
catja izbočeni so. Pa večajo se. 

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:33:16   
Tanja55
lahko je tudi alergija ja, Claritine je itak za alergije, bos vidla, ce bo pomagal. ampak jst sem bla zlo podobna ko me je picil srsen. To pri njem verjetno ne bo razlog user posted image  pac letni cas pa to...lahko je pa na kaksno hrano alergicen. A ma se kaksne cudne znake? npr. srbenje stopal al pa kaj takega?

(odgovor članu CatJa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:33:59   
BAMBINA_
Ja, ampak vidnost osipa pri šesti naj bi bila odvisna od tega ali je otroku toplo ali hladno. Bolj ko mu je toplo, bolj viden je osip in obratno. Po mojem je šesta bolezen.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:34:16   
alda
Mene spominja na izpuščaj ošpic , lahk pa tudi rdečk,....a je bil otrok ceplen proti tem boleznim ?

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:35:29   
Angellina
Tanja, ne nima  nobenih drugih znakov. Ima pa tudi po podplatih izpuščaje. Od kolen navzdol sicer redkeje posejane. Ja, claritine mi je pa dala za vsak slučaj, če bi bila alergija.

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:36:21   
Angellina
Ja je bil.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:37:50   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Ja, ampak vidnost osipa pri šesti naj bi bila odvisna od tega ali je otroku toplo ali hladno. Bolj ko mu je toplo, bolj viden je osip in obratno. Po mojem je šesta bolezen.


No tole je smiselno. Sva bila vse popoldne na dvorišču in ker je pihalo, sem ga kar oblekla. Med tekom, mu je bilo gotovo vroče.

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:38:38   
alda
pri zgoraj menjenih boleznih je izpuščaj plosk, glede na to da je izbočen bi res lahk bil kaka alergijska reakcija
mogoče nov pralni prašek? omehčevalec??

_____________________________

Kdor govori za menoj, govori z mojo ritjo!!

I saw an angel become the devil
Still they look pretty good hand in hand
Well baby, I don't need any of them
Heaven nor hell
Volbeat!!

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:38:52   
BAMBINA_
Hihi, Angellina, tole vprašanje najbrž ni bila dobra poteza, ker boš zdaj dobila ziljon diagnoz. Lej, jaz mislim, da, če nima več vročine, potem ne rabiš skrbeti...


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:44:02   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Hihi, Angellina, tole vprašanje najbrž ni bila dobra poteza, ker boš zdaj dobila ziljon diagnoz. Lej, jaz mislim, da, če nima več vročine, potem ne rabiš skrbeti...


ja ok, sej res, da lahkod obi vse sorte dijagnoz, no ma jaz bi se tudi sekirala, če bi ratal moj otrok tak.

Baje, da pride tudi po Adeno virusu tak izpuščaj, pa šele na koncu. Tako nam je rekla zadnjič naša pedijatrinja, čeprav še zdaleč ni bil tako izrazit izpuščaj.

glede šeste otroške, pa mi nismo imeli v tako hudi obliki izpuščaje.

kaj pa še kako dodatno mnenje od kakega drugega pedijatra? No Claritin bo vsekakor vsaj srbenje olajšal.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:48:07   
Splišni
Če je imel vročino, dvomim, da bi bila alergija. No, lahko tudi, ampak najbrž so izpuščaji povezani s predhodno vročino.

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:48:58   
Taula
Moja dama je tudi imela podobno ko je imela 6 bolezenuser posted image  Samo je imela le po trebuhu, obrazu, hrbtu in ful po spolovilu. Po nogah ni imela nič.

_____________________________

NESRAMNA sem, brez kančka slabe vesti, počutim se prisrčno.... ZLOBNO:)



(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:50:06   
čebelica01
Kaj pa cvetni prah? Moj sine je bil alergičen oz. je še na čisto frišno pokošeno travo in je bil tudi ves takole v izpuščajih. Je pa rekel pediater, da tudi nebo izključil alergijo na cvetni prah. Tako , da nam se v tem obdobju še pojavijo kake pikice, ker očitno je res tudi alergik na cvetni prav vendar ne tako hudo kot na svežo pokošeno travo. Upam, da hitro izginejo

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:51:31   
hothien
Moja je imela visoko vročino le en dan, čeprav naj bi imela pri 6. bolezni vročino vsaj tri dni. Ko vročine ni več, pa se čez kak dan pojavijo pikice, ampak pri nas so bile zelo švoh vidne.


_____________________________

Do I look like I give a shit?

(odgovor članu Taula)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 20:58:21   
Angellina
IZVIRNO SPOROČILO: alda

pri zgoraj menjenih boleznih je izpuščaj plosk, glede na to da je izbočen bi res lahk bil kaka alergijska reakcija
mogoče nov pralni prašek? omehčevalec??


Ne, nič novega. Le namesto tekočega Ariela sem kupila prašek. Ampak takega sem že imela, ko je bil še dojenček, pa ni bilo nikoli nobene reakcije.

(odgovor članu alda)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:06:12   
Angellina
Bomo šli še po drugo mnenje absolutno.
Smo pa takoj pomislili tudi na cvetni prah, ki ga je polno okrog hiše. Po terasi je vse rumeno od prahu.

Zelo me skrbi, ker ne vem kaj je. Sem ga šla pogledat in se mi zdi, da je še slabše. Izpuščaji se kar združujejo med seboj. Do jutra zna bit popoloma prekrit z njimi.

Kar naprej imamo nekaj. Vsak dan sva pri zdravniku user posted image

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:06:27   
Pikicapokica6
To je skoraj definitivno alergija. Zdaj je v zraku toliko alergenov, da je joj. Ne verjamem, da bi bil prašek kar naenkrat kriv. Naša sicer nima izpuščajev v takšni hudi obliki, jih pa tudi ima, poleg tega pa ima še laringitis, ki se ji pojavi samo v času največjega cvetenja. Nekaterim se pokaže spomladanska alergija na koži, drugim na dihalih....Pri nas smo že skoraj doktorirali iz tega, saj imamo res kar naprej težave. Vsa lisasta pa postane tudi po zaužitju svinjskega mesa. Sicer je pa alergenov toliko, da je res težko ugotovit, kaj točno bi lahko bilo.

A claritine ni nič pomagal? Pri nas pomaga za nekaj časa, vendar ga moram dajati kar kakšen teden, da pride do efekta in izpuščaji in laringitis popolnoma izgineta. Do naslednjega cvetenja kakšne take rože, seveda....Nam je zdravnica rekla, da bo sčasoma izzvenelo...Če je res, bomo pa vidli.

Glavno, da mu ne gre na dihala.

Če bi imel šesto bolezen, bi imel vročino.

(odgovor članu Angellina)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:15:42   
BAMBINA_
IZVIRNO SPOROČILO: blaža

IZVIRNO SPOROČILO: BAMBINA_

Hihi, Angellina, tole vprašanje najbrž ni bila dobra poteza, ker boš zdaj dobila ziljon diagnoz. Lej, jaz mislim, da, če nima več vročine, potem ne rabiš skrbeti...


ja ok, sej res, da lahkod obi vse sorte dijagnoz, no ma jaz bi se tudi sekirala, če bi ratal moj otrok tak.

Baje, da pride tudi po Adeno virusu tak izpuščaj, pa šele na koncu. Tako nam je rekla zadnjič naša pedijatrinja, čeprav še zdaleč ni bil tako izrazit izpuščaj.

glede šeste otroške, pa mi nismo imeli v tako hudi obliki izpuščaje.

kaj pa še kako dodatno mnenje od kakega drugega pedijatra? No Claritin bo vsekakor vsaj srbenje olajšal.

ok, tisto z zaskrbljenostjo se strinjam... Zato pa so pedijatri, da postavijo pravo dijagnozo. Tu na forumu je zastaviti takšno vprašanje dvorezni meč.


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:17:47   
Tanja55
Angellina, a je otrok tečen in neješč? to so znaki 6. bolezni, pri alergiji verjetno ne bi bil tak. Je pa alergij toliko vrst, da tezko ves/vemo, kaj bi zdej blo. Claritin bi pomagal ob alergiji, ob otroski bolezni ne bo. Izpuscaji pa tud ni nujno, da so srbeci. A so? Jst mislim sicer, ker je mel prej vrocino, da je 6. bolezen in ne alergija, ker pri alergiji bi skor mel se kaksen dodaten simptom: slabost, glavobol, srbecica...

Vse kar se lahko naredis je da ga opazujes, se skusas spomnit cim vec detajlov kaj je pocel, kje je bil in kaj je jedel v zadnjih 2 dneh, jutri pa porocas pediatru.


Če bi imel šesto bolezen, bi imel vročino.


Kolikor vem, vročina pade ko se pojavijo izpuscaji. Cvetni prah je pa lahko krivec ja. No vidis, sej napredujemouser posted image ..in ne, ni nujno da gre na dihala pri cvetnem prahu, lahko je na kozi. Samo potem ga zihr srbi...a se mu fleki vecajo okrog bezgavk, pod pazduhami, okrog dimelj?

(odgovor članu hothien)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:20:06   
BAMBINA_

IZVIRNO SPOROČILO: Pikicapokica6

To je skoraj definitivno alergija. Zdaj je v zraku toliko alergenov, da je joj. Ne verjamem, da bi bil prašek kar naenkrat kriv. Naša sicer nima izpuščajev v takšni hudi obliki, jih pa tudi ima, poleg tega pa ima še laringitis, ki se ji pojavi samo v času največjega cvetenja. Nekaterim se pokaže spomladanska alergija na koži, drugim na dihalih....Pri nas smo že skoraj doktorirali iz tega, saj imamo res kar naprej težave. Vsa lisasta pa postane tudi po zaužitju svinjskega mesa. Sicer je pa alergenov toliko, da je res težko ugotovit, kaj točno bi lahko bilo.

A claritine ni nič pomagal? Pri nas pomaga za nekaj časa, vendar ga moram dajati kar kakšen teden, da pride do efekta in izpuščaji in laringitis popolnoma izgineta. Do naslednjega cvetenja kakšne take rože, seveda....Nam je zdravnica rekla, da bo sčasoma izzvenelo...Če je res, bomo pa vidli.

Glavno, da mu ne gre na dihala.

Če bi imel šesto bolezen, bi imel vročino.

Ma, ne morem, da ne bi user posted image   Kako pa definiraš stavčno zvezo "skoraj definitivno"?
Btw, pa Angellina je napisala, da je otrok imel vročino, kar za alergije ni značilno.

_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Pikicapokica6)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:21:16   
čebelica01
tudi pri alergikih je vročina verjemi

_____________________________

Life is to short for the wrong decision

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Izpuščaji-prosim poglejte
22.4.2009 21:24:24   
Angellina
bom kar po alinejah pisala

  • ni siten
  • ješč kot po navadi
  • ves dan živahen
  • koža ga srbi
  • izpuščaji so izraziti pod pazduho, vrat, tudi splovilo...

(odgovor članu Tanja55)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?