|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
10.2.2006 15:53:10   
Anonimen
Lepo prosim, če mi lahko kdo pove kaj več o....
Sem prijavljena na zavodu in prejemam 47000 sit socijalne pomoči. Pdp imam maja in aprila razgovor na borzi s svetovalko. Prijavljena bom kot samohranilka.
Sedaj pa me zelo zanima kaj lahko pričakujem na tem razgovoru?
Ali moram dvigniti knjigo ali kako?Kaj ne pomeni to potem, da si odjavljena z zavoda?
Razumem, da si urejaš starševski dodatek, otroški dod.in preživnino.
Kaj pa se zgodi z mojo socijalno pomočjo, ki jo prejemam sedaj?
Ali se mi popolnoma ukine, zmanjša?
Kajti če nisem upravičena do socijalne podpore zaradi starševskega dod. oz zaradi nastopa porodniške potem raje ne rihtam nič v vezi starševskega dodatka(40 000 sit)  in raje prejemam večjo socijalno podporo!
Me pa sploh ne skrbi, da bi me pošiljali iskat službo, ker me to že tak niso bogve kaj ko nisem bila noseča.Sem namreč izredna študentka.
Od nekaterih mamic čujem da prejemajo starševski dod., otroški dod., minimalno preživnino + socijalno pomoč!
Od drugih pa spet čujem, da socijalna pomoč odpade, ker ni AKTIVNA iskalka zaposlitve, kar je logično ampak halllooo...saj si pa vseeno prijavljena na zavodu!
Zdaj pa mi prosim vsaj malo pomagajte in povejte ali me oni odjavijo z zavoda, ker grem na porodniško?
Če je tak lahko potem računam vse skupaj na dobrih 60 000 sit od države, seveda brez vračunane preživnine, ki bi bila itak minimalna.
Res mi ni več nič jasnouser posted image
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
10.2.2006 16:56:51   
Iren@
Na razgovoru lahko pričakuješ, da ti bo svetovalka dala knjižico, kajti po nastopu porodniške, boš leto dni "pripadala" centru za socialno delo, oziroma bo tvoj status miroval.

Socialne pomoči ne bo več, bo pa porodniška, ali kot se po novem reče dopust za nego otroka in starševski dopust. Menim, da je vsota 60 tisoč, ki si jo omenila, kar pravilna. Glede tega, da bi bila pomoč ukinjena, ne skrbi, smo s spremembo statusa, se bo spremenil tudi naziv denarne pomoči.

Kar se tiče ostalih denarnih prispevkov, pred rojstvom otroka se lahko odločiš za paket ali denar. Večinoma pravijo, da se denar bolj splača, saj si dandanes marsikaj ko kupiš v trg.za rablj. opremo ipd.

Vse ostale info dobiš na spletni strani CSD Šiška, če se ne motim imajo tudi mail, na katerega lahko vprašaš.

user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
10.2.2006 17:36:10   
Anonimen
Porodniška je okoli 40000 FIKSNO
preživnina recimo   15000 po dogovoru
soc.pomoč je 22000 v tem primeru. Vse je seveda odvisno koliko bo preživnina znašala.
Če je preživnina 20000, dobiš soc.pomoči 17000.
To troje mora znašati skupni znesek:caa. 77000 sit, zraven ti pripada otr.dodatek, ki se ne šteje v ta znesek, okoli 28000 sit.

Skupaj boš prejemala mesečno 100.000 sit

(odgovor članu Iren@)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
10.2.2006 21:21:06   
urška
anonimna je zelo zadel, samo otroški dodatek bo manjši; najvišji se mi zdi da je okoli 23000: po prvem letu otrokove strosti znaša 28ooo, ker ti dajo še 20% če ne bo v vrtcu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
10.2.2006 22:40:57   
Anonimen
Najprej hvala za odgovoreuser posted image

Anonimna in Urška iz vajinih ust v božja ušesauser posted image

Res upam, da to drži(tako sem si nekak tudi jaz predstavljala).

Zdaj vidite zakaj sem zmedena, ker se vedno najde nekdo, ki pa pravi čisto drugače(Iren@). Upam, da se je zmotilauser posted image

To se pravi, da nikakor ne smem dovoliti, da mi ukinejo socijalno pomoč v celotiuser posted image
Ja nič, jaz bom čimprej porihtala očetovstvo in preživnino, da lahko urejam socijalno pomoč dalje a ne?

Hvala še enkrat za odgovore, čeprav so še vedno dobrodošliuser posted image

(odgovor članu urška)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
10.2.2006 23:08:33   
Anonimen
Pa dobro pazi, ker te lahko pošteno nategnejo. Pa oprosti za izraz.
Trenutno prejemaš DSP 47 jurjev. OK. Od maja dalje oz. od datuma poroda dalje si upravičena do starševskega dodatka. Le to je obdavčen dohodek, kar pa DSP ni. V čem je razlika? V tem, da ti neobdavčenih dohodkov ne morejo šteti v dohodek, vsaj po njihovi logiki ne. Kar je pa tebi edino v plus.
Recimo, da boš rodila sredi maja. V maju še dobiš polno DSP, od junija dalje ti pa pripada starševski dodatek. Ampak dokler starševskega dodatka dejansko ne dobiš, ti ne smejo ukiniti DSP-ja. Pravzaprav ti DSP-ja ne smejo ukiniti toliko časa, dokler skupne višine prejetih starševskih dodatkov ne vplivajo na višino DSP-ja. Gleda pa se na dohodke zadnjih treh mesecev. Kalkulacija?

Maj = 47 jurjev (DSP)
Junij = 47 jurjev DSP + 40 jurjev SD (st. dod.)
Julij = 30 jurjev DSP in 40 jurjev SD
Avgust = 15 jurjev DSP in 40 jurjev SD
September = 40 jurjev SD + 7 jurjev DSP (razlika do minimalnega zneska)
In ta znesek potem do konca porodniške (zate).

Za otroka? Od junija dalje po 14 jurjev DSP + 14 jurjev dodatka za samohranilstvo + 22 jurjev otroškega dodatka.

Glede RZZ pa - ja, delavsko knjižico sicer dvigneš, ampak dokler si na porodniški, za noben prejemek s CSD ali Mestne občine ne potrebuješ potrdila z RZZ.

Če katera ne verjame zgoraj navedenemu, ji lahko pošljem fotokopijo odločbe, ki so jo meni ta teden naprintali na CSD. Vse po zakonu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 10:35:06   
Anonimen
Zdaj sem šele zmedenauser posted image

Kaj pol pomeni, da če imaš knjigo doma lahko vseeno prejemaš socijalno pomoč?
Vem, preveč vprašanjuser posted image
Kerensa hvala za tako izčrpen odgovor ampak še vedno mi ni nič jasno.

Sem pa čula novo informacijo, če presegaš z vsemi dohodki 78 000 sit NISI upravičena do socijalne pomoči več.
Kar pomeni, da ČE bo sodnik dal 16 000 sit preživnine namesto 15 000 bom glih brez socijalneuser posted image .
40 000+23 000+16 000=79 000 sit

Ja nič, vem, da kompliciram samo si ne morem pomagat.
Očitno bom zvedela kaj lahko pričakujem takrat, ko se bojo stvari dejansko urejale.
Upam, da se vsem mamicam izteče najboljše kar se lahko.
Do takrat pa bom še samouser posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 11:45:36   
Anonimen
V letu porodniškega dopusta imaš delavsko knjižico doma in nisi prijavljena na RZZ, saj ti MDDSZ plačuje prispevke pri ZPIZ in si zavarovana. V tem letu vse prejemke s CSD in Občine prejemaš brez potrdila z RZZ.

Starševski dodatek ti pripada eno leto, ne glede na vse ostale prejemke, ki pa ne smejo biti prejemki iz delovnega razmerja. Ne smeš biti zaposlena. Na starševski dodatek ne vpliva partnerjev dohodek ali dohodki oseb v skupnem gospodinjstvu. To je tvoja porodniška.

Otroški dodatek se izračuna na podlagi višine tvojih in partnejevih dohodkov za preteklo ali predpreteklo leto. Če jih nobeden od vaju ni imel, otroku pripada najvišji otroški dodatek. Enako velja za brezposelno samohranilko.

Višina preživnine je edina stvar, ki vpliva na prejemke, pa še to le na DSP za otroka. Večinoma namreč otrok ne prejme lastne DSP, v kolikor prejema preživnino. Če pa preživnine ne dobiva od očeta, jo dobi z Jamstvenega sklada.

Skratka:
40.030 SIT starševski dodatek
21.580 SIT otroški dodatek
14.000 SIT DSP za otroka ali preživnina najmanj 15.910 SIT (minimum pri Jamstvenem skladu)
14.000 SIT dodatek za samohranilstvo
7.000 SIT DSP zate

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 12:06:29   
Anonimen
Hvala Kerensa ti si moj idol, vzornica, karkoli želiš biti...user posted image


user posted image


(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 12:28:12   
mufek
NIvess, sem se znajdla v podobni situaciji kot ti s to razliko, da jaz že marca rodim. Lahko ti povem, da na zavodu so me odjavili in mi dali knjižico, ker po končani porodniški jo moraš potrditi. Me je pa prav tako kot tebe mučilo kako bo s socialno pomočjo in se tudi jaz zahvaljujem Kerensi za tako razumljivo obrazložitev.
Bom sedaj bolj mirno lahko spala;).

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 12:32:25   
Anonimen
Kje pa ve vidite miren spanec, babe? Boste videle, koliko se boste morale še namučiti, da boste zgoraj napisano dokazale socialni delavki - pa čeprav naj vam tega sploh ne bi bilo treba, ker bi vam morala ona to sama ponuditi. Ampak so vse socialne delavke kar nekako po istem kopitu - kot da bi šlo iz njihovih žepov. Ničesar ne povedo. Same jim boste morale povedati, kaj vam pripada.
Potem boste videle šele tiste ksihte...

(odgovor članu mufek)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 12:42:33   
Anonimen
Saj ravno o tem govorim...namesto, da ti same ponudijo pomoč, ki ti pripada so samo tiho in se delajo nevedne. Jaz bom pa že stegnila svoj jezik in vidla kakšna bo reakcija.
Mufek a boš omenila tole kaj je Kerensa napisala?
Dod. za samohranilstvo, DSP 7 000 SIT, ITD,..?
Jaz bom zelo radovedna ko bom urejala stvari, ker vidim da z lepa ne gre.
Najbolj me jezi, da se tako obremenjujem s tem namesto, da bi razmišljala o porodu, bebiki,...

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 14:44:54   
KIRA
ko greš na porodniško, te CSD avtomatsko odjavi in si prijavljena prek njih in imaš prejemke. ko pa zaključiš porodniško, pa se v 8 dneh moraš prijaviti nazaj sama, pol ti pa še 3 mesece pripada nadomestilo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 19:54:33   
mufek
Nivess ja bom vse to omenila.
Namreč sem imela srečo, ker je pred leti prijateljica imela podobno situacijo pa sem se od nje naučila kako je treba nastopiti na csd, ker tam ti sami prav nič ne povedo (sramota-oni bi nam mogli pomagati), moraš biti kr sam zelo na tekočem, da veš kaj lahko zahtevaš in da jim to tudi poveš. Mene je samo skrbelo, ker zdej nisem več na zavodu prijavljena, če bodo zaradi tega na csd težili, ker do zdaj, ko sem  podaljševala socialno pomoč je zahtevala potrdilo od zavoda. 

(odgovor članu KIRA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 20:16:44   
Anonimen
Saj glih za to se gre...vsak je potreboval potrdilo z zavoda da si je podaljšal socijalno.
Zdaj pa ko bomo na porodniški pa očitno ne rabimo več tega.Vsaj nekaj.
Jaz se bom po moje tak razpričala, da me ne bojo mogli utišat, dokler mi ne dajo vsaj 200 000 sit user posted image user posted image user posted image
Malo heca mora bit....
ne res, upam, da si bomo vse porihtale kot treba in da ne bo komplikacij.
Mufek ti pa kar poročaj kako bo vse skupaj glede na to, da boš kaj hitro mamika!
Dosti sreče vsem skupaj!

(odgovor članu mufek)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
11.2.2006 22:52:06   
Anonimen
Kira, tukaj bi se te pa skoraj upala popraviti. Vsaj v mojem primeru je bilo drugače. Mene CSD ni odjavil z RZZ. Ker mi je bilo rečeno, da nihče ne more nekoga kar odjaviti z RZZ. Da mora to storiti vsak "iskalec zaposlitve" sam. Po mojem mnenju je edina izjema morebitni prihodnji delodajalec, pa še tukaj ne vidim logike, saj bi moral le ta imeti v rokah najmanj notarsko overjeno potrdilo, da te bo res zaposlil. Ne more se kar nekdo narisati na RZZ in te odjaviti. Kajti ko te odjavi, dobi tudi knjižico, torej bi jo v tem primeru dobil v roke nekdo drug. In kdo bi to bil, v tem primeru? Socialna delavka? Referentka z MDDSZ, kjer plačujejo prispevke? Na-a, ne gre mi to skupaj.
No, mene ni nihče odjavil, pa tudi jaz sama sem se samo začasno. Po prejeti odločbi sem se šla prijavit nazaj. Zihr je zihr. Jaz jim nič več ne zaupam.Zdaj imam sicer obveznost javljanja in "iskanja zaposlitve", ampak si rajši 1x na 3 mesece vzamem pol ure časa za to, kot pa da mi spet nekdo nekaj zakomplicira zaradi enega potrdila.

(odgovor članu KIRA)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
12.2.2006 13:48:26   
Urška//
user posted image  kakšen dodatek za samohranilstvo????

Jaz nič ne dobimuser posted image , dobim starševski 40000sit, pa prežiivnine 20000sit in socialne razliko do 75000, kar znaša 15000sit

se pravi 65000sit brez preživnine

kje pa se zrihta ta dodatek za samohranilstvo????

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
12.2.2006 22:25:56   
mufek
Urška na csd moraš to povedati, da si mati samohranilka. Ko si oddala vlogo za socialno pomoč bi morala to povedati ali pa napisati, vsaj pri nas na csd damo zraven vloge papir na katerega napišeš v kakšni situaciji si.

(odgovor članu Urška//)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
13.2.2006 6:43:04   
Anonimen
Na tem forumu se pa prav rada ponavljam... user posted image user posted image user posted image

Starševski dodatek - 40.000 SIT
Preživnina - 20.000 SIT
Otroški dodatek - 21.000 SIT
DSP zate (razlika) - 7.000 SIT
DSP za otroka - ne, ker ima preživnino
Dodatek za samohranilstvo - 14.000 SIT

Skupaj torej: 102.000 SIT.

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
13.2.2006 7:40:25   
Urška//
ja pa sej moja soc. delavka ve da sem samohranilka, pa mi ni nikoli nič omenila tega dodatka za preživninouser posted image , od socialne dobim 15000sit razlike do 75000sit in niti tolarja več, meni se šteje starševski, pa preživnina, otroški pa ne.

lp

_____________________________

Urška in Lara(10.05.2005) in Nejc(17.10.2008)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
13.2.2006 8:44:10   
Anonimen
Urška, pri meni je isto. Prvič slišim za dodatek za samohranilstvo!user posted image Kaj je s temi socialnimi delavkami?

(odgovor članu Urška//)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
1.4.2006 11:35:38   
Taras
Sama sem bila dostikrat na sociali, in spraševala če lahko že oddam vlogo za otroški dodatek pa mi je socialna delavka skoz govorila da ne, da nisem upravičena do otroškega dodatka dokler se ne reši očetovstvo in preživnina.
Potem sem na svojo roko po otrokovem 4 mesecu vseeno poslala po pošti to vlogo in seveda sedaj dobila odločbo v kateri pač tega dodatka ne bom dobila za nazaj. user posted image

Ta teden se grem skregat tja k tem socialnim delavkam, ker se mi resnično za malo zdi vse skupaj. Glede na to da sem skoz spraševala ali lahko oddam že vlogo in so me one same skoz napačno informirale... ne vem...
Besna sem!!! user posted image user posted image

Prav tako nimam blage veze da obstaja starševski dodatek user posted image  niti nisem vedela da obstaja dodatek za samohranilke.
Trenutno je moj mali star 6 mesecev. Ves ta čas prejemam samo porodniško, ki znaša okoli 70.000 do skoraj 80.000 SIT. Dva meseca sem prejemala socialno pomoč okoli 8.000 SIT. To je vse.

In sedaj ne vem kako naprej.
Sedaj bova končno z očetom določila preživnino, ki jo bom dobila tudi za nazaj.

Zanima me kdaj so roki za oddajo vloge za starševski dodatek in za dodatek za samohranilko?
In kako je s to socialno pomočjo, najbrž je ne morem dobiti za nazaj... ker predvidevam da bi jo ves ta čas morala dobivat. user posted image

Najlepša hvala za odgovore!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
1.4.2006 11:53:15   
Anonimen
PREŽIVNINA SE NE ŠTEJE VEČ V DOHODKE !!!!!!!!

(odgovor članu Taras)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
1.4.2006 23:45:30   
Anonimen
Taras... do starševskega dodatka nisi upravičena, ker prejemaš porodniško. Ker si v delovnem razmerju. Starševski dodatek je državna porodniška za brezposelne matere (ali očete), ne glede na to, ali so samohranilke (samohranilci) ali ne. In ker si zaposlena in imaš dohodek, višji od cenzusa, prav tako nisi upravičena do dodatka za samohranilstvo. Samo otroški dodatek imaš zaradi tega za nekaj % višji.

(odgovor članu Taras)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jaz sem čisto adijo...kaj je sploh res???
2.4.2006 8:54:21   
Taras
Nisem zaposlena. Porodniško prejemam ker sem v zadnjih treh letih imela vsaj 12 mesecev redno zaposlitev.
Do otroškega dodatka sem upravičena in to 24.288 SIT mesečno.

Problem je v tem da tega ne bom dobila za nazaj, ker so me naše nesposobne socialne delavke napačno informirale!

In kaj je potem starševski dodatek? In dodatek za samohranilko? Katere pogoje moraš tu izpolnjevat?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?