|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Je moralno pomagati nedonošenčkom?
2.7.2009 21:41:17   
Noseckica
Kaj pravite na touser posted image

http://bibaleze.si/clanek/dojencek/je-moralno-pomagati-nedonosenckom.html

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
2.7.2009 21:45:54   
water lily
Ne bom komentirala sploh.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
2.7.2009 21:49:32   
Anonimen
A je moralno pomagati nekomu, ki si zmisle tako butast in cenen naslov user posted image

(odgovor članu Noseckica)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
2.7.2009 22:02:13   
bibyzan
No, tole je pa res lahko brez komentarjauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
2.7.2009 22:23:41   
Janeja
Prav na bruhanje mi gre.
Pa kakšen človek sploh lahko napiše tako grozen naslov? Samo hudo nemoralnemu in nečloveškemu bitju se v glavi lahko rodi takšna grozljiva misel. user posted image


(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
2.7.2009 22:26:29   
emica2008
nemoralni so teli raziskovalci...ali je potem nemoralno tudi oživljati in ohranjati pri življenju 85-letnika?
vsakdo ima pravico živeti in dihati, neglede koliko je star oziroma prej rojen.

< Sporočilo je popravil emica2008 -- 2.7.2009 22:27:40 >

(odgovor članu bibyzan)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
2.7.2009 23:54:32   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu emica2008)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
3.7.2009 6:47:08   
Primoza
Vse o "kakovosti" članka pove že to, da je avtor podpisan s skromnimi inicijalkami.

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
3.7.2009 7:00:23   
Kika99
Ta članek me je zelo šokiral in tudi prizadel. Sama sem bila rojena v 7. mesecu nosečnosti in s tem tudi nedonošenček.  Brez zdravniške pomoči in kasneje pomoči moje mami me danes ne bi bilo tukaj.

Avtor tega članka nima vsega poštimanega na svojem podstrešju. Me prav zanima kaj bi napisal, če bi bil njegov otrok tudi nedonošen. Debil brez primere user posted image

(odgovor članu Primoza)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
3.7.2009 7:33:54   
**Tinkara78**
Sama imam nedonošenko rojeno z 1550 g. Veliko stvari takrat nisem dojela, ampak je prišlo vse za mano. Danes vem, da bi marsikaj lahko šlo narobe. Vendar sem srečna ker jo imam. Ker mi pomeni vse na svetu, pa čeprav je trenutno v obdobju ko kravžlja živce. Ampak si vedno rečem, glavno da je zdrava (zanemarimo nekaj težav). Pa tudi če bi bilo kaj narobe bi bila moja.

Občudujem starše z otroki, ki rabijo posebno nego. Zame so pogumni in močni in to jim tudi povem.

Seveda je potrebno pomagati nedonošenčkom, kje je pa meja pa ne vem, saj vidimo, da preživijo in živijo normalno življenje tudi ekstremno mali nedonošenčki.

Še vedno pa pravim, da se mamice, ki rodijo otroka pod normalnimi pogoji, ne zavedajo koliko jim je bilo prihranjeno. Ampak življenje ti da toliko kolikor lahko nosiš.

(odgovor članu Kika99)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:25:15   
gt
Avtor/avtorica članka bi mogel/mogla dati odpoved in v življenju nikoli več napisati besede pa čeprav je verjetno samo prevod nečesa.


(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:30:17   
rija
članka ne bom niti brala, ker mi že tista majcena nogica na fotografiji privabi solze v oči....ampak....ena, s katero sva šetale deco....je rodila zelo, zelo prezgodaj...ne vem sicer več koliko točno....ampak mi je zgrožena pripovedovala, da ji je samo osebje na oddelku prigovarjalo, da naj se ne matra za tega otoka, ker je brez veze....user posted image

da ne pripominjam, da je malček danes čisto normalen otrok, za katerega ne bi nobeden rekel, da je imel ob rojstvu malo čez pol kile.....user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Noseckica)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:31:21   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: **Tinkara78**

Sama imam nedonošenko rojeno z 1550 g. Veliko stvari takrat nisem dojela, ampak je prišlo vse za mano. Danes vem, da bi marsikaj lahko šlo narobe. Vendar sem srečna ker jo imam. Ker mi pomeni vse na svetu, pa čeprav je trenutno v obdobju ko kravžlja živce. Ampak si vedno rečem, glavno da je zdrava (zanemarimo nekaj težav). Pa tudi če bi bilo kaj narobe bi bila moja.

Občudujem starše z otroki, ki rabijo posebno nego. Zame so pogumni in močni in to jim tudi povem.

Seveda je potrebno pomagati nedonošenčkom, kje je pa meja pa ne vem, saj vidimo, da preživijo in živijo normalno življenje tudi ekstremno mali nedonošenčki.

Še vedno pa pravim, da se mamice, ki rodijo otroka pod normalnimi pogoji, ne zavedajo koliko jim je bilo prihranjeno. Ampak življenje ti da toliko kolikor lahko nosiš.


Se strinjam z odebeljenim stavkom.
Drugače pa imam sama dva otročka, ki sta se držala rokov, a vseeno se zavedam, da mi je bilo s tem veliko veliko prihranjeno.user posted image

(odgovor članu **Tinkara78**)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:32:08   
sonček33
rija, ja in tudi če ne bi bil "normalen"  - za starše je edinstven, njun, zaželen, čudovit ...

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:35:45   
rija
hja, žal tega ne moreš trditi.

nekateri starši se tudi do "normalnih" otrok obnašajo mačehovsko.....so nezaželeni, nič kaj čudovitiuser posted image user posted image user posted image  ampak to je že druga skrajnost....

ampak za tadva pa sem ziher, da bi bilo tako user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:37:48   
sonček33
Ma rija sej nisme mislila tako ... Hočem povedat, da so otroci lahko ljubljeni od svojih staršev, četudi njihovo zdravje ni povsem ok ...

_____________________________

...svet je poln lepih rožic tete Pehte...



(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
4.7.2009 23:41:50   
rija
v to pa jaz ne dvomimuser posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu sonček33)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
5.7.2009 0:07:03   
simonaa
rojena sem bila v 32.tednu s 1300 gr, močno zahirana, leta 79, ko še ni bilo take tehnike kot je danes, ampak strokovnost, znanje in skrb medicinskega osebja ter seveda ljubezen staršev niso odvisni od letnice....pa naredijo največ!

ravnokar sem podojila svojo 3-mesečno prvorojenko in skočila še malo v civilizacijo, na internetuser posted image , predem grem spat

danes se je moja lumpa med igranjem prvič od srca nasmejala in jaz sem bila takrat najsrečnejši človek pod milim nebom

tako..., zdaj pa naj vsak sam presodi o morali...

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Je moralno pomagati nedonošenčkom?
18.7.2009 12:56:50   
christiana21
Tudi jaz sem se obregnila ob ta naslov, mislim, kako lahko sploh nekaj takega napišejo. Tega sploh ni vredno komentirat. Tudi sama imam doma močna zahirano deklico, rodila se je v 36 tednu z 1370g, prestala je težko operacijo srčka, ima težave s hranjenjem,...ampak živa pa je. In ja, moralno jim je pomagati. Meni so hoteli že v 29 tednu narediti CR, kao, da se mala slabo razvija in ne vem kaj še, pa nisem pustila. Ne vem kaj bi bilo, če bi, verjetno naše pupe danes ne bi bilo.

_____________________________

Čez petdeset let ne bo več pomembno, kakšen avto ste vozili, v kakšni hiši ste živeli, koliko ste imeli na bančnem računu in kako ste se oblačili. A svet bo morda za odtenek boljši, ker ste bili pomembni v življenju nekega otroka.

(odgovor članu simonaa)
Neposredna povezava do sporočila: 19
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...