|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jedilniki alergikov
21.4.2008 14:44:31   
izabella1
Predlagam, da si pišemo jedilnike, saj tako kdo še kako idejo dobi.

Pri nas včeraj

Z: milupa riževa kašica z riževim mlekom
M: banana
K: pire krompir, spasirana svetača, nasekljan kuhan zajec
M: vanilijev puding, kuhan na jabolčnem kompotu
V: polenta s pregominom
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 15:32:32   
sonce78
Super ideja user posted image user posted image user posted image . Predlagam, da zraven napišete še starost otročka in na kaj je alergičen.

Moj ima 7 m. Sum alergije na mleko ali intoleranca na laktozo in alergija na jajca (smo v fazi ugotavljanja). Danes smo jedli:

Z: dojenje
M: Lino riž z banano in jabolko narejen na vodi (ogabnega okusa, ampak ima to jed najraje user posted image )
K:ajdova kaša, cvetača, brokoli
M:marelična kašica
V: Lino koruza v jabolčnem kompotu in dojenje
Ponoči n-krat dojenje user posted image

Vem, da vprašanje ne paše sem, ampak bom kar vprašala. Ali pri intoleranci na laktozo lahko pijejo Pregomin? Alernove vem, da ni dovoljena pri intoleranci na laktozo.


< Sporočilo je popravil sonce78 -- 21.4.2008 15:33:05 >


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 16:10:49   
izabella1
Upsi, dodajam... user posted image

Malči je stara 8 mesecev z alergijo na kravje mleko, jajca, pšenico (plus intoleranco na n stvari) user posted image

Sonce78, pomoje lahko pije Pregomin, saj je na bazi soje. (in ne na bazi kravjega mleka kot allernova, kjer so le beljakovine na aminokisline razbite in zato kao lažje prebavljive)

Kakšna marelična kašica pa je to mišljena? Jaz počasi uvajam sadje (da dobi še kaj poleg banane, jabolka in hruške user posted image ) Sedaj smo dali skozi rozine in suhe slive. Melona in češnjev kompot pa sta padla na testu user posted image

(Pa se mi zdi, da je vseeno, če si damo takole vmes še kak nasvet, le da bodo še vedno pregledni jedilniki)


< Sporočilo je popravil izabella1 -- 21.4.2008 16:14:28 >

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 16:19:43   
izabella1
Pa še naš današnji jedilnik:

Z: riževa kašica riževim mlekom in rozinami
M: kuhane slive in jabolčna čežana
K: korenčkova juha z narezanim zajčkom in brezglutenskim prepečencem
M: čokoladni puding alpro soya
V: bo pa ajdova kaša z jabolkom in cimetom (z dodatno porcijo za mami user posted image mnjamsi)

8 mesecev, alergija: KM, jajce, pšenica


(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 16:28:20   
mentos
super ideja, no stari 9 m, alergija na mleko in jajce

Z: Flaška mleka Pregomina s RIŽKOM MILIPA
M: malo Frutka
K: porova juhica s korenčkom in krompirčkom
M: sojin jogurt
V: Flaška mleka s rižkotom

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 16:45:07   
izabella1
A bom zoprna, če bi vas prosila, če bi še pisali zraven firme (jogurtov, pudingov, kašic...) in okuse (frutkov, hippkotov,...)? user posted image

(odgovor članu mentos)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 16:47:32   
Anonimen
Sonce78, pomoje lahko pije Pregomin, saj je na bazi soje.

Se strinjam z izabello1. Mi imamo sum alergije na KML - pa pijemo pregomin.

Je pa naša stara 6,5 mesecev in smo šele začeli z uvajanjem. Tako zjutraj jemo riževo milupa kašico s pregominom, dopoldne pa jabolo ali pa banano. Ostale obroke pa imamo še vedno samo mleko Pregomin po flaški.

Hvala vam pa za ideje.

(odgovor članu sonce78)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jedilniki alergikov
21.4.2008 18:08:59   
sonce78
IZVIRNO SPOROČILO: izabella1


Kakšna marelična kašica pa je to mišljena?



Mislila sem Hipp marelično kašico. Sem mu jo danes prvič ponudila in jo obožuje user posted image . Jabolka in banane se mi zdi, da se je že naveličal, ker noče odpreti ust, ko mu jih ponudim user posted image


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 9:53:53   
rose
9m, alergija: arašidi, mleko, jajca

naš jedilnik je pa tak:
Z: koruzni kosmiči z kompotom iz jabolk in suhih sliv
M: jabolko + dojenje
K: krompir z zelenjavno omako (cvetača, bučke, brokoli, grah)
M: dojenje
V: rižolino (Podravka) z alernovo

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 11:24:30   
mentos
Ponoči: mleko po flaški Pregomin
Z: polenta +mleko
K: zelenjavna juhica: krompir, fižol, brokoli, korenje, piščanček,
M: ajdova kaša z jabolkom in cimetom(bom probala prvič, pa da vidimo)
V: flaška mleka Pregomin z rižkotom Milupa.

lep dan

kako pa vi naredite ajdovo kašo z jabolkom in cimetom: ima katera recept?

< Sporočilo je popravil mentos -- 22.4.2008 11:26:15 >

(odgovor članu rose)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 13:34:00   
izabella1
Jaz kar skupaj skuham ajdovo kašo in narezano jabolko, sladkam, na koncu dodam še cimet. Malo premečkam in je user posted image

Današnji jedilnik:

Z: Pregomin
M: Vanilijev puding (Royal Kolinska) na vodi iz jabolčnega kompota + slive iz kompota
K: Pire krompir, cvetača, brokoli + olivno olje
bo pa še...
M: Naribano jabolko, speštana banana + nalomljen home made piškotek (če katera rabi recept naj pove)
V: Kuhan riž z ovsenim mlekom


Katere začimbe pa kaj uporabljate? Pri nas je ok majaron, timijan in lovor. Pa sol, vendar zelo malo, je raje brez. Cukrasta je pa po mamici user posted image

Sonce78, ste imeli kakšno reakcijo na marelice? Jaz se kar malo "bojim" koščičastega sadja.


(odgovor članu mentos)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 20:13:47   
Anonimen
Izabella, jaz bi želela recept za piškotke. Sicer jih še ne je, ampak prisegam na domače in se kar poslužujem teh jedi (domačih) - pripravljene kašice imam raje za nujne primere, ko res ni časa in okoliščin.
Hvala

(odgovor članu izabella1)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 20:57:37   
janja
izabella1 - čigavo riževo in ovseno mleko pa uporabljaš? Jaz pijem tisto iz DM - Alnatura, pa mi je P rekla, da ga lahko ponudim tudi user posted image . No, včeraj sem mu prvič zmešala s svojim mlekom (ker ga imam premalo). Stari smo dobrih 6 mesecev, sum na alergijo na KM, intoleranco na laktozo? Ni potrjeno, vendar mi vsa adaptirana mleka zavrača, če pa kaj spije pa zbruha. Drugače pa imamo driske oz. blato močno smrdi po kislini.

Tile jedilniki so dobra ideja. Mi še nismo v tej fazi, da striktno delamo jedilnik, ker se še malo uvajamo. Smo pa sprobali že:
  • sadje - kuhano jabolko, kuhana hruška, breskva, marelice, melona, banana, slive...vse je ok
  • zelenjava - riž, krompir, korenje, koleraba, grah, koruza, brokoli, cvetača, por...
  • gluten - včasih poje kak piškotek od plasmona, je pa tudi že grizel žemljico, testenine brez jajc... zaenkrat je vse ok
  • mlečne kašice (obvezno z mojim mlekom) - riževa, ovsena, polenta.


< Sporočilo je popravil janja -- 22.4.2008 20:59:05 >


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 21:01:28   
izabella1
Recept za piškotke brez mleka in jajc:

200g dovoljene moke
100g sladkorja
1 žlička egg replacer-ja + 2 žlički vode skupaj zmešaš (kao 1 jajce)
200g margarine (jaz uporabim merkatorjevo lahko margarino, gea mi je preveč vodena)
1/2 pecilnega praška
1/2 vanilinega sladkorja

Razvaljam, oblikujem (kakšne oblike, trenutno pa pravokotničke, ker jih fino cuza) in dam pečt na 170°C za kakih 10 minutk (pa rajš glejte zraven, nisem zihr user posted image )


Sicer pa še jedilnik za jutri, ko gre mala v varstvo:

Z: Riževa kašica (milupa) + pregomin
M: Jabolčna čežana
K: Juhica s krompirjem, brokolijem in zajčkom
potem pa še
M: Vanilijev puding (R.K) na riževem mleku
V: Prosena kaša z ovsenim mlekom

8 mesecev, alergija: mleko, jajce, pšenica. Aja pa izogibamo se ITAK arašidom, agrumom,... plus piščancu in govedini.

Bi novo temo samo za kakšne fine recepte? Zgolj zaradi preglednosti?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 21:17:44   
izabella1
janja, sem očitno še pisala moj prejšnji post.... user posted image

Jaz uporabljam mleko isolaBio, kupim v merkatorju, sparu. Tudi alnatura sem že imela (kupim, če grem v Dm po alpro soya čokoladni puding user posted image , sicer se pa zaradi obsesije s kozmetiko preventivno izogibam drogerij user posted image ) Kaj pa vem, kakšne znanosti nebi delala, mala poje, to mi zadostuje user posted image

Pa ji daješ mleko na bazi kravjega? (ala aptamil,...) Moja je FUL zavračala aptamil, drla, driskala, bila vsa flekasta,... Potem pa ji dam Pregomin in ona popije brez pardona user posted image (jaz pa skor bruhala prvič zraven user posted image )

Še mesec nazaj, ko je imela provokacije, ni hotela piti pregomina. Tako da sem ji na silo špricnila v usta 5 ml pa je bila reakcija... Se mi zdi, da otročki kar nekako vedo kaj jim ne paše...

Danes je ful gledala, ko smo ostali jedli špagete. Pa ji dam enega za probat pa je najprej probala, naslednjega pa ven pljuvala. Tako je z vsako stvarjo, na katero reagira... Proba, pljuni ven. Če pa jo jaz silim, da poje kaj več, pa takoj vidimo.

Pa da ne bom izpadla neka obsedena in mega organizirana mamica... So me okoliščine prisilile v načrtovanje dni vnaprej (študiram, mala pa je cigančica, leta od ene babice k drugi, ... in je vsem tako lažje, je bolj pestra prehrana in zagotovo ni nobenih alergenih živil)

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 21:25:22   
ZARA
http://med.over.net/za_bolnike/bolezni_clanki/alergije/07-recepti.htm

http://med.over.net/klinicne_stroke/porodnistvo/knjiga_alergije/recepti.php


lpZ

< Sporočilo je popravil ZARA -- 22.4.2008 21:26:14 >


_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Jedilniki alergikov
22.4.2008 21:45:20   
sonce78
IZVIRNO SPOROČILO: izabella1


Sonce78, ste imeli kakšno reakcijo na marelice? Jaz se kar malo "bojim" koščičastega sadja.




Zaenkrat ni bilo reakcije - tok tok. Sem mu danes dala tudi marelično kašico in jutri mu jo bom tudi in čakam reakcijo. Če ne bo nič, probam še breskev.

Riževo mleko - prodajalka v prodajalni z zdravo prehrano mi je svetovala, naj ga sama kuham. Dala sem pest riža, približno pol litra vode in kuhala približno eno uro, da je bil riž zelo mehek. Nato sem ga zmiksala z paličnim mešalnikom (mešala sem kar dolgo, da je bil riž popolnoma zmlet) in dodajala vodo do želene gostote. Je zelo dober, meni osebno boljši kot kupljen, bolj zdrav je in še cenejši.



Današnji jedilnik (7 mesecev, aleergija na mleko, jajca, puranje in svinjsko meso, agrume, grozdje, kivi)

Z: dojenje
M: Lino riž z jabolkom in banano narejen z vodo
K: kašica iz riža, kolerabe, brokolija, korenčka
M: Hipp marelica
V:dojenje


janja Vi imate popolnoma enako reakcijo na adaptirano mleko kot mi. Ali ti po Plasmon piškotih ni imel reakcije, glede na to, da vsebuje mleko v prahu?





< Sporočilo je popravil sonce78 -- 22.4.2008 21:47:20 >


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Jedilniki alergikov
23.4.2008 15:08:34   
mentos
P:flaška mleka Pregomin
Z:ovseni kosmiči z mlekom-je letele v lijak, nato pa flaška mleka z riževimi kosmiči od Milupe
K: goveja juhica s testeninami in koruznim gresom
M: ajdova kaša s jabolkom in cimetom(probali včeraj, ji ni bilo dobro, vendar se mora navaditi okusa)
V: mleko Pregomin s rižkotom-Milupa

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Jedilniki alergikov
23.4.2008 20:56:41   
izabella1
ZELO dobra ideja za riževo mleko (res izi za narest in bistveno cenejš!) Se lotim, ko spijemo še ta liter user posted image

Je katera že probala bele ribe - postrvi?

Danes sem ji dala malo za hrckat tist rižev stiropor. Mala je bila navdušena, saj si je fino drgnila dlesni, lepo cuzala in bistveno manj popacala okrog kot s piškotom običajno user posted image

Jedilnik za jutri:

Z: Pregomin
M: Riževa kašica z riževim mlekom in rozinami
K: Pire krompir z jabolčno čežano (to so včasih ful jedli in naša mala ima zelo rada)
M: Banana, jabolko in piškot (naribano, zdrobljeno)
V: Ovseni kosmiči s Pregominom in skuhanimi suhimi slivami

8 mesecev, brez mleka, jajc, pšenice, perutnine, govedine





(odgovor članu mentos)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Jedilniki alergikov
23.4.2008 22:19:21   
sonce78
Nisem še dala rib, ampak komaj čakam, ker jih tudi jaz obožujem.

Pri kateri starosti ste začele uvajati jedi z glutenom?


Današnji jedilnik (7.mesecev, brez mleka, jajc, svinjine, puranjega mesa, citrusov):

Z: dojenje
M: Lino riž z banano in jabolkom, narejeno na vodi
K: krompir in špinača (romalo v smeti, ker je pojedel le eno žlico) sledilo dojenje
M: Hipp breskev in riž
V: Lino riž z banano + dojenje
noč: n-krat dojenje

V glavnem, bolj kot so jedi meni ogabnega okusa, bolj jih moj sine z navdušenjem poje user posted image


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu izabella1)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Jedilniki alergikov
23.4.2008 23:58:28   
janja
sonce78 - zaenkrat ima plasmon ful rad. Mu pa dam vsake kvatre 1 piškotek. Tolk mal za okus, pa se kr trese, ko ga vidi. Je pa tko, da v bistvu sploh ne vem točna na kaj vse je alergičen, ker ima očitno notranjo alergijo. Blato mu smrdi čist po kislini, pa takrat je bolj redko. Zdaj ko mu dodajam GH, pa vidim, da je blato včasih čisto normalno in ima vonj kot navadno blato. Takrat je očitno jedel hrano v kateri ni bilo prisotnih alergenov. Mal se še loviva, pa poskusiva spraviti v prave smernice. Tako, da so mi vaši nasveti res v pomoč.

_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu sonce78)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Jedilniki alergikov
24.4.2008 0:06:27   
janja
Riževo mleko - jaz sem ga tud že naredila. Vendar čistega noče piti, mora biti zmešan z mojim mlekom. Tisto gosto usedlino pa sem porabila za kašice, ali pa sem zgostila juhico. Je pa res razlika. Men se zdi to kupljeno riževo mleko mal presladko, čeprav piše, da ni dodan noben sladkor.

Res ste pridne, ko mate tako razdelane jedilnike za vsak dan. Bom še jaz uporabila kako vašo idejo. Mi pride zelo prav. Muči me edino to, da sva midva ponavadi v času kosila zunaj, pa ne vem kaj bi mu pripravila, da mu lahko ponudim tudi ohlajeno (se pravi vzamem s sabo).


_____________________________

Otroci so naše največje bogastvo! Čuvajmo jih!

http://janja73.mojalbum.com
http://zo-ja.mojalbum.com

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Jedilniki alergikov
24.4.2008 22:04:25   
sonce78
Jaz sem čisto navdušena nad to temo ... vi ste pa ugasnile user posted image user posted image user posted image .

Današnji jedilnik (7 mesecev. mleko, jajca, svinjina, puran, citrusi):

Z: dojenje
M: Hipp marelica
K: krompir in grah
M: Lino riž z banano in jabolko na vodi
V: dojenje


janja : glede časa kosila imam jaz isti problem kot ti, pa sem si priredila tako, da okoli 14h, ko prideva domov in je zelo lačen, dobi malo Hipp kašice (med jutranjo malico itak cele ne poje in mu dam kar iz tistega lončka) ter mu kosilo ponudim okoli 16h, ob isti uri, kot imamo kosilo tudi ostali. Ubijem dve muhi na en mah, časovno se mi izide in še se uči kulturo hranjenja, ker gleda nas.


_____________________________

Čudovito je biti mama!

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Jedilniki alergikov
24.4.2008 22:06:18   
Natasa-6
Naši so stari 4 leta, 2 leti in 6 mesecev, prva je bila alergična na mleko in jajca, kakšno leto lahko že vse je, drugi je bil alergičen na mleko, jajca in pšenico, mleko in pšenico že lahko je, tretjega še nismo testirali, je pa najverjetne tudi alergičen, saj smo imeli težave s kožo, po strohi dieti brez mleka, jajc, pšenice in soje (moji, ker dojim), se je povsem izboljšalo.
Prilagam nekaj idej, kaj smo in še vedno kuhamo pri nas.

Kruh v glavnem pečemo sami, včasih kupimo stoletnega ali pa Krjavljevega ali Martinovega.
Za namazat lahko kakšne marmelade, Tartex pašteto, namaz iz leče (lečo skuhaš, zmiksaš, dodaš česen, po želji lahko tudi drobnjak, majaron ali peteršilj), isto pripraviš namaz iz čičerike (v hladilniku v zaprti posodi sem imela do 4 dni), včasih dodam žličko gorčice za malo drugačen okus, lahko uporabljaš modro Gea margarino ali pa Vitaquell margarino - rastlinska, meni je všeč okus. Za sladek namaz sem včasih namočila čez noč suho sadje, odlila vodo in zmiksala. Tudi to sem imela do 4 dni v hladilniku, uporabila pa sem za namaz na kruh, za palačinke, ali pa sem si pripravila kosmiče in vmešala tale namaz.Palačinke sem pekla samo iz vode in moke, se prav lepo spečejo, dobre so tudi ajdove - žlica moke in 4 žlice vode ali pa ovsene komiče in proseno moko namočim za kakšne pol ure in potem spečem palačinke, včasih dodam suho sadje ali pa na koščke narezano sadje in spečem kot šmorn. lahko se pripravi tudi vnaprej. Večkrat spečem tudi sadni kruh iz ržene moke in suhega sadja. Zelo dobo je tudi, če skuhaš sadje (sveže ali suho) in zgostiš z Gustinom, po potrebi še sladkaš. Zelo hitro pripravljeno in meni zelo dobro je tudi v multipraktiku zmiksana banana in zmrznjene višnje, maline ali borovnice. Nastane nekakšen sladoled, po potrebi doliješ malo vode ali riževega mleka, če želiš bolj sladko, lahko dodaš vanili sladkor. Tega se pri nas nikoli ne naveličamo. Dobi se tudi rižev in sojin sladoled, a je precej drag, pa še meni manj dober od banane in sadja. Na vodi sem skuhala tudi riž za rižev narastek, vanj vmešala drobno naribano jabolko, laneno seme, suho sadje,cimet in spekla. Na enak način pripravljam tudi proseno kašo, pšenični zdrob, polento, ajdovo kašo, amarant. Vse lahko ješ toplo ali mrzlo.

Ali pa naredim slano varianto - razne rižote, kjer namesto riža uporabim vse zgoraj našteto, jemo kar tako ali pa popečeno v pečici, lahko preliješ z bešamelom iz margarine, moke in vode. Tudi to lahko ješ toplo ali hladno. Pri nas smo se navadili, da vse delamo brez jajc, palačinke, torte, peciva, potice, njoke, cmoke, mesno štruco,... Za cmoke zavrem 1/2l vode, vmešam 2 žlici margaine in 1/2kg ostre moke, ohladim, dobro pregnetem, po potrebi dodam še malo moke ali vode in to potem uporabim za češpelnove knedlce, za cmoke v juho, za njoke, spečem zraven mesne štruce, ali pa v testo vmešam še vanili lsadkor in cimet in skuham cmočke, ponudim z drobtinami. Včasih v testo vmešam čebulo ali pa začimbe in tudi ponudim z drobtinami in solato. Pri pecivu vzamem osnovni recept (isto za buhteljne, krofe, potice), mleko nadomestim z vodo (zelo fajn pride z radensko - mehurčki zrahljajo), jajca pa enostavno spustim. Testo mora biti enake gostote kot navadno (pač dodam malo več tekočine) in vedno uspe.Namesto skute uporabim kuhano proseno kašo (malo razkuhano), okus po lešnikih pa da kuhan amarant. Za nadeve je meni super amarant z višnjami ali rozinami, je pa fajn, da nekaj časa stoji, da se okusi res premešajo. Od testenin uporabljamo Barillo, ali Grande, so sigurno brez jajc, razen, če piše drugače. Naši imajo radi z drobtinami. Upam, da tole ne bo zvenelo kot reklama, a meni je zelo všeč knjiga Marje Božič Božanske sladice. Sicer ona uporablja precej oreškov, ki jih pač nadomestim z amarantom ali pa z Gustinom in malo maščobe. Testenine so dobre tudi doma pripravljene iz zelo drobno naribanega korenčka in moke, uporabno za rezance, lazanje, polnjene kot raviole.    

(odgovor članu janja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Jedilniki alergikov
25.4.2008 11:46:24   
izabella1
waw, Natasa-6, si nam pa dala idej! Super!! (so se še meni kar sline pocedile, ko sem brala user posted image )

pa sonce78, nobena ni poniknila, čakamo na nove dni in na nove obroke user posted image

Današnji jedilnik - 8mesecev, mleko, jajca, pšenica, govedina, perutnina

Z: riževa kašica z ovsenim mlekom
M: suha marelica z banano in jabolkom (da probamo user posted image )
K: pire krompir, brokoli in zajček
M:vanilijev puding na riževem mleku
V: Pregomin+grah+zgoščeno z riževo kašico (to naša obožuje! včasih sem ji še miksala grah, sedaj pa ga veselo melje, čeprav še nima zob)

(odgovor članu Natasa-6)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?