|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiriletnik
29.1.2012 18:31:31   
Chocolat
Pozdravljene. Doma imamo štiriletnika, ki se zelo rad igra razne družabne igre npr. človek ne jezi se, spomin, domino, črni peter etc.
Zelo rad ampak le do takrat ko mu gre. Ko pa vidi, da bo izgubil oz. da nekomu gre bolje kot njemu (npr. spomin) pa se začne jeza in upiranje pravilom (npr meče kocko večkrat zaporedoma čeprav ve, da ima pravico le do enega meta). Ob tem na hitro spet ponovimo pravila in povemo, da gre za igro v kateri enkrat zmaga en, naslednjič pa drugi in da bomo z igro prekinili, če bomo pravila spreminjali med igro, ampak ne pomaga. Jeza in še enkrat jeza. Imate kakšen napotek v zvezi s tem ? Popuščanje in pustiti otroku vedno, da zmaga, se mi namreč ne zdi prava pot, saj gre za soočenje s porazi, svojimi sposobnostmi.
Kaj mislite ve ?  
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
29.1.2012 18:59:02   
mate0ja
Če se naša po drugem opozorilu ne drži pravil, igro pospravimo. In ko smo to naredili tretjič je vidla, da gremo na vse ali nič in se igra po pravilih.

Po moje imajo vsi malčki probleme, če  niso zmagovalci.


_____________________________

Če bi rad bil srečen, BODI!!

(odgovor članu Chocolat)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
29.1.2012 19:05:31   
LuLu
IZVIRNO SPOROČILO: mate0ja

Če se naša po drugem opozorilu ne drži pravil, igro pospravimo. In ko smo to naredili tretjič je vidla, da gremo na vse ali nič in se igra po pravilih.

Po moje imajo vsi malčki probleme, če  niso zmagovalci.


Se strinjam. Tudi pri nas je bilo tako. preden se greva igrat mu povem kakšna so pravila in čisto po olimpijsko sem ga prepričala, da je glavno sodelovanje. Nekaj časa je trmaro, potem pa popustil. Zdaj ve, da lahko proti meni tudi izgubi. Včasih pa tudi jaz... tudi to se zgodi, predvsem pri bleybladih user posted image

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
29.1.2012 19:12:37   
pelin
Dokaj pogosto obnašanje za štiriletnika, ki je pač v obdobju, ko je egocentrizem na višku in je sam sebi center sveta....MateOja ti je dobro odgovorila...niti pod razno ne smeš prikrojit igre da bo vedno zmagal ali pa mu popuščat, da bo spreminjal pravila sebi v prid...On v bistvu v sebi razume, da se mora držati mej in pravil, ne zna pa še kontrolirati svojih reakcij oz. ne razume še, da je čar teh družabnih iger tudi v tem, da ne zmaga vedno isti...Če dela štalo in ima izpade je res bolje, da igro pospraviš.Če se bo to večkrat zgodilo, bo že zakapiral, da s takšnim načinom obnašanja ne bo šlo.Tega imamo v vrtcu mi na izvoz in najbolj presenetljivo je, da se otroci to res radi igrajo...Žal pa  igra ne funkcionira nikoli brez odrasle osebe, ker je vedno huda kri, če igrajo sami...Postopoma se zadeve normalizirajo oz. otrok sprevidi, da ni hudega in konec sveta, če pač kdaj ni prvi oz. zmagovalec.Seveda je veliko odvisno tudi od karakterja...nekateri lažje prenesejo če so poraženi kot drugi...
Moja sodelavka ima takrat ko imamo takšne "fajte" navado reči, da večina normalnih ljudi  slej kot prej gre  skozi to fazo egoizma in jo pusti za sabo, veliko moških pa žal ostane sredi nje celo življenjeuser posted image

(odgovor članu mate0ja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
29.1.2012 19:41:16   
Spark
Naša 7 letnica je imela tudi take izbruhe tam nekje pri 4 letih. Pa se nisem hotela z njo igrati. Zdaj pa kakor kdaj, včasih hoče trmarit pa zaključimo, včasih je vse ok. Ne vem pa kako je v šoli ko se igrajo.

(odgovor članu pelin)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
29.1.2012 22:06:49   
Najaa
Mi tudi pospravimo, če začne nekaj po svoje, ko vidi da ne bo zmagala. Jaz sploh ne debatiram, sam rečem, da pravilo je tako in igrali bomo ko bo spoštovala pravila. Zdej pa pospravi in se igraj nekaj drugega. Konec.

(odgovor članu Spark)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
30.1.2012 7:48:28   
Nina00
Jaz sem samo rekla, da, če ga igra tako jezi, se je pa raje ne bomo igrali. Če se ni umiril, sem prekinila igro.

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Jeza ob porazu pri družabnih igrah-štiril...
30.1.2012 9:40:59   
Ajra RR
Chocolat, vprašaj tole strokovnjakinjo, sem prepričana, da ti bo dala kak dober nasvet. Res zna super svetovati in pomagati staršem pri vzgoji. user posted image
Najdeš jo tukaj, hitro odgovori: http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki/Seznam-strokovnjakov/dr-sasa-poljak-lukek_43

_____________________________

Strokovnjaki odgovarjajo, vprašanje jim lahko pošljete tudi anonimno.

http://www.ringaraja.net/Ringarajini-strokovnjaki

(odgovor članu Nina00)
Neposredna povezava do sporočila: 8
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





BLOG: Prvo leto nič čokolade in smokijev!
V svojih povsem dobronamernih vzgojnih odločitvah starši pogosto pozabimo na najpomembnejše - otroka. Tudi, ko gre za uv...
Trmast otrok
Čeprav ste šokirani, na otrokovo trmo nikakor ne odgovarjajte z jezo in kričanjem. Najbolje je, da otroku poskušate mirn...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?