|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Junijski sončki 2009
31.5.2009 12:12:29   
majana79
Ker imamo pri junijkah že kar nekaj mamic, si zaslužijo novo temo. user posted image

Zdaj pa veselo na čvek. user posted image



user posted image

                JUNIJKE IN user posted image , KI  SO MALO POHITELI

=======================================================
 NOSEČKA               DATUM ROJ.   PDP      OTROK            MERE
=======================================================
1. *alina*                  16.04.          02.06      LARA     2040 g   43 cm   user posted image
2.  mojsonček            03.05.          12.06      ZOJA     2639 g   49 cm   user posted image
3.  Mateja.Luka.Nik   09.05.          05.06      NIK       2200 g   51'5cm user posted image
4.  tinca84                 21.05.          02.06      NIK        3550 g   50 cm   user posted image
5.  Knutek                  18.05.          27.06      NIK        2690 g   47 cm   user posted image
6.  Minča                    30.05.          03.06      NEJA      3200 g   51 cm   user posted image
7.  sončki                   26.05.          05.06      MARKO  3380 g   51 cm   user posted image
8.  dreamhorse          26.05.          03.06      ŽANA     3970 g   53 cm   user posted image
9.  sabsa                    27.05.          24.06      SARA     2750 g   49 cm   user posted image
10. smrketa24          26.05.                          MATEJ    3285 g   51 cm   user posted image


< Sporočilo je popravil majana79 -- 31.5.2009 12:13:59 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 13:04:56   
*alina*
Čakam da se mi pridruži še katera, da ne bom klepetala sama s sabo :)

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 13:10:10   
Mala_princeska
Vau že deset "junijskih" mamic. user posted image user posted image user posted image

Vsem želim prijetno cartanje, tiste ki pa ste pred kratkim rodile pa čimprejšnje okrevanje.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 13:11:58   
majana79
alina, upam da pridejo tudi druge čim prej. Pa jaz bom tudi na obeh temah, da izvem kakšno novo, pametno stvar.

Zdaj sem se spomnila, da bi lahko objavile tudi slikice vaših sončkov tukaj. user posted image Jih grem poiskat!

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 13:15:11   
majana79

user posted image


user posted image   user posted image   Lara- *alina*


user posted image   Nik-tinca84

user posted image   Zoja- mojsonček

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 13:21:14   
majana79
user posted image

                JUNIJKE IN user posted image , KI  SO MALO POHITELI

====================================================
 NOSEČKA               DAT. ROJ.   PDP      OTROK            MERE
====================================================
1. *alina*                  16.04.      02.06.    LARA     2040 g   43 cm   user posted image
2.  mojsonček            03.05.      12.06.    ZOJA    2639 g   49 cm    user posted image
3.  Mateja.Luka.Nik   09.05.      05.06.    NIK       2200 g   51'5cm user posted image
4.  tinca84                 21.05.      02.06.    NIK       3550 g   50 cm   user posted image
5.  Knutek                  18.05.      27.06.    NIK       2690 g   47 cm   user posted image
6.  Minča                    30.05.      03.06.    NEJA     3200 g   51 cm   user posted image
7.  sončki                   26.05.      05.06.    MARKO  3380 g   51 cm   user posted image
8.  dreamhorse          26.05.      03.06.    ŽANA     3970 g   53 cm   user posted image
9.  sabsa                    27.05.      24.06.    SARA     2750 g   49 cm   user posted image
10. smrketa24          26.05.       01.06.   MATEJ    3285 g   51 cm   user posted image


user posted image = 5
user posted image = 4

< Sporočilo je popravil majana79 -- 31.5.2009 13:24:48 >

(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 14:05:27   
Anonimen
no upam, da se vam tukaj zelo hitro pridružim. user posted image

(odgovor članu majana79)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 14:25:51   
harley
še enkrat čestitke vsem...upam da se vam hmal pridružimo!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Junijski sončki 2009
31.5.2009 21:16:19   
Goldy
Še malo, pa se vam pridružimo......user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu harley)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Junijski sončki 2009
1.6.2009 8:15:19   
oktavija
Halo dekleta!

Sicer nisem vaša čvekica ampak sem vam vseeno prišla povedat, da sem dobila informacijo, da Tinca84 v bolnici v LJ saj je mali Nik zbolel in ni bilo preveč dobro..user posted image .user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Držim perstke da bo vse dobro!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   


_____________________________

Tukaj lahko glasujete za našo princesko: http://www.maminajdi.si/index.php?option=com_joomgallery&func=detail&id=420&Itemid=220

(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Junijski sončki 2009
1.6.2009 8:52:23   
Goldy
oktavija - hvala! Tinca in Nik - držimo pesti, da je že vse ok!!!user posted image user posted image

_____________________________

Pa smo 4!!!

(odgovor članu oktavija)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Junijski sončki 2009
1.6.2009 10:24:11   
mojsonček
aaaa, tule ste/smo... sej smo še vseen junijke, čeprou so dojenčki mal pohiteli a neuser posted image
sej sem iskala novo temo pa smo padle na drugo stran...

ALINA kako se rihtate, mala fino napreduje? Kako sta s hranjenjem? Jst od sobote dalje ne črpam več mleka ampak jo samo dojim... upam, da nama gre dobro... do nekaj dni nazaj sva bli k robota... vse na uro... jst sm bla čist zmozgana ker je toliko časa trajal, da sva se zrihtali, ker je bla taka zaspanka zaradi rumenice... kej vozičkata že na daljše razdalje? sm firbec a neuser posted image

TINCA upam, da bosta z Nikom čim prej domauser posted image user posted image user posted image


No, junij se je začel... čakamo nove članice in člane te teme user posted image

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu Goldy)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Junijski sončki 2009
1.6.2009 10:26:07   
mojsonček



user posted image

                JUNIJKE IN user posted image , KI  SO MALO POHITELI

=======================================================
 NOSEČKA               DATUM ROJ.   PDP      OTROK            MERE
=======================================================
1. *alina*                  16.04.          02.06      LARA     2040 g   43 cm   user posted image
2.  mojsonček            13.05.          12.06      ZOJA     2630 g   49 cm   user posted image
3.  Mateja.Luka.Nik   09.05.          05.06      NIK       2200 g   51'5cm user posted image
4.  tinca84                 21.05.          02.06      NIK        3550 g   50 cm   user posted image
5.  Knutek                  18.05.          27.06      NIK        2690 g   47 cm   user posted image
6.  Minča                    30.05.          03.06      NEJA      3200 g   51 cm   user posted image
7.  sončki                   26.05.          05.06      MARKO  3380 g   51 cm   user posted image
8.  dreamhorse          26.05.          03.06      ŽANA     3970 g   53 cm   user posted image
9.  sabsa                    27.05.          24.06      SARA     2750 g   49 cm   user posted image
10. smrketa24          26.05.                          MATEJ    3285 g   51 cm   user posted image



sam popravila sem Zojin datum rojstva in težouser posted image

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu majana79)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Junijski sončki 2009
1.6.2009 14:21:45   
lenika
IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček


TINCA upam, da bosta z Nikom čim prej domauser posted image user posted image user posted image






(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Junijski sončki 2009
1.6.2009 18:34:23   
bačko
Tinca upam da bo vse uredu z Nikom in da boste kmalu doma.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu lenika)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Junijski sončki 2009
2.6.2009 7:20:39   
Mala_princeska
IZVIRNO SPOROČILO: bačko

Tinca upam da bo vse uredu z Nikom in da boste kmalu doma.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Se podpišem pod lepe želje za Tinco in Nikija.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Upam, da ni hujšega user posted image user posted image user posted image .

Vidim pa, da debata še ni čisto zalaufala - mora hitr še kakšna od nas rodit user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .


_____________________________

24.4.2004 Nina :-)
24.6.2009 je ati dobil najlepše darilo za RD - Manco :-)

(odgovor članu bačko)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Junijski sončki 2009
2.6.2009 7:57:18   
Naty*Taja
Ojoj, Tinca, držta se. Ti pa ničkaj ne zavidam pediatrije...groza no! 

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu Mala_princeska)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Junijski sončki 2009
2.6.2009 11:30:20   
*alina*
IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček

ALINA kako se rihtate, mala fino napreduje? Kako sta s hranjenjem? Jst od sobote dalje ne črpam več mleka ampak jo samo dojim... upam, da nama gre dobro... do nekaj dni nazaj sva bli k robota... vse na uro... jst sm bla čist zmozgana ker je toliko časa trajal, da sva se zrihtali, ker je bla taka zaspanka zaradi rumenice... kej vozičkata že na daljše razdalje? sm firbec a neuser posted image



Živjo!! Najprej user posted image za Tinco, upam da se stanje kmalu izboljša!!!

Mojsonček, jaz še vedno vzdržujem ritem iz porodnišnice: hranjenje na 3 ure. Približno polovico obrokov načrpam, ostalo pa dojim...razlog za črpanje je predvsem za to, ker na ta način poje veliko več kot če se doji...No, zdaj ko sva na 3 kg bom verjetno tudi sama več dojila in manj črpala. Uf vozičkam pa kolikor se da...se malo prilagajam vremenu :) :) Pa ti?

Danes grem na prvi ginekološki pregled po porodu. Verjetno ne bo nič posebnega...

(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Junijski sončki 2009
2.6.2009 11:35:43   
bamoocham
Joj, komaj čakam, da se vam še tu pridružim!

Tinca in Nik user posted image user posted image user posted image user posted image da bo vse ok!

(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Junijski sončki 2009
3.6.2009 15:06:41   
mojsonček

IZVIRNO SPOROČILO: *alina*

IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček

ALINA kako se rihtate, mala fino napreduje? Kako sta s hranjenjem? Jst od sobote dalje ne črpam več mleka ampak jo samo dojim... upam, da nama gre dobro... do nekaj dni nazaj sva bli k robota... vse na uro... jst sm bla čist zmozgana ker je toliko časa trajal, da sva se zrihtali, ker je bla taka zaspanka zaradi rumenice... kej vozičkata že na daljše razdalje? sm firbec a neuser posted image



Živjo!! Najprej user posted image za Tinco, upam da se stanje kmalu izboljša!!!

Mojsonček, jaz še vedno vzdržujem ritem iz porodnišnice: hranjenje na 3 ure. Približno polovico obrokov načrpam, ostalo pa dojim...razlog za črpanje je predvsem za to, ker na ta način poje veliko več kot če se doji...No, zdaj ko sva na 3 kg bom verjetno tudi sama več dojila in manj črpala. Uf vozičkam pa kolikor se da...se malo prilagajam vremenu :) :) Pa ti?

Danes grem na prvi ginekološki pregled po porodu. Verjetno ne bo nič posebnega...


Sej, če ne pa človek ne more nikamor brez pumpe in opcije, da lahko kje pogreje mleko... Misdve tudi rineva proti 3 kg, manjka še nekaj gramov... hvala bogu, men je bla z 2,6 kg tak drobižek, si ne predstavljam tvoje Lare...
midve tut vozičkava vremenu primerno je pa kot zanalašč zadnje dni tako trapasto vreme, da človek ne ve a bi šel vn al ne... pa kako bi otroka oblekel... jst celo študijo naredim preden greva ven...
imata kkšne težave s prebavo oz. napenjanjem ali kolikami? pri nas se prdci ne nehajo... stalno jih strelja, podnevi in ponoči, ob tem pa se revica tko napenja, da je čist zaripla v obraz...imamo in lekarniške in bio gaia kapljice pa nekega drastičnega efekta nismo opazili... baje, da bo do 3. meseca počasi izzvenelo, srčno upam, da res...

pregled verjetno že za tabo, upam, da je blo vse ok... jst ga mam šele konc julija, ker so lih takrat, ko bi ga morala imet dopusti... no, sej, če je vse ok itak ni panike, katera pa rada hodi h G...

uživajta z Laro še naprej...

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Junijski sončki 2009
3.6.2009 20:24:19   
*alina*
IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček

imata kkšne težave s prebavo oz. napenjanjem ali kolikami? pri nas se prdci ne nehajo... stalno jih strelja, podnevi in ponoči, ob tem pa se revica tko napenja, da je čist zaripla v obraz...imamo in lekarniške in bio gaia kapljice pa nekega drastičnega efekta nismo opazili... baje, da bo do 3. meseca počasi izzvenelo, srčno upam, da res...



hehe, veš tudi naša ni izjema....je pa res da jih strelja bolj "mimogrede" brez kakšnega napenjanja. Bolj mi je čudno to, da kaka le na 5 dni, tako da mi je dala zdravnica en sirup, čeprav pravi, da ni nič narobe s tem, če se otrok sicer dobro počuti.

Pri G je bilo ok...sem dobila recept za kontracepcijske tabletke, ki se jih lahko je tudi med dojenjem...nekaj novega baje.

Koliko pa je Zoja kaj pojedla, ko si dajala po flaški? Lara poje nekje 70 ml pri vsakem obroku.

(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Junijski sončki 2009
4.6.2009 8:04:18   
Naty*Taja
[/quote]
Približno polovico obrokov načrpam, ostalo pa dojim...razlog za črpanje je predvsem za to, ker na ta način poje veliko več kot če se doji... po porodu. Verjetno ne bo nič posebnega...
[/quote]

Zakaj misliš, da več poje, če si črpaš? Jo boš s flaško razvadla, potem je pa lahko hitro konec dojenja, pa mastitis, pa prikrajšaš jo za posladek na koncu - to na koncu namreč s pumpo težko ven potegneš? Po moje je res škoda, da si tolk punc črpa! Sicer pa kakor hočeš. Poje pa res zato mogoče več, ker je s flaše lažje vlečt, kot z joške.

Napenjanje lahko pa lahko omiliš s pravočasnim podiranjem kupčka. Kr dost pomaga. Ko bi jaz to pri prvem vedla, bi ga pol manj po rokah blo treba nost in tolažit!user posted image


Punci uživajta v vajinih sončkih in se vama kmalu pridružimo.

_____________________________

MONTIGNAC

(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Junijski sončki 2009
4.6.2009 8:14:31   
mojsonček

IZVIRNO SPOROČILO: *alina*

IZVIRNO SPOROČILO: mojsonček

imata kkšne težave s prebavo oz. napenjanjem ali kolikami? pri nas se prdci ne nehajo... stalno jih strelja, podnevi in ponoči, ob tem pa se revica tko napenja, da je čist zaripla v obraz...imamo in lekarniške in bio gaia kapljice pa nekega drastičnega efekta nismo opazili... baje, da bo do 3. meseca počasi izzvenelo, srčno upam, da res...



hehe, veš tudi naša ni izjema....je pa res da jih strelja bolj "mimogrede" brez kakšnega napenjanja. Bolj mi je čudno to, da kaka le na 5 dni, tako da mi je dala zdravnica en sirup, čeprav pravi, da ni nič narobe s tem, če se otrok sicer dobro počuti.

Pri G je bilo ok...sem dobila recept za kontracepcijske tabletke, ki se jih lahko je tudi med dojenjem...nekaj novega baje.

Koliko pa je Zoja kaj pojedla, ko si dajala po flaški? Lara poje nekje 70 ml pri vsakem obroku.



Midve sva po flaški v bistvu samo dodajali po podoju, ker je na joški prehitro zaspala, da bi se najedla... tko da sva vedno najprej iz original embalaže dokler je šlo, pol je pa običajno popila po flaški še kkšnih 20, max. 30 ml... zdej mava pa itak samo dojenje na repertoarju, tle pa itak ne vem kolk poje, vem samo, da ko nacuza mi teče mleko v potokih, bog ne daj, da takrat bradavico spusti user posted image je pa tko... k jo napenja pol bi se skos po malem dojila pa ji zdej če sam parkrat potegne rajš dam dudiko, ker če ne mi bodo bradavice razpadle od stalnega cuzanjauser posted image mislim, da poje dovolj, vsaj patronažna je tko komentirala glede na težo... iz porodnišnice sva pršli z 2470 g, zdaj, po 2 tednih ima 2980 g... jst imam sposojeno tehtnico ampak je ne tehtam pred in po hranjenju, če ne bi bla stalno s tem obremenjena... enkrat na dan ali na dva dni pa še ta mesec bom spremljala težo pol pa itak neham... sicer mava tko naslednji teden prvi obisk pediatra pa bodo tam povedal kako nama gre... glede kakanja pa... evo, dons je 3. dan, ko ni kakala ampak pol k se ji odpre pa tut po 4x na dan pokaka pleničko... še vse za nazajuser posted image meni je tut rekla patronažna da tut do enega tedna ni panike, če bi blo pa dalj časa al pa ful trdo blato pol pa kao da ni uredu...

user posted image za prvi pregled pri G... je kaj bolelo? ne vem, si bla ti prerezanauser posted image verjetno glede na to, da je bla Lara drobižek ne, a? jst o kkšni kontracepciji sploh ne razmišljam, naša Zoja je tko IVF otroček, naravno nam ni ratalo kar nekaj let, če bi nam zdejuser posted image ... ma tut ne bi imela nič protiuser posted image

dons pa nč vozičkanja, vsaj pri nas na gorenjskem ne...vreme bolj pozno jesensko kot pa zgodnje poletno... no, za dežjem vedno posije sonce... meni moja dva sijeta vsak dan

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu *alina*)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Junijski sončki 2009
4.6.2009 8:26:53   
mojsonček

IZVIRNO SPOROČILO: Naty-Taja


Približno polovico obrokov načrpam, ostalo pa dojim...razlog za črpanje je predvsem za to, ker na ta način poje veliko več kot če se doji... po porodu. Verjetno ne bo nič posebnega...


Zakaj misliš, da več poje, če si črpaš? Jo boš s flaško razvadla, potem je pa lahko hitro konec dojenja, pa mastitis, pa prikrajšaš jo za posladek na koncu - to na koncu namreč s pumpo težko ven potegneš? Po moje je res škoda, da si tolk punc črpa! Sicer pa kakor hočeš. Poje pa res zato mogoče več, ker je s flaše lažje vlečt, kot z joške.

Napenjanje lahko pa lahko omiliš s pravočasnim podiranjem kupčka. Kr dost pomaga. Ko bi jaz to pri prvem vedla, bi ga pol manj po rokah blo treba nost in tolažit!user posted image


Punci uživajta v vajinih sončkih in se vama kmalu pridružimo.



NATY jst si niti pod razno nisem želela črpat in po podoju dodajat še po flaški ampak pri otrocih z visokim bilirubinom (naša je še vedno rumenična pa je stara 3 tedne in bila na fototerapiji v P 2x po cel dan) žal drugače ne gre... če ti zaspi po nekaj minutah dojenja, sploh pa pri nedonošenčkih z nižjo porodno težo... kaj ti pa preostane... in tut ALININA Lara kot vem zaradi nedonošenosti ni imela izrazitega sesalnega refleksa, da bi se lahko najedla na dojki...
Jst če si ne bi črpala gladko fašem mastitis, ker mleka je blo za izvoz, tamala pa nikol ni tolko nasesala... itak, da je najlepše in najboljše direkt na dojko...

glede napenjanja in podiranja kupčka pa... mi ga obvezno vmes podiramo pa vseeno ni opazne razlike... danes ponoči je prvič spala 3 ure v posteljici, mogoče so pomagale kapljice... no, proti jutru je že bilo vse po starem... sicer pa, kmalu bo bolje, ko se prebavni trakt navadi na garanje... sine je imel take krče, da do 5. meseca ni blo dneva, da se ne bi predrl od 17. do 23. ure,men se je že fuzlal, ker NIČ ni pomagalo... potem pa... kot bi odrezal... žal mi je, ker se mala tko muči... delam vse kar bi ji lahko omililo težave in upam, da res kmalu mine...

_____________________________

Moja sreča sta moja sončka...


(odgovor članu Naty*Taja)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Junijski sončki 2009
4.6.2009 10:04:27   
lenika
Mojsonček naš Matic se je tudi prva 2,5 meseca hotel nosntop dojit, ker mu je pomagalo pri krčih in napenjanju, potem se je pa se je hranjenje uredilo na 3 ure in tudi krči so ponehali. Sja bo bolje.

(odgovor članu mojsonček)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Je za otroka res najboljši najvišji zaščit...
Je za otroka zares najboljša zaščitna krema za sončenje z najvišjim zaščitnim faktorjem? V članku preveri, kako izbrati ...
Najlepše ime za fantka po vašem izboru
Vsako ime je nekaj posebnega in nič presenetljivega ni, da je staršem najlepše ime tisto, ki ga nosi njihov otrok (otroc...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?