|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:25:07   
Anonimen
Sem v 15. tednu nosečnosti, zaenkrat vse super. Stara sem 23 let. Razmerje na NS je bilo super.
Razmišljam o amniocentezi. Zakaj? Zato, ker sem namreč posvojena. Ne vem kaj naj naredim. Ali naj grem na AC ali ne? Seveda samoplačniško. Se mi bodo zdravniki smejali, ker sem se za AC odločila kljub dobremu razultatu in mladim letom? Skrbi me dejstvo, da sem posvojena in da o svojih bioloških starših in prednikih ne vem popolnoma nič!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:27:32   
Anonimen
Če misliš da boš potem pomirjena pojdi.Nima smisla,da se celo nosečnost obremenjuješ.Srečno user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:48:53   
Blejka26
tudi jaz tako mislim.Če boš potem mirna pojdi,samo mislim da si še mlada in da ne bi imela kaj za skrbet.To je sicer za nosečnice normalno,da jih/nas skrbi da bi bilo kaj narobe..

_____________________________

Neja 27.12.2005
Tjaša 22.10.2007
najlepši razlog zakaj živeti

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:53:39   
Marogica
Smejal se ti ne bo noben. Sicer ne vidim razloga, zakaj bi šla, glede na leta in NS. Če pa ti misliš, da se boš bolje počutila in si lahko privoščiš AC (ca. 200 starih jurjev), pa pač pojdi.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Blejka26)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:56:02   
Anonimen
Tudi jaz bi najbrž na tvojem mestu želela iti.

(odgovor članu Marogica)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:57:29   
Anonimen
To, da sem mlada še ne pomeni, da bo otrok zdrav. Le ac lahko to potrdi.
Ja, zelo zelo me skrbi.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 20:59:00   
Anonimen
Splišni, bi šla kljub mojim mladim letom in dobremu rezultatu na NS (ki pa mi v bistvu nič ne pove)? Res me skrbi dejstvo, da sem posvojena.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj bi ve naredile na mojem mestu?
10.3.2007 21:08:28   
Anonimen
Ja pojdi, če te bo to pomirilo.

Kaj pa parvzaprav pove ac? Kaj ti bo razjasnila, katere skrbi pomirila?

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:09:05   
jooly
Po moje je skrb čist dovolj dober razlog zate, da greš. Za samoplačniško se mi zdi too much drago - a je res tok? 200 jurjev?? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:09:44   
cmrucek
Ta postopek ima svoja tveganja, ki niso tako zanemarljiva. Tako ali tako pa nikoli ne moreš biti 100%, da je vse ok. Jaz na tvojem mestu ne bi tvegala, sploh ne iz razloga, ki ga opisuješ....

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:32:08   
Felicity
Na tvojem mestu bi šla.

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:35:18   
Anonimen
Vem, da obstaja tisti % splava, ampak.. Z AC bom vsaj zagotovo vedela, če je vse v redu.
Saj ta poseg opravljajo zelo izkušeni zdravniki, mar ne? In mislim, da moja mlada leta NISO zagotovilo, da bo otrok zdrav.

(odgovor članu Felicity)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:38:53   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen

Splišni, bi šla kljub mojim mladim letom in dobremu rezultatu na NS (ki pa mi v bistvu nič ne pove)? Res me skrbi dejstvo, da sem posvojena.


Ja, jaz bi (najbrž) šla na tvojem mestu. Jaz sem si zelo želela iti, ker sem bila star 34, ampak mi zavarovalnica ni povrnila stroškov pregleda, sama pa toliko denarja nisem imela. Tako na koncu nisem šla. Če pa bi imela denar, bi pa šla.
Ne vem, pri meni so bila razlog leta, če bi bila na tvojem mestu, bi mi bil razlog to, da ne poznam družinskih bolezni.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:43:19   
BAMBINA_
AC stane okoli 530 € (cca. 130 bivših tolarjev). Kako visok je ta znesek, je v bistvu relativno. Na tehtnico daj 130 jurjev in otroka s kromosomsko napako, pa lahko hitro presodiš, kako visok je ta znesek. Sicer pa; napovedna vrednost NS je okoli 80%, AC pa 99,9%.


(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:48:57   
Anonimen
Meni ni škoda denarja za AC, mene le skrbi tisti % splava. Ne glede na leta.. posvojenost!

(odgovor članu BAMBINA_)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 21:50:52   
Anonimen
Se mi bodo zdravniki smejali, ker sem se za AC odločila kljub dobremu razultatu in mladim letom?


Aha, zdaj sem malo poštekala, kaj ti ac pove.

Meni je pa bolj logično, da greš na ac v mladih letih, prej kot v "starih".

Če si mlada in če bi bilo slučajno kaj narobe, imaš še vedno dovolj časa, da počakaš na novega dojenčka. Jaz pri 30+ letih nisem šla niti na NS, ker bi otroka kljub kakršnikoli napaki obdržala. Če bi imela 10 let manj, bi si pa zagotovo poiskala potrditev, da je vse ok, vsaj z NS, v tvojem primeru pa še z AC.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 22:05:08   
Anonimen
Jaz bi šla oz. verjetno bom tudi šla. Ali na tvojem ali na svojem mestu.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 22:06:34   
BAMBINA_
Možnost splava je okoli 0,8% oz. če obrneš, možnost, da otroka obdržiš po opravljeni AC je 99,2%. 3 dni po AC moraš ležati in se strogo izogibati delu (tudi kuhanju, pospravljanju...). Pa daj na tehtnico še minimalen riziko splavitve, na drugo stran pa otroka s kromosomsko napako. Mislim, da je tveganje res minimalno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 22:30:19   
majrim
posvetuj se s svojim G po opravlljeni nuhalni...povej,v čem je problem in na podlagi tega se odloči kako in kaj...Ac v lj stane 513 eu...sem videla na računu,ko sem jo delala...nobena cena za otroka ni visoka...za umetno sem dala 3x oz. skoraj 4x več,pa se nisem vprašala od kod vzet denar,čeprav sva oba pri tistih,ki komaj shajamo skozi s plačo...živimo pač v jeb....  državi,ki na rodnost ne da NIČ!
srečno...

_____________________________

28.6.2007 se je rodila NAJINA NEŽA

Ko imam čas napišem kaj na MOJ BLOG


(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
10.3.2007 22:51:40   
ancka1
Če ti denar ni ovira (pač govorimo o kar visokem znesku), le pojdi, saj nič ne more odtehtati mirne nosečnosti. Kljub dobremu rezultatu NS in letom te popolnoma razumem, da si pač zaskbljena bodoča mamica. Kot pravim, notranji mir ob dobrem rezultatu bo sigurno pozitivno vplival na oba. user posted image
Kako je pa dejansko s % tveganja za splav, sem pa preslabo podučena, da bi ti svetovala.

LP in uspešno naprej!!!!!

Ančka

_____________________________

29.4.2007 nas je razveselil najlepši deček.

(odgovor članu majrim)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
11.3.2007 8:47:30   
vidja
Če želiš bit mirna, naredi vse za to , da boš. Jez sem imela v drugi in v tretji nosečnosti ogromno strahov, ki sem jih morala enostavno pregnat iz svoje glave, saj ni preiskave na svetu, ki bi mi 100% zagotovila, da bo vse v redu. Sem se pač poskušala in se še poskušam sprijaznit s tem in sprejeti dejstvo, da pač ne morem kontroliraz vsega. Lahko mi na preiskavah potrdijo, da je vse OK, potem pa se pri porodu kaj zalomi in je otrok poškodovan...NIkoli ne veš. ....To je samo moje mnenje in izkušnja. Mislim pa, da je vsaka odličitev pravilna! Življenje je pač nepredvidljivo. Res ti iz srca želim mirno in sproščeno nosečnost in zdravega dojenčka!

(odgovor članu ancka1)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
11.3.2007 10:17:40   
tinaaja
Po logiki vseh, ki ste ji odgovorile pozitivno, bi moral itak vsak na AC.. Ker kromoskomska napaka je v veliki vecini nakljucna, se pravi, da ima priblizno tako moznost zanjo, kot katerakoli druga 23letnica user posted image user posted image user posted image Tudi ce poznas svoje prave starse, to ni zagotovilo, da bo vse OK. Pri nas ni bilo kromosomskih napak v druzini, pa je imel moj prvi user posted image trisomijo 13... O dednosti krom. napak pa si preberi na MONu, ampak jaz mislim, da je procent, da gre kaj narobe pri AC vecji kot moznost, da je kaj narobe z user posted image ...

V koncni fazi ti pa AC da samo odgovor na kromosomske napake, pol so tukaj se genetske, ki se jih pa ne da odkrit pred rojstvom. Morda pa je bolje, da se pomiris in zacnes uzivat v nosecnosti in verjames, da bo vse OK.

Odlocitev pa je itak tvoja..

(odgovor članu vidja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
11.3.2007 12:04:38   
cmrucek
Šokirana sem nad tem, da je večina "za"... Potemtakem smo res samo korak stran od tega, da si bomo kmalu hoteli naročati še izgled otrok, pa odkrili postopke, ki bodo preverjali njihov prihodnji karakter, pa barvo oči...
Otrok je dar, je nekaj, kar je sveto, je nekdo, ki ga ne izbereš, ampak ga imaš rad brezpogojno, ne glede na to, kakšen je. Noben postopek ti ne more zagotoviti, da bo idealen. Pa kaj potem, če ni?
Sicer pa saj tudi ko se otrok enkrat rodi, ne moreš vedeti, da bo za vedno vse v redu z njim. Koliko je možnih bolezni ali poškodb, ki puščajo posledice vseh sort - kaj bi pa v tem primeru?
Težko razumem, zakaj je zaradi posvojenosti tvoja skrb večja. Mogoče ti zaradi nje manjka predvsem zaupanja v življenje, zaupanja v to, da je verjetnost, da bo vse v redu, vedno veliko večja kot pa za to, da bi šlo kaj narobe. Daj, verjemi, da si ustvarjena, da bi bila srečna, da se ti dogajajo dobre stvari in da imaš čudovito srce, ki lahko ljubi to bitjece, ki ti je bilo ustvarjeno pod srcem, ne glede na to, kakšno bo...
Mislim celo, da bi te enako skrbelo, tudi če ne bi bila posvojena... To moraš pač razčistiti pri sebi. Tudi jaz sem imela na začetku nosečnosti težave (krvavela, krči, ležanje), ko nisem vedela, ali bo vse ok ali ne... 2x so me poslali na urgenco, tam pa so me soočili s tem, da " bi bilo bolje, ko sploh ne bi hodila gor, ker itak nimajo kaj pomagat, kar bo, pa bo". Takrat sem dojela, da ni odvisno od mene, ali bo vse okej z otročičkom, da ne morem izbirati. Da je življenje nad vsem, in da je pač treba sprejeti, da je možno vse, upati in verjeti pa v najboljše.
Želim Ti dovolj moči, da premagaš te strahove in čimprej začneš uživati v nosečnosti.

(odgovor članu tinaaja)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
11.3.2007 13:36:23   
dory
No tudi AC ni 100% in do dolocenih okvar dejansko lahko pride tudi med samo nosecnostjo...ceprav, jaz ne bi sla zato na AC, ker bi bila posvojena, ampak zgolj zaradi dolocenega obcutka,da je vse ok....

Sama sem svojo nosecnost jemala bolj ko ne bolj sprosceno...nisem mislila toliko na morebitne napake, niti nuhalne nisem sla delat...saj mi je G takrat izmerila mm in ko me je pomirila,da je kao ok, se tudi sama nisem dosti obremenjevala vec...no potem pa se je proti koncu nosecnosti zgodilo nepricakovano...tamal se je rodil prezgodaj in imel kup razvojnih tezav, zaradi cesar sem bla prvi dve leti njegovega zivljenja v velikem precepu kako bo...

Ce bi/bom se enkrat zanosila, boma dala skozi vse mozne preiskave...ker si zelim,da se kljub vsemu otrok rodi ok...ker ne vem kako bi sla se enkrat skozi vse...

(odgovor članu cmrucek)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KAJ BI VE NAREDILE NA MOJEM MESTU?
11.3.2007 15:23:24   
šapica
draga anonimka! če se boš potem bolje počutila le pojdi, na %splava sploh ne misli, misli le pozitivno! jaz sem stara 37 let, prvič noseča, dala AC čez (plačala zavar.). sam postopek mi je bil rahlo zoprn, ampak se da preživeti, traja pa par sekund. pozanimaj se o tem koliko točno stane, pokliči na več krajev, ker zna biti različna cena. jaz sem npr. v postojni plačala za NS 10.000, v LJ je bila 12.000, mogoče je pri AC tudi tako, ne vem, je za poskusit.
po AC potem res počivaj 2 dni in to je to, sicer pa ti še dajo napotke po opravljenem posegu.

(odgovor članu dory)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Dr. Pušenjak: Cepljenje nosečnic
Z dr. Stankom Pušenjakom smo se pogovarjali o cepljenju nosečnic - kdaj in za koga se priporoča.




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?