|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAKO NAPREJ?
25.9.2009 14:21:25   
žaki
Situacija sledeča: na porodniškem dopustu sem uradno do 18. oktobra. Ker mi pogodbe niso podaljšali (ko so zvedeli da sem noseča), bom od takrat naprej brezposelna oseba. Informativno sem se oglasila na csd-ju, kjer so mi rekli, da tam nimam kaj iskati, ker s partnerjem presegava cenzus. Ok; Kakšen cenzus bova pa presegala, ko ne bom prejemala nič več? Partner dobi nekje okrog 580 e na TRR. Naj bi to bilo dovolj za 3-člansko družino... Zanima me, ampak čisto laično naj mi nekdo napiše, kako naprej oz. kakšne možnosti obstajajo, ker trenutno ne vidim neke pametne poti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 15:04:22   
pety78
Začni najprej iskati novo službo. Če te odpustijo, si menda ja upravičena do finančne pomoči. user posted image

_____________________________



(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 16:21:48   
lukec
Odvisno od delovne dobe, si upravičena do nadomestila na zavodu. 580 € pa je za 3-člansko družino žal preveč (ne po mojem mnenju, ampak po zakonu!)

_____________________________

Meni nebö odprto se zdi,
kadar se v tvoje ozrem oči,
kadar prijazno nasmejaš se,
kar sem prestala, pozabljeno je.
(F. Prešeren)

(odgovor članu pety78)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 16:57:33   
ROŽICI
žal je pač v naši lubi sloveniji tako... tudi jaz sem bila v podobni situaciji oz. sem še.
presegamo cenzus na CSD za 39e...zato ne dobivam nič. če pa želiš kaj z zavoda dobit morš bit zaposlen vsaj 12 mes.



_____________________________

življenje je eno samo.zato uživajte...

(odgovor članu lukec)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 16:59:50   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: žaki
Zanima me, ampak čisto laično naj mi nekdo napiše, kako naprej oz. kakšne možnosti obstajajo, ker trenutno ne vidim neke pametne poti.

Druga služba, v času tvoje nosečnosti pa mogoče enkratna pomoč na CSD, pa še ta je vprašljiva, dokler ne rodiš. Ko rodiš, pa starševski in otroški dodatek ter pomoč ob rojstvu. To je vse.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 17:04:49   
Crystall
Res žalostno, kaj se dogaja. Moja sestrična v Franciji ima pa 2 otroka (stara 22 let), pričakuje tretjega. Od države dobi vsak mesec 1000 eur socialne pomoči, dobila je na pol opremjeno stanovanje - kvadrature okoli 70 m2 (dokler je imela 1 otroka je bila v manjšem, ko je dobila drugega se je morala preseliti v večjega, ker imajo neke posebne zahteve koliko ljudi je na m2), vsak teden dobi paket hrane in plenic, pa še ko se je selila v stanovanje je dobila 1000 eur, da je nakupila pohištvo.

Kaj pa pri nas??? S 500 eur naj bi se preživljala 3-članska družina???? Že en sam se težko!!! Katastrofa. user posted image

_____________________________

Od 4.11.2009 najino življenje bogati BLAŽ :)

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 17:05:45   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Crystall
Moja sestrična v Franciji ima pa 2 otroka (stara 22 let), pričakuje tretjega. Od države dobi vsak mesec 1000 eur socialne pomoči, dobila je na pol opremjeno stanovanje - kvadrature okoli 70 m2 (dokler je imela 1 otroka je bila v manjšem, ko je dobila drugega se je morala preseliti v večjega, ker imajo neke posebne zahteve koliko ljudi je na m2), vsak teden dobi paket hrane in plenic, pa še ko se je selila v stanovanje je dobila 1000 eur, da je nakupila pohištvo.

Odoh ja u Francusku!

(odgovor članu Crystall)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 17:09:58   
slutnja
nisi edina na tem.. sicer pa je.. si slabih 600e naj bi se prezivljeli komot.. hehe.. in men je na scd-ju rekla da komot.. mislm.. no to ti preostane,... isci sluzbo ze v naprej...

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 17:54:29   
maychi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*


Odoh ja u Francusku!


Kerensa, čakaj greva skupaj ...

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 17:55:08   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: maychi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Odoh ja u Francusku!

Kerensa, čakaj greva skupaj ...

Bom počakala... nimam avta. user posted image

(odgovor članu maychi)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 18:17:49   
maychi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: maychi
IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*
Odoh ja u Francusku!

Kerensa, čakaj greva skupaj ...

Bom počakala... nimam avta. user posted image


Ajde, naj ti bo, lahko jaz peljem user posted image . Pa še kakšnega lahko zraven vzameva.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 18:20:22   
Kerensa*
No, trije sedeži za Francijo so še prosti. user posted image

Aja, ne, čakaj... kaj pa naši otroci? user posted image

(odgovor članu maychi)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 18:41:14   
Sibil_
Ja, samo v Franciji so cene x3, tko da ne profitirate glih dosti...

_____________________________

Moja dva srčka:

angelček Patrik - 13.10.2004 - 05.04.2011
Lukas - 28.02.2007

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 18:43:00   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: Sibil RR
Ja, samo v Franciji so cene x3, tko da ne profitirate glih dosti...

Če so plače samo x2, bo vseeno OK. user posted image

(odgovor članu Sibil_)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KAKO NAPREJ?
25.9.2009 20:22:47   
ljupka
Jaz sem bila v isti situaciji,med nosečnostjo istekla pogodba in mi jo niso podaljšali!Samo jaz nisem čakala križem rok ,da mi porodniška isteče ,ampak sem 4 mesece pred iztekom pisala prošnje za službo napisala sem jih vsaj 30 in en teden pred iztekom sem dobila novo službo!

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KAKO NAPREJ?
27.9.2009 12:46:50   
žaki
Sem dojela stvar. Ampak; vrtca nismo dobili. Torej, nimam kam z otrokom. Denarja za privat ni; moja mama še zmeraj dela; tašča je invalidsko upokojena že 10 let (ni zdravstveno sposobna). Če grem na zavod (kar bom tudi šla), bom obvezana hoditi na razgovore oz. seminarje itd. Na csd sem šla informativno
da vidim, kako stojijo stvari v naši državi, dokler se nekako ne znajdemo ... 3-članska družina NE MORE preživeti s 600 euri, pa napišite kar hočete.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KAKO NAPREJ?
27.9.2009 12:51:30   
slutnja
to ti njim povej... mislim da tu gori ze vemo da tko je....

_____________________________

moja mala punči,je nekaj najlepsega v mojem zivljenju, poleg moza...

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KAKO NAPREJ?
27.9.2009 13:43:32   
ljupka
To je pa druga pesem,se ti opravičujem,midva z možem sva v kontra izmeni tisto uro ko sva se izmenevala je bila pa tašča doma in to samo tri mesece ,potem sem dala v vrtec!Če pa nimaš vrtca ,in ne nobenga da bi ti popazil je pa problem ,zaradi varstva jih veliko ostane doma!
Otroški doklad pa bo menda kaj večji!
Tešla bo za 600€,ti verjamem!

(odgovor članu slutnja)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KAKO NAPREJ?
27.9.2009 21:15:36   
katicka
IZVIRNO SPOROČILO: žaki

... 3-članska družina NE MORE preživeti s 600 euri, pa napišite kar hočete.


ja pa se lahko, mi smo trije in dobimo 550€ pa se prieživimo pa kaj češ ni služb,....

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KAKO NAPREJ?
27.9.2009 21:39:44   
arabela*

IZVIRNO SPOROČILO: Kerensa*

IZVIRNO SPOROČILO: Crystall
Moja sestrična v Franciji ima pa 2 otroka (stara 22 let), pričakuje tretjega. Od države dobi vsak mesec 1000 eur socialne pomoči, dobila je na pol opremjeno stanovanje - kvadrature okoli 70 m2 (dokler je imela 1 otroka je bila v manjšem, ko je dobila drugega se je morala preseliti v večjega, ker imajo neke posebne zahteve koliko ljudi je na m2), vsak teden dobi paket hrane in plenic, pa še ko se je selila v stanovanje je dobila 1000 eur, da je nakupila pohištvo.




a ti to res?




_____________________________

Kdor zmore sanjati, najde vizijo. Kdor najde vizijo, poišče pot. Kdor najde pot, doseže cilj.

(odgovor članu Kerensa*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KAKO NAPREJ?
28.9.2009 7:15:55   
Crystall
Ja!!! Pa Francija ni veliko dražja. Jaz hodim pogosto gor, ker imam itak pol familije v Franciji in gor veliko kupujem - od posebne hrane, oblačil, kozarcev .... Ravno zato, ker dobim ugodneje kot pri nas.

Čeprav mislim, da se bo tudi gor sociala spremenila. Ko sem bila otrok, ni nobena žena od mojih bratrancev delala - vsi po 3 otroke, dobili so toliko denarja, da ni bilo potrebno. Zdaj pa ženske že nazaj delajo, kljub temu, da imajo 3 otroke. Drugače je bilo pa gor ROŽNATO glede sociale. Zdajle moja sestrična še ogromno dobi. Pa ravno teta mi je razlagala, da naj ne mislim, da dobi v tedenskem paketu slabo hrano ali pa plenice. Plenice so pamperske, hrana je tudi kvalitetne znamke.

_____________________________

Od 4.11.2009 najino življenje bogati BLAŽ :)

(odgovor članu arabela*)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KAKO NAPREJ?
28.9.2009 12:13:00   
žaki
IZVIRNO SPOROČILO: katicka

IZVIRNO SPOROČILO: žaki

... 3-članska družina NE MORE preživeti s 600 euri, pa napišite kar hočete.


ja pa se lahko, mi smo trije in dobimo 550€ pa se prieživimo pa kaj češ ni služb,....



Mogoče se da preživeti; vem, da nam to ne gre najbolje od rok. Stroški v stanovanjskem bloku so ogromni. Skromno preživimo dan za dnem; poskušam čim bolj preudarno porabiti za hrano in ostale stvari. Vse kar rabim za otroka, kupim v milerju, ker imajo tam najbolj poceni in tako naprej. Potem so tu še registracija avta na trajnik, zavarovanje itd itd... 

(odgovor članu katicka)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KAKO NAPREJ?
28.9.2009 12:20:37   
Kerensa*
IZVIRNO SPOROČILO: žaki
3-članska družina NE MORE preživeti s 600 euri, pa napišite kar hočete.

O, pa še kako se da! Pred leti smo mi preživeli mesec z bivšimi 50.000 tolarji. In četudi upoštevam to, da so bile cene npr. 50% manjše (pa niso bile toliko, v sorazmerju s plačami oz. z dohodki), bi v današnjih časih to še vedno pomenilo cca. 400€. Pa smo bili v bloku, v najemu, otrok je bil dojenček, hranjen z umetnim mlekom in oba z (sedaj že bivšim) možem sva bila kadilca.
In smo vsi trije še živi.

(odgovor članu žaki)
Neposredna povezava do sporočila: 23
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?