|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KAKO NAPREJ
4.3.2010 7:00:04   
VERBATIM
s partnerko sva noseča dva meseca

v zadnjih dveh mesecih se odnos, komunikacija, močno slabšata, otroka si oba želiva, vendar ne vem, kako naprej, če bo s časoma otrok, ki se še ni niti rodil postal edini vzrok najinega skupnega bivanja
otroka želim, in dejansko me je groza, kaj me čaka, če odnos razpade, oziroma predvsem, kaj čaka otroka
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 9:00:05   
donat
ni panike to so hormoniuser posted image

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 9:25:58   
BarbaraO
Kje pa je pravzaprav problem? Ker hormoni verjetno še niso v polni funkciji. Verjetno se tudi partnerka česa boji - kar je normalno, le pogovorita se in si povejta medsebojne strahove. Vsi se zavedamo, da je otrok velika odgovornost in kljub močni želji po njem, se bojimo, če bomo zmogli, če nam bodo finance 'znesle', če bo vse v redu itd. Midva sva se skupaj odločila za tretjega otroka, pa sem imela približno na sredini kakšna dva meseca totalno krizo in sem kar malo zapadala v depresijo. K sreči se je uredilo in so hormoni malo popustili (no, na jok mi gre še vedno zelo pogosto - za vsako malenkost), pa tudi partner je bil zelo razumevajoč oz. se je raje malo umaknil kot spuščal v brezplodne debate z mano. Sicer pa, če imata razčiščen medsebojni odnos (da oba vesta zakaj sta drug z drugim), tudi po otroku ne bo težav. V nasprotnem primeru pa otrok partnerja zagotovo ne zbliža - kvečjemu obratno.
Vso srečo obema!

_____________________________

Če imaš 3 sončke, dan ni nikoli oblačen :-)))

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 9:41:39   
RAKICA2007
Če bi to mojega user posted image  vprašal, bi ti zatrdil, da bo čez kakšen mesec vse ok in bosta lahko začela uživati v nosečnosti, tako tvoja draga kot ti user posted image . Tole so začetni hormoni... in ja, tudi jaz sem bila nemogoča... baje takooo, da je moj že tudi naokoli pri mojih prijateljicah spraševal kaj mi je, da se obnašam takooo nemogoče. Baje sem mu dajala vtis, da si user posted image  sploh ne želim...(to sem kasneje izvedela od prijateljic in ne od njega) user posted image user posted image user posted image  ampak ko so se hormoni nekako umirili je bila pa najlepša nosečnost user posted image

Upam, da sem te kaj potolažila. Vse bo dobro... malo boš moral potrpeti

Srečno!

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 9:49:46   
VERBATIM
slabo komunicirava, redki so dnevi, do en na teden, ko dan normalno poteka, potem je moje razumevanje partnerskega odnosa povsem drugačno, in ga s težavo spreminjam, ker sem dolga leta živel v drugačnih odnosih, kjer je bil dom in odnos dveh osnova, in se v to niso vključevali odnosi s starši, in odnosi s prijateljicami

zelo na hitro se poizkušam spreminjati, razumeti, ampak imam velikokrat s tem težave, in me hudo hudo skrbi, kako bo

(odgovor članu BarbaraO)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 9:50:50   
VERBATIM
hvala tistim, ki menijo, da so hormoni, upam, da res, ker si prvič želim, da bo vse v redu, in hkrati sem že dovolj star, da zgolj želja velikokrat ne pomaga

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 10:11:44   
mateyka
mene so hormoni res namešali še lepo rojstvu, ko dojiš in to. tisto me je bolj namešal. so bli pa dnevi, ko so mi vsi šli TOK na živce (ko sem bla noseča), da sem se prav v jezik grizla non stop, ker bi drugač sam sikala user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 10:25:43   
muška
Jaz sem bila celo drugo nosečnost nemogoča, dobesedno. Sama sebi sem šla na živce z mojo tečnobo. Vse mi je bilo napoti VSE, dobro da moj možek ni popiz.dil , spakiral in šel , ker če se spomnim same sebe, bemu boga jaz bi popenla, da bi imela tako konstantno tečnobo ob sebi tako dolgo. PO porodu pa je minilo.... ne sicer takoj, ampak je šlo počasi na boljše.


(odgovor članu mateyka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:17:10   
polma
IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM

slabo komunicirava, redki so dnevi, do en na teden, ko dan normalno poteka, potem je moje razumevanje partnerskega odnosa povsem drugačno, in ga s težavo spreminjam, ker sem dolga leta živel v drugačnih odnosih, kjer je bil dom in odnos dveh osnova, in se v to niso vključevali odnosi s starši, in odnosi s prijateljicami

zelo na hitro se poizkušam spreminjati, razumeti, ampak imam velikokrat s tem težave, in me hudo hudo skrbi, kako bo

Očitno je tu težava. Ste kar naenkrat postali ena veeelika razširjena družina? Se pravi-prej sta bila vidva, ki sta se odločila za otroka, zdaj pa imate tega otroka še s staarimi starši, tetami, prijateljicami? No, če gre za to, da se vsi vtikajo, povej, pa ti bom še kaj napisala. Mislim, da ne razpredam tle na dolgo za brez veze user posted image .


_____________________________

Še never nisem bla tko bed k hojte!!!

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:34:00   
VERBATIM
polma, ne povsem, pa vendarle blizu, pri nama gre bolj za srečanje dveh različnih dojemanj, mojega povsem napačnega, ki se ga pa s težavo otresam, da je dom središče odnosa, in da naj se tudi partnerjev center gibanja vrti okoli doma, tudi, ko partnerja ni doma, ne pa da takrat drugi partnerpreživi čas pri starših s prijateljicami in podobno, napačno sem navajen, da so moje partnerke doslej dom štele kot središče svojega bivanja, in sedaj se zato bojim, kako bo, ko bo otrok na svetu, kje bo potem dom

po mojih dosedanjih prepričanjih, bi bi lrad, da je partner več doma, tudi, ko sem jaz v službi, in hkrati ne bi rad zvenel in bil s tem posesiven

saj se učim in spreminjam, mi pa gre počasiuser posted image

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:34:10   
misar
user posted image user posted image user posted image

ojoj to so hormoni!!!

v tej nosečnosti sem bila neznosna prve 3 mesece za znoret. čist sem se odtujila od mojega dragega, da ne govorim, da spolnih odnosov skorajda nisva imela. v glavnem totalno mi je šel na živce user posted image user posted image .

prejšnjo nosečnost ni bilo krize, sem pa po porodu bila ene pol leta katastrofa (kronična preutrujenost, huda tečnoba) nisva vedela kako bova preživela to obdobje... pa sva user posted image user posted image

moje mnenje: ZDRŽI in bodi opora

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu polma)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:35:29   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM

polma, ne povsem, pa vendarle blizu, pri nama gre bolj za srečanje dveh različnih dojemanj, mojega povsem napačnega, ki se ga pa s težavo otresam, da je dom središče odnosa, in da naj se tudi partnerjev center gibanja vrti okoli doma, tudi, ko partnerja ni doma, ne pa da takrat drugi partnerpreživi čas pri starših s prijateljicami in podobno, napačno sem navajen, da so moje partnerke doslej dom štele kot središče svojega bivanja, in sedaj se zato bojim, kako bo, ko bo otrok na svetu, kje bo potem dom

po mojih dosedanjih prepričanjih, bi bi lrad, da je partner več doma, tudi, ko sem jaz v službi, in hkrati ne bi rad zvenel in bil s tem posesiven

saj se učim in spreminjam, mi pa gre počasiuser posted image


in čemu bi to služilo??? ne razumem, razen temu, da pomiriš lasten egouser posted image user posted image

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:43:10   
muška
IZVIRNO SPOROČILO: misar

IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM


po mojih dosedanjih prepričanjih, bi bi lrad, da je partner več doma, tudi, ko sem jaz v službi, in hkrati ne bi rad zvenel in bil s tem posesiven




in čemu bi to služilo??? ne razumem, razen temu, da pomiriš lasten egouser posted image user posted image


če pa si posesiven. Ti bi jo zdaj rad zaprl med 4 stene, zato ker je noseča?  Katastrofa, glede na ta tvoj zadnji stavek čisto razumem tvojo partnerko in njeno obnašanje.

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:45:37   
VERBATIM
vem, misar, da nimam prav, sem povedal, da sem pač 20 let živel v takih odnosih, da so partnerke jemale dom kot središče svojega bivanja, si same skuhale, poskrbele za milijon reči, vem, da nimam prav in se učim, in obenem vprašam, če bi bil tvoj partner na misiji v avganistanu, ali bi ti bila kaj z otrokom doma, ali bi iskala zgolj stike s prijateljicami in mamico

rad bi razumel, in se se zgolj naučil, da imam narobe miselnost

(odgovor članu misar)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:48:05   
VERBATIM
ne, pa dosedanjim partnerkam rekle, da morejo biti doma, da jim mora dom nekja pomeniti, same so si to izbrale

o.k., bo dovolj če rečem, da na tem področju mislim narobe, in da moram spremeniti mišljenje?

ga že spreminjam

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:51:43   
muška
Človek božji no, ne glede na to, da imaš partnerja in otroka, si kot človek še vedno družabno bitje. In ne vidim, oprosti ampak res ne vidim poante, zakaj bi moram bot nekdo SAM doma, če tebe ni zraven, da bi človeku pomagal, mu prisluhnil, bil enostavno bližina nekoga. Zakaj bi moral biti nekdo sam, med hladnimi 4 stenami. A se naj z njimi pogovarja? A mu bodo one npr, prinesle čaj, plenice,... Razmišljaj iz tega stališča. Ti na misiji verjetno nisi sam a ne? zakaj bi torej morala biti ona?

In dom ti je lahko še vedno svetinja in zatočišče in vse, ampak vseeno biti samo doma in nikjer drugje, oprosti glede tega se pa res zelo motiš in poskusi spremenit razmišljanje, drugače ne boste dolgo družina.

< Sporočilo je popravil muška -- 4.3.2010 11:52:54 >

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 11:52:16   
misar
IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM

vem, misar, da nimam prav, sem povedal, da sem pač 20 let živel v takih odnosih, da so partnerke jemale dom kot središče svojega bivanja, si same skuhale, poskrbele za milijon reči, vem, da nimam prav in se učim, in obenem vprašam, če bi bil tvoj partner na misiji v avganistanu, ali bi ti bila kaj z otrokom doma, ali bi iskala zgolj stike s prijateljicami in mamico

rad bi razumel, in se se zgolj naučil, da imam narobe miselnost



seveda bi bila z otrokom doma, kolikor bi bilo potrebno, da se oba dobro počutiva. ko sem bila na porodniškem dopustu je dan zgledal tako: jutranji rituali, vozičkanje  s kolegicami do kosila, popoldan pa spet sprehodi do popoldneva, ko se je dragi vrnil domov. ne vidim poante, da zaradi nekega občutka doma čepim doma med 4 stenami, ko pa je med ljudmi in zunaj lepše. dom niso 4 stene- dom so ljudje, ki jih imamo radi in oni nas!!!! ki nas sprejemajo takšne kot smo.
hvala bogu, da ima tvoja draga prijateljice in starše s katerimi preživlja čas, da ni osamljena. osamljenost je najtežja, vem, ker sem doživela.

_____________________________

čebelica Lana in trotek Nejc

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 12:34:11   
diana 28
Jaz te po eni strani razumem, da si navajen določenega načina življenja tvojih bivših partneric in ti je to bolj ustrezalo. Mogoče si bil bolj miren ko so ravnale tako, da so bile večinoma doma in poskrbele za vse.

Je pa res, da smo si ljudje različni in boš moral sprejeti pri tvoji partnerici, da ni takšna, da bi bila stalno doma. Pomisli na to, da je verjetno tudi bolj srečna, če gre malo med ljudi se razvedri in sprosti. Zgleda, da je takšen tip človeka, ki bi jo morilo, če bi bila stalno doma. A ni bolje, da je vesela kot pa, da bi bila zagrenjena gospodinja. user posted image

Po moje je raje ne mori preveč s tem, ker boš naredil samo slabo njej in sebi... Sigurno  morajo bit določeni kompromisi, vendar ne pretirani.

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 13:13:15   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM

vem, misar, da nimam prav, sem povedal, da sem pač 20 let živel v takih odnosih, da so partnerke jemale dom kot središče svojega bivanja, si same skuhale, poskrbele za milijon reči, vem, da nimam prav in se učim, in obenem vprašam, če bi bil tvoj partner na misiji v avganistanu, ali bi ti bila kaj z otrokom doma, ali bi iskala zgolj stike s prijateljicami in mamico

rad bi razumel, in se se zgolj naučil, da imam narobe miselnost



ja, 20 let so babe plesale, po melodiji, ki si si jo TI požvižgaval....in počutil si se "varno".
pa vendar ni bilo tako varno kot si si mislil, sicer bi očitno ne bile bivše.

s tako posesivnim obnašanjem pa boš v prihodnosti verjetno doživel isto: tvoja partnerica ima v življenju še vse kaj drugega, kot samo in edino tebe. in tu se začne tvoj veliki problem....

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 13:28:51   
VERBATIM
nobena ni bila doma, ker bi jim jaz to rekel, same so to izbrale, in so bile srečne v tem, in nobena me ni zapustila, pa to sploh ni pomembno, saj ste me podučili, da je dom le prostor, kjer človek prespi, ne pa prostor, kjer človek živi, in da lahko tudi v partnerskem odnosu človek preživi ves dan pri starših, da je to normalno, o.k., razumem

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 13:49:20   
Anonimen
ne vem, ce sem prav razumela...ampak recimo, da sem...

da so partnerke jemale dom kot središče svojega bivanja, si same skuhale, poskrbele za milijon reči, vem, da nimam prav in se učim,



o.k., bo dovolj če rečem, da na tem področju mislim narobe, in da moram spremeniti mišljenje?


meni se pa zdi ti cisto zdravo misljenje


mislim, zenske....
ce bi pa noseca zena pisala, da je moz non stop okoli , pri svojih, pri prijateljih, bi pa moza zgrizle.

pa ne mislim, da je prav, da so SAMO doma in nic okoli.
ni pa prav, da so SAMO okoli in skoraj nic doma.


noje skrpmno mnenje..


VERBATIM, ti pa malo bolj konkretno razlozi situacijo. ta teden recimo....koliko casa in kje okoli je vse bila.

lahko, da tudi pretiravas



(odgovor članu VERBATIM)
  Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 13:59:56   
diana 28
IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM

nobena ni bila doma, ker bi jim jaz to rekel, same so to izbrale, in so bile srečne v tem, in nobena me ni zapustila, pa to sploh ni pomembno, saj ste me podučili, da je dom le prostor, kjer človek prespi, ne pa prostor, kjer človek živi, in da lahko tudi v partnerskem odnosu človek preživi ves dan pri starših, da je to normalno, o.k., razumem



Ne, to sigurno ne bo držalo. Mislim, da te nobena ni hotela tega podučit.

Meni bi npr. tudi bolj ustrezalo, da bi bila s partnerjem ali sama več doma, ki mi pomeni veliko več kot le prostor kjer se prespi. Meni ni problem prebiti večina časa doma, vendar nismo vsi enaki. Vsi pa potrebujemo tudi nekaj družbenega življenja.

Jaz te po eni strani res razumem. Če je res pretirano od doma ni najbolj prav. Mogoče se morata pogovorit in sprejeti kompromis.


(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 14:20:54   
VERBATIM
po dveh mesecih življenja sem ugotovil, da gre vsaki dan po službi s prijateljicami ven, in potem pride domov, no sedaj je to nekako zmanjšala, sedaj sem pa po šestih mesecih ugotovil, da še nobene sobote ali nedelje, ko grem delati, ni preživela doma, ampak gre takoj do mamice in je tam, nato pa še do prijateljice, zvečer pa domov

na začetku sem se sekiral, sedaj se učim, da nimam prav in je lažje, samo pogled je bilo potrebno spremeniti, ker res je težko določiti, kaj je prav in kaj ne, ker hitro deluješ posesiven, to pa ni cilj

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 14:23:44   
Kepica83
Sem istega mnenja kot miška.

(odgovor članu diana 28)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: KAKO NAPREJ
4.3.2010 14:30:09   
Felicita
IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM

po dveh mesecih življenja sem ugotovil, da gre vsaki dan po službi s prijateljicami ven, in potem pride domov, no sedaj je to nekako zmanjšala


ok, to mi je po pravici povedan mal čudno.

IZVIRNO SPOROČILO: VERBATIM
in potem pride domov, no sedaj je to nekako zmanjšala, sedaj sem pa po šestih mesecih ugotovil, da še nobene sobote ali nedelje, ko grem delati, ni preživela doma, ampak gre takoj do mamice in je tam, nato pa še do prijateljice, zvečer pa domov



to mi pa ni čudno. zakaj bi sama cel dan dobesedno gledala v luft, če gre lahko h mami (al pa kamrkoli drugam for that matter) in verjetno še kosilo dobi skuhano (in ja, tut ženskam se ne da vsak dan kuhat, še posebi če smo same). mislm jest vem da tut ne bi čakala doma, če bi moj delu oz. bi bla doma ko se vrne. prej pa, zakaj je konc koncev sploh važno kje sm (oz. kje je tvoja?). mislm, a to kej spremeni stvari al kaj? res ne zastopim. in če gre 1-2x na teden k mami na kosilo in parkrat s prijateljicami na čvek, še posebi če tebe pogosto ni doma se mi res ne zdi čudno in tut nimam občutka da ima dom 'samo za spat hodit'... sploh če tebe ne zanemarja. poleg tega je noseča in verjetno išče nasvete, pomoč, karkoli od drugih žensk... al ne?


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu VERBATIM)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?