|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   KT in njihovi stranski učinki
28.10.2008 19:23:56   
uršika***
Zanima me, če je katera od vas po prenehanju zauživanja KT občutila spremembo???

Jaz sem namreč jo. Prej, ko sem jemala KT sem bila veliko bolj občutljiva, razdražljiva, sekirala sem se za vsako malenkost in vsi so mi šli na jetra. Da o pomanjkanju poželjenja-spolnega sploh ne izgubljam besed. Sem se že spraševala, kaj hudiča je narobe z mano, sedaj pa vedno bolj dojemam, da so bile očitno krive KT in hormoni.
Trenutno sem v 6 mesecu nosečnosti in ne vem, kakšno kontracepcijo si naj izberem po porodu. KT odpadejo, kondomi pa tudi - nisva ravno navdušena nad njimi
Pa še to: Kt sem jedla 7 let

Kakšen pameten predlog????? Izkušnje??? Kaj priporočate????
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: KT in njihovi stranski učinki
3.11.2008 21:34:39   
pravljica
injekcija? user posted image  lahko greš ponjo, tudi če dojiš...meni je zakon...ampak jaz ne mislim imet več otrok in mi je vseeno, če se mi M še kdaj uredi ali ne - po injekcijo sem šla 3x in od prvič dalje več nimam M, nobenega izcedka, nič, meni je to super, kaj naj rečem...aja, stranskih učinkov, razen tega, ne čutim nobenih user posted image

_____________________________

yeah, thats me ;)

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: KT in njihovi stranski učinki
3.11.2008 23:26:32   
ronja
Nama so kondomi ok. Na začetku so čudni, potem se jih pa navadiš. Vsekakor najbolj zanesljiva metoda, ker veš, kadar ne dela.

Tabletke imajo stranske učinke - nekatere ženske jih ne dobijo, veliko pa jih čuti spremembe... Je pa res, da če je problem v hormonih (imaš od njih stranske učinke), potem jih boš verjetno imela tudi po injekcijah, obližih, mireni... Ker vse to deluje na isti način, samo način aplicianja je drugačen (no, mirena delno tudi fizično preprečuje vgnezditev, vendar pa ima tudi hormone, ki se sproščajo)

Imaš še možnost diafragme ali pa spermicidov (ali kombinacije), kar bi bilo mogoče za vaju ok - saj če bi se slučajno zgodilo, bi verjetno obdržala otroka, ne? Pri diafragmi je namreč ravno to največji problem, da ni ravno 99% zanesljiva kot kondomi in tabletke, zato je ne priporočajo puncam, ki bi splavile, če bi se zgodilo... Isto je s spermicidi.

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: KT in njihovi stranski učinki
7.11.2008 13:45:05   
murkica
No pri meni je bil glavni vzrok, da sem prenehala z jemanjem KT ravno to, da nisem imela nobene želje po sexu več. Začela sem že dvomiti v najin odnos in se spraševala kaj je narobe.  Da ne govorim o tem, da sem se brez razloga začela jokati in ko so me vsi spraševali kaj je narobe, nisem imela niti enega vzroka... Pač sem jokala, čeprav je bilo v življenju vse ok.
Ko sem prenehala z jemanjem, pa se je vse uredilo. Želja po seksu se je vrnila, morda še bolj močna kot prej in nimam nobenih izpadov joka več. No je pa tudi res to, da takoj ko sem prenehala z jemanjem KT so me napadli mazolji in jih imam sedaj pri 23 letih toliko, kot jih nisem imela prej skupaj v celem življenju. Za znoret...

Tako, da definitvno sama ne bom nikoli več jedla KT, ker so nama skoraj uničile zvezo in jaz sem bila že tik na tem, da začnem jesti kakšna pomirjevala...user posted image

In nisem prva, ki je naštela vse te vzroke. Večina  mojih prijateljic je prenehala s KT ravno zaradi tega, ker niso imele več želje po seksu. Zdaj pa vse znova uživamo user posted image

_____________________________

Moj dragi pravi: "Ni važno kaj bo, važno je, da je fant zdrav".

Že sedaj mi pomeniš največ na svetu :)

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: KT in njihovi stranski učinki
7.11.2008 14:38:21   
ronja
hehe, če poveš fantom ta stranski učinek, jim kondomi naenkrat postanejo fuuuuul všečuser posted image

(odgovor članu murkica)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: KT in njihovi stranski učinki
8.11.2008 13:20:19   
uršika***
Murkica- kakšno zaščito pa sedaj uporabljaš?
Ronja- ti me pa poizkušaš na vsak način navdušit za kondomeuser posted image user posted image user posted image  Mogoče bo pa to res najbolj pametna izbira, čeprav mi sploh ni všeč.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: KT in njihovi stranski učinki
8.11.2008 13:37:23   
Anonimen
Ni res.KT povzročajo stranske učinke ,ker je v njih estrogen.V cerazettah ali depo provera pa ga ni,.zato ni tašni str. učinkov je pri KT

(odgovor članu uršika***)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: KT in njihovi stranski učinki
8.11.2008 14:06:14   
ronja
Res je - če reagiraš samo na estrogen, potem po neestrogenskih hormonskih preparatih ne boš imela težav. Vendar pa s(m)o nekatere občutljive tudi na progesteron oz. njegove izpeljanke - te bo(m)o imele probleme po vsem mogočem (pa tudi kadar se naravno poveča koncentracija progesterona, recimo v nosečnostiuser posted image )...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: KT in njihovi stranski učinki
8.11.2008 14:47:12   
Anonimen
ronja in kako veš da si na progesteron?

(odgovor članu ronja)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: KT in njihovi stranski učinki
8.11.2008 20:29:02   
ronja
anonimna, slabo ti je ko vrag, kadar se na nek način v tvojem telesu poviša progesteron - torej, če vzameš tabletko (lahko tudi PKK) ali pa ko zanosiš... Ni to zdaj 100%, je pa precej zanesljivo, če ti pri obeh teh stanjih isto rata...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: KT in njihovi stranski učinki
9.11.2008 9:32:24   
s.
Pa še moja izkušnja.

KT uživm že 10 let. Po prvih 5-ih letih se je začelo. BOlela me je glava, prsi pa so me bolele tako, da je bilo preveč vse, kar sem imela na sebi. Celulit! Da ne govorim. Modrc ni bil več aktualen. Niti spati nisem mogla. Pomanjšala se mi je želja po sexu, bila sem tečna, jokava in smerava-občutljiva. Potem sem se odločila, da preneham. Nisem jih jemala pol leta, potem sem šla nazaj na KT. Vmes v pavzi vse lepo in prav, želja po sexu je postala nenasitna, vedno sem bila dobre volje...user posted image user posted image

Zdaj je mimo obdobje drugih 5-ih let. Katastrofa. Pol leta sem imela tudi dokaj stresno Življenje. Ampak: začela sem biti zamerljiva, jokam kar naprej- posebej v službi, občutljiva, da je groza, nimam več take želje po sexu in tudi tam so se začele težave, zredila sem se povsod- nastaja špehuser posted image , skratka depresivna kot nikol dozdaj.user posted image

Ravno se ( že cel mesec) odločam, da jih preneham. In ravno v sredo naj bi vzeča prvo po M, pa mislim, da je ne bom. Dovolj kemije, dovolj depresije, dovolj zmešanih hormonov!!!  Bo pa že moral biti kondom, čeprav niti najmanj nisem navdušena.

Torej odločitev je padla. Nobenih KT, ne takih ne onakih, nobene več. Sem razmišljala o obližu, pa ne bom upoštevala prav nobeno metodo, ki ima kakršnekoli veze s kakimi hormoni ipd. KOnec, ne bom pustila, da trpi zaradi kemije. Ni šans.


Takšna je moja izkušnja. Ravno prav mi je prišla ta tematika v odločilnih dneh, ampak sedaj sem se odločila.
Upam, da boste vse, ki vam niso/so našle pravo pot s čimmanj težavami.

(odgovor članu ronja)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: KT in njihovi stranski učinki
9.11.2008 16:52:04   
uršika***
S. jaz sem se tudi odločila, da jih po porodu ne bom več jemala. Tako je vsaj kaj akcijeuser posted image  in počutim se veliko boljše. Imam pa tudi veliko prijateljic, ki jemljejo tabletke in jim je seks prisila in zoprno opravilo, ki ga morajo opravljat zaradi svojega dragega, to je pa žalostno. Tega mi pa res ni treba.

(odgovor članu s.)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: KT in njihovi stranski učinki
10.11.2008 9:20:21   
s.
IZVIRNO SPOROČILO: uršika***

S. jaz sem se tudi odločila, da jih po porodu ne bom več jemala. Tako je vsaj kaj akcijeuser posted image  in počutim se veliko boljše. Imam pa tudi veliko prijateljic, ki jemljejo tabletke in jim je seks prisila in zoprno opravilo, ki ga morajo opravljat zaradi svojega dragega, to je pa žalostno. Tega mi pa res ni treba.


Da bi bil akcija povezana s tem, nisem preveč razmišljala, čeprav mi je ideja že padla, ker je bilo prvič enako.
Ampak zdaj...pa bo ola ola. user posted image  Upam! Ko mi bodo hormoni nehali tako nenormalno delovat.

(odgovor članu uršika***)
Neposredna povezava do sporočila: 13
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?