|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj je narobe?
31.10.2007 13:41:24   
madela
Moj 3-letnik spi že od včeraj zvečer. No bil je pokonci kako dobro uro. Poleg  tega ima vročino,ni pa bruhal ali driskal. Zgleda kar bogi user posted image  Ne vem kaj bi to lahko bilo user posted image  
Je to samo viroza ali bo treba v dežurno ambulanto?? Skrbi me,ker je bil že večkrat bolan,pa ni samo spal,zdaj pa kar spi in spi user posted image

Ima katera kako informacijo,nasvet?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 13:46:34   
natasaom
mislim,da ti bo dal zdravnik najbolši nasvet

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 13:48:11   
Anonimen
Jaz bi šla kar do zdravika, če ti je to nenavadno.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 13:48:59   
frutka_
Najbrž se mu kaj kuha. Če se bo razbolel mu bo najbrž do večera temperatura narasla. Opazuj ga in ga pelji do dr. da mu ušeska in grlo pregleda.
Naš mali je korenjak in je redko slabo razpoložen, ko zboli. Lani v jeseni je imel celo slinavko pa nismo vedeli. K dr. sem ga peljala zaradi staleža (da mi ga odpre) in ko je tamalega pregledala je rekla saj pa ima slinavko in začetek angine user posted image . Ne bom govorila kako glupo sem se počutila. V bistvu ga sploh nisem imela namena vozit kam, ker mi je zgledal OK...Tako da od takrat naprej grem raje do pediatra pa naj pregleda grlo, ušesa, srček,...

vso srečo!

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 13:55:38   
madela
V bistvu je bolan že tretji dan,imel je mal zvišano temparaturo,pa malo kašljal. Kljub temu pa je bil kar dobro razpoložen. Sedaj pa od včeraj zvečer,ko je šel normalno spat,kar spi,vročina pa je 37.7,tako da to naj ne bi bilo krivo,da bi zarad tega spal user posted image
Bom kar poklicala v dežurno,pa bom videla kaj bodo rekli!

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 14:10:57   
madela
Sem klicala in se morava takoj prit pokazat.
Zdravnica je samo rekla,da takšna sprememba obnašanja pri tako malem otroku ni ravno normalna in da ga mora pregledat. Rekla je,da je možno samo kaka bolj huda viroza,lahko pa tud kaj bolj resnega user posted image
Zdaj pa tako vem kaj sledi,to pomeni da bova pristala v bolnici. Mislim,da je zelo malo možnosti,da naju spusti domov,ker je malček tud srčni bolnik in zaradi tega vedno naredijo paniko,tud takrat ko ne bi bilo treba.
Hvala punce,vam sporočim kaj bo zdravnica povedala.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 16:01:22   
caillou
Upam,da je tako kot pri nas samo viroza. Pri nas se sučemo v krogu. Danes ima po treh dneh premora visoko vročino tudi hči, brez kakršnihkoli drugih znakov. S pižame se sploh ne slečemo večuser posted image .



_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 16:26:40   
jakoLUlana
Ne vem kaj bi rekla, ampak nasa je imela obdobje, ko je sla spat ob desetih zvecer in se zbudila naslednje jutro ob 13.30.. Vmes sem hodila gledat, ce diha user posted image , ker me je skrbelo.. Zdravnik je rekel, da je to lahko posledica kaksne spremembe - recimo vrtec, ali pa da je bila na kaksnem dogodku-tekmi, predstavi - pa jo je vznemirilo, ali pa prihod novega clana, ali kaksen daljsi obisk... Pri nas je bilo verjetno krivo to, da smo imeli 3 dni na obisku mojo sestro s sinom starim 4 leta- kaj pa vem
Ta mala bitja lahko marsikaj vrze iz tira

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 16:51:47   
Gina
A je vse ok, madela? Upam, da ni nič hujšega.user posted image

(odgovor članu jakoLUlana)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 17:31:06   
madela
Pozdravljene!
Pa smo nazaj od zdravnika.Kot sem rekla naju je kar hotela v bonico poslat,češ da ima pljučnico,ker mu tako piska in poka po pljučih. Potem si je pa naenkrat premislila in naju raje poslala v labolatorij. Izvidi pa so bili super user posted image . Torej je samo viroza in naju poslala domov.Ker imamo doma stetoskop(morali smo ga nabavit)je rekla naj ga tudi sama malo poslušam in če bo spet kaj hudo težko dihal naj pridemo nazaj.
Zelo sem vesela,da smo doma in da je samo viroza,čeprav imam tud že teh viros poln kufer. Pri treh otrocih se mi zdi,da smo redko vsi zdravi!

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 17:35:59   
Gina
O, samo da ni hujšega. Upam, da viroza hitro mine...čeprav, veš, pri nas doma imamo iste bolezni ta hip, eden hujše, drugi manj hude, samo trajajo pa že 14 dni. Kar nočejo nehat. Upam, da bo pri vas prej ok. user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 17:38:10   
caillou
Hvala enako, mi tudi. Madela, samo da ni nič hudega.

_____________________________

Homines quod volunt credunt. -- "Ljudje verjamejo to, kar želijo." (Julij Cezar)

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 18:08:40   
madela
Ja,samo da ni nič hudega user posted image
Meni je kar vroče postalo,ko je zdravnice rekla,da je pljučnica in je treba kar v bolnico. Še sreča,da si je premislila,ker bi potem tam v bolnici res lahko kaj pokasirali,tako pa se bomo upam,da v kratkem rešili teh viroz.
No sedaj vidim,da je res viroza,saj najstarejša spi z zelo visoko vročino!Tudi vsem vam in vašim otročkom želim,da se hitro pozdravite in čim manj viroz tudi v prihodnje!

(odgovor članu caillou)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 21:12:02   
Anonimen
Madela, me veseli, da je "samo viroza", čeprav sem jaz  tudi ob tem spanju in vročini takoj pomislila na pljučnico. Upam, da se boste izvlekli brez bolnišnice.

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj je narobe?
31.10.2007 22:24:17   
lelaval
Jaz sem tudi vesela, da ni kaj hujšega. Držim pesti, da se čim prej pozdravi.

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 8:43:55   
madela
No,danes je pa že od šeste ure pokonci,to je njegova običajna ura za prebujanje. Vročine več nima user posted image ,je pa danes začel tako suho,dražeče kašljat,skoraj brez premora user posted image ,pa me zanima kako mu lahko pomagam? Vem,da pomaga vlažen zrak,pa bi ga mogoče peljala malo ven,da se nadiha svežega zraka! Skrbi pa me,ker je bila včeraj tako visoka vročina,da ne bi bilo kaj narobe user posted image

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 8:59:37   
spacey
Naš, ko tako grdo kašlja, veliko pije po malem, tako se lažje izkašljuje. Skuham mu tisti prsni čaj iz lekarne, not eno veliko žlico meda, potem mu pa še dam, slezov sirup (ta je za pomiritev kašlja) in Prospan sirup (ta je za izkašljevanje).

Ampak, če bi tako grdo kašljal bi se šli jutri kar k svoji pediatrinji pokazat.

Naj čim prej mine tale nevšečnost. user posted image


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 9:11:33   
madela
Saj jutri imamo v vsakem primeru kontrolo.Jaz mu sedaj dajem pumpico za astmo,glede ostalih sirupov pa imamo odsvetovane,ker je alergik,sem mu pa dala trpotčev sirup.
Bilo bi fajn,ko bi hotel pit pa noče kaj preveč...ali pa ne more,saj cel čas kašlja.

Zdaj se bomo toplo oblekli pa gremo mal ven,pa upam da mu bo to kaj pomagalo,ker se mi revek že smili.

Spacey,o kakšnem prsnem čaju je to govora? A je to posebej za kašelj,al kako? A v lekarni rečem samo naj mi dajo prsni čaj?

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   [Brisano sporočilo]
1.11.2007 9:55:37   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu madela)
  Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 10:30:54   
spacey
Spacey,o kakšnem prsnem čaju je to govora? A je to posebej za kašelj,al kako? A v lekarni rečem samo naj mi dajo prsni čaj?

Ponavadi jih imajo zložene na polici, pa si ga lahko sam vzameš, vsaj v koprski glavni lekarni je tako.

Pomojem, če boš rekla prsni čaj, da bodo vedli o čem govoriš. Je pa ta, ki ga imamo mi doma, narejen pri njih oz. je njihova nalepka gor...zgleda, da jih tam pri njih polnijo v vrečke.

Aja, mi tudi uporabljamo pumpico za astmo, če je fejst hudo. Imamo pa Berodual.
Katero imate vi?



_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 10:40:38   
madela
Tudi mi imamo Berodual,ker Ventolina ne smemo zaradi srca.
Grem jutri v lekarno in kupim ta čaj,upam da bo kaj pomagal oziroma,da ga bo sploh pil.

Smo se vrnili s sprehoda in je cel čas kašljal,da je joj.Zdaj je pa spet vročino dobil in je hotel iti spat. Še prej sem mu dala pumpico in upam,da bo imel malo miru!

Če se bo to nadaljevalo in do jutri ne bo bolje,se še kljub temu lahko znajdemo v bolnici,ker mu tiste  inhalacije,ki jih dobi v bolnici dosti bolj pomagajo. Skrbi me,ker je imel včeraj satoracijo,komaj 92. Morda pa se mu bo res razvila kaka pljučnica....sam potem bi verjetno izvidi kaj pokazali,pa niso user posted image

(odgovor članu spacey)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 11:49:33   
spacey
A mu Berodual nič ne pomaga? Našemu se kar pljučka "odprejo" in potem se vsaj lahko izkašlja.

Pa pri nas pomaga tudi zelo kak Viks, ki ga namažeš na prsa in zadaj na hrbet. Vsaj našemu to zelo olajša dihanje in umiri kašelj. Pa napitek iz slezovih korenin tudi mehča sluz in blaži kašelj.

Kaj pa kakšne inhalacije iz kamilic ali vsaj iz pare? A mu ne bi pomagalo?

Upam, da se ne razvije v kaj hujšega in da se hitro pozdravite. user posted image


_____________________________

"Fake it until you make it."
Sweet Like Chocolate

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 12:17:10   
Anonimen
Najbrž izvidi pokažejo, če gre za bakterijsko pljučnico, za virusno pa ne ali kaj takega. A slikat pljučk vas pa ni dala? Pri mojem otroku je bil enkrat en majhen sum na pljučnico, pa naju je dala takoj slikat. Čudno, da vaju ni, ker je najbrž še toliko bolj pomembno, da se čimprej začne zdraviti, če že je. Ne vem, jaz bi šla kar nazaj k zdravniku raje, ker tole res ni v redu.

(odgovor članu spacey)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 12:28:42   
madela
Joj,punce stanje je vedno slabše user posted image  in mislim,da bomo morali nazaj še danes. Je zdajle rekel,da ga jezi kašelj in da ga buba user posted image
V glavnem full je bogi!
Splišni ravno sem razmišljala,da mogoče bi pa lahko bila pljučnica,pa še izvidi niso ni pokazaliuser posted image  in ne ni naju dala na slikanje,itak je bila to dežurna ambulanta.
Berodual pa mu ne pomaga čisto ni se mi zdi,vsaj opazno ni,da bi kaj manj kašljal,mogoče pa on čuti kratkotrajno olajšanje...ne vem.

Glede teh mazil,pa raznih sirupov pa ne upam,ker je alergčien na 1000 in eno stvar,sicer se izboljšuje,ampak če še mu povzročim kako reakcijo bo pa cel hudič,kamilice pa sem že skuhala...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj je narobe?
1.11.2007 12:34:02   
Seven*
IZVIRNO SPOROČILO: madela

Joj,punce stanje je vedno slabše user posted image  in mislim,da bomo morali nazaj še danes. Je zdajle rekel,da ga jezi kašelj in da ga buba user posted image
V glavnem full je bogi!
Splišni ravno sem razmišljala,da mogoče bi pa lahko bila pljučnica,pa še izvidi niso ni pokazaliuser posted image  in ne ni naju dala na slikanje,itak je bila to dežurna ambulanta.
Berodual pa mu ne pomaga čisto ni se mi zdi,vsaj opazno ni,da bi kaj manj kašljal,mogoče pa on čuti kratkotrajno olajšanje...ne vem.

Glede teh mazil,pa raznih sirupov pa ne upam,ker je alergčien na 1000 in eno stvar,sicer se izboljšuje,ampak če še mu povzročim kako reakcijo bo pa cel hudič,kamilice pa sem že skuhala...


Takoj bejzi nazaj v ambulanto! Vso srečo!

_____________________________

Gospa sem.

(odgovor članu madela)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Norice ali vodene koze
photo
Norice ali vodene koze so najpogostejša nalezljiva bolezen z izpuščaji. Bolezen se pojavlja skozi vse leto, v večjem šte...
Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...




Plavanje
muška

Če bi vaš otrok obiskoval plavalni tečaj in bi učitelj predlagal, da se lahko udeleži tekmovanja, bi se s tem strijali?

da (78%)

ne (2%)

aktivnost bi še v naprej obiskoval samo rekreativno (10%)

ne vem (10%)


Število vseh glasov: 301

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!