|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 22:28:57   
kekec in mojca
Joj, kako vesela bi bila za en pameten nasvet. Donat proti zgagi več ne pomaga, rupurut tudi ne (itak se ga poskušam izogibat), ampak ta zgaga postaja tako huda, da mi gre od sile celo na bruhanje...

Kaj naj jem? Trudim se, da bi bila hrana čim manj mastna... Po sadju je vsa zadeva še hujša...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 22:29:29   
Anonimen
Rutacid?

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 22:29:43   
Anonimen
Meni pomaga toplo mleko.

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 22:32:40   
taška30
Moji kolegici so pomagali mandeljni. Nimam pojma zakaj bi to pomagalo, ampak ji je.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 22:34:40   
Majuska
Če si noseča, smeš od tablet vzeti le rupurut.

Sicer imaš na razpolago Ranital, ampak se malce pomeni s farmacevtom. Sicer pa se izogibaj kisli hrani (agrumi, kislo zelje, paradižnik, čebula...), ne pij kave ali pravega čaja, imej visoko vzglavje. Če so težave dolgotrajnejše, obišči zdravnika. Zgaga je običajno prvi znak vnetja želodčne sluznice.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 23:00:26   
pikalonca
Jaz sem si pomagala z Rutacitom, sodo bikarbono in pepermintovimi bonboni.

_____________________________

Kdor hoče videti, mora gledati s srcem.

(odgovor članu Majuska)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 23:03:01   
Marogica
Lahko vzameš Rupurut, večkrat na dan.Ni nič narobe. Jaz sem ga morala, ker mi od ene doze ni nič pomagalo.

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu pikalonca)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 23:04:00   
Anonimen
A ni bila vcasih soda bikarbona dobra za to?

Se mi samo zdi, da ne bos prevec resno vzela.

(odgovor članu kekec in mojca)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 23:23:50   
malimisek
soda bikarbona

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
2.3.2008 23:50:25   
Marogica
IZVIRNO SPOROČILO: malimisek

soda bikarbona


Je natrijev karbonat, ki ga vsebuje Rupurut.


Mogoče upoštevaj še tole:

K težavam z zgago lahko pripomorejo tudi določene vrste hrane, ki pospešujejo izločanje želodčne kisline:
- močne začimbe
- mastna hrana (cvrtje, oreški) se dolgo prebavljajo in s tem obtežijo želodec
- mleko in mlečni izdelki vsebujejo veliko kalcija, ki pospeši izločanje želodčne kisline
- alkohol, posebno žveplana vina in pivo
- kava ali pravi čaj
- tobak

Kaj lahko storimo, da se izognemo težavam z zgago? Čarobne paličice seveda tudi tukaj ni. Vsak posameznik mora sam ugotoviti, kaj mu ustreza in kaj ne. V splošnem pa veljajo nekateri nasveti, ki se jih splača upoštevati:
- izogibajte se hrani, ki vam povzroča težave z zgago
- obroke hrane razdelite na več manjših obrokov, enakomerno razporejenih čez cel dan
- ne jejte 2-3 ure pred spanjem
- takoj po jedi ne telovadite
- ne nosite tesnih oblačil čez pas
- če ste predebeli, shujšajte


_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu malimisek)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 6:57:14   
vesna.com
IZVIRNO SPOROČILO: ninny

Meni pomaga toplo mleko.


Meni pa mrzlo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 8:16:10   
urška
jaz sem imela vedno grozne probleme z zgago. tudi ko nisem bila noseča. peklo me je po čokoladi, bananah, golažu, da ne govorim o orehovi potici. jedla sem rennie, ker so to - vsaj meni - edini tableti, ki niso čista kreda. potem v nosečnosti sem pa pila donat. iz mojih izkušenj je pa tako, da mleko sicer ublaži zgago trenutno ko pa učinek popusti peče zgaga še bolj kot prej in potem se vrtiš v začaranem krogu, ker piješ vedno več mleka zgaga te pa vedno bolj pečeuser posted image
drugače pa pomaga tudi kisla smetana, pa kot so že rekle punce soda bikarbona (čeprou to ni ne vem kako fajn zadeva za želodec) pa sladka voda (ki ima sicer obupen okus). jaz sem potem po nosečnosti zvedla, da u bistvu lahko ješ v nosečnosti vse antiacide, torej rupurt, rutacid in rennie. za ranital ne vem, ampak kolikor je meni znano to prevenstveno itak ni antiacid. preveri pri svojem G

< Sporočilo je popravil urška -- 3.3.2008 8:17:44 >

(odgovor članu vesna.com)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 8:39:38   
Netopirčy81
Meni tudi donat, ko ta ni več zadostoval pa mleko - mrzlouser posted image  (joj, zj sm se spomnila, kako sem vedno preklinjala, ko me je zgaga pekla - dobr da je to za mano user posted image ).

_____________________________

Mamica zmeraj razume, kako ti je pri srčku, razume vse tisto, kar vesta samo ti in ona. Mamice ne pozabiš, nikoli v življenju. Taka je moja mami.

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 8:52:38   
abi
Tudi jaz sem imela težave z zgago, in mi je g. pedpisal Ranital ki je tudi edini pomagal.
Drugače pa kot so že zg. navedle: toplo mleko, čimmanj mastne hrane...

_____________________________

Vse dobro,
* a b i *

(odgovor članu Netopirčy81)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 19:11:51   
Naja30
Meni tudi pomaga mrzlo mleko. Sicer pa bos morala sama ugotoviti, kaj ti pomaga.

(odgovor članu abi)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 20:51:35   
SIBI
Toplo mleko pri zgagi pomaga le trenutno, kasneje pa te začne peči še bolj kot te je pred tem. Jaz nikoli nisem imela problemov z zgago, v nosečnosti pa me je peklo ko user posted image . Nisem hotela jemati nobenih tablet. Na koncu sem ugotovila, da mi pomaga le žvečenje orbit žvečilnih gum. Bolj so bile pekoče, bolj mi je pasalo.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 20:59:02   
nevica
Preiskusila sem vse živo potem pa mi je moja ginekologinja svetovala naj zjutraj na tešče pojem korenček.Po zaužitju korenčka nato ne smeš jesti eno uro da se vse resorbira.Meni je to zelo zelo pomagalo.Sedaj to prakticira tudi moj mož in lahko rečem da mu pomaga saj je v predalu že cel mesec polna  škatla ruporuta,prej pa je dnevno pojedel 1do 2 pa ni bilo vredu,kislina ga je neprenehoma žgala.Poskusite,izgubiti nimate kaj,saj s korenčkom dobite samo dodatne vitamine.user posted image

(odgovor članu SIBI)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 23:46:46   
mergetka
Meni pomaga vanilijev sladoled! Priporočila mi ga je švogerna, ker je tudi njej pomagal v user posted image .

Pred tednom dni me je ful pekla in sem si ga privoščila ob 1h zjutraj in je pomagalo, pa še dober je!!!!!user posted image

_____________________________

NAŠEL ME JE ANGEL TISTO NOČ… TAM



(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
3.3.2008 23:50:06   
rija
meni ni pomagalo ama nič user posted image  to je bila pa tudi edina zoprna zadeva v celi nosečnsoti....

so stare mamce rekle, da se bo otrok rodil s polno glavo laskov....ja pa ja de....user posted image  

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
4.3.2008 9:24:13   
kekec in mojca
so stare mamce rekle, da se bo otrok rodil s polno glavo laskov....ja pa ja de....
 

Rija, ob tem se tudi jaz samo nasmejim. user posted image V glavnem, upoštevala sem nekaj nasvetov (nič agrumov, popolnoma nemastna hrana...), se mi zdi, da je zdaj malo bolje.

Mleko mi žal ne pomaga v nobeni obliki. Sem pa razmišljala, da sem v soboto res vzela kalcijevo tableto, ker sem imela krče v nogi, potem pa se je vse skupaj začelo.

V prvi nosečnosti mi je pomagalo le - kot je omenila mergetka - vanilijev sladoled, potem pa sem spila čez še kozarec donata. Ampak ker sem to pogosto prakticirala, me je razneslo kot bombo. Zdaj pa moram pazit tudi na telesno težo, tako da poskušam kalorične stvari (sladkarije user posted image ) zreducirati na minimum. (Kar mi ne uspeva vedno.)

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
5.3.2008 15:47:50   
Virtualna
Pomaga navaden jogurt user posted image
Nekje sem prebrala, da ce mamico fejst pece zgaga...je "stos" v tem, da dojencku v tem casu rastejo lasje user posted image

_____________________________

16.6.2009 dobili prvi zobek ...

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
11.3.2008 15:23:27   
andie
JS sm mela rano na želodcu, v nosečnosti me je pa tut pekla zgaga, najbolj zvečer, ko sm se vlegla.
Najbolj mi je vedn pomagal mleko-kratkotrajno sicer, tega sem pila ponoči in pa RMANOV čaj, tega sem pila čez dan.
Pomagal je tudi bolj kot vse tablete in sem si z njim pozdravla rano.

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
18.3.2008 21:19:12   
Anonimen
A rutacid tud lahko, al sam rupurut - ker je itak na isti način? Sicer mi nč ne nucauser posted image , pa vseen vprašam.

(odgovor članu andie)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
12.2.2009 22:09:01   
mirijamca
Pravijo, da pomagajo piškoti spekulas ali celo ingver, ki ga enostavno daš v usta košček in ga prežvečiš. Če ti sam ingver ne gre, ga zmiksaj z mlekom in banano. meni je nucalo- samo ne sladkaj si nič, ker je že banana dovolj sladka.. vem kako je huda ta zgaga, jaz ponoči ne spim včasih nič, saj me prav žge po grlu, kot bi mi nekaj vrelo. Mleko sicer pomaga, a za kratek cajt. srečno...

(odgovor članu kekec in mojca)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj pomaga, ko peče zgaga?
12.2.2009 22:15:21   
blaža
IZVIRNO SPOROČILO: Virtualna

Pomaga navaden jogurt user posted image
Nekje sem prebrala, da ce mamico fejst pece zgaga...je "stos" v tem, da dojencku v tem casu rastejo lasje user posted image


mhm, rastejo lasija. pol bi moja dva mela lase doriti.user posted image

bog nedaj, da sem jedla jogurt, pol bi blo šele veselo, ki lih v nosečnostih in to obeh nisem prenesla laktoze.

No pomagal mi je donat.Ja prav ste slišali, čeprav nisem štekala kako lahko to nekatere pijejo, sem mislila, da se pol usra***šuser posted image , pa ni blo tako in je pomagalo, samo mehurčke je treba ven spustit.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Virtualna)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kaj vzeti s seboj v porodnišnico?
Da česa ne bi pozabili, smo vam pripravili spisek stvari, ki jih vzemite s seboj v porodnišnico.
Zgodnji znaki nosečnosti: Izcedek
Zanositev povzroči številne spremembe v ženskem telesu in ena od teh je trdnost in položaj materničnega vratu. S spremlj...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?