|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj potrebujem za v porodnišnico?
5.1.2006 17:47:38   
lina24
Drage punce, je že res, da bom rodila šele čez 4. mesece, pa vseeno: kaj potrebujem za v porodnišnico? Kaj potrebujem zase in kaj za dojenčka? In kaj potrebuje bejbi, ko pride v novi dom? Vse od vozička, lupince, previjalne, banjice, oblačilc???
Koliko dudik in ali naj bodo vse iste oblike? Takšne in drugačne stvari.Rabim podroben spisek, da si enostavno začnem črtati stvari, ki sem jih že kupila in ki jih še moram. Ful vam hvala in lep dan še naprej.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
5.1.2006 18:06:21   
KMALU
Priprave za odhod v porodnišnico

S seboj se vzame:
-          pribor za osebno higieno (milo, zobna krtačka, zobna pasta, glavnik, kremo in vazelin za tiste ki jih moti suh zrak)
-          nederček za dojenje (prsne blazinice)
-          copati in spalno srajco (oboje se dobi tudiv porodnišnici. Če vzamete svoje copate potem naj imajo debel podplat)
-          spodnje hlačke (za odhod domov. Če pride nosečnica v copatih potem je potrebno vzeti tudi čevlje)
-          telefonska kartica

V porodni blok ni dovoljen vnos mobilnih telefonov. Porodnišnica zaradi zakona o zaščiti osebnih podatkov ne daje informacij o novorojencih zato lahko o tem vaše bližnje obvestite le sami – s telefonsko kartico.  Edina informacija ki jo da porodnišnica po telefonu je ali je (ta in ta) ženska rodila. Ostale informacije, kot so spol, teža, velikost,... lahko posreduje le mamica ali partner, če je prisoten.

Oprema ki jo potrebuje novorojenček za odhod domov:
-          5 plenic
-          1 povijalna plenica
-          1 žabice
-          1 tetra majčka
-          1 mako majčka
-          1 kapica (tetra ali navadna)
-          1 nogavičke
-          1 (volnena) odejica


Priporočljivo je da našteto opremo pripravi nosečnica v torbi že vsaj nekaj dni pred porodom tako da lahko ob popadkih hitro vzame s seboj kar je potrebno. Drugi del opreme (za dojenčka in odhod domov) lahko pozneje prinese partner, vendar naj bo prav tako pripravljena prej.



(odgovor članu lina24)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
5.1.2006 18:07:10   
KMALU
OSKRBA NOVOROJENČKA

V porodnišnici babice pojasnijo nosečnici o osnovni skrbi novorojenčka. V nekaj dneh po prihodu domov obišče nosečnico patronažna sestra in preveri ter svetuje kako naprej.

Tukaj je našteta oprema, ki jo potrebujemo za novorojenčka. Večjih količin majic, žabic,… običajno ne potrebujemo. Potrebno je upoštevati, da dojenček izredno hitro raste tako da bo imel vsak kos oblačila le nekaj mesecev. Običajno se kupuje malo prevelike številke (majice ipd) in se jih malo zaviha. Že v kratkem mu bodo oblačila dojenčku prav in prav kmalu že premajhna.

Osnovna oprema za novorojenčka:
-          30 tetra plenic
-          5 povijalnih plenic (priporočajo pletilstvo Tome)
-          5 tetra majčk
-          5 mako majčk
-          4 žabice
-          2 kapici (tetra ali mako) za pokritje ušes. Potrebni sta še dve volneni kapici za čez.
-          2 kompleta – pajaca
-          2 ali več parov copatov


(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
5.1.2006 18:09:50   
KMALU
upam, da sem ti vsaj malo pomagala....

Lahko pa ce hoces ti na zasebno sporocilo posljem cel izpis iz materinske sole....

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
7.1.2006 11:46:16   
MarijaPo
Ta post je zelo uporaben, ker to tudi mene zelo zanima. :)

Hvala Kmalu. :)

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
7.1.2006 12:08:04   
Anonimen
Poleg tega kar je Kmalu napisala:

-mazilo za bradavice (Multi Mam)
- vložke Vir 80 (kar 3 pakete)
- veliko količino vode (jaz sem popila 3-4 litre/dan) - najbolje polliterske  jih lažje držiš. Včasih sem morala piti med dojenjem.
- nastavke za dojenje za vsak slučaj - na začetku te fajn bolijo bradavice  - meni so krvavele
- fotoaparat, kamero, filme
- kaj za grickati - jaz sem bila lačna kot user posted image
- blazinice za prsi - najboljše so Chiccojove - sem že vse sprobala- so vredne denarja
- kopalni plašč
- kakšno brisačo za vsak slučaj
- tolažilno dudko - sicer jo strogo odsvetujejo user posted image  - vendar se jaz skoraj nikoli nisem mogla najesti, ker se je ravno takrat jokal. Jesti pa mamica mora.
- par nogavic, ker te zna vasih fajn zebsi

< Sporočilo je popravil URSKA -- 7.1.2006 12:18:10 >

(odgovor članu MarijaPo)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
7.1.2006 19:10:25   
Minka Pobalinka




jaz nisem potrebovala praktično ničesar..
Spalne srajce sem dobila tam, sem dobila 2 na dan, če sem se umazala (mleko, kri user posted image ) sem jih dobila po želji.. Vložkov in hlačk za enkratno uporabo je bilo dovolj, potrebovala sem le pribor za osebno higieno, telefon, nastavke za dojenje, bepanten mazilo za bradavice.. ostalo mi je prinesel možek preden sem šla domov.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
7.1.2006 22:40:49   
wallery
pa GSM,ter polnilec če misliš da brez ne bo šlo

_____________________________

Najinima punčkama Nika 15.9.03 in Taja 29.1.06 se bo pridružil nov sonček PDP 16.4.07

(odgovor članu lina24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 12:28:14   
lina24
Punce, vsem hvala za odgovore. KMALU, poslala sem ti sporočilo v tvoj predal.

Mejte se

(odgovor članu wallery)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 12:32:07   
KMALU
lina24.. nisem nic dobila, tako da poslji se enkrat...
user posted image

(odgovor članu lina24)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 12:42:57   
arielca
Na seznam za v porodnišnico dodaj še fotoaparat. Pa za vsak slučaj vzemi tudi hlačke za enkratno uporabo (dobiš jih v Sanolaborju), ker ponekod precej varčujejo z njimi.
Pa ne pozabi na dokumente:
- materinsko knjižico
- zdravstveno kartico
- osebno izkanico
- poročni list ali zapisnik o očetovstvu.



_____________________________

Jaz v svetu, svet v meni živi!
Skoraj že spim, a svet je! Svet se ne zdi!
Slišim rimo, kako govori:
pred rojstvom te ni bilo,
po smrti te ne bo,
a zdajle si.

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 16:10:30   
Barbs
Maskaro za trepalnice.user posted image

(odgovor članu arielca)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 19:40:43   
mml
kremo za ustnice...meni je to predvsem v porodni zelo pomagalo, ker se ti ustnice ful izsušijo zaradi dihanja skozi usta
GSM je v Ljublajni dovoljen tudi v porodni sobi
če imaš dolge lase ne pozabi na kakšno elastiko in špange
ostalo so ti pa že predhodnice napisale

_____________________________

Nasmej se življenju, čeprav je včasih hudo (Medvedek Pu)

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 20:26:07   
Anonimen
js mam narjene spiske v exelu za vse živo. če hoč al pa kera druga ga pošlem po mejlu. sam napište mi sporočilo na privat al pa še bolš na lara_mura@yahoo.com, da vam dam sam reply!

(odgovor članu lina24)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
8.1.2006 21:05:35   
KMALU
Ce prineses porocni list, potem lahko v porodnisnici uredis vse? Glede ocetovstva, imena otroka itd.?
Ni pomembno ce zivis in imas stalno prebivalisce npr. v Ljubljani, rodis pa v Postojni, MB ai kje drugje?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
9.1.2006 9:33:45   
Barbs
Vse lahko po novem  povsod urediš.

Tudi avto lahko registriraš v Ljubljani, pa čeprav si "stalno" na Ptuju.user posted image

p.s.
Tudi če nisi poročena, lahko izjavo o očetovstvu že prej urediš, pa jo neseš s sabo v porodnišnico, ali pa tam poveš samo podatke in lahko kasneje urediš na kateremkoli matične uradu ne glede na stalno bivališče in ne več samo na centrih za socialno delo, tako, kot je bilo včasih, ko so bila cela zaslišanja in posledično potem "priznanja" očetovstva....

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
9.1.2006 9:50:38   
MarijaPo
eh, midva sva seveda ze na poroki zgubila porocni list, a kera ve, kje se dobi duplikat?

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 9:30:05   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

eh, midva sva seveda ze na poroki zgubila porocni list, a kera ve, kje se dobi duplikat?


Maričiuser posted image ..... zgubila poročni list....

Duplikat dobiš na matičnem uradu.

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 10:29:35   
NRMM
Men poročnega lista sploh niso pogledali.Pravijo, da ga ne zahtevajo več, če pa je kaj čudnega, pa si pomagajo tudi z prstanom. Rodila sem v Mb.
V Mb tudi ni prepovedi GSM-ja v porodnih sobah.

Predvsem priporočam mazilo za bradavice, ker na začetku huudo boli, ko začne otrok sesat, jaz sem imela vse krastave, dokler ni postalo dojenje navada za obe. Pa kakšno pampersko je tudi fajn imeti zraven, ker dobiš samo eno za ponoči, edino, če ima otrok zlatenico, potem je tega na pretek, ker je pod lučko in ga rihtajo sestre (previjajo).

_____________________________

Moji dve nagajivki :-):

Maruša 24.12.2005
Maša 26.6.2007


(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 13:30:05   
KMALU
a pa za potrdilo o ocetovstvu moras imeti izjavo oceta ali je dovolj, da reces- no moj moz je pa tale pa tale, on je oce....user posted image

(odgovor članu NRMM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 14:48:31   
Barbs
Če si poročena se kot otrokov oče VEDNO šteje tvoj zakonski partner, tudi v primeru, da ga ne bi naredil on.user posted image   Potem bi prej morala dokazovati nasprotno. Torej. če si poročena, ne rabiš izjave o očetovstvu, v bistvu nobenega dokumenta od očeta, razen vajin poročni list.

Če nisi poročena, v porodnišnici sicer poveš očetovo ime, priimek, datum, kraj rojstva, stalno bivališče...in tudi vpišejo, vendar je potrebno potem še na matični urad oz. na center za soc. delo, kjer oče podpiše, da je res oče.user posted image

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 15:56:03   
KMALU
no, midva sva prorcena, tako da ni problema... user posted image user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 16:04:18   
MarijaPo
hvala barbs, sej vem, da sem krava, samo na poroki sva bila z mozekom tako srecna, da sploh nisva opazila, ce je kaka listina zginila user posted image

(odgovor članu KMALU)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 16:07:41   
Barbs
IZVIRNO SPOROČILO: MarijaPo

hvala barbs, sej vem, da sem krava, samo na poroki sva bila z mozekom tako srecna, da sploh nisva opazila, ce je kaka listina zginila user posted image


A sta tut kreditne kartice talala?user posted image

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj potrebujem za v porodnišnico?
10.1.2006 16:15:07   
MarijaPo
ne, ker jih k sreci nisva imela sabo user posted image

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Koliko se lahko zredim med nosečnostjo?
Telesna teža med nosečnostjo ne narašča enkomerno. Koliko kilogramov je ravno prav, koliko preveč in koliko premalo?
Krvavitve med nosečnostjo – kdaj so nevarne?
Do krvavitev med nosečnostjo lahko pride zaradi različnih vzrokov, pri čemer so nekateri povsem nenevarni, drugi pa so r...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?