|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:16:53   
petra81
Pozdravljene!

Zanima me kaj vse sušite v sušilnem stroju. Ko sem jaz gledala etikete na oblačilih je bilo tričetrt za nesušenje v stroju. Rada bi namreč čimveč sušila v stroju.

hvala za odgovore

petra
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:19:06   
blaža
Skoraj vse sušimo. Imamo namreč veliko bombažnih oblačil.

Po moje je problem, če je kej iz poliestra al kej takega, drugače, pa če je mešanica z več bombaža, ni panike.

Edini problem so raznorazni potiski na otroških majicah. take majčke ne sušimo v sušilnem, ker se razpadejo slikice, za ostalo pa ni panike.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:20:25   
valerija77
Jaz dam sušiti kar vse. Tudi puloverji so že bili notri. Edino kar je, da jih pri prvem sušenju včasih malo skup potegne - tudi kavbojke. Se pa veliko ne obremenjujem s tem kaj dam notri, ker itak nimam prostora da bi lahko sušila v stanovanju.

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:29:08   
OliveOyl
Vse otroške stvari,edin kavbojk,žametk ne dajem notri.
Aja pa trenerk(svojih)tudi ne,pa kar je volnenega tudi ne.user posted image user posted image

(odgovor članu valerija77)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:41:57   
ljupka
Jaz sušim popolnoma vse pa ni bilo še nič narobe.

(odgovor članu OliveOyl)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:49:02   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: petra81

Pozdravljene!

Zanima me kaj vse sušite v sušilnem stroju. Ko sem jaz gledala etikete na oblačilih je bilo tričetrt za nesušenje v stroju. Rada bi namreč čimveč sušila v stroju.

hvala za odgovore

petra


Sorry, ampak zakaj bi že rada čimveč sušila v sušilcuuser posted image .

Poleg tega, da to ni najbolj ekonomično (za cikel sušenja porabiš še enkrat toliko elektrike, kot za cikel pranja), da sredi poletja tudi ni najbolj potrebno je za povrhu vsega še popolnoma neekološko.

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 19:53:19   
sayuri
Jah, saj likalnik pa tud pokuri elektriko, pa še čas ti vzame likanje...če se že gremo ekonomičnost user posted image . Poleg tega cunje posušene v sušilcu veliko bolj dišijo in so mehkejše.

JAz sušim v sušilcu poplnoma vse, le kakih bund ne. Večino oblačil imamo bombažnih. V sušilca vržem tudi tista, katera naj se ne bi sušila v sušilcu.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 20:02:55   
ljupka
Sayuri se strinjam otkar imam sušilc nisem skoraj nič likala ker takoj poberem ven še topla oblačila zravnam in zložim.Likalnik pa ponuca več elektrike od sušilca!Ko ga nisem imela ni nikoli bilo dovolj otroških oblačil,ker nisem dohajala ,služba,oprat ,posušit,zlikat je bila omara že prazna.Sedaj v enem dnevu oprano in posušeno in nazaj v omari!Super zadeva!Nabavla sem si ga takrat ko sem cel mesec delala ponoči in se mi ni dalo likati!

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 20:11:35   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Likalnik pa ponuca več elektrike od sušilca!


No, to je pa čista neumnost.

Edini argument, ki ga nekako razumem, je lenoba. Res je, da nekaterih kosov ni treba likat.

Vendar pa, seveda če nisi popolnoma šlampasta gospodinja in hodite po svetu v zmečkanih cotah, potem za večino kosov to ne velja.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 20:18:41   
sayuri
Joj Dashenka, si nesramna. A imaš sušilca? NImaš verejetno. A veš, da so cunje zložene direkt iz sušilca prav takšne, kot bi jih zlikal? Ne  govorim o nekih srajcah ampak o vsakdanjih oblačilih, ki se jih ponosi še in še. In to, da prišparaš cajt s tem, ker ne likaš, ni nikakršna lenoba. Tisti čas, ko bi morala stat za likalno desko raje preživim aktivno skupaj z otroki al pa če roke u luft držim. Mi bolj paše, kot likat. user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 20:28:39   
ljupka
Otkar imam otroke sem prelikala ogromno včasih ponoč zjutraj ob 5 pa na šiht,zato ne mi o lenobi.Srajc pri nami nimamo.Sinko ima dve in to zlikam,pa kiklice od punčke.Pa če nimam časa takoj dat ven tudi likam.Ker nisem prejšnji teden imela časa pospravjat sem ta teden tri dni dopoldan samo likala popoldan pa v službo.Toda če se le da takoj pospravim.
Jaz tudi nisem verjela da se ne lika,ker sem bila najglasnejša zagovornica likanja,dokler se nisem prepričala na lasne oči!

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 20:33:09   
mumu
V sušilcu sušim čisto vse brez izjeme, tudi volnene puloverje, pa nisem še nobene stvari uničila. Tudi čez poletje sušim v sušilcu ker nima želje da bi mi vse po izpušnih plinih smrdelo (živimo ob zelo prometni cesti). Likam pa samo tisto kar je res nujno potrebno (srajce za v službo).

_____________________________

Svet je okrogel zato, da ga lahko obkroža prijateljstvo.

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
13.6.2009 20:34:34   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu petra81)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 20:56:59   
Dashenka

IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

Joj Dashenka, si nesramna. A imaš sušilca? NImaš verejetno. A veš, da so cunje zložene direkt iz sušilca prav takšne, kot bi jih zlikal? Ne  govorim o nekih srajcah ampak o vsakdanjih oblačilih, ki se jih ponosi še in še. In to, da prišparaš cajt s tem, ker ne likaš, ni nikakršna lenoba. Tisti čas, ko bi morala stat za likalno desko raje preživim aktivno skupaj z otroki al pa če roke u luft držim. Mi bolj paše, kot likat. user posted image


Ja, seveda ga imam. Pa tudi sem ter tja kaj posušim v njem, brisače, kuhinjske krpe, otroško posteljnino. Pa še to le takrat, ko sem v stiski, s prostorom na "štenderju".
Ko se vrnemo z dopusta na primer, ali pa kdaj, ko sem cel teden po službenih poteh in ne sfolgam posušit na zraku vseh žeht, ki se mi naberejo za čez vikend.

In čisto vsakič me vest zapeče, koliko energije sem in CO2 sem s tem poslala v luft - in to popolnoma po nepotrebnem!!!

Drugače pa tudi sama likalnika nisem držala že najmanj 10 let v rokah - imam najeto plačano pomočuser posted image user posted image user posted image user posted image .
Ker si ne predstavljam, da bi po svetu hodila v nezlikanih oblačilih.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 21:08:17   
misa4
Sušim vse in ne likam, ja lena semuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 21:10:45   
n.nati
Jaz sušim v sušilcu veliko stvari, včasih se znajde noter tudi kakšna cunja, ki se ne bi smela. Likam pa potem še vseeno, ker se mi zdi, da je potrebno, sploh če kdaj pozabim ven vzet ta pravi čas user posted image , res pa je, da delam to vse sproti, perem - sušim - likam, ker se potem preveč nabere

(odgovor članu petra81)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 21:14:18   
ljupka
Poglej potem pa tud peri na roke ,luči tud ne prižigaj prižgi svečo,hodi peš ne avta rabit,posodo pereš na roke al imaš pomivalni stroj,pa mikrovalovna pečica in tako naprej,pa mestna rasvetljava groza!!
Saj ne uničuje ozona samo sušilc,je veliko drugih stvari,ki jih tudi ti uporabljaš.Če si pa neka poslovna ženska ti pa verjamem da imaš same fine bluzice in kiklice pa kostime,ki jih je treba likat,to bi tudi jaz likala.

Jaz sem pa iz kmetov doma,delam v tovarni nosim bombažne majce,če sušim zunaj vse lepo diši po gnoju,ki ga imamo na dvorišču,kravji zelo lepo diši.
Verjemi nebom sušila otroških stvari zunaj pa da jih bo gdo zafrkaval,da smdijo!
Nimam pa mikrovalovke,pomivalca tudi ne,marsi kaj druzga tudi ne.Ker pa imamo na kmetih veliko dela služba in otroc,mi je sušilec prav prišel!

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 21:43:49   
2005gl
sušim popolnoma vse in ne likam  ničesar,nikoli še nisem ničesar uničla,
user posted image user posted image user posted image ,čas od likanja pa raje posvetim mojima dvemauser posted image user posted image

(odgovor članu ljupka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 22:31:10   
jar
IZVIRNO SPOROČILO: Dashenka


IZVIRNO SPOROČILO: petra81

Pozdravljene!

Zanima me kaj vse sušite v sušilnem stroju. Ko sem jaz gledala etikete na oblačilih je bilo tričetrt za nesušenje v stroju. Rada bi namreč čimveč sušila v stroju.

hvala za odgovore

petra


Sorry, ampak zakaj bi že rada čimveč sušila v sušilcuuser posted image .

Poleg tega, da to ni najbolj ekonomično (za cikel sušenja porabiš še enkrat toliko elektrike, kot za cikel pranja), da sredi poletja tudi ni najbolj potrebno je za povrhu vsega še popolnoma neekološko.


DAŠENKA, se popolnoma strinjam.

(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 22:38:43   
jar
IZVIRNO SPOROČILO: sayuri

Joj Dashenka, si nesramna. A imaš sušilca? NImaš verejetno. A veš, da so cunje zložene direkt iz sušilca prav takšne, kot bi jih zlikal? Ne  govorim o nekih srajcah ampak o vsakdanjih oblačilih, ki se jih ponosi še in še. In to, da prišparaš cajt s tem, ker ne likaš, ni nikakršna lenoba. Tisti čas, ko bi morala stat za likalno desko raje preživim aktivno skupaj z otroki al pa če roke u luft držim. Mi bolj paše, kot likat. user posted image


Očitno ne znaš obešat perila. Če cunje lepo obesiš ni potrebno nobeno likanje. Suhe na ravni podlagi zgladim z roko in zložim. Likam max 1 uro na teden, vendar samo bluze in srajce. Te pa tudi iz sušilca pridejo zmečkane.

Sušilec uporabljam samo ko je slabo vreme, ko se zaradi vlage ne sušijo. Pozimo sušim na stojalu v dnevni, zaradi tega nimamo suhega zraka, cunje so v ene dnevu suhe.

(odgovor članu sayuri)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
13.6.2009 23:02:53   
jar


IZVIRNO SPOROČILO: ljupka

Likalnik pa ponuca več elektrike od sušilca!




bo treba tole utemeljit, ker jaz sem našla podatek, da:

likalnik porabi 2400 W v uri - jaz likam 1 uro na teden
sušilec porabi 3-4 kWh na cikel sušenja - jaz perem 3 stroje na teden in bi jih tako tudi 3 sušila




(odgovor članu Dashenka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
14.6.2009 0:19:18   
sazi
Jaz v sušilcu sušim vse, likam nič. No, mož si srajce zlika sam, samo jih niti ne nosi veliko. Zmečkana ne hodim naokoli, če pa bi, je pa to tudi moj problem - ne vem zakaj bi se obremenjevala s tem ali nekdo misli ali sem dovolj polikana.

likalnik porabi 2400 W v uri - jaz likam 1 uro na teden
sušilec porabi 3-4 kWh na cikel sušenja - jaz perem 3 stroje na teden in bi jih tako tudi 3 sušila


O porabi likalnikov ne vem dosti, ampak naš sušilec porabi 1,61 kWh in imam 3-4 stroje na teden. Mi je čas veliko pomembnejši in s sušilcem ga kar dosti prišparam.

(odgovor članu jar)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
14.6.2009 7:44:16   
mala zirafa
Vse razen volne, kakšnih dragih sint. oblačil, zavsak slučaj.Drugače otroku kupim recimo večje nogavice, ker se zelo skrčijo.Brez njega ne bi shajala.

(odgovor članu sazi)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   [Brisano sporočilo]
14.6.2009 11:17:08   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu mala zirafa)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj sušite v sušilnem stroju?
14.6.2009 12:41:04   
K_a_t_i
Nič ne sušim v sušilcu, ker ga nimamo. Likam pa tudi skoraj nič (edino kake hlače in kako bolj fino majčko) -> velja isto kot za sušilec - če direkt iz špage zloziš (no, tudi obesit moraš primerno), likanje ni potrebno. In ne, ne hodimo okrog zmečkani. user posted image

_____________________________

Žiga, 27.02.07
Gašper, 22.5.10

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?