|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 8:54:20   
honey
Zanima me, kaj naj bi uporabili za živo mejo? Na tisto stran, kjer je cesta, imamo posajene ciprese. Zdaj pa so nam začeli zidati na levi strani naše parcele večstanovanjski objekt  - obup, v glavnem, pa ne mislim zdaj o tem. Postavili so tudi betonsko škarpo. Zdaj pa bi rada neko živo mejo, ki bi hitro rasla, ne bi bila zahtevna za obrezovanje in ne bi šla preveč v širino. U, sem zahtevna, kaj? Aja, pa ne bi imela tiste navadne žive meje, kot jo ima vsaka hiša - mislim, da je liguster, če se ne motim. Ja, ja, saj vem, da sem zoprna, ampak kaj čmo.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 10:49:45   
Arwenko
Če ma katera tukaj pameten odgovor, bi mene tudi zanimalo...jaz že dolgo iščem kakšno pametno varianto, pa tudi nimam ravno par tisoč eur na razpolago za zelenje. 

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 10:51:10   
JaLuca
IZVIRNO SPOROČILO: Arwenko

Če ma katera tukaj pameten odgovor, bi mene tudi zanimalo...jaz že dolgo iščem kakšno pametno varianto, pa tudi nimam ravno par tisoč eur na razpolago za zelenje. 


To bi tudi mene zanimalo!

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 10:52:45   
higuys
HM, praviš , da so naredili betonsko škarpo - mogoče pa jo bodo "oblekli " v kamen  pa ne bo več tako grozno.

Sicer je klasična meja buxus - pušpan. Meni je recimo zelo všeč lesen plot in speljana plezalka - npr. glicinija, zdaj naša cveti in je res omamno.

(odgovor članu Arwenko)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 10:55:23   
higuys
user posted image

Recimo. če bi ti sosed to dovolil posaditi pod škarpo, da se vzpenja ..

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 10:59:13   
Anonimen
U tale je res lepa!

Za živo mejo se lahko uporablja sicer tudi lovorikovec. Hitro zraste in je zelo lep.

Sicer so pa vsi podatki, ki jih rabite tu: http://www.arboretum-vp.si/ziva-meja.aspx

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 12:25:15   
honey
Hja, v kamen jo bojo mogoče oblekli, ampak z najine strani sigurno ne. Sicer pa se mi gre predvsem za to, da se mi skrijemo pred njimi (kdorkoli bo že bil vseljen), saj so oni precej višje od nas in potem bodo oni gledali direktno dol k nam. Zato bi raje kaj takega, da zraste malo višje in da potem ni treba preveč obrezovat. Tale glicinija je sicer lepa, ampak ne vem, se mi zdi zelo široka? V vsakem primeru morava mejo zasadit na najini strani škarpe, pa se bojim, da se tale glicinija zelo otresa? Ne vem, deluje mi tako user posted image

Za pušpan sem pa že slišala, ja, da ga dajejo v mejo. Bom premislili. Pa se da pušpan vsadit tudi kot potaknjenec ali ga je potrebno res kupit v vrtnariji? Mislim, če je možna "domača" vzgoja.


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 12:35:43   
Anonimen
Glincija bi res znala zelo otresti, saj so ti vijolični cvetovi. Se da pa pušpan vzgojiti tudi doma, vendar vama bo to vzela zelo veliko časa. Je pa pušpan fin, ker bo zelen čez celo leto in take male listke ima. Se mi pa zdi, da so v tem času precej cenejši, kot potem jeseni. Sem jih lani iskala za šolo in so se mi zdeli super dragi. 

(odgovor članu honey)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 12:44:06   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: honey

Hja, v kamen jo bojo mogoče oblekli, ampak z najine strani sigurno ne. Sicer pa se mi gre predvsem za to, da se mi skrijemo pred njimi (kdorkoli bo že bil vseljen), saj so oni precej višje od nas in potem bodo oni gledali direktno dol k nam. Zato bi raje kaj takega, da zraste malo višje in da potem ni treba preveč obrezovat. Tale glicinija je sicer lepa, ampak ne vem, se mi zdi zelo široka? V vsakem primeru morava mejo zasadit na najini strani škarpe, pa se bojim, da se tale glicinija zelo otresa? Ne vem, deluje mi tako user posted image

Za pušpan sem pa že slišala, ja, da ga dajejo v mejo. Bom premislili. Pa se da pušpan vsadit tudi kot potaknjenec ali ga je potrebno res kupit v vrtnariji? Mislim, če je možna "domača" vzgoja.

Ja glicinja se osipa - samo ka ko je takooo lepa user posted image . Pušpan  pa lahko vzgojiš kot podtaknjenc, preverjeno.

Kaj pa oleandri?


(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:03:58   
Anonimen
Hmmm, samo  oleander je strupen ... user posted image

(odgovor članu higuys)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:10:25   
mika
oleander pri nas ne prezimi. Pobere ga pod 5 st. Jaz jih pozimi dam v zimski vrt in cvetijo do januarja. V teglu se pa tudi ne more tako razrast, kot če je posajen zunaj. Na morju to zgleda božansko.

O živih mejah si lahko prebereš na vrtnariji Omorika iz mute www.omorika.si . Mi smo pri njih kupili ciprese, en del med njimi sem posadila temno vijoličen španski bezeg, in dva jasmina. na začetku ograje sem dala glicinijo. na drugo ograjo, sem pa posadila srobot, ki je plezalka in hitro zapolni mejo. Ima pa zelo lepe cvetove. zelo lep je tudi grm ameriškega drena, ki ima sedaj svetlo roza cvetove, kasneje pa ozeleni. Lahko ga oblikuješ v grm ali pustiš, da zrste v drevo. Slabost vseh teh grmov in plazilk je, da so listopadni, razen cipres seveda.

Vse to si lahko ogledaš na omenjeni spletni strani.

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:15:00   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica-2

Hmmm, samo  oleander je strupen ... user posted image


je, ja. glicinija še bolj....cyprese imajo živčni strup, ki so ubile mojga papagaja, ko ga je mož postavil k cipresam.
večina teh okrasnih rastlin je strupenih.
na otroke pa v obdobju, ko dajajo vse v usta pač bolj paziš. Sicer pa niso dobrega okusa, da bi se otrok lahko dejansko tega najedel, da bi bilo zanj življensko nevarno.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:18:31   
Anonimen
Oooo... za glincijo pa nisem vedela, da je strupena. :( Pa tako je lepa!

Katera ve, kje bi se dalo dobiti seznam zbranih vrst rastlin, ki so strupene?

(odgovor članu mika)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:18:37   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica-2

Hmmm, samo  oleander je strupen ... user posted image


Saj glicinija je tudi.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:36:16   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Pikica-2

Hmmm, samo  oleander je strupen ... user posted image


Saj glicinija je tudi.


je ena izmed najbolj strupenih

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:38:45   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mika

IZVIRNO SPOROČILO: Volga

IZVIRNO SPOROČILO: Pikica-2

Hmmm, samo  oleander je strupen ... user posted image


Saj glicinija je tudi.


je ena izmed najbolj strupenih


Ja, vem, jo imamo na balkonski ograji user posted image

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:42:55   
mika
Volga, zakaj pa user posted image

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 13:51:33   
cowgirl
Pušpan raste počasi in če hočemo imeti lepo obliko, ga je treba obrezovati. Se ga da pa zelo lepo oblikovati (v krogle, štirioglate oblike, slončke user posted image ... ).

Lovorikovec ne smeti čisto nič, ker je zimzelen.

Lahko zasadite tudi kakšne vrste klematis. To je plezalka ki zeloooo lepo cveti čez sezono, a pozimi ni zelen. Je pa trajnica in se ga nič ne obrezuje, mogoče se mu samo pomaga plezat in se ga usmerja.


_____________________________

Carpe diem

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 14:01:23   
Jančika_
Ni ravno živa meja, ampak pri nas se super obnese: bambus. Zraste neverjetno visoko, kaj pa vem, 10 metrov. Raste zelo hitro in zgleda zelo lepo, no, vsaj nam in našim sosedom je všeč. Imamo ga na meji s sosedom, ki je prišel prosit, da ga ne bi posekali. Menda pozebe, če je na odprtem; pri nas je med lopo in sosedovo hišo in ni problemov s tem. 

(odgovor članu cowgirl)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 15:01:37   
Anonimen
Imaš kakšno slikico Jančika? To pa mene tudi zanima :)

(odgovor članu Jančika_)
  Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 15:02:19   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: mika

Volga, zakaj pa user posted image


Ne vem.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 21:40:28   
Jančika_
IZVIRNO SPOROČILO: Pikica-2

Imaš kakšno slikico Jančika? To pa mene tudi zanima :)

Sem prosila moža, da bo jutri poslikal, potem pa bom prilepila fotke. Se pa opravičujem, ker sem totalno pretiravala z višino (raje ne bi povedala, ampak za višino nadstropja sem štela 3,5m, ne me prašat, zakajuser posted image ). 5-6 metrov zraste, do vrha hiše nekje.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 22:54:51   
bumerang
Večina okrasnih rastlin je strupenih tako da res ne vem, zakaj vsi tako padajo na oleander in tiso.

Bambus je odlična ideja - visok, zimzelen in malo prostora vzame, je pa treba pazit, da ga iz vseh strani omejimo (v globino več kot pol metra), ker se s koreninskimi izrastki izredno širi in potem ga leta in leta krčimo.

Glicinija je zanimiva le nekaj tednov v letu, poleg tega je plezalka in niti slučajno ne zakrije prostora. Potrebna je opora, privezovanje,... Clematis enako s tem, da je večino leta en navaden skupek suhih vej. Oleandri ne bodo prezimili. Ameriški cvetlični dren? user posted image  ... ja, na sliki. You wish...
Pušpan zelo počasi raste, zelo zelo počasi!

Kaj pa tista rdeča bukev, ki jo uporabljajo za živo mejo na vaših koncih? Meni je zelo všeč. Pa fotinija (photinija fraseeni) ampak ne vem, če je na vašem koncu prezimna.

_____________________________

Ustavi se in prišel boš!

(odgovor članu Jančika_)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
8.5.2009 23:29:49   
Anonimen
Bambus je ful lep ... samo ga je treba nujno omejit (naredit korito) ... pa to ne iz betona, ker ima močne korenine in ga prevrta ... prijateljici so v vrtneriji svetovali, da se ga omeji s koritom iz nerjaveče kovine ali plastike. Drugače se zna ful hitro širit naokrog.

(odgovor članu bumerang)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kaj uporabiti za živo mejo?
9.5.2009 22:31:40   
Gina
Bambusa boš imela cel vrt, prehudo agresiven je.
Pušpan je lep, ampak raste počaaaasi.
Glicinija rabi močno oporo.
Kaj pa kakšni drugi grmi, taki bolj običajni, recimo kot forzicija, španski bezeg, japonska kerija, jasmin, vajgela, ... ali pa če hočeš celo leto zeleno kakšni iglavci?

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Glivična okužba nožnice – pogost vzrok nep...
Čeprav večinoma mine brez posebnosti, je glivična okužba nožnice ali bakterijska vaginoza precej pogost vzrok za neplodn...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?