|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kakanje v hlačke
1.10.2005 22:44:31   
Anonimen
Pozdravljeni!
Moja hčerka bo januarja stara 3 leta. Letos poleti nam je uspelo, da smo se znebili pleničk. Najprej je začela hoditi na kahlico kakati in kasneje tudi lulati. Sedaj pa imamo že dva meseca problem, ker enostavno noče več hodit na kahlico kakati. In ona to opravi v hlačke. Če jo zalotim in nesem na kahlo mi reče, da ne more in imamo kasneje spet umazane hlače. Posvetovala sem se že z vzgojiteljico v vrtcu in s patronažno sestro, pa sta mi obe zatrdile, da bo to minilo in naj čim manj pozornosti dam na to. Mene pa po dobrih dveh mesecih že pošteno moti, saj jo moram včasih tudi trikrat na dan preobleči, ker ima pokakane hlače. Če ji enkrat na mesec le uspe, da se pokaka v kahlico, ji pokažem, da sem zelo vesela, ji ploskam, kupila sem ji tudi punčko za nagrado. Ampak učinka ni bilo, saj je že naslednji dan spet bilo vse v hlačah. Ali mi lahko kdo pove, če je imel podobni primer in koliko časa to lahko še traja?
Hvala za odgovore!
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kakanje v hlačke
1.10.2005 23:18:14   
Marogica
jaz nisem imela čisto podoben primer, pa ti vseeno lahko kaj koristi. Moj ta večji je imel problem, ko je moral opraviti veliko potrebo. Lulal je že zelo dolgo v stanišče, kakati pa ni hotel. Smo preizkusili vse: da je sam na stranišču, da je nekdo ob njem, zaprta vrat, odprta vrata, knjiga..... Pa ni šlo. Zato sva se dogovorila, da sem mu dala vedno pleničko in to do 3. leta. Ko ga je tiščalo kakat, je prišel k meni in rekel, mama, daj pleničko, se postavil za fotelj, opravil potrebo, pa je bilo. Mogoče bi jo tudi ti probala navaditi, da te opozori, pa ji daš raje pleničko, kot pa da jo moraš preoblačiti. Več ti na žalsot ne znam svetovat.
Je pa res nekaj časa trajalo in ni bilo tako prijetno. Pa smo tudi to prebrodili

_____________________________

"Vrabec zavida pavu breme njegovega repa".
R. Tagore

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kakanje v hlačke
2.10.2005 1:01:46   
KODA
Naš Videk se ravno zdaj odvaja pleničk.Pri njemu je problem brzina.Ko reče:"kakat,grem,",še kar stoji pri miru,a ta moment je že prepozno.Nekaj časa smo imeli ta problem,da ko je prišel iz vrtca brez pleničke,se je postavil na sredo dnevne sobe in opravil svoje.A na srečo to obdobje ni trajalo dolgo.user posted image user posted image

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu Marogica)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kakanje v hlačke
3.10.2005 10:11:25   
niki5
Z našim je bilo točno tako. Rekel je da ga boli in ni hotel na kahlico, VEDNO se je pokakal v hlače. Tako sem iz vrtca hodila konstantno z vrečo pokakanih hlač. Pri nas je trajalo zelo dolgo časa, več kot eno leto. Nič ni pomagalo, zatikalo se je pa samo pri kakanju. Vse smo sprobali, od kahljice do stranišča, do raznih igric. Spraševala sem zdravnike in so mivsi zatrjevali, da je to normalno. Mene je pa že plčasi vse minevalo, dnevno pranje zasušenih hlač od blata, ki sem jih dobila iz vrtca. Se spomnim ko sva šla k zobozdravniku in ko sva bila na vrsti ga je ravno tiščalo in se je pokalal, tako sva se lepo obrnila in odšla domov. Neprestano so bili taki trenutki.
Ko smo ga dali na kahlico, je stiskal rito in jokal da ga boli in potem je bilo še vse slabše, ker je zadrževal blato.
Uspelo pa nam je slučajno, ko je imel drisko sem ga postavila na kahlico in ni mogel več držati v sebi in je enostavno spustil, takrat je pa dojel da ti nič hudega, da ne boli in potem je bilo rešeno.

Jaz sem bila tudi že obupana in sem mislila da smo edini taki..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kakanje v hlačke
4.10.2005 9:33:26   
karmy
jao jao...jzt sm misla da mam že vse zrihtano glede kakanja potem pa  sm se v eno mal večje stanovanje preselila in sm misla da se je moj mali zaprt...doma ni kakal...in pol k sva šla iz vrtca ni nič rekel da je šel na veliko potrebo...do dons me je kr skrbelo in sm mogla vprašat vzgojiteljico ali je kakal v stranišče včeraj...in je rekla da je...user posted image user posted image  uff se mi je kamen izvalu iz srca...

jzt sm mela tud probleme z kakanjem ker mu ni ratalo nikakor priti do stranišča in na zadnje se mu je kahlica zagravžala...nism vedla kaj narest, k je bil dovolj velik za kakanje na stranišče...enkrat in zadnjikrat se je pokakal v vrtcu lani decembra...in to je opravil kar na poti domov...jzt sm se seveda razjezila nad njim, in sem mu rekla da je velik fantek, in da ltako kakajo samo še dojenčki....v tistem efektu sem ga dala pod hladen tuš oz. sem ga oprala z tušem, ki ga pod nobenim pogojem ne mara.... od takrat naprej, mi govori da ga kakat mudi in gre na stranišče...včasih me hoče zraven da počakam včasih pa opravi kar sam in me potem pokliče...


jzt mam zdej večje probleme z njegovo trmo...user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu niki5)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kakanje v hlačke
4.10.2005 10:26:18   
Anonimen
Karmy, koliko je pa star tvoj fantek?
Jaz mislim, da si imela veliko srečo, da ti je to uspelo, ko si bila huda nanj. Poznam primer; sodelovka ima hči staro 9 let pa je šele lansko leto decembra nehala kakati v plenice, ko je imela drisko. Vozila jo je od zdravnika do psihiatra, ker naj bi imela nekakšno notranjo blokado (v glavi). Tako, da jaz ne upam, s kakšno hudo vzgojno besedo se spravit na mojega otroka, ker se bojim posledic. Itak pravijo, da moraš na lep način, ker drugače stvar lahko samo poslabšaš. Upam, da to drži! 

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kakanje v hlačke
4.10.2005 10:46:46   
Andra
Pri nas smo imeli podoben primer. Lani poleti je sine nehal kakati in lulati v pleničke, takrat je bil star dve leti in pol. Celo poletje je bilo lepo in prav, v septembru pa se je v vrtcu začela stara zgodba, za lulanje je povedal za kaknje pa ne. Ker so se začenjali vedno bolj hladni dnevi, sem mu enostavno dala nazaj pleničke, da se ne bi prehladil, ker mu je vedno večkrat ušlo tudi za lulanje. To je trajalo celo leto. Letos na začetku poletja (če je to sploh bilo poletje) sem mu spet vzela pleničke stran. Pokakal se je ma kjer mu je bilo. Meni so že skoraj popustili živci, nisem več vedela kaj naj. Ker sem imela že vsega dosti, sem ga enostavno pustila in sem mu rekla, da mu ne bom več preoblačila pokakanih gatk in naj vsi vidijo kakšen pacek je. Sploh se ni sekiral.
..in prišel je september, ko je prestopil iz jaslic v veliko skupino. In zgodil se je čudež! Naš mali je že prvi dan prišel iz vrtca nepokakan, pa drugi, pa tretji.... pa vse naslednje dni. Potem sem ga en dan vprašala, zakaj je prej vedno kakal v gatke, sedaj gre pa lahko lepo na kahlico ali celo na stranišče? IN mulc mi je rekel - mami, ker sem bil v mali skupini, sem lahko kakal v gatke, ker so tam sami dojenčki, sedaj sem pa veliki fant! Da te sune kap!!! Sicer pa, hvala bogu, da se je sedaj to uredilo!
Kaj dosti ti nisem pomagala, sem ti pa vsaj opisala svojo izkušnjo.

Pa čimmanj pokakanih hlačk!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kakanje v hlačke
6.10.2005 9:24:28   
karmy
IZVIRNO SPOROČILO: tajalan

Karmy, koliko je pa star tvoj fantek?
Jaz mislim, da si imela veliko srečo, da ti je to uspelo, ko si bila huda nanj. Poznam primer; sodelovka ima hči staro 9 let pa je šele lansko leto decembra nehala kakati v plenice, ko je imela drisko. Vozila jo je od zdravnika do psihiatra, ker naj bi imela nekakšno notranjo blokado (v glavi). Tako, da jaz ne upam, s kakšno hudo vzgojno besedo se spravit na mojega otroka, ker se bojim posledic. Itak pravijo, da moraš na lep način, ker drugače stvar lahko samo poslabšaš. Upam, da to drži! 


moj je star 3,5 ...

srečo sem mela zato ker veliko da na to ali sem jezna ali ne... če sm jezna on točn ve da ga bo taka kazen doletela če bo zelo nagajal da je potem rajši priden in uboga...

včasih lepa beseda ne zaleže in lepo pogovarjanje...

komaj zdaj k je tolk star ga pretentam z pogovorom ker razume in se je lažje pogovarjat z njim..no ja kakor kdaj...user posted image

_____________________________

~Ladies, if a guy ever tells you, he wants to cover you from head to toe in honey, and lick it all off inch by inch, that's the man who hasn't done it before. ~ Love you CT ~

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kakanje v hlačke
6.10.2005 10:50:08   
Anonimen
Nasveta sicer nimam nobenega, se mi pa zdi umestno povedati, kaj sem zadnjič slišala na enem seminarju o vzgoji. Namreč to, da imajo otroci prirojen strah pred "črno luknjo". Zato ima toliko otrok strah pred kakanjem v školjko, ker vidijo, da njihov kakec, ki je del njih, izgine v temno luknjo. Tega pa se bojijo in zato je tako pogosto, da s kahlice težko preklopijo na stranišče.

(odgovor članu karmy)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





To pravilo je moje fante rešilo pred ugrab...
Mama je odkrila, da je pravilo, ki ga je otrokom postavila nekaj let prej, verjetno rešilo njihova življenja.
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hval...
Pravila in pogoji nagradne igre HiPP: Hvala mama.




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?