|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako do finančno najboljše porodniške?
8.10.2014 13:13:36   
Cutitkid
Pozdravljeni,

Upam, da ste pravi naslov za nekaj pomoči glede finančnih zadev.

Sem trenutno brezposelna mama enega otroka, s partnerjem želiva še enega, vendar oklevava, ker nimam službe, po drugi strani pa v teh časih čakati na službo, sploh pa dolgoročno ... Saj veste, kako je. Je pa seveda tvegano rojevati otroke v finančno nestabilno okolje, tako da imam v zvezi s tem nekaj vprašanj.

1. Najprej najslabša možnost, ki pravi, da službe NE dobim: če nastopiš porodniški dopust brezposeln, je fajn, da si v zadnjih 3 letih bil vsaj 12 mesecev zaposlen. Meni se je pogodba o zaposlenosti iztekla med porodniško, po porodniški sem še 3 mesece prejemala nadomestilo na zavodu. Če zanosim in nastopim porodniško recimo septembra 2015, pogodba o zaposlitvi mi je pretekla januarja 2013, porodniško sem prejemala do januarja 2014 - ali se prejemanje porodniške šteje kot dohodek za dvanajst mesecev ali ne? V nasprotnem primeru do septembra 2015 ne bom zaposlena 12 mesecev v zadnjih 3 letih. Kaj mi potem pripada? In še v skladu s tem - zdaj nisem upravičena do socialne podpore. Z dvema otrokoma in eno plačo bi najbrž šlo skozi - potem dobiš socialno podporo, otroški dodatek za dva otroka ... še kaj? Koliko približno bi to naneslo?

2. Zdaj delam nekaj stvari preko podjemnih pogodb, vendar prihodek ni dovolj velik, da bi se mi splačalo odpreti s.p. Vem pa, da je možno do otrokovega 3. leta koristitit s.p. s polovičnim delovnim časom, druge pol krije CSD. Ali je mogoče voditi s.p. brez prihodka? Se pravi, jaz plačujem polovico dajatev državi, druge pol prispeva država, ne nakazujem si pa plače itd. ... Če imam takšen s.p. leto dni pred nastopom porodniške, sem potem upravičena do minimalne porodniške? Ker porodniška bi se načeloma morala obračunavati glede na plačane dajatve, ne na dejansko izplačano plačo, ne?

Če mi lahko kdo pomaga z odgovori, bom zelo vesela! Hvala in lp!




---------------------------

http://cutitkid.wordpress.com/



< Sporočilo je popravil Cutitkid -- 8.10.2014 13:14:14 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako do finančno najboljše porodniške?
8.10.2014 14:03:13   
JozicaH
Glede prvega vprašanja ti ne morem pomagat.

Glede drugega pa takole, seveda lahko odpreš s.p., četudi nimaš dohodkov oz. dela al karkoli, pač daš državi prispevke, pa kaj za računovodjo, stroške vodenja bančnega računa... Pripada ti polovični delovni čas do dopolnjenega 3.-ega leta 1. otroka oz. če imaš 2 (ali več) otroka do končanega 1. razreda OŠ najmlajšega. Plačaš polovico prispevkov, ostalo država (to nanese ca. 150 € za minimalno plačo oz. najnižjih prispevkov), če imaš s.p. odprt 12 mesecev pred nastopom porodniške, se ti šteje torej povprečje le tega, torej dobiš 750 bruto oz. malo manj kot 600 neto. Lahko pa si načeloma plačuješ višje prispevke (kao predvidiš višje dohodke oz. dobiček) in je porodniška višja. AMpak to je potem dvorezen meč, ker ti na podlagi plačanih prispevkov računajo tudi OD in sofinanciranje vrtca in je OD potem nižni, sofinanciranje nižje... po nasvetih moje računovodkinje se to ne splača, ker je težko potem kar naenkrat upravičit oz. utemeljit nižjo stopnjo za plačevanje prispevkov.

Upam, da sem ti kaj pomagala, da sem bila razumljiva, bom pa tudi jaz vesela še kakih komentarjev na to temo :)

(odgovor članu Cutitkid)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako do finančno najboljše porodniške?
8.10.2014 14:23:54   
Cutitkid
Hvala!

Višjih dohodkov si ne bi izplačevala, ker si jih nimam s čim, pod drugo pa nisem ravno naklonjena "nategovanju" države, če lahko temu tako rečem, glede na to, da država nenehno to počne nam. ;) Vem, da je takšna porodniška nizka, ampak boljše kot nič! Pa še delovna doba teče ...

Sicer pa baje ni več treba računovodje za s.p. ??


< Sporočilo je popravil Cutitkid -- 8.10.2014 14:25:45 >

(odgovor članu JozicaH)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako do finančno najboljše porodniške?
9.10.2014 14:19:35   
Cutitkid
Samo še tole: Kako pa je z dohodnino, če pravzaprav nimaš dohodkov?

(odgovor članu Cutitkid)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako do finančno najboljše porodniške?
9.10.2014 15:02:49   
JozicaH
Ne, ne rabiš računovodje, vsaj sproti ne, marca za oddajo bilance pa je dobro poznat kakega.

Dohodnine ne dobiš, če nimaš dohodkov. Niti odločbe ne pošljejo. Pač nič, ni nobenih akontacij iz dohodkov in potem tudi nimajo od česa računat...

Vsekakor, če denar imaš oz. bi imela ca. 150 evrov na mesec in idejo, za kaj bi odprla s.p. (ker ne moreš it tja odpret s.p. za kr neki, rabiš vizijo, idejo, nekaj pač), potem se ti splača. Čimprej, tembolje, je pa tako, da tudi pri zanositvi/nosečnosti ne veš, kdaj bo, običajno se kaki plani radi sfižijo, sploh pri načrtovanju česa takega.

Pa srečno!

(odgovor članu Cutitkid)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako do finančno najboljše porodniške?
9.10.2014 21:09:10   
peregrina

IZVIRNO SPOROČILO: Cutitkid


1. Najprej najslabša možnost, ki pravi, da službe NE dobim: če nastopiš porodniški dopust brezposeln, je fajn, da si v zadnjih 3 letih bil vsaj 12 mesecev zaposlen. Meni se je pogodba o zaposlenosti iztekla med porodniško, po porodniški sem še 3 mesece prejemala nadomestilo na zavodu. Če zanosim in nastopim porodniško recimo septembra 2015, pogodba o zaposlitvi mi je pretekla januarja 2013, porodniško sem prejemala do januarja 2014 - ali se prejemanje porodniške šteje kot dohodek za dvanajst mesecev ali ne? V nasprotnem primeru do septembra 2015 ne bom zaposlena 12 mesecev v zadnjih 3 letih. Kaj mi potem pripada? In še v skladu s tem - zdaj nisem upravičena do socialne podpore. Z dvema otrokoma in eno plačo bi najbrž šlo skozi - potem dobiš socialno podporo, otroški dodatek za dva otroka ... še kaj? Koliko približno bi to naneslo?



Porodniška se šteje kot dohodek za 12 mesecev. Pa prejemanje nadomestila tudi. user posted image

(odgovor članu Cutitkid)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Ovulacija in plodni dnevi
Kaj je ovulacija? Kako izračunati kdaj ovulacija nastopi? Načini ugotavljanja ovulacije.
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Živilo, ki preprečuje pojav alergij pri ot...
Znanstveniki iz Nove Zelandije so prišli do zanimivega odkritja, da lahko samo z enim samim živilom v prehrani otroka zm...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?