|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 9:30:24   
Simonček
Zanima me kako dolgo je lahko dojenček v lupinici? Mi imamo majhen avto in ga ponavadi damo v lupinico, ko kam gremo in včasih traja tudi 3 ure, da je notri. Seveda damo lupinico na kolesa in gremo z njim okoli. eni priporočajo 10, 20 min lupinice, druge sem slišala, da so ga neprestano imeli v lupinici...skratka mnenja, prosim.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 9:46:23   
Klaudia
Lupinico imamo samo za v avtu. Včasih ko je zaspala, še za hitro po trgovini. Definitivno pa ne 3ure skupaj.

Imaš določene vozičke, ki se na zelo majhno zložijo, pa tudi poležejo do ravnega...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu Simonček)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 9:47:55   
Mišni
Odvisno, koliko je star vaš dojenček. Tam od dveh, treh  mesevev dalje po moje ni več problema, če je tudi kdaj dlje. Prej pa po moje ne.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Klaudia)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 9:52:08   
Simonček
Čez nekaj dni bo star  mesca.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 11:22:27   
Kaja08
Mi imamo lupinico samo za v avto. Še ko gremo v trgovino, ga dam v košaro - star je pa 2 meseca  in 3 tedne

_____________________________

Žiga je car!


(odgovor članu Simonček)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 11:45:38   
gajči
In zakaj naj dojenček ne bi bil dlje časa v lupinici?

(odgovor članu Kaja08)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 11:46:22   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

In zakaj naj dojenček ne bi bil dlje časa v lupinici?


Ker je ves sključen in bogi tam notri. Saj ga samo pogledaš, pa ti je jasno.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:15:12   
Lolypop
IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: gajči

In zakaj naj dojenček ne bi bil dlje časa v lupinici?


Ker je ves sključen in bogi tam notri. Saj ga samo pogledaš, pa ti je jasno.


In kako mu je bilo v maternici? Tam je bil v ravno takem položaju. Po moje se kr fajn počuti, pa tudi v razvojni mi je rekla, da ta položaj zelo odgovarja dojenčku.


_____________________________

Carpe diem.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:15:37   
annie
Mi smo ga že od rojstva v njej vozili na dolge ture (po 2h, včasih še več) pa je vse ok.

(odgovor članu Mišni)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:21:33   
pikica1979
ali je OK ali ne, da je dalgo casa v lupinici ... bo pokazal cas. Se ne opazi drugi dan. Tiste sestre in zdravnice s katermi sem se jaz pogovarjala pravijo, da je najbolje za otroka da lezi na ravnem - zaradi hrbtenice.
res je, da je v maternici nekoliko skljucen... vendar je to v maternici.  Ko pa pride na svet, se ne moremo vec obnasat kot da je v maternici. Tudi nasi predniki nekaj vedo in v vecino zagovarjajo lezanje na ravnem.



(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:22:50   
Klaudia
IZVIRNO SPOROČILO: gajči

In zakaj naj dojenček ne bi bil dlje časa v lupinici?


Če ne drugega mu je vroče in hkrati neprijetno.

Naša je že po malo daljši vožnji v avtu živčna, če se ne ustavimo in je damo malo ven, kaj šele daljša vožnja v lupinici po mestu...

_____________________________

If your kids are giving you a headache, follow the directions on the aspirin bottle, especially the part that says "keep away from children."
Susan Savannah

(odgovor članu gajči)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:23:50   
Mišni
IZVIRNO SPOROČILO: Lolypop

IZVIRNO SPOROČILO: Mišni

IZVIRNO SPOROČILO: gajči

In zakaj naj dojenček ne bi bil dlje časa v lupinici?


Ker je ves sključen in bogi tam notri. Saj ga samo pogledaš, pa ti je jasno.


In kako mu je bilo v maternici? Tam je bil v ravno takem položaju. Po moje se kr fajn počuti, pa tudi v razvojni mi je rekla, da ta položaj zelo odgovarja dojenčku.



V maternici nanj ni pritiskala teža telesa. Tam je plaval v vodi oziroma je bilo okrog njega vse mehko. To ni primerljivo.

_____________________________

Velika rit je velika stvar.

(odgovor članu Lolypop)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:25:07   
Naja31
Jaz sem ravno to spraševala mojo P prejšnji teden, ker je moj sinko prerastel globoko košaro, je pa še premlad za športni del od buzza. Je rekla, da je seveda lahkoveč v lupinci, ker je to najbolj naraven položaj za dojenčka. Tako da ga jaz zdaj na sprehod peljem v lupinci, čez dva, tri tedna ga bom pa dala v športni sedež. Ampak moj sinko je star že 4 mesece in pol in glavo lepo drži in se že dviguje. Ko je bil star en mesec, sem ga striktno dajal v košaro, v lupinci je bil samo med vožnjo

So pa mnenja glede tega tudi med P deljena. Moj prijateljici je ista P za dva otroka različno pvoedala. Za starejšega sina je rekla, d aje lahko dalj časa v lupinci. Čez dve leti je pa za punčko rekla, da lupinca ni več tako "super", tako da.....


(odgovor članu annie)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 12:29:18   
lemavrica
Naj nebi bil več kot 2h skupaj v lupinici. Tako so mi do sedaj še vsi rekli, P in kolegice. Jaz sem se tega držala in res več kot 2h skupaj ni bil v jajčki. Smo imeli košaro in na vseh sprehodih je bil v košari. Definitivno je za hrbteničko bolje če je na ravnem kot pa v jajčki.

_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Naja31)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 13:05:03   
Tisana
V nobenem položaju ni fajn pretiravat. Pomislite, kako bi se vi počutle, če bi mogle 3 ure ležat v enem in istem položaju user posted image , pa da slučajno pri tem še ne spite

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu lemavrica)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
20.8.2008 21:12:24   
Naja30
Naša je bila kakšen dan tudi več kot 2 uri v lupinici, ker smo bili npr. v trgovini in je zaspala in je pač nisem prestavljala. Res pa je, da je bila drugače veliko na ravnem.

(odgovor članu Tisana)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
21.8.2008 10:36:55   
nia5
IZVIRNO SPOROČILO: pikica1979

ali je OK ali ne, da je dalgo casa v lupinici ... bo pokazal cas. Se ne opazi drugi dan. Tiste sestre in zdravnice s katermi sem se jaz pogovarjala pravijo, da je najbolje za otroka da lezi na ravnem - zaradi hrbtenice.
res je, da je v maternici nekoliko skljucen... vendar je to v maternici.  Ko pa pride na svet, se ne moremo vec obnasat kot da je v maternici. Tudi nasi predniki nekaj vedo in v vecino zagovarjajo lezanje na ravnem.

Se strinjam.



(odgovor članu pikica1979)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
21.8.2008 11:55:34   
tilči
naš uživa v lupinici-v avtu, v vozičku in tudi doma, kjer se poganja z nogicami, da se lahko gunca.
Tudi starejši sin je bil kar precej v lupinici, pa mu nič ne manjka

(odgovor članu nia5)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
21.8.2008 12:08:30   
Soncnica Sandra ***
Mnenja so si zelo različna. Se mi pa zdi zelo smešno, ko nekateri P pravijo, da je ful škodljivo imeti otroka v lupinici, po drugi strani pa pravijo, da ga je potrebno pestovati v položaju lupinice user posted image
Potem pa bodi pameten če veš in znaš user posted image
 
Drugače pa midve uporabljava lupinico izključno za v avto. Ko je bila pa mala (prvi in drugi mesec) pa sem jo imela v tem tudi ko smo šli v trgovino. Sedaj uporabljamo za to voziček.

_____________________________

VSAKA MAMA JE PRAVA MAMA,
DANA ZA SREČO IN NA VESELJE.
PRAVA. IN ENA SAMA.
ZA VSE ŽIVLJENJE.
(T.PAVČEK: MAMA)
-------------------------------------
Manca, 01.05.2008 ob 19.12
Aljaž, 01.05.2012 ob 04.51

(odgovor članu tilči)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
22.8.2008 7:43:27   
jajula
nam je fizioterapevtka rekla da ne sme biti v lupinci ali v ležalniku več kot pol ure skupaj.

(odgovor članu Soncnica Sandra ***)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
22.8.2008 8:18:17   
**Petra**
IZVIRNO SPOROČILO: jajula

nam je fizioterapevtka rekla da ne sme biti v lupinci ali v ležalniku več kot pol ure skupaj.



Če si pa v avtu, ga boš pa čez pol ure dal kamuser posted image user posted image user posted image Očitno dokler otrok sedi v lupini ne smeš it na pot in se voziti več kot pol ure..... user posted image Groza.... kako nepremišljen odgovor fizioterapevtke (razen, če imate kake težave in je vam to svetovala...) .... če bi bila lupina tako škodljiva za otroke, jih sploh ne bi izdelovali....

(odgovor članu jajula)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
25.8.2008 11:35:15   
Alči
nekaj bi rada dodala, mogoče zato ker sem jezna, pa k glih komentirate o dilemi z lupinco. Tudi jaz imam user posted image star je komaj 7 t, v avtu je v lupinci, drgač leži na ravni podlagi v postlci al pa košari. Berem forum, revije, svašta v glavnem,  grem k Pediatru, pa patronaža pa kolegice ...ni da ni in na koncu ugotovim da ma čist vsak dohtar svoje mnenje. Kako naj potem se mame pravilno odločijo-ni knjige, otrok ni po priročniku narejen, izkušenj nimamo, pa tut če jih mamo, je vsak otrok drugačen, ja hudiča,  valda se obrneš na dohtarja,  saj zato pa so. Pol pa ugotoviš, da tvoj P pravi, da v lupinci ja valda , sej mu paše, pa nikakor ne sme bit v tistem gugalničku doma, polpa se pogovarjaš mal, pa je una druga P rekal, joj gospa ampak v lupinci pa ne sme bit, a ne vidte kk je sključen, upam da ga date doma v tist leželnik pa še igačke mu dol binglajo!!!! HALO? Jes ne vem a sem jez tok glupa al panična al kva hudiča ampak teli dohtarji nej grejo nekam vsi po vrsti, ker se ne morm zanest nanjihvo mnenje.k vsak drgač klobasa. Al pa, a ga budit za jest al ne, ja tok P k sem vprašala tok različnih mnenj sm dobila.... pa tko dalje...ne vem no,polpa bereš tle forum, pa delajo ene valda čist kontra k ti, in potem komentirajo da pač je narobe vse ostalo kot pa tist kar one počnejo z otroci....in pol spet panika...
Jes pol na koncu res ne vem kaj nej se smejim al nej panično iščem pametne odgovore...
Aja,to ne leti na nobeno od mamic, ampak bl na naše medicinsko osebje ki je po večini tako strokovno usposobleno da ma vsak drugo stališčeuser posted image .

(odgovor članu **Petra**)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
25.8.2008 15:34:32   
Tisana
PA ŠE RES JE, ALČI. 

_____________________________

V mladosti zamujenih norosti ne more nadomestiti vsa modrost starosti. (Bertrand Russel)

(odgovor članu Alči)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
25.8.2008 16:05:16   
Anonimen
No zdej pa vedi koga poslusat.Mislim vsak ima svoje mnenje o tem.No nej vam se jaz povem kako je blo zdej ko sva imela pregled.Prideva v ambulanto in ga prnesem v lupinci in sestra takoj začne govort da so delal raziskave in da ga ni dobr imet predolg v lupinci.Da baje znizuje pritisk v krvi al neki tacga in da ne more normalno dihat in da tud zarad tega pride do smrti v zibki, neki tacga no.Ne vem zakaj pol ne nardijo takih lupinc da bi bli otroc lahko not. Ne vem nas je večinoma  leze za v avto pa res moras met lupinco ga imam pa tud čez dan kdaj če je tečka pa pol ko je pokonc da mir. Ne vem  vsi imajo različna mnenja pol pa vedi katerga poslusat.

(odgovor članu Tisana)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako dolgo je dojenček lahko v lupinici?
23.12.2009 22:09:15   
googica
glede na to da so si ljudje, ki n aj bi imeli o tem veliko znanja tako različni glede na mnenja lahko zaključim, da ni nobene panike če je dolgo v lupini ali če se je ne uporablja. nihče namreč ne bi podpiral in svetoval uporabe izdelka, ki bi škodila otroku.. saj menda nimajo nič od tega :). jaz pač delam po pameti...
imam pa drugo težavo.. naš mali je star dva meseca in ker je večji od večine dojenčkov pri tej starosti (in tudi močnejši), velik je namreč že čez 60 cm in težek čez 6 kg, ga težko zbašem v lupinico. ne vem kaj naj naredim, saj ga že sedaj s težavo spravimo vanjo, čez kak mesec pa ne bo več izvedljivo.. glavo že lepo sam drži in je že zelo močan, zato sem mislila, da bi ga morda kar dali v navaden avtosedež za dojenčke, bolj nagnili hrbtišče in rešeno.. ima morda katera kak pameten nasvet, kdaj ste prešle na avtosedež..
zanima me še, kako nosite svoje otročke po trgovinah, če nimate s seboj vozička(globoki vozički zavzamejo ogromno prostora, zato med policami znjim ne morem manevrirati :D)? imate štorkljo al kaj?

(odgovor članu Simonček)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kakšna je prava postelja za dojenčka in ot...
Ko se odpravite v trgovino z otroško opremo, osupli obstanete: koliko različnih posteljic in zibelk! Le katera bi bila n...
VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?