|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 22:51:40   
thevenus
Kaj upoštevate pri izbiri imena?
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 22:52:43   
Anonimen
da nam je vsecuser posted image

(odgovor članu thevenus)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 22:54:23   
thevenus

Mnogim se zdi moteče, če je ime prepogosto...
Preverila sem, katera imena se statistično največ pojavljajo. Tudi tile forumi so dobri za spremljanje trendov. Nikoli se točno ne ve, katero ime bo najbolj "in", lahko pa se do neke mere predvidi. Po podatkih statističnega urada so v letu 2008 najpopularnejša naslednja imena, ki so precej klasična. Modna so torej predvsem kratka imena. Predvidevam, da se bomo tega nasičili in se bo trend spremenil, a to se ne zgodi nenadoma. Tako so leta 2008 popularna imena večinoma enaka tistim iz 2007.
Najpogostejša ž imena
2007: 1. Lana 2. Sara 3. Eva 4. Nika 5. Lara 6. Ana 7. Zala 8. Ema 9. Neža 10. Maša 11. Nina 12. Hana 13. Maja 14. Klara
2008: 1. Lana 2. Sara 3. Eva 4. Nika 5. Ana 6. Lara 7. Neža 8. Zala  9. Julija 10. Ema 11. Nina 12. Maša 13. Hana 14. Zoja
Najpogostejša m imena
2007: 1. Luka 2. Nik 3. Jan 4. Nejc 5. Žan 6. Žiga 7. Anže 8. Aljaž 9. Gašper 10. Jaka 11. Rok 12. David 13. Jakob 14. Anej
2008: 1. Luka 2. Jan 3. Nejc 4. Nik 5. Žiga 6. Žan 6. Jakob 7. Jaka 8. Matic 9. Aljaž 10. Anže 11. Gal 12. Mark 13. Miha 14. Filip
Očitno so popularna predvsem kratka imena. kakšne trende predvidevate v letu 2010? Ima kdo podatke za 09?

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 22:54:46   
m_o_i
moja tasca trdi, da je treba kombinacijo imena in priimka numerolosko predelatuser posted image  

in ja, trende je treba NUJNO upostevat (zarad sosedov pa to...)user posted image

< Sporočilo je popravil m_o_i -- 26.2.2010 22:55:36 >


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 22:58:56   
thevenus
Zadnje čase vse več ljudi upošteva numerologijo. Sama si najbrž ne bom spreminjala imena, bom pa morda preverila, ko bom izbirala za svojega otroka.

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 23:25:38   
Najaa
Uh kolko enega kompliciranja. user posted image
Midva sva zbirala tako, da nama je bilo všeč.

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
26.2.2010 23:58:05   
thevenus
Najaa,
jaz ne izbiram imena, samo zanimivo mi je analizirati, kako ljudje izbirajo imena. Jaz imam že izbrano, čeprav še nisem noseča user posted image

(odgovor članu Najaa)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
27.2.2010 7:58:33   
CUKRČEK
IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

Zadnje čase vse več ljudi upošteva numerologijo.


Tole okrog numerologije mi je pa ful smešno. "Navadnemu" imenu dodajo ali pa odvzamejo kako črko in to je potem ful super truperuser posted image
Se parvi, da se prekrstim iz  Tina na Tinna in potem se mi b vse obrnilo na bolje. Ali pa če bi bila taje Tiauser posted image Kako preprosto je življenjeuser posted image

sicer smo pa izbirali le tako, da je bilo ime slovensko in da je nama je bilo všeč.


_____________________________

*prvič smo naredili enega otroka
*drugič smo naredili dvojčke
*sedaj se sploh ne upamo več delat otrok, da ne bodo
slučajno trojčki:))

(odgovor članu thevenus)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
27.2.2010 8:35:59   
ljupka
Pa ta pogostost!Jaz imam Ano in je edina v vrtcu,vsaj v mojem kraju in v naši vasi ni nobene,ker vsi hočejo imeti moderna imena ,ki meni niso všeč!Jaz imam rada stara imena,ki jih bodo znal izgovarjat tudi dedi in babi!Pa gledam tudi na to da je krstno,da nima otrok dveh imen!Ana je pa po moji babici,ki je umrla tisto leto,ko se je Ana rodila,njej v spmin!
Imam še Jako,ki ga v našem koncu tudi ni,je edini,čeprav sploh nisem gledala na to!
Ime je pa dobil po Jaka Lakoviču!To je še iz časov,ko sva z možem gledala in spremljala košarkarski klub Krka,in smo navijal Jaka,Jaka in nam je bilo blazno všeč!
No zdaj pričakujemo dvojčke in smo izbor prepustil otrokom,ki sta izbrala zelo lepa imena in stojita za svojim izborom,in nama je tudi zelo všeč!

Punčka bo Eva,to je mal ati pomagal,ker je v vrtcu in v okolici ni ne mlade ne stare,nobene!
Fantek bo pa Luka ,je samo eden tri vasi stran ,ki bo šel v jeseni v šolo,to pomeni da bo 7 let starejši od mojega !

Ta imena so nam všeč in tud če bi pol naselja imelo takšna imena bi izbrali te!

Kaj pa prej ,ko je naprimer v tej vasi odraščal moj mož in njegov brat,je bilo pol Jožetov in Jožic,pa Janezov,Francetov,pa še kakšen Martin se je našel!
Pa so vsi preživel!

< Sporočilo je popravil ljupka -- 27.2.2010 8:37:30 >

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
27.2.2010 9:40:42   
kajajaka

IZVIRNO SPOROČILO: CUKRČEK

IZVIRNO SPOROČILO: thevenus

Zadnje čase vse več ljudi upošteva numerologijo.


Tole okrog numerologije mi je pa ful smešno. "Navadnemu" imenu dodajo ali pa odvzamejo kako črko in to je potem ful super truperuser posted image
Se parvi, da se prekrstim iz  Tina na Tinna in potem se mi b vse obrnilo na bolje. Ali pa če bi bila taje Tiauser posted image Kako preprosto je življenjeuser posted image

sicer smo pa izbirali le tako, da je bilo ime slovensko in da je nama je bilo všeč.




ja se strinjam user posted image user posted image user posted image

in potem ko si naprimer TiNNA takoj dobiš dobro službo, pa krasnega dedca, pa na lotu zadaneš, shujšaš ... in si srečna do konca svojih dni user posted image

Sicer sva pa midva izbrala ime, ki nama je bilo všeč. Nisva se ozirala na sosede in žlahto, nisva dala preračunat kaj bi bilo najbolje po numerologiji...

(odgovor članu CUKRČEK)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
27.2.2010 9:46:53   
skuštrana
Mi2 sva gledala na to da je ime klasično, ker drugačno nam ne paše zraven priimka, pa tudi všeč mi niso novodobne spakedranke tipa Neo, Lilu, Piu, itd, da kolikortoliko paše v Slo in Hr okolje, da ni preveč pogosto, in to je to...
Pa da nama je všeč.

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
27.2.2010 20:07:38   
Splišni
Jaz sme gledala, da paše zraven priimka, in, priznam, tudi na to, da ni prepogosto.

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
27.2.2010 20:09:59   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: Splišni

Jaz sme gledala, da paše zraven priimka, in, priznam, tudi na to, da ni prepogosto.


enako

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Splišni)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako izbrati ime, kaj upoštevati
9.3.2010 10:54:30   
Tonchka
Taki imeni, ki sta nama bili obema všeč. Pogostost, taki in drugačni izračuni itd. se nama niso zdeli pomembni.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 14
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?