|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 12:44:22   
tinkatonka
V sredo 22. februarja sem imela pregled pri ginekologinji. Bila sem že 5 dni čez PDP in res sem komaj čakala da rodim. Na pregledu G. ugotovi, da imam vnetje nožnice, da sem odprta 2cm in da je maternični vrat zmehčan, ampak da vse kaže, da bom mogla iti v petek na sproženje poroda. Domov sem prišla totalno obupana, predvsem zaradi vnetja nožnice, ker sem vedela, da se otrok lahko okuži na poti čez porodni kanal. V četrtek ob pol štirih pa me prebudi rahla bolečina. Ker sem mislila, da me zvija zaradi vstavljene vaginalete, se šla na WC in nato zaspala nazaj. Čez 10 minut me ta bolečina ponovno zbudi. Ker mi ni bilo popolnoma nič jasno zakaj me to boli, sem postala pozorna. In čez cca 8 minut spet ta ista bolečina. Tokrat sem vedela, da se počasi začenja. Postalo me je majčkeno strah, češ zdaj gre pa očitno zares. Možu, ki je v bil v Portorožu, pošljem sms, da se nekaj dogaja. Ker so se popadki vrstili čedalje bolj pogosto, tudi na 5 minut, sem ga nato še poklicala in rekla, da se mi zdi da mam popadke, da pa nisem sigurna in da naj zato še ne pride v Ljubljano, da če bo kaj drugače ga obvestim. Hodila sem po hiši, gledala Tv, bila na RR-ju in vmes predihavala popadke. Okrog pol šeste ure zjutraj sem šla na wc in glej ga zlomka, odpadel mi je čep nato pa mi je odteklo še malo plodovnice. No to je bila pa pika na i, da grem v porodnišnico in seveda je bil mož takoj obveščen, da naj počasi zapusti našo ljubo Primorsko in se odpravi spoznat svojega sinka. user posted image  Vmes ko sem se pripravljala za na »pot v Rim«, sem postlala še posteljo, pospravila na grobo dnevno sobo in možu pripravila obleke ter potrdilo za prisotnost pri porodu. V porodnišnico sem prišla 6:40. Po opravljenem CTG-ju, kjer se popadki sploh niso videli, jaz pa sem jih čutila na 5 minut, me babica še pregleda, ugotovi, da sem odprta 4cm in da gremo rodit. Po opravljenem klistirju in britju so me ob 9h odpeljali v porodno sobo št.3 (roza barve) in takrat se mi je pridružil še mož. Popadke sem imela še vedno na 5 minut, ampak vseeno sva se z možem še hecala, malo slikala,...., in čakal da se začne kaj dogajat. Ker sem imela kar močne svoje popadke so mi dali le 2 kapljici umetnih popadkov, dali so mi tudi narkotik, ki naj bi me naredil omotično ampak jaz sem vse še bolj čutila, tko da očitno ni name nič vplival, preko maske pa tudi nisem mogla dihat, ker mi enostavno ni odgovarjalo. Popadki so bili vse bolj boleči, mož pa me je med vsakim popadkom masiral z ježkom po križu. Njegova pomoč, masaža in pozornost so mi bile neznansko v pomoč, zato vsa pohvala mojemu dragemu.user posted image user posted image user posted image   Kmalu so se popadki začeli na 2 minuti, pa na minuto, vmes med popadki sem bila kar omotična in sem malo dremala. Potem pa se je začelo: kar naenkrat sem imela polno sobo ljudi, mene je začelo tiščat navzdol in začeli smo pritiskat. Ker je imel naš Anej kar veliko glavico, jaz pa popolnoma neelastičen presredek so me prerezali, pa še babica je malo pomagala s pritiskom na trebuh in ………porodila se ja glavica, z naslednjim popadkom, pa sem na trebuh dobila to čudovito bitje, najinega sinka. Ko je ležal tam na mojem trebuhu in ko sem ga tako previdno pobožala, sem možu rekla: »glej lubi sinka imava«, solze so stekle, ljubezen in sreča, ki jo začutiš ob pogledu na svojega otroka, ki ga 9 mesecev nosiš pod svojim srčkom, pa neizmernauser posted image . Ob tako lepi porodni izkušnji, bi šla še enkrat takoj rodit.

Še enkrat hvala mojem možu za vso podporo in pomoč pri porodu. RADA TE IMAM LUBI!user posted image In hvala tudi mojemu sinku Aneju, ki je kot sončni žarek posijal v najino življenje in naju izbral za staršauser posted image .  user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Ponosna mamica Aneju in Jakobu.
--------
Vsaka mama je prava mama, dana za srečo in veselje. Prava. In ena sama. Za vse življenje.
(T. Pavček)

Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 12:51:02   
žmož
user posted image  Tinkatonka in Anej!
Čestitke pa seveda tudi očiju! Zelol lepa porodna zgodba, sem vesela, da je šlo vsle lepo skozi. Po pdp-ju sem majčica, a sem vas cel februar spremljala, tako, da ste mi kar poznane.
LEPO SE CARTAJTE IN UŽIVAJTE ŠE NAPREJuser posted image
Pozdrav

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 12:59:00   
ZARA



ČESTITKE tinkatonka!!user posted image




_____________________________

This will take some time depending on
your operating sistem and hardware.
(plačano oglasno sporočilo).

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 13:02:11   
ona
Zelo lepa zgodba!ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 13:08:15   
sarazan
Čestitam še enkrat.  user posted image  Lepo si opisala svojo porodno zgodbo, sem kar podoživljala svojo pred enim mesecem. user posted image

Zdaj se pa le stiskajte in imejte radi. Me se pa beremo na forumu Starši čvekamo. Dobrodošla.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ona)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 13:18:47   
pikicaa
user posted image user posted image user posted image user posted image ČESTITKEuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 13:20:04   
borovnička
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Iskrene čestitke tudi iz moje strani.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Si pa zelo lepo napisala, sem dobila kar solzne oči. Bravo mali Anej!user posted image user posted image user posted image user posted image

Pozdravček user posted image

(odgovor članu sarazan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 13:39:11   
Bubamaraa
Jaz pa kar user posted image , ko berem tako lepo si napisala.....Iskrene čestitke še enkrat ob tvoji sreči.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...KO TI ŽIVLJENJE PRINESE LIMONE ,ZAPROSI ZA TEQILO,SOL IN SEVEDA ME POKLIČI…



(odgovor članu borovnička)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 14:47:28   
puncica
Tole tvoje porodno izkušnjo sem pa res čakala, pa skoz preverjala, lepo da po vsem strahu ni bilo tako hudo a ne tinkatonka, je pa tvoja izkušnja podobna moji, le da jaz nisem imela prej popadkov, no vsaj čutila jih nisem, na CTG-ju pa so bili, pa tud bla 4 cm odprta.

Še enkrat čestitke družinici. user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zunanji svet je le odsev sveta, ki ste ga ustvarili v svoji notranjosti.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 14:50:21   
Anonimen
Še enkrat vse naj naj!!!!! Lepo se cartajte in uživajte v skupnih trenutkih.user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Bubamaraa)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 15:38:31   
temboli1
To je bilo pa tako lepo prebrat, so se mi kar solzice potočila. Čestitke.user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 15:39:48   
temboli1
To je bilo pa tako lepo za prebrat, so se mi kar solzice potočile. Čestitke user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 15:45:07   
KODA
user posted image user posted image čestitke

_____________________________

Celemu svetu si le ena oseba,eni osebi pa si ves svet...

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 18:30:34   
tananejka
Res lepo, da si porodno izkušnjo delila z nami. Večina marčic še vse to čakauser posted image . Že prej sem spremljala dogajanje februarčic in vem kako težko si že čakala na prihod tvojega sončka....in se je splačalo čakati.

In kot praviš...res je lepo imeti zraven partnerja, ki te podpira in te ima rad.

Lepo se cartajte in še enkrat čestitke vsem tremuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 18:36:21   
sezam
user posted image user posted image user posted image  Zelo lepo napisan. Še z moje strani iskrenečestitke mldi družinici.

user posted image user posted image user posted image user posted image  Pa lepo cartanje!!!

_____________________________

Sreča ni v tem da počneš to kar rad počneš, temveč v tem, da imaš rad to kar moraš početi. (Sir.S.M.Barrie)

(odgovor članu KODA)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 19:00:19   
mačica
Kako lepo...user posted image se kar spomniš kako je bilo...
user posted image Lepo se rihtejte in obilo veselja in družinske sreče od nas...
mačica

(odgovor članu sezam)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 19:10:32   
cmokec
Čestitke za sinka Aneja. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moje srce grejeta dva mala sončka: Sara (2001) in Pia (2005).

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 20:47:44   
lelaval
Tudi jaz sem dobila solzne oči ob prebiranju. Vsakič, ko berem vaše zgodbe, podoživljam svoje porode.

Čestitke mamici in očiju ob prihodu malega Aneja.


user posted image

_____________________________

V življenju sta nam dani 2 čaši, sladka in grenka: vsi moramo izpiti obe, življenje pa nam obe čaši toči nepredvidljivo.

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
2.3.2006 20:54:45   
PiaM
user posted image  Zelo lepo si napisala...čestitke še enkrat!!!

(odgovor članu lelaval)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
3.3.2006 7:53:44   
Barbs
Tinkatonka,

še enkrat iskrene čestitke in vse lepo vsem tremuser posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu PiaM)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
3.3.2006 9:24:13   
MarijaPo
Bravo Tinkatonka, da si tako uspesno rodila!!!

Fino se imejte zdaj, ko ste mlada druzinica!!! user posted image  user posted image  user posted image

(odgovor članu tinkatonka)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
3.3.2006 11:03:38   
ursa_p
Joj, ob tvoji porodni zgodbi so mi pa kar solze prisle na oci. Res lepo napisano. Pa super za pridnega ocija!

Se enkrat CESTITKE!!! user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Lp, Ursa

(odgovor članu MarijaPo)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
9.3.2006 17:21:35   
ursi
Čeprav malce kasneje, pa vseeno iz srca. Čestitam!!!user posted image

(odgovor članu ursa_p)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako je na svet prikukal Anej
11.3.2006 12:46:16   
Eviii
čestitke tudi od nas treh user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dejana smo na silo spravli na svet 3.3.2006 ob 19.59 :)

(odgovor članu ursi)
Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?