|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako kaznovati 20-mesečnika?
28.12.2011 20:56:52   
klupko
Pozdravljene!

Imam 20m starega sinka, ki zadnje čase na veliko uveljavlja svojo voljo. Občasne izpade trme ignoriram in ga pustim, da se dere. Zadnjih dva tedna recimo je pa ratal prav nesramen..ko gledava slikice živali, je priden, sodeluje, vse pove in pokaže, potem pa naenkrat začne razmetavat slikice in ko mu rečem naj neha, jih še bolj razmetava. Ponavadi ga dvakrat opozorim, nato sama poberem slikice in mu jih vzamem in pospravim na nedostopno mesto. Na to se seveda odzove s zverinskim jokom, včasih me tudi udari.. Takrat povišam ton in mu rečem, da ne sme nobenega tepst..ampak me itak presliši. Včasih grize, ščipa..to je kadar ga vzamem v naročje in nesem v drug prostor..recimo kadar se mu ne da it umit po obroku, ga primem za roko in noče hodit, potem ga dvignem in nesem, on pa takrat brca, grize, ščipa in me nervira.user posted image
Zavedam se da je otrok, da vsi imajo svoje fore, ampak bi vseeno rada vedela, kake izkušnje ste imeli ostali z otroci pri taki starosti oz. kako ste se odzivali v podobnih situacijah.
Najlepša hvala za vsak odgovor.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
28.12.2011 21:19:06   
m_o_i
takoj, ko zacne razmetavat(oooo, ja,non-stop na sporedu), stopim do njega in sicer tako, da imava oci na isti visini, mirno govorim "da ga je ocitno nekaj razjezilo, ampak nic hudega..." in ga stisnem k sebi, sprasujem, kaj je narobe in naglas ugibamuser posted image

zaenkrat(trkam!!!!) se?! ni grizenja, brcanja in ostalega, ampak se pomiriuser posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
28.12.2011 21:26:12   
Anonimen
Takoj ko je dobila obdobje metanja stvari ob tla, sem jasno vztrajala, da mora vsako stvar, ki jo je vrgla, tudi pobrati. Če je tepla, sem jo pogledala v oči, trše prijela za roke in z strogim glasom povedala, da se to ne dela. Če se je začela metat ob tla in trmarit, sem jo odnesla v kot, od koder me je dobro videla in nadaljevala z delom ... ko se je umirila sva se pa pomenili. Pri nas je kar delovalo, samo je res da je treba biti zelo zelo dosleden.

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
29.12.2011 12:29:55   
j6
takoj, ko zacne razmetavat(oooo, ja,non-stop na sporedu), stopim do njega in sicer tako, da imava oci na isti visini, mirno govorim "da ga je ocitno nekaj razjezilo, ampak nic hudega..." in ga stisnem k sebi, sprasujem, kaj je narobe in naglas ugibamuser posted image

zaenkrat(trkam!!!!) se?! ni grizenja, brcanja in ostalega, ampak se pomiriuser posted image
IZVIRNO SPOROČILO: m_o_i

takoj, ko zacne razmetavat(oooo, ja,non-stop na sporedu), stopim do njega in sicer tako, da imava oci na isti visini, mirno govorim "da ga je ocitno nekaj razjezilo, ampak nic hudega..." in ga stisnem k sebi,



  Se podpišem, pri nas prav tako je najbolj zaleglo da smo se stisnili se je pomiril, in potem sva se pogovorila. Imam štiri in je to do se daj najbolj zaleglo , sploh pri fantih, ki sta me dobeseno ignorirala.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
29.12.2011 13:54:06   
klupko
Hm..
Ne vem kako vam jih rata umirit, ker svojemu če rečem lepo potiho, me ne sliši, če se zaderem pa še manj.user posted image Ko ga vzamem v naročje in ga probam umirit in mu v lepem tonu povedat, da ni lepo kar dela in da tega ne sme več počet, se mi hoče izmuznit iz naročja, zvija se kot kača. Če ga poskušam na silo držat pri sebi, začne tulit.
Saj se trudim vsakič ostat kolikor toliko mirna, ampak kdaj pa kdaj mi pa za las zmanjka potrpljenja da mu ne dam gat dol, pa po ritki.user posted image
Sem proti nasilju, ampak se bojim da mi bo enkrat res pisker odneslo. Sem ga že po ritki, ko je imel še plenice, ampak se mi je itak samo smejal.user posted image
Prav preizkuša me in zadnje čase sem totalno nesamozavestna, ker ga ne morem krotit in se bojim, da bo iz njega zrasla zverca.user posted image

(odgovor članu j6)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
29.12.2011 14:15:10   
Anonimen
Ne vem no .. .jaz sem pa mnenja, da si otrok za grdo obnašanje ne zasluži najprej maminega objema ... grdo obnašanje je po mojem mnenju treba kaznovati in ko se otrok umiri, se z njim stisne in pogovori.

(odgovor članu klupko)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
29.12.2011 18:23:16   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
30.12.2011 9:34:06   
tehnofil
IZVIRNO SPOROČILO: klupko
Kako kaznovati 20-mesečnika?


Mi je kar slabo ob vprašanju.
20 mesečnika SE NE KAZNUJE.

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
30.12.2011 10:12:45   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: tehnofil

IZVIRNO SPOROČILO: klupko
Kako kaznovati 20-mesečnika?


Mi je kar slabo ob vprašanju.
20 mesečnika SE NE KAZNUJE.


In zakaj ne? A ce v tegoti vrze igraco po tlleh, potem se ga nagradi z objemom? Jaz mislim da ne. Pa saj ga ne kaznujes z enim tednom brez kosila, madonca in itak da ga ne prebutas ... samo jasno je pa treba otroku ze zelo zgodaj dat vedet, kaksno je neprimerno obnasanje in kaksne so posledice zanj. IMHO.

< Sporočilo je popravil Otika -- 30.12.2011 10:15:28 >

(odgovor članu tehnofil)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
30.12.2011 13:21:31   
m_o_i
trzam na otikino, da si ne zasluzi objema:
vsaka ve zase; jaz pac zagovarjam to, da se pri tej starosti dete sele uci kazat svoja custva. ne recem, da ne znajo ze tudi izkoriscat, ker predobro vem, da znajo!

enostavno mulca ne mislim nauciti, da bo skrival svoja custva. in se manj ga mislim (na)uciti, da ga ne maram, ko je jezen.
otrok ravno takrat, ko gre karkoli narobe, najbolj rabi mamin(al pa ocetov/omin/dedkov) objem.

moje skromno mnenje in teorija s prakso user posted image

_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
30.12.2011 15:37:49   
Anonimen
Ne pravim da si ne zasuži objema ... ampak samo objem pa pač ne ... pri nas neprimerno obnašanje kaznujemo in se pomenimo in pocartamo ko se umiri.

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
30.12.2011 15:38:56   
blaža

IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ne pravim da si ne zasuži objema ... ampak samo objem pa pač ne ... pri nas neprimerno obnašanje kaznujemo in se pomenimo in pocartamo ko se umiri.



Mi tudi delamo tako.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
30.12.2011 19:19:43   
nusi
najprej sem se vprašala kaj hudiča ta otrok počne, da ga je treba pri 20 m kaznovati user posted image . Jaz našega nisem nikoli kaznovala, postavljala v kot, vlekla za roko, se drla nanj, pa ne grize, pljuva, tepe, tudi napadov besa z metanjem stvari iz ihte nima - za enkrat. No, kadar se ga loti bolezen ne bom komentirala, ker vse not prinese user posted image . Imamo sicer konstantna trenaja - noče si umivati zob, včasih si po jedi noče it umit rok, al pa gremo ven pa kr neki bluzi namesto, da bi se šel ubut, ampak če ga na silo zagrabim in vlečem rata cela štala. Mirno mu povem, da ne bo parlamentiranja, za roke umit rečem, da gremo mehurčke delat, za ven povem kam gremo in v končni fazi je zmerej za, plus tega na ta način vedno manj protestira. Edino umivanje zob je pa na žalost vedno jok in dretje, pa se sploh ne sikeram preveč, ker njegova ne more vedno obveljat. Se mi zdi, da je treba biti strog, vendar potrpežljiv in ljubeč, ker drugače se tamali še bolj uprejo in v končni fazi smo vsi čist znervirani. Je pa tko, da znajo tele bikci fajn roge pokazat in se vkopat user posted image .
glede objemanja - več dosežem s tem, ker ga pomirim kadar vse drugo odpove.

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
31.12.2011 13:48:23   
Dubraska
Klupko tvoj sine čuti tvoj notranji nemir. Ker si ti žalostna, razdvojena, on to obrača sebi v prid. Ko se boš pomirila, bo tudi on počasi popustil. Vsaj upam....Vse dobro.

_____________________________

Brigaj se zase!

(odgovor članu nusi)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
1.1.2012 23:10:02   
klupko
Vedno se najde en moralist..
Jaz sem bila kaznovana za grdo obnašanje in prav je tako. Moj sinek je zlat, cukr, obožujem ga, ampak mi pa včasih živec potegne toliko, da se enostavno zgubim. (Verjetno se bo najdel nekdo, ki bo zdaj psihološko analiziral stanje moje osebnosti..)
NE TEPEM GA IN GA NIMAM NAMENA!
Rada bi na lep način dosegla lepo obnašanje, to je vse.
Kaj naredit v primeru, ko se naveliča igranja z avtom in ga potem "za hec" začne metat na tla, ker tako fino ropota. Jaz osebno mu rečem, da naj tega ne dela, ker bo igračo uničil. Drugo opozorilo je, da če to ponovi, mu bo igračo odvzela. Tretjič ne govorim več, vzamem igračo in jo pospravim na nedostopno mesto. Takrat postane ihtav in se dere in bi me tepel. Včasih se pa uleže na tla in se dere v parket. Če mene tepe, ga vzamem v naročje in poskušam dosežt, da se umiri. Potem mu povem, da ni bilo lepo, kar je delal in da naj tega ne počne več. Vedno mu povem še da ga imam rada. Če je to neko kaznovanje, na grmado z mano!user posted image

(odgovor članu Dubraska)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
1.1.2012 23:23:14   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: blaža


IZVIRNO SPOROČILO: Otika

Ne pravim da si ne zasuži objema ... ampak samo objem pa pač ne ... pri nas neprimerno obnašanje kaznujemo in se pomenimo in pocartamo ko se umiri.



Mi tudi delamo tako.


Se strinjam s tem.

Tudi ni nujno, da razmetava, ker ga je kaj razjezilo. Nam recimo se je dogajalo, da je razmetaval in podobno, ker je testiral meje - to je sploh značilno za male otroke, da preizkušajo meje. Moje mnenje je, da meje morajo biti jasno postavljene in če otrok ne upošteva kljub opozorilu, mora slediti kazen. Seveda primerna otrokovi starosti. Mi prakticiramo sedenje. Za približno toliko minut kot je star otrok - torej  če ima otrok 2 leti, sedi 2 minuti, če 3 leta sedi 3 minute. Ko mu dovolim da ustane, mu prej še enkrat povem, zakaj je sedel. Ko ustane, gre SAM pobrat kar je vrgel po tleh oz. pospravi kar je razmetal.

Če pa razmetava, ker ga je nekaj razjezilo, mu lahko poveš, da razumeš, da je jezen, ampak da to še ne pomeni, da lahko meče igrače po tleh/razbija/trga...to, da pa otroka, ki meče po tleh, tolažiš/objemaš in mu rečeš, da nič hudega, mi je pa čisto mimo....s tem mu sporočaš, da njegova jeza upravičuje njegovo nasilno vedenje - torej: "Če si jezen, je ok, da mečeš in uničuješ igračke...saj konec koncev si bil jezen...",user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
1.1.2012 23:35:10   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: klupko

Vedno se najde en moralist..
Jaz sem bila kaznovana za grdo obnašanje in prav je tako. Moj sinek je zlat, cukr, obožujem ga, ampak mi pa včasih živec potegne toliko, da se enostavno zgubim. (Verjetno se bo najdel nekdo, ki bo zdaj psihološko analiziral stanje moje osebnosti..)
NE TEPEM GA IN GA NIMAM NAMENA!
Rada bi na lep način dosegla lepo obnašanje, to je vse.
Kaj naredit v primeru, ko se naveliča igranja z avtom in ga potem "za hec" začne metat na tla, ker tako fino ropota. Jaz osebno mu rečem, da naj tega ne dela, ker bo igračo uničil. Drugo opozorilo je, da če to ponovi, mu bo igračo odvzela. Tretjič ne govorim več, vzamem igračo in jo pospravim na nedostopno mesto. Takrat postane ihtav in se dere in bi me tepel. Včasih se pa uleže na tla in se dere v parket. Če mene tepe, ga vzamem v naročje in poskušam dosežt, da se umiri. Potem mu povem, da ni bilo lepo, kar je delal in da naj tega ne počne več. Vedno mu povem še da ga imam rada. Če je to neko kaznovanje, na grmado z mano!user posted image



Se strinjam s tabo glede kaznovanja neprimernih dejanj.
Bi pa poskušala zamenjat odstranitev igrače z umikom otroka, tako da njega umakneš iz situacije - je dovolj za en meter stran, ga posedeš na en stolček in mu poveš, kaj in zakaj sedi. Sem mnenja, da otrokovih igrač ne umikaš, vzemaš iz rok ali pospravljaš - on sam mora igračo odložiti/izročiti/pospraviti odvisno od situacije.
S tem se nauči, da je samo od njega odvisno, ali bo igračo ohranil pri sebi ali ne. Ve, da v primeru, ko bo neprimerno ravnal, bo moral igračo odložiti, se za en čas ji odreči.

Naučil se bo tudi, da mama ne pospravlja igrač namesto njega.
Pri mojem otroku ni niti malo zaleglo, če igrač ni pospravil, da smo jih mi odrasli pospravili na njemu nedostopno mesto - imel je itak še druge igrače in konec koncev je umaknjene igrače prej ali slej dobil nazaj. Tako da to ni niti malo delovalo. Delovalo pa je, ko igrač ni hotel pobrati ali pospraviti, da sem ga dala sedet in mu dovolila, da je ustal, ko je privolil, da gre igrače pobrati oz. pospraviti.

< Sporočilo je popravil sirenetta -- 1.1.2012 23:36:14 >

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 12:17:51   
nusi
ma glej, ljudje smo različni in tudi na različne načine vzgajamo. Kar vžge pri mojem ni nujno, da bo pri tvojem. Od kolegice tamal ima zelo strogo vzgojo, skos stoji v kotu, pa je 4 m mlajši od tvojga, pa velik se dere nanj, ga mal frcne in tko, rezultat je pa ta, da je tamal milo rečeno nemogoč in so zato že precej izolirani od ostalih user posted image . To k praviš da meče pa se pol jezi se men niti ne zdi tko grozno, pa čisto prav je, da mu ne pustiš in pomoje če boš vztrajala še naprej bo to prerastel, če bi mu popuščala pa verjetno ne bi oz bi bilo vedno težje. Sama težko pametujem, ker imamo čist druge "probleme" naš je zelo nežen, pa verjemi, da je tudi s takim težko, ker z lepa ne bo vzel igračke oz si je tudi ne bo izboril nazaj če mu jo kdo pobaše in mormo ravno tko zlo sistematično in vztrajno delt z njim na teh zadevah. na koncu bosta pa oba odrasla in čist normalna mulčka user posted image

P kadar ima naš napade huronskega dretja - ob umivanju zob men tko film poč, d ne bom tko z zagotovostjo trdila, da jih ne bi kdaj kr po riti dobil in se zato odmaknem pa moj to dela, jaz imam očitno nižji prag tolerance.


< Sporočilo je popravil nusi -- 2.1.2012 12:20:13 >

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 13:26:14   
klupko
IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

Se strinjam s tabo glede kaznovanja neprimernih dejanj.
Bi pa poskušala zamenjat odstranitev igrače z umikom otroka, tako da njega umakneš iz situacije - je dovolj za en meter stran, ga posedeš na en stolček in mu poveš, kaj in zakaj sedi.


To sedenje pri nas žal ne gre. Razen da ga zvežem. Smo probali tudi to, ampak ne bo sedel pri miru, pa če se na glavo postavim. Kako vam rata obdržat otroka v sedečem položaju? Če gremo po starosti, bi torej moral sedet eno minuto ali pa 90 sekund, ker je leto pa pol? Razen če ga zvežem..v tem času bi že našel način, da se zvleče ven.user posted image
Edini primer, kjer uspe s tem sedenjem je takrat, ko se postavi zraven tv-ja in gleda.. Povem mu naj se malo odmakne, ker ga bojo oči bolele, nič. Drugič ponovim, da naj se odmakne, ker bo tv ugasnil. (On se takrat smeje in čez ramo gleda kdaj bom ustala in ga odnesla. To je izzivanje in preizkušanje meja. Mogoče me pa samo heca, ker ve, da ko to dela postanem dobre volje in ga grem lupčkat?? NOT!) Tretjič ustanem in ga dam na sedežno, od koder gleda tv dalje. Ne dojame, da "kazensko" sedi na sedežni.

Pospravljanje igrač - jih kar sam pospravi..včasih uboga, takoj ko mu rečem, da naj pospravi igrače, ker se gremo kopat..če je pa še preveč v igri, pa ga moram malo spodbudit in mu pomagat. To se mi ne zdi nič narobe, ker nenazadnje si ljudje moramo pomagat bodisi pri pospravljanju igrač, ali kuhanju kosila, pomivanju posode.. Ve pa, da so igrače njegove in jih je on razvlekel okrog in jih mora on pospravit, le da se mu kdaj ne da..user posted image

V družbi se drugače zelo dobro znajde, igrače deli brez problema z otroci in s starejšimi.user posted image Npr. novo leto smo praznovali pri enih prijateljih, ki imajo punčko staro 3 leta, pa še eni so bili, ki imajo fantka 1 leto starega. Bili so popolna ekipa. Cel večer so divjali in se igrali in vsi trije bili pokonci do 3 zjutraj.user posted image
Ni bilo potrebno nobeno "kaznovanje" oz. posredovanje.
Razmišljam, da mu mogoče tudi manjka družba otrok, ker ni v vrtcu in nimamo možnosti vsak drug dan ga nekam vozit med otroke... Ne vem, mogoče je tudi to..

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 14:44:08   
Barbara_L
Mi imamo tudi 20 mesečnika doma. Načeloma ve, kje so meje, ker smo mu vedno jasno dali vedeti, kaj se ne sme in to takoj. Mali to ne morejo vedet kar po defaultu. Je pa res, da čedalje več razumejo in čedalje bolj preizkušajo. Tole glede objemanja in razlaganja se pri nas ne obnese. Strog glas in -ojoj, jaz slaba mati-tudi kakšna po riti, če se ne uboga kot je treba.
Nisem ravno filozofsko naravnana, tudi moj dan ima 24 ur in poleg prestolonaslednika je tu še služba, domek, mož, se pravi še druge stvari, ki me prav tako rabijo na svoj način. Se pa oba z možem enakovredno in enako vključujeva v vzgojo. Meje in pravila postavljava midva popoldne in vrtec dopoldne.

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 16:23:00   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: klupko

IZVIRNO SPOROČILO: sirenetta

Se strinjam s tabo glede kaznovanja neprimernih dejanj.
Bi pa poskušala zamenjat odstranitev igrače z umikom otroka, tako da njega umakneš iz situacije - je dovolj za en meter stran, ga posedeš na en stolček in mu poveš, kaj in zakaj sedi.


To sedenje pri nas žal ne gre. Razen da ga zvežem. Smo probali tudi to, ampak ne bo sedel pri miru, pa če se na glavo postavim. Kako vam rata obdržat otroka v sedečem položaju? Če gremo po starosti, bi torej moral sedet eno minuto ali pa 90 sekund, ker je leto pa pol? Razen če ga zvežem..v tem času bi že našel način, da se zvleče ven.user posted image
Edini primer, kjer uspe s tem sedenjem je takrat, ko se postavi zraven tv-ja in gleda.. Povem mu naj se malo odmakne, ker ga bojo oči bolele, nič. Drugič ponovim, da naj se odmakne, ker bo tv ugasnil. (On se takrat smeje in čez ramo gleda kdaj bom ustala in ga odnesla. To je izzivanje in preizkušanje meja. Mogoče me pa samo heca, ker ve, da ko to dela postanem dobre volje in ga grem lupčkat?? NOT!) Tretjič ustanem in ga dam na sedežno, od koder gleda tv dalje. Ne dojame, da "kazensko" sedi na sedežni.



Ja koliko kil pa ima tvoj otrok, da ga ne uspeš obdržat v sedečem položaju? Pa saj ja ni fizično močnejši od tebe! Valjda da se upira in ne bi sedel. Pač če ustane, ga pelješ nazaj sedet. In če je treba to tolikokrat ponoviš, da bo dojel, da mora sedet! In odsedet! To pomeni, da vsakič ko ustane, začneš šteti čas od začetka in mu to tudi poveš! Tudi če se vrti na stolu ipd. mu poveš, da mora sedet pri miru in to celo minuto in toliko. Če začene motovilit, ga opozoriš, da to ne gre. Kolikokrat je treba in kolikor strogo je pač treba. Otrok mora vedet, da se mama ne heca in da sedenje je sedenje.
Gledanje TV-ja zraven pa ni kazen!!! Kazen je sedenje brez TV-ja, brez igračk, brez ustajanja. Daj, no, pa toliko pa ti ja mora uspet z niti ne dve leti starim otrokom, da bo odsedel tisto dobro minuto. Če ga že zdaj ne obvladaš in mu popuščaš - dopuščanje, da gleda TV med sedenjem je popuščanje oz. mešanje nagrade in kazni: sedenje je kazen! / gledanja TV-ja je nagrada! Rezultat = normalno, da tako sedenje ni učinkovito,user posted image . Zamisli si npr. tak primer: policija te ustavi, ti da kazen, zraven pa ti da v istem znesku bone za porabit v štacuni, a bi to dojela kot kazen?

Seveda, da ne dojame, da kazensko sedi na sedežni pred TV-jem. Daj ga sedet na stolček, kjer ne bo imel kaj drugega za delat kot sedet. Pa potem povej, če pali ali ne.

(odgovor članu klupko)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 16:49:41   
MissTerious
Call me crazy,ampak nesmiselno se mi zdi moraliziranje in razpredanje nekaterih tu,ki tako samozavestno solijo pamet mladi mamici. Sama sem pedagog in mama dveh otrok, pa so me izkušnje pripeljale do spoznanja, da je vsak otrok zgodba zase, enako velja za starše...tako da teoretiziranje o tako imenovani "PRAVILNI" vzgoji niso ravno na mestu. Mislim, da mamica sama pozna svojega otroka najbolje in bo storila tisto,kar ji pravi intuicija in srce...

(odgovor članu sirenetta)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 17:17:45   
Paštetka
Sedenje otroka....

Zame edino učinkovita kazen in najbolj primeren vzgojni ukrep.
Kako zadržati otroka sede? Žal samo s potrpljenjem in mirnimi živci ter s precejšnjo vrečo ali celo dve potrpežljivosti.
Pri nas smo začeli s sedenjem ravno nekje pri 1,5 letu. Prvič nam je sigurno vzeli eno uro časa ali celo več, da je doumel, da bo pa moral sedeti na postelji, da bom vztrajala, dokler ne bo odsedel. In ne, drugič ni šlo zlahka. Sem bila cela prešvicana, ko sem ga osila nazaj na posteljo, na robu živcev, in pren so mi živci popustili je popustil otrok. Vedno sem si govorila, da se pa ne bom pustila.
Seveda, je pa potrebno vsakič otroku z mirnim glasom razložiti zakaj sedi in po koncu sedenja še 1x ponoviti zakaj je sedel, ga objeti in reči, da ga imaš rad. Seveda, se mora tudi opravičiti.
In ja, pri vsakem otroku to gre. Ne govoriti,da ne pali. Če ne pali, potem zagotovo niste dovolj vztrajne oz. je otrok pametnejši od vas, saj točno ve kako vas oviti okrog prsta.
Sedenje je zame tudi najprimernejše zato, da se v tistem času imamo vsi možnost umiriti in se nato normalno z mirnimi živci naprej pogovarjati.
Mene več ne gane dretje ob sedenju, protestiranje, kričanje, kot če bi ga kdo iz kože dajal, isiljevanje. Sam se je odločil, da bo sedel z določeno svojo nepravilno odločitvijo. Seveda pa je otroku potrebo prej dati vedeti oz. ga opozoriti, da če bo še 1x ugriznil/vrgel/uščipnil/ neubogal bo šel sedet.

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 17:24:29   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: MissTerious

Call me crazy,ampak nesmiselno se mi zdi moraliziranje in razpredanje nekaterih tu,ki tako samozavestno solijo pamet mladi mamici. Sama sem pedagog in mama dveh otrok, pa so me izkušnje pripeljale do spoznanja, da je vsak otrok zgodba zase, enako velja za starše...tako da teoretiziranje o tako imenovani "PRAVILNI" vzgoji niso ravno na mestu. Mislim, da mamica sama pozna svojega otroka najbolje in bo storila tisto,kar ji pravi intuicija in srce...


Če se to kaj nanaša name...klupko je vprašala, jaz sem ji odgovorila...ker ni štekala v čem je point sedenja, sem ji pač to pojasnila.

By the way...sedenje prakticirajo v vrtcih, tako da ne gre za neko splošno teoretiziranje o tako imenovani PRAVILNI vzgoji. Gre za odgovor na vprašanje KAKO KAZNOVATI 20-MESEČNIKA - kar je bilo vprašanje, ki ga je postavila klupko. Ker je bilo iz njenega odziva očitno, da ni štekala pointa sedenja, sem ji to pojasnila. E to to. Zadeva je v bistvu simpl ko pasulj, samo izpeljat je treba in seveda zaštekat point sedenja.

(odgovor članu MissTerious)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako kaznovati 20-mesečnika?
2.1.2012 17:34:10   
sirenetta
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Sedenje otroka....

Zame edino učinkovita kazen in najbolj primeren vzgojni ukrep.
Kako zadržati otroka sede? Žal samo s potrpljenjem in mirnimi živci ter s precejšnjo vrečo ali celo dve potrpežljivosti.
Pri nas smo začeli s sedenjem ravno nekje pri 1,5 letu. Prvič nam je sigurno vzeli eno uro časa ali celo več, da je doumel, da bo pa moral sedeti na postelji, da bom vztrajala, dokler ne bo odsedel. In ne, drugič ni šlo zlahka. Sem bila cela prešvicana, ko sem ga osila nazaj na posteljo, na robu živcev, in pren so mi živci popustili je popustil otrok. Vedno sem si govorila, da se pa ne bom pustila.
Seveda, je pa potrebno vsakič otroku z mirnim glasom razložiti zakaj sedi in po koncu sedenja še 1x ponoviti zakaj je sedel, ga objeti in reči, da ga imaš rad. Seveda, se mora tudi opravičiti.
In ja, pri vsakem otroku to gre. Ne govoriti,da ne pali. Če ne pali, potem zagotovo niste dovolj vztrajne oz. je otrok pametnejši od vas, saj točno ve kako vas oviti okrog prsta.
Sedenje je zame tudi najprimernejše zato, da se v tistem času imamo vsi možnost umiriti in se nato normalno z mirnimi živci naprej pogovarjati.
Mene več ne gane dretje ob sedenju, protestiranje, kričanje, kot če bi ga kdo iz kože dajal, isiljevanje. Sam se je odločil, da bo sedel z določeno svojo nepravilno odločitvijo. Seveda pa je otroku potrebo prej dati vedeti oz. ga opozoriti, da če bo še 1x ugriznil/vrgel/uščipnil/ neubogal bo šel sedet.



Podpis pod tole, če dovoliš. In hvala za pomoč pri obrazložitvi sedenja,user posted image

(odgovor članu Paštetka)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Kako lahko tudi najcenejši avtosedeži reši...
Najboljše razmerje med ceno in kakovostjo pri izbiri avtosedeža. Naj gre za lupinico za dojenčka ali otroški sedež - var...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?