|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:12:23   
temboli1
Zanima me, kako naj povabim nekatere znance, kolege samo na poročni obred, ne pa tudi na slavnostno kosilo.
To se mi zdi kar težko narest, a se vam zdi to nevljudno, kako sploh to napišeš v vabilo ali poveš osebno ?

Imate kakšne podobne izkušnje ??

Prosim za nasvete !

Lp
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:18:58   
srki
Oprosti, meni se zdi to zelo nevljudno to tvojih znancev. Ali vse ali pa nič.

Ne vem, zakaj bi jih povabila samo na obred user posted image

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:22:01   
cukerček
oprosti ampak meni se to tudi ne zdi lepo, svatje ti bodo prinesli darila, ti pa jih boš povabla samo na obred, pol bojo pa lahko šli domov, če bi mene kdo povabil samo na obred nan slavnostno kosilo pa ne, sem prepričana da ne bi šla niti na obred, raje me sploh naj ne povabijo....

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:29:10   
kimba
Men se zdi to zelo lepo da jih povabiš tudi samo na obred. Jaz sem mnenja da je kosilo oz. večerja za družino in res ozke prijatelje. Sama vem da ne bi vabila vseh na kosilo in večerjo (ker potem jih imam lahko 300 povabljencev). Sama sem bila že tako vabljena samo na obred pa zaradi tega nisem bila nič žalostna oz. jezna na prijateljico, bilo mi je samo žal ker nisem morala iti (bila sem na dopustu) in zato sem pa z veseljem gledala slike. Vem da sem zamudila lep obred.  Doma vem da imam še njeno vabilo spravljeno, mogoče se bo pa tudi sama javila saj je RR-jevka. Vabilo je bilo super sestavljeno in je bilo lepo napisano da sem oz. moja družina vabljena na obred.




_____________________________

kimba s tremi sončki

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:32:57   
srki
Jaz sem pač takšnega mišljenja in pri nas se na ohcet oz. kosilo oz. večerjo povabijo vsi svatje, ki so prisotni že pri obredu, če pa kdo k obredu ne more, pa samo na večerjo.

Pri vsakem jih je lahko 300 ali pa 500, samo glih vsakega k z njim izrečeš "dober dan" pa itak ne povabiš.

Sicer pa lepo od tebe, da si to tako sprejela.

Očitno imate pri vas take navade, pri nas jih ni, zato tega ne morem razumet.

(odgovor članu kimba)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:34:33   
cukerček
IZVIRNO SPOROČILO: srki

Jaz sem pač takšnega mišljenja in pri nas se na ohcet oz. kosilo oz. večerjo povabijo vsi svatje, ki so prisotni že pri obredu, če pa kdo k obredu ne more, pa samo na večerjo.

Pri vsakem jih je lahko 300 ali pa 500, samo glih vsakega k z njim izrečeš "dober dan" pa itak ne povabiš.

Sicer pa lepo od tebe, da si to tako sprejela.

Očitno imate pri vas take navade, pri nas jih ni, zato tega ne morem razumet.



se podpišem

_____________________________

Naši spomini so edini raj iz katerega nas ne more nihče pregnati...

(odgovor članu srki)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 10:47:43   
Maxica
Pri nas je tako, da na obrede se ne vabi, ampak lahko pride, kdor koli pač želi. Vabi se edino tiste, s katerimi želiš ta poseben dan deliti in to cel dan, od obreda do ohceti.

_____________________________

Sami sončki okrog mene :)

(odgovor članu cukerček)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 11:38:06   
andrejka
Hej!!!!!!

Ne se sekirat. Pač nekateri nimamo denarja, da bi vse svoje znance povabili na slavnostno kosilo oziroma večerjo, je pa lepo, da so ti vseeno toliko pomembni, da si želiš, da so na obredu.
Pri nas smo naredili takole--je blo še bolj zagulen ker je blo vse na enmu mestu, pa še prostorna stiska je bla mava pa oooooggggrrrooommmnnnooo familijo---tem ki naj nebi šli na večerjo, smo jih povabili ustno, ostali so dobili vabilo. Sem jim razložila zadevo in jim povedala, da bi si vseeno želela njihove prisotnosti, pa mi noben ni zameru in so z veseljem prišli.
Vseh ki jih poznaš, pa res ne morš nafutrat.....ne da jih nebi hotu sam so tud druge zadeve.
Tko, da ti se lepo nehi sekirat. To je tvoja poroka in ti noben nima kej za zamert!!!!

Andrejka user posted image

(odgovor članu Maxica)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 11:51:42   
gaja*
Men se zdi pa zelo hecno sam na obred, pol na zabavo pa ne???

_____________________________

*** Vse v življenju se zgodi ob svojem času ***
5. aprila se je rodila najina princeska Gaja :)
18. julija se nam je pridružil še Ažbe :)

(odgovor članu andrejka)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 11:52:05   
Anonimen
Tudi pri nas povebiš z vabilom samo tiste, ki jih želiš na obredih in na kosilu/večerji, ostale pa povabimo ustno (osebno ali pa če živijo daleč tudi kar po telefonu) v smislu: Hojla, midva se bova poročila, vesela bom, če prideš pogledat na civilno in na cerkveno poroko, če imaš pač čas. To je vse.

Ne vem, zakaj bi bilo to grdo. Se mi zdi živa hinavščina, če delaš na svoji poroki nekaj proti svoji volji, zato da se ne bi komu zameril.

(odgovor članu andrejka)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 12:10:13   
Anonimen
Temboli ti se kr ne sekiraj!
Pač tistim, ki jih bosta povabila sam na obred pač daš posebno vabilo, kjer pač poudariš, da so vabljeni sam na obred.
Men se to ne zdi pa čist nič narobe. Pri nas je itak že stalna praksa ratala tole, tako da mi res ni nič napačnega.
Po obredu pa morda narediš še mal "odmora", pa daš prigrizek gor, pecivo, pa pijačo pa še mal klepetate potem pa vi greste naprej oni pač ostanejo pa se družijo, al pa gredo vsak na svoj konec.

Tale varianta mi je ful dobra če imaš VEEEELIIIIKO familijo (120 svatov samo od žlahte) pa bi rad povabil še prijatelje.

Ti naredi tako kot tebi paše sej je ja tvoja poroka.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 12:25:53   
tinaaja
LAhko pa naredis posebno vabilo za njih pa morda kasneje manjsi piknik :)
Jaz nisem mogla narest tega, da bi goste locila na tiste z in tiste brez vecerje. Zato sem pac povabila samo na celoten obred. Na racun velikega sorodstva pa sem povabila le nekaj prijatlejev.
Zmeraj se najde nekdo, ki ti lahko kaj tekega zameri, da je vabljen le na obred.. Tko da ..

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 12:35:51   
SaaS
Meni se pa to ne zdi nič groznega. Tudi midva sva tako naredila in tudi midva sva bila že povabljena samo na obred in nisem prav nič grdo sprejela tega.
Midva sva se odločila, da na kosilo (oz. večerjo) povabiva le sorodnike (bilo nas je 30, ker tiste ohceti s 150 svati, ansambli, animatorji, igricami nama grejo kar malo na živce. Zato sva vse skupaj zastavila drugače.
Pač sva sestavila dve vrsti vabil. Sorodnike sva vabila še na kosilo, prijatelje pa le na obred. Sva pa po obredu naredila majhno zakusko za prijatelje, kjer sva se zadržala kar nekaj časa. Starši in sorodniki so šli že pred nama v gostilno, midva pa sva še malo nazdravljala s prijatelji. Nihče ni bil kislega obraza, ker ni bil povabljen na gostijo. Sva jih pa teden dni kasneje povabila na žur v eno kočo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 13:14:26   
Pikabu
Midva sva imela dvojna vabila. Sama sem sodelovala v raznih skupinah, imela ogromno prijateljic, prijateljev, znancev. vodila sem več pevskih zborov. Nemogoče bi bilo, da bi vse povabila tudi na večerjo (oz. ohcet). Naredila sva izbor tistih, ki sva jih povabila tudi naprej na praznovanje, ostale pa samo na obred. Tako sva razdelila okoli 200 vabil, kjer so bili vabljeni samo na obred in 60 tistih, ki so šli tudi z nami naprej. Smo pa imeli pogostitev tudi po obeh obredih (po civilni in cerkveni poroki), tako da so se vsi zadržali, tudi tam z nama poveselili. Glede daril so bili pa pametni. Večja darila sva dobila od tistih, ki so bili povabljeni tudi naprej, od tistih, ki so bili pa samo na obred, pa običajno kakšno rožco ali kakšno manjšo stvar. Pri nas to ni nič takega. Tudi sama sem že dobila ogromno vabil, kjer smo bili vabljeni samo na obred in z darili sem naredila podobno. Malenkost, toliko, da imaš nekaj dati iz rok, ko čestitaš. Meni so to zdi čisto normalno. Preveč nas je, da bi vsi hodili k vsem, tudi stikov nimamo toliko, kljub vsemu nam je pa lepo, če te trenutke delimo tudi s takimi, ki sicer nismo v rednih stikih, se pa veselimo, kadar se lahko srečamo. Aja, glede vabil, tisti, ki so bili vabljeni naprej, so imeli samo dodatno vrstico, da se bo slavje nadaljevalo tam in tam ob tej uri, pri vseh ostalih je pa ta vrstica manjkala.

Ti naredi tako, da bo vama prav.

Pa vse lepo v zakonu. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu SaaS)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 13:30:26   
koala
To je VAJIN dan in si ga zorganizirajta tako kot VIDVA želita.
Pa zamera gor ali dol, kdor te ima rad ti privošči srečo pa če je povabljen na ohcet ali ne, drugih pa itak niti ne potrebuješ.
Midva sva stvar rešila drugače poroko sva praznovala v ozkem družinskem kreogu, vso ostalo familijo in prijatelje pa sva mesec dni po poroki povabila na poporočni piknik.
Nekateri so zamerili pa se ne sekiram, na pikniku pa so se vsi zabavali in če bi se še enkrat poročala bi naredila popolnoma enako.

Kar se pa vabil tiče pa morda res tiste, ki jih želita samo na obredu povabita osebno, ostalim pa dasta še vabila.

_____________________________

Nisem vedela
koliko ljubezni imam v srcu,
dokler me ni nekdo poklical MAMA

(odgovor članu Pikabu)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 14:17:58   
SaaS
Da, se malo popravim (sem kar malo že pozabila). Celo tri različna vabila sva imela.
1-sorodniki: obred in večerja
2-prijatelji: obred in čez en teden žurka oz. piknik
3-kolegi, sodelavci, sosedje: samo obred
Nobenih zamer.
Meni se zdi prej nevljudno, da od tistega ki te povabi na poroko, na vsak način pričakuješ še eno veliko pogostitev. Jano, da vsi pa tudi nimamo toliko financ, da bi širok krog ljudi povabili na ohcet. Sem pa vseno vesela, ča pridejo na poroko ali da grem jaz gledat prijateljico, kako bo dahnila svoj da, čeprav ne grem naprej nazdravljat v gostilno.
Ti se kar loti različnih vabil. Če pa kdo zameri, pa njegov problem. Če so res prijatelji, ti ne bojo zamerili. Če so pa le kolegi, pa itak ne morejo pričakovati da bojo v prvi vrsti na tvoji poroki...

(odgovor članu koala)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
21.7.2006 14:21:38   
KIRA
tega tud jaz ne bi delala. če jih ne misliš poklicat na fešto, jih tud obred ne briga. saj bodo itak dovolj hitro zvedeli, da se želiš poročit. po mojem eno in drugo spada skupaj - če greš na obred se nekak spodobi prinest darilo. v zahvalo se te pa povabi na slavje. to je nekak navada. da ne bo pol kakih zamer, dobro razmisli.

(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
23.7.2006 9:45:45   
Olivija
Midva sva šla na nekaj porok tako, da sva šla samo na obred (sodelavci). Pa se mi  ni zdelo nevljudno. Vsi sodelavci smo dobili vabila, ampak je bilo od vsega začetka jasno, da samo za obred. Na vabilu je bilo napisano, kdaj je obred.


(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
23.7.2006 10:52:05   
kapica
Midva zaradi vecih vzrokov nisva delala velike poroke. Tako da smo bili na obredu in na kosilu samo res najozji.
Sem si tako zelela da me cela familija vidi kot nevesto, ampak ker nisva mogla organizirat se kosila za vse, nisva nikogar povabila. Mi je bilo pa zal, sem malo na skrivaj mislila, da me bojo presenetli in naju vseeno prisli pogledat.  

En dan pred poroko so bili pa vsi povabljeni na druzenje oz. piknik, daril sva pa kljub temu, da niso bili povabljeni na poroko, kar nekaj dobila.

_____________________________

Sedaj nas je pa pet!

(odgovor članu Olivija)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
23.7.2006 11:57:25   
tažana
živjo tudi jest sem imela 2 vrsti vabil.
tiste za obred in žurko
pa tiste samo za obred

ni bilo nobenih zamer ali kaj podobnega. za vse pač ni šlo. user posted image

(odgovor članu kapica)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
23.7.2006 21:03:52   
TaRe*
Vem,da to ni rešitev za tvoj problem,ampak sem se sedaj spomnila,kakšno zanimivo poroko si je umislila moja sestrična.
Na sredo sta se civilno poročila v Lj,kjer sta študirala in imela skoraj vse prijatelje in tam sta povabila njih na poroko,
potem pa sta se v soboto(zdaj pa ne vem,al prej al potem)poročila v ženinovem domačem kraju še cerkveno in tam imela fešto za vso žlahto.
Fajn ane.
user posted image user posted image Dvakrat fešta,pa ena drugi popolnoma različna.

_____________________________

............ja,takle mamo..;)


(odgovor članu tažana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
24.7.2006 7:40:39   
malecka_mateja
tudi jaz sem poročim čez dva meseca pa bom povabila na obred in slavje tiste ki mi res najvec pomenijo,ker imava oba res veliko familijo, ampak zato nebom delala razlik da bi ene povabla na slavje ene pa ne, sej verjetno nena vseh vsak dan srečujes. kolege pa tudi povabis samo najozje ne pa tiste ki jih srecas enkrat na leto.
sej lepo in prav ko ste ene napisale da ni blo zamer ja ocitnih ne govoric za hrbtom pa sigurno ker tudi jaz poznam tak primer.
sicer pa naredi tako kot je tebi vsec.
ampak postavi se v svojo kozo, nekdo te povabi samo na obred in ti mu prineses darilo ker se spodobi in verjetno ni bilo poceni pol pa te se na pijačo ne povabi!!!!
lepo poroko in naredi kot je prav!
uzivajte!
papa

_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu TaRe*)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
24.7.2006 13:55:12   
Anonimen
Pr nas je taka navada da na obrede pride kdor hoče, če tudi ni dobil vabila....tako sem bla na svoji poroki kr mal presenečena ko so se eni kao moji kolegi pojavl, je pa res da smo mel in po civilni in po cerkveni pogostitev za vse prisotne...

(odgovor članu malecka_mateja)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
24.7.2006 14:18:13   
SaaS
Malecka mateja, zamer sem prepričana, da ni bilo. Veseli so bili in prišli na poroko, lahko bi jih pa čisto zignorirala in potem, bi zamerili da jih niti na grad nisem povabila..
Z darili je pa tako: Tiste, ki sem jih povabila samo na obred, mi tudi niso nosili velikih daril in tudi nisem pričakovala, da jih bodo. Sem bila vesela, da so prišli. Saj se nisem poročila zaradi daril. In tudi, če tisti ki so povabljeni na večerjo ne prinesejo nič velike, nič narobe.
Pa zakaj se je sploh treba toliko s temi zamerami in darili obremenjevat. V stilu "Pa kaj bojo soesedje rekli?"
Sprostite se in naredite poroko, tako da bo vam prav, ne pa kolegom, ki se čez en teden itak ne bojo več spomnili, da so bili na poroki...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako nekoga povabiti samo na poročni obred
24.7.2006 15:29:55   
copka
Od svakinje sestra se bo porocila septembra. Pa sploh ne pricakujem povabila, ker smo si bolj kot znanci, ceprav se ful dobro stekamo, ko se vidimo. Sta res simpaticen par. In bi sla na civilni in cerkveni obred v vsakem primeru, ker sem vesela zanju. Pa tudi ona je nekako namignila, naj prideva samo na ta dva obreda. Jaz sem bila ful presenecena in vesela, ker mi je tista vecerja in vecinoma posiljeno slavje odvec.

Na ta dva obreda pa ne mores prepovedat nekomu, da ne pride.

Ti kar razlozi situacijo, ce so pravi kolegi ne bodo zamerili.


(odgovor članu temboli1)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Tudi tako lahko zanosite, čeprav tega nist...
Nosečnost vas lahko doleti tudi na načine, na katere niti pomislili niste, recimo z analnim spolnim odnosom, odnosom v v...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
"Nosečnost me je pomladila."
Z Manco Izmajlovo smo se pogovarjali o nosečnosti pri 46tih letih, o tem, kakšna mama je bila prej in kakšna je zdaj ter...
Pesmi o mami in za mamo
Mama je nekaj posebnega, je popolna in ena sama. Ko ne najdemo besed, kako bi se ji zahvalili za vse, kar nam je dala, z...
5 TOP destinacij za letošnje poletne počit...
Še ne veste, kam bi se letos odpravili na poletne počitnice? Pripravili smo vam 5 TOP predlogov, pri katerih lahko izkor...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?