|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
24.8.2009 21:40:50   
rija
Danes je naš malček zapeo, da bi on imel bratca....user posted image  z mojim sva obnemela in se spogledala....potem sem mu probala razložiti, da ni nujno, da bi dobil recimo bratca, da bi lahko dobil tudi sestrico in kaj bi potem, jo vrnili?....nakar je mali izjavil, da bo tudi sestrica O.K.user posted image

Torej....ker menim, da se bodo zdaj vprašanja pogosteje zastavljala, ker opaža, da imajo drugi bratce in sestrice...

Kak za user posted image  vraga naj ga ne prizadanemo preveč....user posted image

_____________________________

...vox populi...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
24.8.2009 21:48:46   
blaža
Moja sestra je moji nečakinji rekla, da če bi imela še enega brata al pa sestro, da ne bi mela vsega tega,... bla bla bla. ne vem, če je to dobra razlaga. no vsaj tako mi je rekla nečakinja, ko sem se o tem z njo pogovarjala, ki zdej ma že 15 let.

mogoče ga pustiš v upanju in rečeš, da mogoče pa bo, al pa ne. neki v tem stilu, da nič dokončno ne dorečeš. in pol bo čakal in čakal in ne dočakal, pa že zrasel in obupal nad tem.

Se ne sliši lih najlepše, ma druga varjanta je, da enostavno rečeš, da sta si s tatijem želela samo njega.

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
24.8.2009 21:56:13   
end1
iskren odgovor, če NE - zakaj ne, bo že sčasoma razumel. najmanj škode narediš. Je pa to samo moje razmišljanje.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   [Brisano sporočilo]
24.8.2009 22:02:39   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu end1)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
24.8.2009 23:12:30   
rija
IZVIRNO SPOROČILO: hruška debeluška

iskreno poveš da ne bo šlo..da mogoče bi pa lahko dobil kužka....


ne, nič ne bo s temuser posted image user posted image user posted image

nimamo časa za kužka, pa tudi prave volje v tem trenutku ne....pa na nek način imamo že "našega kužka Maxa" user posted image  ki hodi domov samo spat....

no, tisto, da potem ne bo dobil tega in tega mi je po pravici povedano malo mimouser posted image

ker je relativno skromen, ga s tem tudi ne bi preveč prepričala...user posted image

< Sporočilo je popravil rija -- 24.8.2009 23:13:22 >


_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 0:04:55   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 0:13:38   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu rija)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 7:36:00   
ZmajTolovaj
Jaz bi tudi mogoče probala na to finto, zakaj si želi bratca/sestro. In potem za tisto skupaj najdeta kako alternativo (npr. da reče, da bi se s kom igral, pa mu poveš, da se lahko igra s prijatelji/sosedi/sorodniki, kakimi bratranci ...). Pa če ima kakega prijateljčka, ki je tudi edinec, da vidi, da nekateri imajo bratce, drugi pa so edinci.
? Tricky.


_____________________________

The only man who had his work done by Friday was Robinson Crusoe.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 7:40:43   
higuys
joj rija ne vem user posted image  , se s podobnim vprašanjem (zakaj mamica od mojega brata ne živi z nami , če jaz živim s tabo user posted image ) ukvarjamo tudi mi ...

(odgovor članu ZmajTolovaj)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 7:41:53   
**Tinkara78**
IZVIRNO SPOROČILO: rija

Danes je naš malček zapeo, da bi on imel bratca....user posted image  z mojim sva obnemela in se spogledala....potem sem mu probala razložiti, da ni nujno, da bi dobil recimo bratca, da bi lahko dobil tudi sestrico in kaj bi potem, jo vrnili?....nakar je mali izjavil, da bo tudi sestrica O.K.user posted image

Torej....ker menim, da se bodo zdaj vprašanja pogosteje zastavljala, ker opaža, da imajo drugi bratce in sestrice...

Kak za user posted image  vraga naj ga ne prizadanemo preveč....user posted image


Pri nas se ubadamo s tem že kar nekaj časa. Ona bi imela sestrica. Pred meseci sem mislila, da se bo uresničilo- ampak se ni.

Sem ji razložila, da se s bratcem/sestrico ne bo mogla igrati, ker bo samo ležal/a v vozičku in bla bla bla.

Ampak ona vztraja. V vrtcu so bili že prepričani, da pričakujemo. Ne vem nimam neke pametne rešitve. Sama sem edinka in včasih imam občutek, da ji nekaj jemljem, se mi pa zdi ta to ni njen neki trenutni navdih ali pa ne user posted image . Po drugi strani pa me je tako strah nosečnosti. user posted image Sem se pogovarjala zadnjič z mamico, ki je isto rodila prehitro, ker pač ve kako to je in ona bi imela takoj. Če se bo zgodilo bomo imeli, če pa ne pa ne. Ji pa ne obljubljam da bomo imeli, bolj ji nakazujem da ne.

< Sporočilo je popravil **Tinkara78** -- 25.8.2009 7:44:03 >

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 7:54:30   
t5t6
Pri prijateljicah in sodelovkah slišim, da so to zelo pogosta in normalna vprašanja. Jaz se spomnim sebe, ko sem pri kakih 5 letih težila, da hočem dojenčka, čeprav sem bratca že imela, prav spomnem se kako zelo sem si to takrat želela. Jaz bi svojemu otroku realno razložila, da smo se odločili, da bomo imeli samo enega otroka in mu nebi razlagala zakaj, ker bo otrok vedno najdel rešitev na vaš zato. Nebi pa mu govorila, da bi zaradi bratca imel on česa manj ali kaj podobnega, ker se mi zdi to totalno mimo.

Pri nas je bilo obratno, ko jima ni bilo jasno zakaj smo se odločili za 3 otroka, pa sta našla cel kup stvari, da je to brez veze, pa kako bodo sedeli v avtu, pa kako bodo sedeli pri branju pravljic... mi smo jim enostavno povedali, da sva se midva tako odločila in da bomo imeli vse tri enako rade in to je bilo dovolj. Zdaj sta srečna.

(odgovor članu **Tinkara78**)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 8:23:54   
Janya
Predlagam samo da si čimbolj odkrita z njim, zakaj dejansko bo ostal edinec.
Moja je tudi pri nekako 5 letih začela, da bi imela sestrico ali bratca. Pri nas je bilo sicer drugače, ker sva se midva trudila imeti še kakšnega otročka, a je kar nekajkrat prišlo do SS, zato smo nekako obupali. Ko pa je pri 12 letih postala sestra trem pupam je bila najsrečnejša sestrica na svetu in takrat sem spoznala, da je bila njena želja iskrena in da jo ni nikoli minila samo, vsako leto je bolj razumela, da je zaradi zdravstvenih težav edinka.

(odgovor članu t5t6)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 10:21:32   
bskrle
Čim bolj po resnici, realno. Pa ne mu obljubljat igrač in kaj materialnega v zameno.


_____________________________

Mama štirih deklic in 5ra

(odgovor članu Janya)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 10:25:24   
blaža
Ne sekiraj se. moja sestra je baje celo pot tulla po mestu, da hoče sestrico. pol me je res mela rada. Sedaj ko smo odrasle, pa pozabi da me ima.user posted image

_____________________________

Tvoj čas je omejen, zato ga ne zapravljaj tako, da živiš življenje nekoga drugega!
Naj hrup drugih mnenj ne utiša tvojega notranjega glasu!

Steve Jobs

(odgovor članu bskrle)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 10:26:12   
Ajvy
čim bolj po pravici....

_____________________________

Beauty Comes With Dark Thoughts

(odgovor članu blaža)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 10:45:12   
Raho
Naš je pa ravno včeraj zvečer prijavil, da bi zdaj nekaj časa imel raje muco kot sestrico, ampak, da bo zajec tudi čisto OK. user posted image

Ga je pred tistim fasal od sestriceuser posted image user posted image user posted image user posted image , ker ji ni hotel dati helikopetrja

(odgovor članu Ajvy)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   [Brisano sporočilo]
25.8.2009 10:47:46   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Raho)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 10:52:00   
Šarki
no, mi imamo dve punce, pa je ta starejša rekla da bi spet imela dojenčka k je tamala zrasla, pa sm ji rekla da more počakat da bomo spet na vrstiuser posted image  

_____________________________

They said we should all pay our tax with a smile. I tried- but they
wanted cash.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 11:05:29   
higuys
IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Naš je pa ravno včeraj zvečer prijavil, da bi zdaj nekaj časa imel raje muco kot sestrico, ampak, da bo zajec tudi čisto OK. user posted image

Ga je pred tistim fasal od sestriceuser posted image user posted image user posted image user posted image , ker ji ni hotel dati helikopetrja


ne skrbi, v petek ga spomnem, da v kratkem dobi Borisa user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 11:15:50   
Raho
IZVIRNO SPOROČILO: higuys

IZVIRNO SPOROČILO: Raho

Naš je pa ravno včeraj zvečer prijavil, da bi zdaj nekaj časa imel raje muco kot sestrico, ampak, da bo zajec tudi čisto OK. user posted image

Ga je pred tistim fasal od sestriceuser posted image user posted image user posted image user posted image , ker ji ni hotel dati helikopetrja


ne skrbi, v petek ga spomnem, da v kratkem dobi Borisa user posted image user posted image user posted image


Ja, samo bo Boris imel dolge počitnice v lepi hiši s pogledom na morjeuser posted image

(odgovor članu higuys)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 12:34:43   
petja
Naša ima tut to obdobje zdaj - ful otrok iz njene skupine bo dobilo bratca/sestrico. In mi je en dan rekla, da bi imela bratca ali sestrico, pa sem ji nazaj rekla, da ne bo šlo. In mi tamala zabije "Mami, če sem tko rekla, tko bo!". No, pol sva se pa pregovarjale, da si bo morala deliti igrače, da bom jaz imela dojenčka v trbuhu in naročju ... pa si je premislila.

Sam še zmer vsake toliko časa zateži.

Pri nas je ful težava v meni, ker sem še dovolj mlada, da bi lahko imela še kakšnega, pa po eni strani bi imela, po drugi se pa spomnim na mojo poporodno depresijo in pomislim, kako sem že ven iz najhujšega ... in me spet mine.

Pojma nimam, kar bo pa bo user posted image .

_____________________________

Lp, petja

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 12:36:52   
rija
user posted image saj, pri meni pa je težava v letih in v tem, da vprašanje, kaj bi morala zopet iti skoz, da bi se kakšen prijel. pa poporodna depresija....pa to, da smo zdaj še ful komot...user posted image

_____________________________

...vox populi...

(odgovor članu petja)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 12:41:56   
Splišni
Pri nas je lažje, ker imamo dvosobno staovanje, pa potem samo rečem, ja kam naj ga pa damo. In mu je jasno,d a ga res nimamo kam.user posted image  No, to je bilo prej, zdaj itak ve, da sme že prestara.

(odgovor članu rija)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 13:47:00   
Anonimen
Joj, mi se tudi ubadamo s tem. Pa sem mislila, da ga bo minilo, pa se že dve leti vleče touser posted image Najprej je navijal samo za bratca, zdaj pa bi bil zadovoljen tudi s sestrico user posted image !
Tudi jaz bi takoj imela še enega, vendar na žalost z moje strani to ni mogočeuser posted image . Pa mu vsakič, ko začne s to temo, povem, da mamica ne more imeti več dojenčkov, potem se pa razvije iz tega še hujša debata. Zakaj imam pa njega lahko,...?
Začaran krog, ki upam, da bo kmalu minil.

(odgovor članu Splišni)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako otroku razložiti, da bo ostal edinec?
25.8.2009 14:13:35   
nena m
Jaz sem se tudi bala, kako bo. Imamo semo enega iz zdravstvenih razlogov in sem bila jaz tista, ki sem si želela več otrok. no, mož tudi ne bi imel nič proti. mali (sedaj ima že 7 let) pa ni niti enkrat izrazil želje po bratcu ali sestrici. Jaz bi se ful sekirala, ker se mi že zdaj zdi, da je prikrajšan, ampak on na srečo nima niti najmanjše želje. Pravi, da ima sestrične, pa sosedove otroke, pa prijatelje...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Ko otroku jezik uhaja med zobe
V predšolskem obdobju se otrok najbolj intenzivno celostno razvija in takrat lahko otrok določene glasove izgovarja na n...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?