|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako preživite?
19.11.2007 10:39:05   
Anonimen
Mame samohranilke, kako preživite, tiste ki nimate svojega stanovanja (podnajemnice) in nimate pomoči staršev,kako vam uspeva? Gledam stanovanje za najem (ne LJ. ne obala) in cene so astronomske, imam enega otroka, odhajam od partnerja in ne vem kako bom zmogla?
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 10:44:15   
Anonimen
Tudi jaz se to sprašujem, ker iščem stanovanje. Pa še banke butaste, dajo na hipotekarca samo 60% vrednosti stanoavnja user posted image user posted image  Ostalo naj pa kje že dobim??user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:01:42   
lea23
verjetno je res težko ja, ampak mogoče bi se pa lahko dobile 2 mamici skupaj vsaka s svojimi otroci, ki so iz istega kraja, pa najameta skupaj recimo 3 sobno stanovanje ( izven lj cene niso več tako visoke ) user posted image
pa ima potem vsaka eno sobo skupaj z otroci oz. otrokom, pa tudi glede varstva je potem malo lažje ker sta pač dve. pa lepo skupno gospodinjstvo. vsak dan recimo ena kuha, druga gre pa na igrišče z otroci. pa naprimer če imata obe službe, ena mogoče še izmenski delavni čas ( 1 teden popoldan in 1 teden dopoldan ) lahko pač ena vzame vse otroke iz vrtca oz. šole. pa otroci imajo lahko tudi kakšne skupne igrače, pa ko eden preraste dobi drug,..

mogoče takšna začasna rešitev ni slaba user posted image  za kakšno leto, dve, tri, štiri,..  

  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:08:59   
lea23
nevem, potem obe mamici imata skupaj samo 1 tv in ne vsaka svojega, pa samo en komplet posode, pa en pralni stroj ( če ga mogoče že ni v stanovanju ki ga najameš za recimo daljši čas,..

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:10:41   
Anonimen
Anonimna (avtorica teme) - najprej nam zaupaj, koliko € mesečno imaš na razpolago (koliko jih je ziher in koliko pod vprašajem ali na puf), potem ti pa lahko napišem recept. Brez osnovnega zneska težko kaj rečem.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:36:04   
Anonimen
Darja,

imam 670 eurov, stanovanja so (garsonjere in enosobna) med 300 in 400 euri, gola najemnina brez stroškov, preživnina je zelo pod vprašajem, moj ex uradno ne dela, vse premoženje je prepisal na očeta in mi povedal, da od njega ne bom za otroka dobila nič druzga kot to, da me bo zaj........ na vsakem koraku

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:37:35   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lea23

verjetno je res težko ja, ampak mogoče bi se pa lahko dobile 2 mamici skupaj vsaka s svojimi otroci, ki so iz istega kraja, pa najameta skupaj recimo 3 sobno stanovanje ( izven lj cene niso več tako visoke ) user posted image
pa ima potem vsaka eno sobo skupaj z otroci oz. otrokom, pa tudi glede varstva je potem malo lažje ker sta pač dve. pa lepo skupno gospodinjstvo. vsak dan recimo ena kuha, druga gre pa na igrišče z otroci. pa naprimer če imata obe službe, ena mogoče še izmenski delavni čas ( 1 teden popoldan in 1 teden dopoldan ) lahko pač ena vzame vse otroke iz vrtca oz. šole. pa otroci imajo lahko tudi kakšne skupne igrače, pa ko eden preraste dobi drug,..

mogoče takšna začasna rešitev ni slaba user posted image  za kakšno leto, dve, tri, štiri,..  

 



Zelo lepo v teoriji, sam v praksi je pa loterija, da najdeš eno osebo s katero tako dobro klapaš, da se to da.

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:38:22   
Strawberrie Cherrie
Anonimna,ko  bos enkrat uredila prezivnino preko sodisca, in ce ti ex ne bo placeval, se lahko obrnes na prezivninski sklad,ti oni plačujejo določen znesek preživnine do otrokove polnoletnosti. in potem tvoj exmož vrača skladu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:42:57   
lea23
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Anonimna,ko  bos enkrat uredila prezivnino preko sodisca, in ce ti ex ne bo placeval, se lahko obrnes na prezivninski sklad,ti oni plačujejo določen znesek preživnine do otrokove polnoletnosti. in potem tvoj exmož vrača skladu.


to ni v primeru da bi se njemu sprdnilo in se mu nebi dalo več plačevat! ampak v primeru da recimo pač nima službe, nima plače, od koder bi mu lahko trgali. v takšnem primeru je pa res da ti sklad plačuje znesek, in potem ko bo on imel prihodek bodo njemu oni trgali skupaj z obrestmi.
itak pa se bosta na sodišču zmenila tako, da mu pač banka preživnino za otroka trga direkt iz računa, in potem nakaže tebi. tako da, če ima službo, ni šans da ne plačuje user posted image
če pa bi recimo on službo pustil, in začel delat na črno, potem pa ja bi sklad plačeval namesto njega. in potem ko bo spet imel neko službo mu bodo trgali za vse za nazaj + obresti.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:47:24   
Anonimen
moj ex uradno ne dela, vse premoženje je prepisal na očeta in mi povedal, da od njega ne bom za otroka dobila nič druzga kot to, da me bo zaj........ na vsakem koraku


Le, si vse prebrala?

(odgovor članu lea23)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 11:54:09   
lea23
IZVIRNO SPOROČILO: al bina

moj ex uradno ne dela, vse premoženje je prepisal na očeta in mi povedal, da od njega ne bom za otroka dobila nič druzga kot to, da me bo zaj........ na vsakem koraku


Le, si vse prebrala?


ja ups ne res nisem. umes še lumpi jabolka za štrudelj  user posted image
kar je bilo njegovega premoženja je bilo itak njegovo, to se tebe ne tiče in itak lahko dela z njim kar želi. njegova hiša je bila njegova hiša, in tam žal nimaš nič. če si pa ti s svojim denarjem karkoli obnavljala, adapritrala, kupovala pohištvo, pa moraš zdaj imet račun ki je bil na tvoje ime. drugač ne bo nič. če imaš shranjene račune, ti mora povrnit denar ki si ga vložila.  
kar se pa tiče preživnine, ja ti jo bo plačval preživninski sklad, potem pa ko bo on imel prihodek bodo trgali njemu.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 12:36:50   
jazz
Mislim,. da na csd ju upoštevajo najemno pogodbo in na podlagi le te dobiš večjo socialno...če seveda nisi pri nekom na črno v najemu.

_____________________________

Lep pozdrav! K

(odgovor članu lea23)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 12:41:15   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: jazz

Mislim,. da na csd ju upoštevajo najemno pogodbo in na podlagi le te dobiš večjo socialno...če seveda nisi pri nekom na črno v najemu.



To pa bi bilo super, sam kaj ko je večina najemov na črno, tako da si niti naslova ne moreš urediti

(odgovor članu jazz)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 13:43:03   
*alja*
Kaj pa socialna (občinska) stanovanja?




_____________________________

25.08.2005 Alja

Vse v življenju enkrat mine! Sreča, žalost, smeh in solze; vse je le trenutno stanje. Zato uživajmo vsak trenutek posebej in bodimo srečni.



(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 13:51:35   
Anonimen
Kje pa iščeš stanovanje? K to so pa res ogromne najemnineuser posted image
Pri nas je pol cenejš.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 13:53:29   
Rožica I
Kaj pa socialna (občinska) stanovanja?


Teh pa že dolgo ni user posted image .. Obstajajo neprofitna, ampak moraš imeti veze tam zgoraj, da dobiš..user posted image

_____________________________

ROŽICA

(odgovor članu *alja*)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 13:55:29   
Anonimen
do občinskega stanovanja ne prideš kar tako, čez noč

mene pa zanima, kje iščeš stanovanje, da so take cene, pa ni LJ lai Obala? Namreč v LJ so garsonjere in 1-sobna od 250 do 500 EUR, zato so zagotovo kje tudi cenejša? Razen, če je tak kraj, da ni ravno velike ponudbe.

(odgovor članu *alja*)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:00:51   
maruškaŠ
V naših koncih je najemnina za 2,5 sobno stanovanje (56 m2) cca 150€, tko da ti bom svetovala - začni gledat stanovanje izven velikih mestih centrov in kar naenkrat boš lahko preživela.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:03:59   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

V naših koncih je najemnina za 2,5 sobno stanovanje (56 m2) cca 150€, tko da ti bom svetovala - začni gledat stanovanje izven velikih mestih centrov in kar naenkrat boš lahko preživela.



Kje pa je to, jaz tudi gledam, pa ne najdem nič tako poceni?

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:05:39   
tanikaa
IZVIRNO SPOROČILO: maruškaŠ

V naših koncih je najemnina za 2,5 sobno stanovanje (56 m2) cca 150€, tko da ti bom svetovala - začni gledat stanovanje izven velikih mestih centrov in kar naenkrat boš lahko preživela.


Eh ne morem verjeti. Še pri nas v MS tega ne dobiš. Enosobno stanovanje - najemnina od 170€ naprej + stroški.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu maruškaŠ)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:06:43   
maruškaŠ
zasavje, Hrastnik

Je pa tu približno najemnina občinskega stanovanje oziroma podjetja, ki upravlja s stanovanje in jih tudi oddaja v najem.

Potem pa tudi celjska regija je dosti ugodna.

(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:07:46   
Anonimen
Častna beseda, mene je skoraj kap, za kakšno ceno se dajejo stanovanja, ki so povrh vsega še v slabem stanju, v najem. Je pa to Nova Gorica, oz. okolica. Sam ponudba je zelo majhna, verjetno je zato taka cena. Povrh vsega še vsi dajejo na črno.

(odgovor članu smigli)
  Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:08:58   
Anonimen
Cerknica, Rakek(30 min do ljubljane)....enosobno stanovanje 170€+stroški, dvosobno 200-250€, trosobno 250-300€.

(odgovor članu maruškaŠ)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 14:10:18   
smigli
IZVIRNO SPOROČILO: Darja Kos

Anonimna (avtorica teme) - najprej nam zaupaj, koliko € mesečno imaš na razpolago (koliko jih je ziher in koliko pod vprašajem ali na puf), potem ti pa lahko napišem recept. Brez osnovnega zneska težko kaj rečem.


Darja,kje si, tudi mene zanima tvoj recept? user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako preživite?
19.11.2007 17:17:01   
Anonimen
Sorry... spala sem. user posted image
IZVIRNO SPOROČILO: Anonimen
Darja, imam 670 eurov, stanovanja so (garsonjere in enosobna) med 300 in 400 euri, gola najemnina brez stroškov, preživnina je zelo pod vprašajem, moj ex uradno ne dela, vse premoženje je prepisal na očeta in mi povedal, da od njega ne bom za otroka dobila nič druzga kot to, da me bo zaj........ na vsakem koraku

Pustimo za začetek Gospoda Bivšega - ko se bo spravil k pameti (ali pa, ko mu bo to "pamet" naložilo sodišče user posted image ), bo drugače. Do takrat predpostavimo, da imaš na voljo 670€.
Garsonjere za 300-400€ so v Ljubljani in na Obali, ja. Morda, ampak res samo MORDA, se lahko cena toliko dvigne tam, kjer je zelo malo ponudbe in zelo veliko povpraševanja. Nekaj sem prebrala (ne ločim več anonimnih med sabo user posted image ), da gre za Novo Gorico. Dvomim, da bi bile tam cene enake kakor pri nas, v Ljubljani, ampka OK, naj bo tako.
670€ minus 300€ (vzemimo manjši znesek) je 370€ (uau, še računati znam user posted image ). To, da si plačaš streho nad glavo, je bistvo - šparala boš drugje, saj druge izbire niti nimaš (trenutno, žal). In predpostavimo, da za 300€ najameš "samo" garsonjero. Več ti in otrok pravzaprav ne potrebujeta, sploh pa, če si ti podnevi v službi, otrok pa v vrtcu. Nekje morata spati in nekje morata imeti svoje stvari. Torej "samo" garsonjera. Le te merijo med 20 in 30m2.
Poskusi iskati garsonjero v hiši, ne v bloku, če želiš ceneje priti skozi. V bloku boš imela več stroškov (čistilka, upravnik, dvigalo, skupna elektrika,...), v hiši pa tega ni. Plačaš elektriko, vodo in smeti in to je osnova. Niti po pomoti naj to ne bi bilo več kakor 50€ na mesec, v kar pa ni vključeno ogrevanje. Predpostavimo, da boš v hiši, kjer je ogrevanje na kurilno olje, torej samo v sezoni. 6 mesecev letno plačaš, 6 mesecev pa ne. Pa da te lastnik še ne vem kako nategne, ti za 30m2 ne more računati več kakor 50€ mesečno. Torej ti poleti ostane 320€ mesečno, pozimi pa 270€ mesečno, kajne?
Prijava, ja. Tukaj je vedno problem. Če bo res kriza, pojdi v najem brez prijave, dokler pa ni, se pa temu izogibaj kakor hudič križa. Napišita z lastnikom vsaj en papiček, četudi na notranji strani ovitka od Milke - za policijo je veljavno VSE, če pride do nesporazuma. Če pa še tega noče podpisati, potem pa bejž stran, ker je to dovolj očiten znak, da nekaj ne bo v redu in to zelo v kratkem.
320 oz. 270€ ostanka mesečno, torej. Dva sta. Če imaš službo, potrebuješ prevoz. Odvisno, kakšnega imaš na voljo - javnega (avtobus, vlak) ali imaš svoj avto. In odvisno, kje imaš službo (in vrtec, seveda). Ampak za manj kakor 50€ na mesec verjetno ne boš prišla skozi, če se moraš voziti (oz. če se BOŠ morala, saj ne veš, kje bo stanovanje). Torej imamo zdaj 270 oz. 220€.
In vzemiva zdaj manjši znesek - 220€. En **** je to, ne pa denar user posted image , ampak z otrokom sta sama in s tem zneskom LAHKO preživita. Pozabi sicer, da bi kupovala Cosmopolitane in Big Mace, lačen pa ne bi smel biti nobeden od vaju. Če vzameš povprečje, je to cca. 7€ na dan. Upam, da ne kadiš user posted image , kajti potem imaš pa samo še 5€ na dan.
Za 5€ dnevno lahko vsak dan kupiš ali kg krompirja (ki je za 2 dneva) ali vrečko testenin (je tudi lahko za 2x) ali vrečko riža (ta je pa za 3x, mater user posted image ), plus en ragu ali kakršnokoli omako že. Oboje skupaj je 2-2,5€. Vrečka solate je pol €. Sokove dobiš vse po spisku v plastenkah za pol €. Torej je to največ 3,5€. Za 1,5€, ki ti še ostane, kupiš kruh (menda je pol štruce, torej pol €, dovolj na dan), mleko (pol €) in kakšne cukre, ki so po par centov (za mladiča ali zate user posted image ). Če je pa otrok še majhen in si še na nakupih plenic in adaptiranega mleka, potem si pa malo bolj v piz**, ja. Al' pa tudi ne...

Povej, anonimna, a mi tlele na RR eno akcijo užgemo po dolgem času? Malo pa res pogrešam "Dobrodelnost". Kontaktiraj me na ZS, hudič babji user posted image , pa bova nekaj spackali skupaj.

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Dudica.
пеперутка16

Do kdaj je imel vaš otrok dudico?