|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako pregnati mačke
28.4.2008 13:44:05   
Kaštrun
Torej. Smo v bloku, v pritličju. Pol terase je tlakovane, pol imamo trave (cca. 20 m2). V okolici bloka je cca. 6 mačk - brez lastnikov.

Vse lepo in prav, dokler na moji travi ni vsak dan najmanj 5 kakcev in dokler ne lulajo na moje časopise, ki so na mizi.

Ker bi radi za otroka postavili kakšen toboganček in peskovniček, me zanima, kako se "znebim" mačkov.

Prosim, zadržite se komentarjev kot je npr. "vzemi zračno puško", "ujemi ga pa potegni za rep in glavo", "ujemi in utopi"...

Res me zanima, če se da kaj naresti? Je res, da se dobi ena rastlina, ki mačkom smrdi?

Hvala za odgovore!

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 13:46:02   
Anonimen
Muce, ki živijo z lastniki v individualnih stanovanjskih hišah, običajno bivajo tudi na dvorišču in vrtu. Plezanje, skakanje, plazenje, lovljenje,… so nepogrešljivi del njihovega vsakdana. Naravno obnašanje, navade in nagon muc, predvsem navadnih domačih, pa nehote lahko povzročajo tudi različno škodo. In vrt je kot nalašč idealen za to. Kaj torej storiti, da rože, zelenjavo in ptice obvarujemo pred njimi, obenem pa vrt naredimo prijazen in dostopen tudi mačkam? Eden najuspešnejših načinov sta zagotovo kastracija samcev in sterilizacija samic. S tema preventivnima posegoma preprečitve nepotrebnega   dodatnega  vsakoletnega  prirasta  mladičev se bosta delno polenila, izbrala in označila manjši teritorij od siceršnjega običajnega, ne bo več gonitvenih ciklusov ter z vseh koncev pritepenih muc, prihranjeni vam bodo iztrebki, markiranja, pretepi, povzročanje škode na gredicah,… in ostalo. Če imamo na vrtu ribnik brez rib, bo tudi ta mačko odgnal, saj je splošno znano, da se že nagonsko izogibajo vode. Že po naravi so namreč nagnjene k prehladom.

Pomagamo si lahko tudi z različnimi spreji in zrni za odganjanje, ki jih razpršimo po tistih kotičkih vrta, ki jih želimo mucam narediti za prepovedane.

user posted image  user posted image

Tam, kjer na vrtu ne želimo mačje prisotnosti, lahko zasadimo nekatere rastline, ki so mačkam neprijetne (npr. rutica, korenikasta krvomočnica, mrtva kopriva Coleus Canin). Po drugi strani pa muci namenjen kotiček vrta  lahko zasadimo z rastlinami, ki večino mačk privabijo, na primer baldrijan, ciperus (vodna palma), trava ostrica (mačja trava), meta, timijan, kadulja, žitna stebla (oves, pšenica,…) in peteršilj. Tako mačka ne bo zahajala na del vrta, kjer so okrasne rože ali zelenjava. Če muci na vrt postavimo tudi WC zaboj z mačjim posipom, bo svojo potrebo zagotovo opravljala tam in ne na gredicah. Pazimo moramo, da pred mačkami umaknemo rastline, ki so zanje strupene (oleander, difenbahija, filodendron, rododendrom, lovorika, bršljan, trsje, razhudnik, mlečki oz. euforbije, kaladij, božična zvezda…). Nevarne so lahko tudi steklene zimske gredice, saj mačke iz radovednosti lahko skočijo nanje, pri čemer se tanke šipe razbijejo ali razdrobijo in lahko mačko porežejo tudi do smrti. V tople grede med rastline lahko posipljemo tudi zmlet poper, ki mačke zaradi vonja odganja. Večje rastline zavarujemo tako, da okoli njih položimo veje vrtnic ali božjega drevesa. Del vrta, kamor želimo mački preprečiti dostop, lahko zavarujemo tudi tako, da ga enostavno ustrezno zamrežimo.


(odgovor članu Kaštrun)
  Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 13:47:00   
frutka_
Hahaha...meni je najprej prišlo na misel ravno s fračo!user posted image

Po mojem bo manj mačk ko boste imeli dejansko igrala postavljena. Zdaj je najbrž vse bolj divje in mačke so si prisvojile teritorij.
Poskusi v trgovini za male živali ali pa v kakšni semenarni vprašat za te smrdeče zadeve.
user posted image

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 14:30:37   
Kaštrun
IZVIRNO SPOROČILO: frutka

Hahaha...meni je najprej prišlo na misel ravno s fračo!user posted image

Po mojem bo manj mačk ko boste imeli dejansko igrala postavljena. Zdaj je najbrž vse bolj divje in mačke so si prisvojile teritorij.
Poskusi v trgovini za male živali ali pa v kakšni semenarni vprašat za te smrdeče zadeve.
user posted image


zdaj je "gladka" zelena travca, nobene druge rastline - npr. rože, drevesa... nič, razen lepe, zelene pokakane user posted image  trave. pa tudi na terasi ni nič drugega kot lepi, rjavi, leseni stoli in lepa, rjava, polulana miza user posted image  tako da nič ni divjine user posted image
 

_____________________________

Otroci ne vedo, kako radi jih imajo njihovi starši,
in tega tudi nikoli ne bodo vedeli, dokler se ne bo
nad temi starši zagrnil grob ali dokler
ne bodo imeli svojih lastnih otrok.

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 14:52:25   
kristinaj
a nimate nič zagrajeno okoli atrija?

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 15:14:44   
frutka_
Jaz sem mislila da je zelenica zapuščena. Pri nas na vikendu je bilo podobno. Potem pa je oče tiste dele pokosil, porezal vso čudno zelenje, da je postala trava jasno ločena in so mačke izginile. Niso imele igrišča.user posted image

(odgovor članu Kaštrun)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 18:56:02   
kajajaka
pri kakšnem veterinarju ali trgovini za male živali vprašaj za spraye ali rastline, ki mačkam smrdijo.
Pa pri lokalnem društvu za zaščito živali se pozanimaj, če lahko mačke sterilizirajo, drugače jih bo naslednje leto 30... Stroške krije društvo ali občina... odvisno kje...

Glede peskovnika pa obvezno nabavi takega, ki se pokrije... ker nobena smrdeča rožica ne pomaga, če je pa v mivko tako lepo kakat... user posted image

Sicer ti pa ne zavidam. Doma imamo tudi mačke in dojenčka na poti, pa vem, da nas čaka mukotrpna vzgoja in prepričevanje, naj ne ležijo v vozičku in ne lulajo v peskovnik user posted image

(odgovor članu frutka_)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako pregnati mačke
28.4.2008 18:59:08   
Felicita
menda pomaga če položiš na vrt prozorne flaše, polne vode... menda mačke ne lulajo in kakajo na kraju, ki ga povezujejo s (pitno) vodo.
Če deluje, ne vem. Vsekakor ne sadit kakšne mačje mete ali bladrijana, ki ga mačke obožujejo user posted image


_____________________________

Accept certain inalienable truths: prices will rise, politicians will
philander, you too will get old. And when you do you’ll fantasize
that when you were young prices were reasonable, politicians were
noble and children respected their elders.

(odgovor članu kajajaka)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 13:47:56   
Volga
V okolici bloka je cca. 6 mačk - brez lastnikov


In te mačke brez lastnikov naj ona lovi in vozi k vetterinarju na obdelavo? In ko bo ravno vse te obdelal, se bodo pojavile nove. Poznan primer, nikoli konca. Mačke so res nadležne živali.

(odgovor članu Felicita)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 13:51:57   
Anonimen
Mačka brez lastnika ne obstaja. Obstaja samo mačka z bebastim imbecilnim lastnikom ki dovoli da se njihove mačke nenadzorovano razmnožujejo.
Taki ljudje, ti lastniki so nadležni......posledično pač tud njegove živali. Kaj pa naj mačka nardi če ma bebastga lastnika? Mislm kako nej si pomaga? Pač proba preživet. Čist naravno. Če bi ljudje skrbeli za svoje živali teh problemov nebi bilo. Tko da nadležen je folk k ni niti malo odgovoren in normalen in ne poskrbi za svoje živali.

Pa moj prvi odgovor je vseboval rešitev kako se rešit muc na svojem posestvu. Sam očitno nobenega ne zanimauser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 13:55:10   
Volga
Pa moj prvi odgovor je vseboval rešitev kako se rešit muc na svojem posestvu. Sam očitno nobenega ne zanima


ne, ne, je bil super odgovor, ni kaj. Samo govorim ti to, da je zaradi "imbecilnih lastnikov", lastnikov dam lahko še enkrat v navednice, vsako leto več nadležnih mačk. In so nadležne, če se pritepejo na tujo posest, bodi brez skrbi.  

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:03:31   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Volga

Pa moj prvi odgovor je vseboval rešitev kako se rešit muc na svojem posestvu. Sam očitno nobenega ne zanima


ne, ne, je bil super odgovor, ni kaj. Samo govorim ti to, da je zaradi "imbecilnih lastnikov", lastnikov dam lahko še enkrat v navednice, vsako leto več nadležnih mačk. In so nadležne, če se pritepejo na tujo posest, bodi brez skrbi.  


Ja jaz vem da so. Čist razumem.

Moja mati je dala kkšn mesec nazaj eni za jest, zdej jih je pa 7, pa vsi v vasi trdijo da niso njihoveuser posted image , ne vem od kje so se znajdle, očitno brezmadežno nastajajouser posted image

No jih oddajamo, bodo sterilizirane in kastrirane.....vzame kdo?user posted image

Na cerkniškem jezeru pa vsako leto društvo ulovi najmanj15 muc. Pol jih peljejo na sterilizacijo. Ampak vsako leto je spet ene 15 novihuser posted image user posted image

Kmetje pač pravjo da je to naravnouser posted image

(odgovor članu Volga)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:09:58   
kovač
Pa kaj imate tok proti mačkom. Pol k se bojo pa miši preveč zaredile, kaj boste pa pol naredili?
Je pa res, da bi vse morale biti cepljene in pod nekim nadzorom.

Sem pa bolj proti pasjim mladiček, ki so tudi problem. In mislim, da še večji.

Mačke se lahko same rihtajo.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:11:33   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

Pa kaj imate tok proti mačkom. Pol k se bojo pa miši preveč zaredile, kaj boste pa pol naredili?
Je pa res, da bi vse morale biti cepljene in pod nekim nadzorom.

Sem pa bolj proti pasjim mladiček, ki so tudi problem. In mislim, da še večji.

Mačke se lahko same rihtajo.


Kovač, a si ti prebrala, o čem govorimo? user posted image  Mislim, prebrala ali samo črke gledala?

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:15:11   
Anonimen
Sem pa bolj proti pasjim mladiček, ki so tudi problem. In mislim, da še večji.
Kako to misliš si proti njimuser posted image
In oboje je problem, pa ostale živali tudi. Oz. niso živali problem ampak ljudje. Živali na cestah, po tujih vrtovih, avtih.....so sam posledica bebcev v naši družbi.

Mačke se lahko same rihtajo.
Vsako živo bitje se lahko samo rihta če se more. Niso mačke v tem nič boljše kot pes, miš, zajc....
Sam več bedarij o devetih življenjih, pristajanju na tace, o tem da se mačka sama zliže če je bolna.....pač kroži naokoli. In folk naseda, oz. verjame itak vse kar sliši......kaj je pa res pa itak nobenga ne zanima user posted image

(odgovor članu kovač)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:15:28   
lemavrica
Ja ponavadi pasji mladički nenadzorovano letajo okoli in lulajo in kakjo po tujih zelenicah in mizah.


_____________________________

12.09.07 sva dobila najinga sončka Jako
06.05.2010 smo dobili še drugega sončka Žigo

...Na ta lepi dan v meni erekcija se ti ne zdi da ne more biti lepša...


(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:18:14   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: lemavrica

Ja ponavadi pasji mladički nenadzorovano letajo okoli in lulajo in kakjo po tujih zelenicah in mizah.



Tudiuser posted image user posted image

Ne resno, moji mamici se najmanj enkrat na teden sosedov pes poserje pred vhodna vrata. Bernc! Veš kolkšn drek je to?! Pa soseda trdi da tako ljubezen izkazujeuser posted image
Moja mat pa čisti. Matr če bi jst doma živela bi šla z lopato pobrat(ja tolkšn je!) pa v fasado jim ga zabrisala. Al pa v audija pred bajtouser posted image
Prednost vaškega življenja. Mačke, psi, celo ovceuser posted image ...Vse spuščeno, nekastrirano, nevzgojeno leta okoli in serje tam k je najbolj čisto.

Ma folk je trčen.

< Sporočilo je popravil karin24 -- 29.4.2008 14:22:17 >

(odgovor članu lemavrica)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:29:25   
kovač
Ja karin imaš prav, ampak reda nikol ne bo. Pa ne zarad mene, ker nimam nobene živali. No morda si bom ribo kupla, maček je pa itak pr mojih pa še to skoz noter in je čist in kastriran in celjen, da ne bo kdo kaj rekel spet.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:46:05   
kovač
Pa kaj vam gre vse na živce no. Me mal spominjate na uno Mullerjevo al kako se že piše k je iz Društva proti mučenju živali in se še prav posebej za mačke zavzema in ni sobote na Radiu Hit, da ne bi ona slučajno manjkala gor in težila s temi živalmi. Ma najboljš, da ustanovite svoje društvo in hodte s parolami okrog.


< Sporočilo je popravil ribicaRR -- 29.4.2008 16:42:30 >

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:50:40   
kovač
A se kdo vpraša, kaj je pa s podganami in še veliko drugih živali, pa se nikoli ne govori okoli, ki se še parkrat hitreje množijo, o tem pa ne duha in sluha.

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:50:58   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: kovač

Če še ne veš so naravni sovražniki miši in ptic in če bo tega preveč, se kaj vprašaš kaj sledi?


hej, kovač, mačke iz naslovne teme, iz prvega posta te teme, nimajo veze s ptiči pa mišmi. Beri: serjejo po terasi, zato bi jih rada pregnala iz svoje lastne terase. Mačke, ki niso njene.  Beri, kovač in ne glej čr. S tabo se pa res nič ne da user posted image

(odgovor članu kovač)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 14:53:47   
kovač
Ok sory, sem zašla s teme.

Ja kaj naj stori? Kot vem mačke ne prenesejo citrusov, ker jih moti vonj. Ali pa naj onemogoči dostop. Ali pa naj nabavi psa, ker baje ne marajo mačk no vsaj nekateri.

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 16:44:24   
Anonimen
Debata je počiščena. Prosim, da se držite teme. Za poljske pridelke to ni ustrezen forum.

Vsako nadaljnje oddaljevanje od teme bo brisano.

(odgovor članu kovač)
  Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako pregnati mačke
29.4.2008 16:45:50   
Anonimen
Za poljske pridelke to ni ustrezen forum.


user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

se oproščam ampak....user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anonimen)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?