|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako se lotiti razveze? Prosim za pomoč.
7.12.2011 12:52:08   
jutranja rosa
SE ljubi komu v par besedah napisati, kam naj se mamica z dvema malima otrokoma obrne po pomoč pri razvezi od partnerja? Nisva poročena, le živiva skupaj.
A se kar pokliče na CSD in razloži problem? Se da izognit CSDju in samo vložiti tožbo na sodišču? Nimam pojma kako naj se lotim stvari, ker nikoli nisem spremljala tega, v upanju, da se s takšnimi težavami ne bom spopadala v življenju. Partner me psihično muči že zelo dolgo in še sreča in pravi čudež, da sem uspela donositi dva zdrava otroka. Danes pa mi je zagrozil, da me bo "razbil" (njegove besede). Ta grožnja je bila zame pika na i. Dovolj imam.
Se opravičujem, če so odgovori že napisani, ker še nisem podrobno brala tega foruma. Moj mlajši otroček je star 2 meseca in zahteva veliko mojega časa. Prosim le za namige in mogoče linke.

NAJLEPŠA HVALA!

< Sporočilo je popravil jutranja rosa -- 7.12.2011 12:55:39 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako se lotiti razveze? Prosim za pomoč.
9.12.2011 13:45:37   
lily32
Res mi je žal, da se ti to godi.user posted image

Malo sem pobrskala po spletu in na spletni strani med.over.net je veliko uporabnih številk. V iskalnik vpiši varna hiša in boš dobila spisek forumov na to temo. Pokliči na kakšno številko, kot so zapisale ženske, so svetovalke zelo prijazne in ti bodo znale pomagati.

Drži se, bodi pogumna in srečno.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako se lotiti razveze? Prosim za pomoč.
9.12.2011 14:08:50   
khurde
na csd-ju lahko skleneš le SPORAZUM o dodelitvi skrbništev in višini preživnine + določitev stikov, samo za to morata OBA biti za (je ipak sporazum), v vsakem primeru pa ga moraš poslati na sodišče, da skličejo obravnavo, kjer to pregledajo in dajo odločbo. če pa sporazuma nista sposobna doseči, moraš pa v tožbo, tu pa csd nima nič.

če sta možna doseči dogovor, je sporazum cenejša zadeva, plačaš le sodno takso. če nista, ostane le tožba in če je tvoj finančni položaj slab, lahko dobiš brezplačno pravno pomoč.


_____________________________

If you're too open-minded, your brain will fall out.

(odgovor članu lily32)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako se lotiti razveze? Prosim za pomoč.
12.12.2011 19:46:09   
valerija77
jaz sem bila tudi žrtev psihične zlorabe. s sinom sva šla v materinski dom. na csd-ju sva sicer sklenila sporazum, vendar je vseeno prišlo do tožbe, s katero mi je želel oče odvzeti otroka, k sreči pa do tega ni prišlo. na csd-ju ti kaj dosti že ne bodo pomagali (meni so vse skupaj grdo zaj...).  v tvojem primeru, spravi se z otroci čimprej stran (varna hiša, materinski dom), poišči si odvetnico oz. ti jo bodo pomagale najti soc. delavke v varni  ali mat. domu, zrihtaj si bpp in daj notri tožbo za dodelitev otroka v vzgojo in varstvo, določitev preživnine in za stike. in vztrajaj da so otroci dodeljeni tebi. če te pa karkoli zanima, me lahko kontaktiraš. 

(odgovor članu khurde)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako se lotiti razveze? Prosim za pomoč.
12.12.2011 21:32:46   
ODSKOK
Spoštovana jutranja rosa,
žal mi je, da se ti to dogaja,
tega si ne zasluži nihče,
zato tudi ne ti in tvoji otroci.

Bravo za moč in pogum, da se se odločila temu narediti konec!

Tožba je pravno formalni postopek, ki verjetno ni ne prvi, ne zadnji korak,
vsekakor bi ti za začetek priporočal, da v iskalnik vpišeš (če še nisi po prejšnjih nasvetih)
Društvo za nenasilno komunikacijo ali
Društvo SOS.

Tam ti bodo znali pomagati, ne le z kratkim nasvetovm, ampak se s tem prav ukvarjajo.

Želim ti pogumno naprej!

Uroš Metljak

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako se lotiti razveze? Prosim za pomoč.
14.12.2011 13:33:39   
mojamura
poišči na spodnjem linku katera varna hiša je tebi najbližje, nato pa spakiraj najnujneše in odidi z otrokoma. želim ti vse dobro.

http://www.mddsz.gov.si/si/delovna_podrocja/sociala/programi_socialnega_varstva/varne_hise/


_____________________________

Assumption is mother of all fuc*k*ups.

(odgovor članu jutranja rosa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Vaginalne okužbe je treba zdraviti
Najpogosteje vaginalne okužbe povzročajo glivice. Če okužb ne zdravimo, imajo lahko negativne posledice na plodnost in n...
Nosečniška zgodba: Zakomplicirano do konca
Po perfektni nuhalni svetlini se odločim, da grem še na zadnjo vožnjo z motorjem. Končala se je veliko prej, kot sem nač...
V naročju je otrok večinoma v nepravilnem ...
Ali veš, da večina staršev zelo pogosto nosi otroka v naročju v nepravilnem položaju? Ali veš, da je lahko ta zelo škodl...
5 glavnih nalog vsake družine
Katere so tiste glavne naloge, ki jih mora opraviti zdrava družina? Pa ni važno, ali gre za tradicionalno družino, samoh...
TOP ponudba počitnic za družine
Kam se boste odpravili letos poleti? Za vas smo zbrali nekaj TOP predlogov, kako ustvariti nepozabne spomine.




Gosta hrana.
пеперутка16

Kdaj ste pričele z uvajanjem goste hrane?