|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1]
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako ujeti...
7.5.2009 13:42:44   
Aja32
požeruha na našem vrtu... V glavem, naša mama je pred 14 dnevi posadila flance (solata, paradižnik)...  In jih skoraj ni več.
Glede na to, da pojma nimam o vrtnarjenju, me zanima, kaj narediti v tem primeru. Obstajajo kakšne pasti ali kaj podobnega...
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 13:51:04   
Luni
Od danes imajo v Hoferju super zadevco:
http://www.hofer.si/si/html/offers/58_10976.htm

Preizkušena (kupljena lani), ocena 5!

_____________________________



(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 14:03:31   
Aja32
A to deluje tudi za polže? Ker jih imamo tudi ful veliko..

(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 14:16:54   
Luni
user posted image user posted image  sorry, sem mislila da imaš krta ali pa voluharja.....user posted image

_____________________________



(odgovor članu Luni)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 14:17:22   
tanikaa
Za voluharje ful pomaga, če zakoplješ steklenico in sicer tako, da vrat steklenice gleda ven. Tak enih deset  centimetrov, lahko tudi malo več. Steklenica ne sme biti zaprta. Ko piha veter se po zemlji širi tuljenje (zunaj ne) in to prežene voluharja.

Za polže pa ma moja mama po vrtu razporejene pokrovčke od kumarc in vanje vliva pivo.

_____________________________

Je** se mi za vse in vsakogar.
_____________________________

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 14:19:41   
Aja32
Po mojem imamo vse možno... Ker so flance požrte od spodaj in od zgoraj... Ne vem.. Ampak vaše ideje so vse kot dobrodošle... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 21:26:33   
Gina
Kako pa so požrte, se vidi, da jih je kdo jedel po listih ali imate drobne pikice v listih ali je morda obžrta korenina ali je samo dvignjena zemlja in sadika ni več posajena?

Za polže sem brala da pomaga ročno obiranje in slama okoli rastlin, ker potem ne morejo čez plezati. Nekateri pravijo, da so tagete fajn, ker polže privabljajo, samo meni ta tehnika pri bolhačih ni nič pomagala, samo še bolj so se namnožili v vrtu. Jaz bi s slamo probala, če maste polže.

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako ujeti...
7.5.2009 21:29:55   
Gina
Aha, od spodaj si napisala. To je možno pa da je voluhar al pa krt. Najboljše da mačka nabavite, ap ga na vrt pošljete. Pri nas to pomaga. Pa kompostni kup premečite, če je notri kakšna zalega.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako ujeti...
8.5.2009 8:50:21   
honey
IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Aha, od spodaj si napisala. To je možno pa da je voluhar al pa krt. Najboljše da mačka nabavite, ap ga na vrt pošljete. Pri nas to pomaga. Pa kompostni kup premečite, če je notri kakšna zalega.


Mi imamo mačko, sosedi imajo mačka, še zgornji sosedje imajo 2 mačka in da ne govorim o tem, koliko mačkov imamo še okrog hiše, pa je moral mož krta ujet user posted image

Luni, ali mogoče veš, kakšen domet ima tale stvarca iz Hoferja? Ker mi imamo kar precejšen kos travnika za hišo, ki je ves čas razrit, kot bi imeli tank na vrtu user posted image


_____________________________

V meni živi vitka ženska, ki bi rada prišla na površje. Običajno to kozo lahko utišam samo s piškoti.

(odgovor članu Gina)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako ujeti...
8.5.2009 13:40:57   
mika
IZVIRNO SPOROČILO: honey

IZVIRNO SPOROČILO: Gina

Mi imamo mačko, sosedi imajo mačka, še zgornji sosedje imajo 2 mačka in da ne govorim o tem, koliko mačkov imamo še okrog hiše, pa je moral mož krta ujet user posted image


 

ali pa psa, da ne bo mož letal za njimuser posted image ...sam ne se ustrašit potem, ko boš videla kaj bo naredil iz vrtauser posted image . Mojo mamo je skoraj kap, ampak krta ali voluharja (se ne spomnim)več ni bilouser posted image

< Sporočilo je popravil mika -- 8.5.2009 13:41:40 >

(odgovor članu honey)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako ujeti...
9.5.2009 21:58:18   
Gina
Ja no, mi imamo psa, pa ne dela ravno škode na vrtu. Naš maček je res pravi Mačkon, polovi namreč vse živo, še tisto, kar ne bi bilo treba. V prvi vrsti lovi ptiče (žal), pa krte in miši, danes je pa privlekel enega prelepega martinčka (kuščarja), pa je naš ta mali hotel mačka kar premikastit zaradi tega. Tako da...pravi mačkon polovi tudi miši in voluharje. Mnei škodo na vrtu delajo druge živali, predvsem srnjad pozimi, pa spomladi včasih sosedove goske. Rabim ograjo.

(odgovor članu mika)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako ujeti...
9.5.2009 22:02:59   
Volga
IZVIRNO SPOROČILO: tanikaa


Za polže pa ma moja mama po vrtu razporejene pokrovčke od kumarc in vanje vliva pivo.


Že vedo, kaj je dobro user posted image

(odgovor članu tanikaa)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako ujeti...
9.5.2009 22:23:12   
kokoska007
IZVIRNO SPOROČILO: Aja32

Po mojem imamo vse možno... Ker so flance požrte od spodaj in od zgoraj... Ne vem.. Ampak vaše ideje so vse kot dobrodošle... user posted image user posted image user posted image


solata, ki je požrta od spodaj je lahko požrta od strun. v enem dnevu se sadika posuši v nulo, kar zgine. polži pa mislim da korenine pustijo???

flancam pregled koreninice (vzameš nekaj flanc okoli tapožrte iz zemlje in jih potem nazaj vsadiš), mogoče najdeš kakšno struno...



krti so žužkojedi in ne jedo koreninc. elektronske naprave jih kar uspešno odganjajo.

voluharji in miši rovke so bolj nevarne. zvok iz naprav jih ne moti, poleg koreninc pa rade jedo še tulipane in podobno okrasno cvetje....

< Sporočilo je popravil kokoska007 -- 9.5.2009 22:26:32 >

(odgovor članu Aja32)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako ujeti...
9.5.2009 22:58:01   
marelina
Eto bo bojni plan za jutri trik s steklenicami. Meni so požrli že 5 sadik paradjza in paprike. Groza.
Imamo dve muci a so lene sorte

(odgovor članu kokoska007)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako ujeti...
9.5.2009 23:49:46   
Anonimen
Korenine jedo tudi bramorji. To so murnom podobni hrošči, samo bolj rjavkasti so, nadežni. Naredijo pa po celi površini gredice takšne majhne luknje, velike mogoče 2 cm, lukenj je res veliko, tako da ne moreš sfalit. Pomagajo pasti s pivom, kot pri polžih, niso pa ekstra učinkovite. V rove lahko naliješ tudi milnico, ko pridejo na površje, jih pobereš. Moja mami ima letos celo zalego na vrtu, solato so ji vso pojedli, polovico paprike, blitvo user posted image .
Če imaš v tleh večje rove, pa so to verjetno voluharji.

< Sporočilo je popravil Ankica -- 9.5.2009 23:50:18 >

(odgovor članu Aja32)
  Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako ujeti...
15.5.2009 11:13:20   
mika
K nam baje ne more nič prit, ker imamo cokl pod ograjo, okrog vrta pa potko iz kamna. Sicer bom vrt naredila šele jutri, ampak zaenkrat ni nič za videt. Okrog nas pa imajo vsi voluharja....se seli od enega soseda do drugega

Mogoče bi bilo fajn malo zabetonirat okrog vrta, ker menda ti škodljivci ne morejo tako globoko.

Gina, mi smo imeli tudi takšno mačko.....vse je privlekla k bajti od ptic, miši....martinčka sem  uspela rešit. Potem sem ji pa kupila ovratnico z zvončkom, pa je bil mir z njenimi darili.

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 16
Stran:   [1]
Stran: [1]
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Hoja z držanjem za roko ni priporočljiva!
Vaš otrok še ne hodi, ima pa veliko željo, da bi ga držali za roko in bi z vašo pomočjo hodil. Fizioterapevtka, Špela Go...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...





sindarin

Kaj ima največji vpliv na vašo odločitev o nakupu igrače?

lastne izkušnje z igračo (30%)

najdene informacije prek interneta (7%)

informacije od znancev, prijateljev, staršev (27%)

izgled igrače (18%)

nasvet prodajalke (4%)

drugo (13%)


Število vseh glasov: 151

Hvala za glasove. Glasoval/a si že za vse aktualne ankete. Lahko pa ustvariš svojo anketo!