|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako uspete?
21.12.2007 14:05:38   
Solero
Berem in berem, kako dojite po 5x na dan, 7x na noč, na vsaki 2 uri, na pol ure, vsako uro... user posted image user posted image user posted image
A vas nič ne boli?
Jaz..ojoj, ga dojim recimo v ponedeljek 3x dopoldan in potem si do petka črpam mleko, ker imam tako razbolene dojke. In potem spet lahko dojim kak dan. Me bolijo dojke tudi od črpanja, ampak dosti manj.
Kako vam uspe??
Črpalke imam že čez glavo, samo črpam in jo perem. Malemu je vseeno, kaj dobi v usta, ali dojko ali flaško, vse vleče. Raje bi normalno dojila, je enostavneje.

< Sporočilo je popravil Mič RR -- 27.12.2007 17:29:43 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 14:15:19   
Petraa
Kako nam uspe.lepo user posted image
ne vem mene nič ne boli,niti me ne moti,ker se vsake pol ure zbujamo ponoči.spim cca 2,5 uri do 3 največ na dan in seveda ne v kosu da ne bo pomote user posted image
samo mojega moti,je rekel,da namesto njega bi on rad kaj cuzal heheuser posted image

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 14:19:30   
Strawberrie Cherrie
Kaj pa vem? enostavno ne obremenjujem se s tem. sem se pa na začetku, pa še to zato, ker je dobival tolk hitro grame goruser posted image user posted image user posted image drugače pa rada dojim. nič ne rečem, da bi bilo lepo, če bi se namesto 13x ponoči, dojili samo 1x ali pa 2x, ampak tako vsaj v miru spimo, mali se malo 'namalica' pa potem spi dalje. pa tudi odstavljat ga ne mislim sedak, ampak srčno upam, da bo tja nekje do 3leta se odstavil sam.

(odgovor članu Petraa)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 14:21:37   
Strawberrie Cherrie
Pa še to bi rada dodala, da mi je ves smisel v dojenju to, da morata uživat in dojenček in mamica. ker če mamica ob dojenju trpi, potem nima nekega haska. pa ne mislim zdej tisto začetno uvajanje, prvi mesec itak traja, da to vredu steče. če pa te pri 6,7m moti, da mali/mala nonstop cuzari, potem bi jaz na tem mestu razmišljala o odstavitvi. 

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 14:31:31   
smigli
Jaz sem tudi polno dojila in me ni nč bolelo na srečo. Po moje moraš sprejet, da ti nisi ena od tistih ki lahko dojijo brez težav. Sam ne se preveč ozirat na druge, ravnaj se po sebi, predvsem, da boš sproščena in vesela mamica, pa bo.

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 14:34:10   
Katrin
Tudi jaz ne poznam pravega odgovora. Meni je bilo dojenje sprostitev in užitek (bolelo me je pa samo na začetku), potem pa nič več.

Ne obupaj, srečno user posted image

_____________________________

Be the Peace and Harmony you desire...



(odgovor članu smigli)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 15:03:04   
hugolina24
 jst sm že takoj prvi dan po cr ko sm probala dojit mela nastavek in se je navadu tko da se zdej že 5mesecev tak dojiva skoz z nastavkom in nimam nobenih težav. ker me nč ne boli mi tud ni problem 5krat ponoč vstat pa ga tud večji del dneva skoz met prikloplengauser posted image

(odgovor članu Katrin)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 18:36:56   
želva
Pa si kupi nastavke za dojenje, če mu je vseeno kaj vleče. Meni se super obnesejo, nič ne boli, pa tud če včasih mal čudn pristavim.Se še loviva.

(odgovor članu hugolina24)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 19:09:13   
ThinkPink
Mene na srečo nič ne boli, pa tudi mala se doji na 2-3 ure, poje pa v cca.5 minutah, tako da mi dojenje ne vzame veliko časa in mi tistih par minutk kar paše, da se malo vležem, mala pa popapa. Če bi se pa hotela dojiti vsako uro in bi vlekla eno uro, pa bi jo verjetno kmalu odstavila.

(odgovor članu želva)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 20:32:53   
Paštetka
Uf...prvič je bolelo kar 3 mesece, ampak sem vtrajala in mazala.

Zdaj drgič pa je bolelo samo kakšen teden orda.

Se utrdiš ščasoma user posted image

(odgovor članu ThinkPink)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   [Brisano sporočilo]
21.12.2007 21:22:10   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako uspete??
21.12.2007 22:13:30   
only_me
mah mene so 2 dni bolege (v bolnici - 2. in 3. dan). Pa sem si jih mazala z neko kremo - kupla sem jo v lekarni. In ta dva dni je blo hudo. Če sem samo pomislila, da bo mali lačen, sem se skoraj polulala... solze so mi tekle med dojenjem, tako je bolelo. Pol pa ko da bi se navadle bradavice... zaj je pa ok.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 9:29:03   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Paštetka

Uf...prvič je bolelo kar 3 mesece, ampak sem vtrajala in mazala.

Zdaj drgič pa je bolelo samo kakšen teden orda.

Se utrdiš ščasoma user posted image


Enako,najprej je bolelo,pa sem stisnila zobe,dokler se brdavice niso utrdile in v glavo sem si trmasto upičila,da hočem dojit pa konec.kasneje je šlo vse kot po maslu,nič bolečin nič vnetij ena sama uživancija in praktično.Dojila pa sem potem celi dve leti.

(odgovor članu Paštetka)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 9:36:00   
Anonimen
Na začetku lanolin. Meni je pomagal user posted image .

Kasneje se zgleda utrdijo.



(odgovor članu Solero)
  Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 11:11:14   
skuštrana
Mene niso dojke, niti bradavice nič bolele...Zdej so pa itak že tolk utrjene, da so že usnjene user posted image

_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 11:22:24   
Nataša G.T.
IZVIRNO SPOROČILO: Strawberrie Cherrie

Pa še to bi rada dodala, da mi je ves smisel v dojenju to, da morata uživat in dojenček in mamica. ker če mamica ob dojenju trpi, potem nima nekega haska. pa ne mislim zdej tisto začetno uvajanje, prvi mesec itak traja, da to vredu steče. če pa te pri 6,7m moti, da mali/mala nonstop cuzari, potem bi jaz na tem mestu razmišljala o odstavitvi. 

(odgovor članu Strawberrie Cherrie)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 12:08:22   
Solero
Prva dva meseca je bilo ok, sva se naučila, najprej je bolj malo odprl usteca, potem se je ob pomoči nastavka še to navadil. Nato pa se je vse lepo končalo.
Mleka imam dovolj, ker mi že prespi noč, ima sploh obilen zajtrk. Ritem je super...samo boli me. Res ne vem, kaj bom  naredila. Boli me tudi med podoji oziroma med obroki, včasih tako, da še modrca ne morem imet gor, pa bolečina se včasih širi proti hrbtu.  
Nočna mora, res.user posted image  Mene je prav strah vsakega naslednjega obroka. Star je pa šele tri mesece in bi ga vsaj še toliko rada imela pri svojem mleku. Ali pa vsaj še dva meseca...


(odgovor članu Nataša G.T.)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 12:14:34   
Naja30
Se strinjam s SC, da morata mamica in otrok uživat v dojenju.
Mene po kakšnem mesecu ni več bolelo, pa še prej samo na začetku 3 sekunde. Ne vem, se navadiš. Ampak če te po nekaj mesecih še vedno boli, to res ni fajn. Maži si veliko z lanolinom ali bepanthenom, če ti sploh kaj pomaga. Meni je.

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako uspete??
22.12.2007 12:34:49   
Solero
Bepanten mi je pomagal v bolnici, ko sem imela ragade, pa s svojim mlekom sem si tudi mazala, pa se je lepo zacelilo. To zdaj boli drugače, nekje notri.
Ja, res, če ne uživaš ob tem, je še slabše. Od tistega dojenja, ko oba skupaj jokava, ni nič.

(odgovor članu Naja30)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako uspete??
23.12.2007 9:57:56   
skuštrana
Solero, dojenje pravzaprav ne bi smelo boleti, morda pa kaj delaš narobe (morda se mali ne dobro prisesa, morda...kdo ve..)?

Jaz bi na tvojem mestu poklicala/poiskala kakšno svetovalko za dojenje, da ti malo pomaga, sploh če si res želiš dojiti še naprej.

Probaj tule www.dojenje.net


_____________________________

Ne brinite što vas djeca uvijek ne slušaju, brinite se zbog toga što vas neprekidno promatraju (R. Fulghum)

"A clean house is a clear sign of a wasted life"

(odgovor članu Solero)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako uspete??
24.12.2007 22:12:05   
bsasab
tudi jaz dojim z nastavki in stvar tece zelo dobro, le ko je tamala res lacna in vlece sto na uro, se v tistem nastavku ustvari tak vakum, da mislim da mi po bradavico z mlekom vred posesalauser posted image user posted image , ampak se to redko zgodi...se srecauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

5.12.2007 nam je Miklavz prinesel najlepse darilo doslej...

(odgovor članu skuštrana)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako uspete??
26.12.2007 21:57:33   
Raho
Jaz dojim dva (tandemsko dojenje) - bradavice pa utrjene tako, da se lahko z valjarjem voziš po njihuser posted image . Jih je naš taprvi tako utrdil do poroda, da so navajene na vse hudo.

(odgovor članu bsasab)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako uspete??
26.12.2007 22:20:39   
piščanc
multi mam blazinice z gelom in pravilno pristavljanje - dojko mu potisni do konca in ga stisni k sebi. tole kar vidva počneta je čisto brez veze

_____________________________

iz malega zraste veliko

(odgovor članu Raho)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako uspete??
27.12.2007 10:59:36   
Anonimen
mam občutek da solero ne govori o bradavicah, oziroma o bolečini v bradavicah, ampak po celi dojki....
Bradavice bolijo samo na začetku, potem se utrdjo in bi lahko s šmirlg papirjem drajsal, pa ne bi bilo nič...

Ta NOTRANJA bolečina -
mene so občasno, sedaj pri drugem otroku, v prsih bolele, kot "žile", me je cukalo, pa z nožem zabadalo (tako nekako bi opisala), ne samo med dojenjem, ampak tudi tako vmes. To kar pišeš, solero, nekje proti hrbtu, vse znano. Sem si nekako razložila da se pač mlečni vodi polnijo, pa se to čuti. Je pa res, da je minilo, bilo je kar intenzivno prve 3 mesece, sedaj je pa vse ok.

mogoče pa res, da ne pristavljaš pravilno.... 

(odgovor članu piščanc)
  Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako uspete??
1.1.2008 22:04:59   
massylou
Če so bradavice, bi se morale v tem času res že utrditi (lahko tudi s pomočjo Bepanthena ali posebnih blazinic z gelom - kako-se-že-reče...)

Mene včasih dojke bolijo (trganje), če me tamala FUL sprazni in imam občutek, da se pospešeno polnijo, ker ima pri 8,5m malecka turbo mašinco za izčrpavanje v ustih. user posted image

Je pa tudi res, da me je v porodnišnici zgrizla med dojenjem (poglej, če imaš kako modrico okoli bradavic) in je to ful bolelo. Sva se potem hitro navadle, kako je treba lepo zagrabit.

Ti pa priporočam, da če je res tok boleče, da se obrneš na kakega izkušenega zdravnika. Če ne drugega, da ti vsaj razloži, kaj se dogaja, ali da odvrne sum  na kako malo vnetjece...

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





VIDEO: Ganljivo slovo od ravnokar rojenega...
video
Mlada mamica Hannah je ob rojstvu sina spoznala, da zanj ne bo mogla skrbeti tako, kot bi si zaslužil, zato je sprejela ...
Niti strije, niti stanje vagine zanjo ni v...
V svojih objavah redno prikazuje predele na trebuhu, zadnjici in nogah, dele telesa, ki jih večina drugih vplivnežev skr...




Nos.
пеперутка16

Kako majhnim otrokom čistite nos?