|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 16:34:23   
Anonimen
EMO pomeni glasbo, ki izraža splošno stanje melahonije in nezadovoljstva(več o tem lahko prebereš tukaj).

Pripadniki te scene se večinoma oblačijo v črno, nosijo oblačila s smrtnimi glavami, dolge plašče, izzivalna in raztrgana oblačila so njihov stil, mažejo se s črnim make-upom in črnimi laki za nohte, nakit je z kovinskimi neti... in kar je najbolj pomembno-režejo si žile. To je zdaj IN. Biti EMO je zdaj popularno med današnjo mladino.

Nekaj slikic, ki predstavljo mišljenje(in odnos) te generacije otrok:

user posted image  



user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image user posted image user posted image

Strah me je, da tudi moje sestre(12) ne bi speljalo na to pot. Ker je izjemno pridna punca, pametna, in ima zelo veliko hobijev. Pa preveč rada jo imam, da bi ji dovolila, da tako škodi sebi. Otrok je še. Nekaj časa si je kupovala vsa oblačila s smrtnimi glavami, v črnem, pa so ji to zdaj doma prepovedali. Tud avatarje ima vedno bolj žalostne na MSN. In vidim, da se tud karakterno nekaj dogaja z njo. Ko kdo sam omeni EMO stil, jo vse zanima. Za njo(in njeno generacijo) so to nekakšni heroji.

Imeli smo že več pogovorov na to temo. Zanima me, s čem še lahko preprečimo otroku, da bi ga zapeljala ta družba?

Dobesedno zastrupljeni so.user posted image

PS: Nisem anonimna za to, da bi se skrivala pred vami(večina vas tako ve, kdo sem). Sam ne želim izdat zaupanja moje sestre, ki tu pa tam čekira RR.




< Sporočilo je popravil Wahoo RR -- 31.8.2008 22:31:52 >
  Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 16:43:55   
pikalonca
O groza. Res, da sta moja otroka še majhna, ampak sve se z mojim že pogovarjala v tej smeri - kaj pa če...
Ne znam biti dovolj pametna, ker ko se spomnim svoje pubertete sem bila nora na hipije in me ni nič ustavilo, da se ne bi oblekla v tem stilu. Toda vse to je minilo brez kakršnihkoli posledic.

Ampak ta EMO je pa res zastrašujoč in upam, da se ne bom rabila nikoli ukvarjat z njim.

Tebi anonimna pa želim veliko sreče in da tvojo sestro čimprej mine to obdobje. user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:04:23   
Anonimen
to je stara fora,nič novega ni odkrila naša mladina.

mislim,da ta zvrst glasbe in stil oblačenja nima kaj dosti veze z rezanjem žil.
tudi sama poslušam tako glasbo,imam prijatelje,ki igrajo v takih bendih,tudi na koncerte sem hodila,se oblačila tako,se tako ličila,... si pa nisem nikoli rezala žil ali kaj podobnega.
moja tavelika tudi to posluša,ima tudi majice z mrtvaškimi glavami,tudi črne,...in jaz tudi.
meni se ne zdi nič groznega,ne vem...

o rezanju žil pa... to ni moda. če to kdo počne,s tem poskuša pokazati,da je nekaj hudo narobe z njim.

poslušati to zvrst glasbe je lih tko IN kot hiphop,pop,turbofolk,in kaj vem še. in seveda so to za njih idoli ,tko kot so za nas bili,kaj vem kdo.

če se tvoja sestra samo tako oblači in rada posluša tako glasbo ni še nič narobe.če pa je v družbi,kjer so prisotna mamila,in kaka čudna obnašanja,jo je pa treba spravit na pravo pot.


< Sporočilo je popravil NIKKI -- 16.12.2007 17:05:15 >

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:04:59   
Anonimen
Jaz sem bila EMO otrok, samo takrat temu nismo tako rekli.Pa še v manjšini sem bila in mogoče sem tudi zato k sebi prišla.Kar precej bolno, ko nazaj pomislim.Ampak meni je bilo rezanje užitek nad užitiki..takrat se mi je zdelo, da imam sebe in svoje telo pod kontrolo.Kako to preprečiti?Hm..če pomislim, jaz sem bila vedno zaničevana,psihično terorizirana..z ničemer se nisem ukvarjala, da bi bila kaj pomembna ..naprimer kakšen šport ali kaj takega..moje življenje je bilo res kr neki, starše sem imela, pa kot da jih ne bi imela.Mama je bila psihični bolnik in živeti z njo je bilo..jaooo...no, izgleda, da je bila to neka stiska, ki sem jo izražala tako, da nihče za to ni vedel.V družini itak nikoli nismo izražali čustev in jaz sem jih potem izražala na tak način, da sem se rezala in tako dalje.Še danes me včasih prime, da bi se..samo se ne, so pa prebliski na vsake sto let..vedno bolj redko, zdaj ga nisem imela že kakšno leto..pa vseeno, ta želja po samouničenju ostane s tabo za celo življenje.Saj ne vem, kaj naj pametnega svetujem..v glavnem, izražajte čustva, sestra naj se ukvarja s čim, v čemer bo uspešna, vzgajajte jo v zdravem duhu..pa bo imela največ šans, da se ji bojo EMO otroci samo smilili, ne bo pa se jim dejansko pridružila.

(odgovor članu pikalonca)
  Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:24:57   
Magi*
ma daj ne komplicirajte noooo. a vi pa niste v najstniških letih preskušali vse živo?

smo bili grungerji, pa darkerji, pa heavy metalci, pa gothic metalci, pa punkerji, pa pitaj boga kaj še vse in smo preživeli in celo zrasli v povsem zdrave odrasle osebe.

pa tile EMO fatniči in dekliči so tako zelo prijazni in neškodljivi. jih nekaj poznam. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:32:29   
Njuškalo
So čisto neškodljivi.Samo baje, da se režejo, to pa ni glih zdravo.Tole me spominja na anoreksijo, isto uničujejo sebe.Če sem prav razumela tale EMO stil.user posted image

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:36:18   
Njuškalo
Tole sem našla na njihovi strani:user posted image
10 EMO ZAPOVEDI

  1. Veruj da je svet brez globokih čustvenih izlivov prazen.

  2. Bog ti je dal solze. uporablaj jih!

  3. Rezilni propomočki naj bodo tvoj prijatelj-VEDNO in POVSOD!

  4. Ob hudih preizkušnjah (npr. izguba fanta, slaba ocena…) ni več vredno živeti. Misel na samomor naj ti ne ujide.

  5. Zavrzi oblačila živahnih barv (slabo uplivajo na tvojo EMO dušo). zate naj obstaja le črna barva!

  6. Lase imaš da jih nosiš čez črno obrobljene oči!

  7. Svoje telo (posebno kožo) imaš za svoje ustvarjalne potrebe (glej 3. zapoved)!

  8. Poslušaj le glasbo in glej le filme ob katerih se lahko močno čustveno izživljaš.

  9. Ljubi strastno in z vsem srcem. Tako boš imel po kančani zvezi več razlogov za svoje najljubše opravilo (glej 3. in 4. zapoved!)

  10. Vedno bodi to kar si (EMO), in življenje bo…(krvavo)!!!


_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Njuškalo)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:44:26   
Anonimen
ah,ke monade. to zgleda že kot kaka sekta... v wikipediji lepo vse piše.

poslušajte TO . meni so kul.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:47:24   
Anonimen
Jaz sem bila tud "pojava" v najstniških letih. Roza in še vse možne barve čupa, ful makeupa, čevlji z 20cm podplati, piercingi....
Pa so tud bli vsi pametni da smo vsi "raverji" se fiksal, na tabletkah in še vse možno. Sem obiskovala partye.....čista. Dosti bolj čista sm bla k pridne mamicine punčke, ki so se v šoli preoblačile, mazale, med odmori travo kadile, na juice vodke hodile, naskočile vse kar je na dveh nogah....pred starši pa pridne pobožne punčke špilale.
Bi blo kdaj fajn pod stil in zunanjost pogledat.
Ne režejo se vsi Emovci, ne goltajo ekstazija k bonbone vsi raverji, niso vsi pankurji in metalci na horsu....in niso vsi normalno zgledajoči najstniki tako pridkani kot zgledajo.
Jaz še vedno trdim da iz ene normalne družine, kjer si zaupajo, se pogovarjajo, spoštujejo.....ne bo odrasel otrok ki se bo rabil rezat in zadevat.

(odgovor članu Njuškalo)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 17:57:42   
Njuškalo
IZVIRNO SPOROČILO: NIKKI

ah,ke monade. to zgleda že kot kaka sekta... v wikipediji lepo vse piše.

poslušajte TO . meni so kul.
 


Tide so dobri, ja!user posted image Ja, kva pa vem...tale sekta, po tvoje, zase pravi , da so Emo...jaz pa nisem glih strokovnjak na tem področju.Nimam pojma.

_____________________________

Vprašaj se, ali te bo to kar počneš danes,kaj bolj približalo tistemu,kar bi želel biti jutri!

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 18:02:24   
Ronči
bemu nikki, zdaj pa že pol ure brskam po myspaceu, pa sm ga že brisala iz priljubljenih

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 18:05:07   
Anonimen
IZVIRNO SPOROČILO: Ronči

bemu nikki, zdaj pa že pol ure brskam po myspaceu, pa sm ga že brisala iz priljubljenih


kaj sem pa zdej ušpičla?

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   [Brisano sporočilo]
16.12.2007 18:09:57   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ronči)
  Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 18:34:59   
nejcko
Jah, no ... včasih so nam/smo si  rekli darkerji. In še smo živi in večina nas je čisto normalnih ljudi dandanes. To je bilo pač neko obdobje v našem življenju, življenjska filozofija, ki mi je na nek način blizu še danes. Tudi takrat so nas ljudje gledali postrani in so v nas videli bogvekaj, a zase in večino kolegov lahko rečem, da nismo počeli nič takega, česar niso počeli tudi ostali "normalni" mladi.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
16.12.2007 20:07:04   
izgubljena_ovcka
Ta je pa dobra... kako otroka "zaščititi". Pred tem ne moreš nič. Pač vsak najstnik hoče biti na tak ali drugačen način posebe in zelo malo jih je, ki v najstniških letih "ustrezajo" kalupom v katere jih hočejo starši in ostali "bolj izkušeni in paqmetnejši" sorodniki spravit. Mi smo bili vse od metalcev, darkerjev, punkičev, svašta. Jaz sem dala vse to skozi pa se nisem nikoli dotaknila drog, spila sem kakšno pivo preveč kdaj (me je tudi bruhanje izučilo), moj foter si je pulil lase ob moji izbiri glasbe....

Kaj pe zdaj, borih par let potem, ko sem dala vse te otročarije skozi? Imam še par izpitov do konca študija, z bodočim možem si urejava stanovan je in čakava prvega otroka. Toliko o depresivnosti in samomorih o kateih je imela moja mama takrat tiloko za povedat!

Nikar ne pretiravat s skrbmi, bolj svojemu najstniku nekaj dopoveduješ da je nevarno in slabo, prej bo v to rinil. Samo brez panike!

Ja, pa vso srečo z živci, teh se boste tudi znebili kar precej! user posted image

(odgovor članu nejcko)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 3:36:34   
.ču
Grozn resuser posted image ..režejo se ja. Enkrat sem gledala en prispevek o teh EMO. Kaj vse ne izveš,kakšna razmišljanja...res je to zdej INuser posted image in ta anonimna,ki je rekla,da je včasih bla je zlo dobr napisala.

Sama pa sem bla ne dolgo nazaj čisto šokirana,ko sem dve precej mladi dekleti videla pri frizerju z na drobno porezanimi rokami. Rane so bile precej sveže,razdalje med rezi zelo natančne prav tako dolžine rezovuser posted image  Nosili sta celo kratka rokava,prišli sta se barvat na črno in bili sta stari tam nekje od 12 do 14 let. Ko sem vidla te roke,mi je postalo slabo....in skoraj sem ju že hotela vprašat,kdo jima je to povzročil.
In dokler nisem videla tistega TV prispevka,si tud predstavljala nisem,da si to počnejo samiuser posted image ....

Hudo....

_____________________________

What's up :)


(odgovor članu izgubljena_ovcka)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 10:02:52   
Anonimen
Najstniki ki imajo probleme se režejo že od nekdaj.
Nobene veze z Emo stilom nima to. Ima pa veze z tem kakšne odnose imajo doma v družini. Bi bilo mogoče pametno da premislite koliko vam otroci zaupajo, koliko vi njim, koliko je spoštovanja v družini, ali vedo da se na vas lahko zanesejo....pa ne boste imeli problemov z najstnikom ki bo sam sebe poškodoval.

(odgovor članu .ču)
  Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 10:29:28   
Barbs
No, Karin je že povedala, kar sem hotela jaz. Za kratek časbom  prilepila v album fotografijo dekleta, ki je moja hči. Svojo fotografijo je "obdelala" v EMO stilu, oblači se itak skoraj vedno črno, lase si je pobarvala na črno in nosi črno obrobljene oči, ko gre v šolo, ven...

Posluša dobro glasbo ( mi je všečuser posted image ) , reže se ne, to vem in vidim, je prijazna (v okviru pubertete sicer, včasih ji kaj zalomi), zna marsikaj postorit tudi doma, obožuje namlajšega bratca,  v srednji šoli je odličnjakinja, imam občutek, da ima pamet na mestu, saj se veliko pogovarjava. Je zelo čustvena. Ima fanta, ki ga vidi samo med tednom v dijaškem domu, za konec tedna pa gresta vsak na svoj konec Slovenije, tako, da ob vikendih ne ponočuje. Med tednom spoštuje domska pravila, za izhod vpraša morda 1x na 14 dni ( s tem je mišljen podaljšan izhod do 22h ali 22h30, vedno obvesti vzgojiteljico in mene. Poleti je šla parkrat v disko in na neke fešte - vsega skupaj  10x morda. Rada likovno ustvarja in se ravno zdaj meni za samostojno razstavo, ki naj bi jo imela v avli dijaškega doma. Pa je darkerka, bleda v glavo in jao...tiste očiuser posted image  Točno vem, kaj si misli kaka soseda, ko jo vidi tako.user posted image

Tako, da...ne paničarit brezveze, je pa res, da je treba bit pozoren in skrben, da ti kaj ne uide, za kar bi se potem lahko čez čas sekiral.

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 10:47:20   
Magi*
Barbs, takole lepo hčerko imaš ti? no, saj ni čudno, ampak vseeno. cela lepotica in pol! verjamem, da ji tudi pameti ne fali, če je vsaj kaj po mami.

drugače sta pa s karin že vse povedali. user posted image

_____________________________

Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe. Albert Einstein

(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 11:56:16   
Teya*D.
Sošolka iz srednje šole je bila pridna punčka...
potem pa jo je lepega dne vtrgalo. Prišla je v šolo s špici okrog vratu, roke. Kapo poslikano z lobanjami, namazana črno, oblečana v črno, škornje, ki so šli k takšnemu stilu in tudi glasbo je spremenila. Vsa je bila v črnem. Zdaj pa jo je minilo. Še vedno se maže s temnejšimi barvami, posluša kakšno čudno glasbo ampak pač mogla je skoz to, ker je to zanjo bil njen stil oz tako je izražala sebe. Ni pa si rezala žil ali počenjala kakšnih drugih neumnosti. Všeč ji je bilo, ker je imela tak stil, da so se ljudje za njo obračali, lahko bi rekla, da je rada imela pozornost. Vse enkrat mine...Previdnost pa res nikoli ni odveč!

(odgovor članu Magi*)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 13:58:05   
taja27
Barbs

tvoja 'hudička' je pa res zelo lepa lepa lepa punca. meni je sicer bolj všeč na slikici z dojenčkom, ampak to niti ni pomembno ... 

(odgovor članu Teya*D.)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 15:00:17   
Barbs
Ja... itak. Magica, hvala za kompliment, sem ga razbrala v pod tonu....user posted image

Taja , a misliš, da meni ni bolj všeč na fotki z našim tamalim???? Ampak ga ni človeka, ki bi jo v tem trenutku prepričal, da je lepša naturuser posted image  Zato sem ji rekla, da mi je lepa tut takauser posted image  Saj je moja.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vsako noč nekdo misli name, preden zaspi:)

(odgovor članu taja27)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
17.12.2007 15:09:34   
malecka
zakaj pa jaz ne morem videt tvojega albuma Barbsuser posted image

_____________________________

Živi tako, da bodo tvoji otroci pomislili nate,
ko bodo razmišljali o poštenosti,
ljubezni in pokončnosti.




(odgovor članu Barbs)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
18.12.2007 22:38:44   
eya
IZVIRNO SPOROČILO: malecka

zakaj pa jaz ne morem videt tvojega albuma Barbsuser posted image


Saj ga jaz tudi ne morem.user posted image

Verjetno je že zbrisala fotko ven, saj je napisala, da bo le za kratek čas objavila slikco.

(odgovor članu malecka)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Kako zaščititi otroka pred EMO stilom?
27.12.2007 12:19:32   
fleshBOY
ma kaj mate vsi tok za povedat kle za čez emote ?user posted image ...ke jim pejte u glavo govort..pa se bo mogoče kakšn spremenu..pa itaq se nekdo k mu neki ugaja ne bo spremenu..če jim paše da se režejo pa nej se..istu je blo sz flešerji..vsi ste mel tok za čez nih povedat kok se oblačjo pa nwem kaj še vse..pa se ni še noben spremenu..tko se tud emoti ne bodo..user posted image ..bravo šenkat vaša BLONDINSKA pamet user posted image

(odgovor članu Anonimen)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Smo po 35. letu res prestari za nosečnost?
Ne želite otroka po 35. letu? V redu, ampak ne recite, da ste stari! Razlogov, zakaj imeti otroke po petintridesetem, je...
Nosečnost: Tabela rasti ploda po tednih
Kako velik je plod v posameznem tednu nosečnosti? Preveri, kako izgleda nosečnost po tednih!
Zgodbe malih junakov: 9 dni sem bila v ume...
Sprejeli so me v zelo kritičnem stanju na Infekcijsko kliniko, opravili nujen carski rez, intubirali. Potem sem bila v ...
Otroci, ki se zbujajo zgodaj zjutraj so ...
Se vaš malček zjutraj prebuja skupaj s petelini, ne glede na to ali je delovni dan ali vikend? Imamo dobro novico za vas...
Prvomajske počitnice so najlepše ob morju
photo
Odkrijte popolno spomladansko harmonijo v Adrii Ankaran, zeleni mediteranski oazi. Napolnite se z energijo daleč stran o...




Plenice.
пеперутка16

Kdaj ste otroka začeli odvajati od plenic?