|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 17:18:30   
ARIANNA L.05
Nisem se zasledila podobne teme, pa sem jo odprla kar sama. Upam, da se mi katera oglasi. Saj je cudovito sploh vzdrzevati stike v slovenskem jeziku, pa ceprav preko spleta in z ljudmi ki jih ne poznas.

Toda zanima me, ali ste mamice, ki ste se zaradi takega ali drugacnega razloga odselili v tujino. Zanima me kako se imate, koliko casa ze zivite tam, koliko otrok imate, kako to da ste se odlocili ravno za to drzavo,...

Jaz bom na to odgovorila jutri, ker ravno koncujem v sluzbi in moram po otroka v vrtec. Jaz zivim na Irskem in imam 2.5 letno puncko. Moz je iz J. Amerike. Mesan zakon user posted image , otrocek je pa pravi cukrcek user posted image . Smo v pricakovanu drugega user posted image , februar 2008.

Upam, da me razveselite z odgovori.
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 17:37:20   
Jacqueline
Slovenca v Franciji z user posted image . Tja sva se preselila zaradi službe in potem tam dobila user posted image . Je bilo kr težko še zdaj je tu in tam, ampak gre brez večjih težav.

_____________________________

Lp,
Jackie

The sweetest flowers in all the world - A baby's hands. ~Swinburne

(odgovor članu ARIANNA L.05)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 20:19:09   
nuala
Mi sedaj živimo v Grčiji, na Kreti.
Ker imam tu podjetje.
Prej smo živeli 6 let na hrvaškem, tam ni bilo več za zdržat.

Imam pa dva fanta. Nekako gre. Pogrešam prijatelje, družino, gozdove, nabiranje gob. Pa nič še ne razumem, preden smo prišli sem, ni bilo časa za učenje jezika. To je najhujše.

Če bomo ohranile tole temo, z veseljem sodelujem, me zanima kako gre drugim, v drugih državah. Le napiši kako je pri vas!

_____________________________

Zakaj bi učil prašiča letati; izgubljaš čas in vznemirjaš prašiča.

(odgovor članu Jacqueline)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 20:59:26   
principessablu
jaz tudi tazmišljam o selitvi na tuje,samo nisem še čisto prepričana kam,ali v Španijo ali pa Miami,sem 5 let zivela v italiji pa spaniji,vendar sem bila sama-samska,sedaj pa imam 4 mesece staro  punčko pa fanta,ki ga bo malo težje prepričat,vendar mislim da bo šlo...če je katera iz Miamija,bi bila zelo vesela kake pomoči,lp

(odgovor članu nuala)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 21:15:44   
African queen
Mi živimo na črni celini.user posted image

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 21:31:19   
lan
No, da se še jaz oglasim. Živeli smo 3 leta v Nemčiji, zdaj se pa selimo v Avstrijo natančneje v Graz, kar je seveda zelo blizu in ni za primerjat z nekaterimi od vas, ki ste tako daleč od doma.
Imam enega sina, ki bo novembra star 4 leta.

A ste ve zaposlene v tujini?



(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 21:39:00   
lejca
Ciao punce..

tud jaz sem kr mal dalec..porocena in zivim z mozem na Siciliji...v njegovem domacem kraju....nacrtujeva 2.nosecnost..prva se na zalost ni koncala lepo...
Z italjanscino nimam velikih problemov...se pa se vedno prilagajam nacinu zivljenja..
upam,da se se kaj slisimo


lp lejca

(odgovor članu lan)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 21:48:08   
African queen
Jaz sem pa pozabila napisat mal več user posted image .Mož je tukaj domačin in imava dva živahna čokoladna fantiča,stara 7.5 in 5 let.Z otrokoma živimo tukaj dve leti,ni ravno lahko, predvsem zaradi čisto drugačne kulture in mentalitete,ampak se trudimo in prilagajamo.Uradni jezik je angleščina, poleg tega se počasi učimo tudi lokalnega jezika.Pogrešamo naše domače.Trenutno smo na počitnicah v Sloveniji,ampak se naš dopust počasi izteka...

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 21:50:48   
principessablu
še zdej nisem razumela iz kje si nakeeba?

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 21:54:55   
principessablu
ciao lejca,allora come si sta giu in sicilia?ma fa caldo?beata te,da noi fa freedo da morire,non si puo andare avanti cosi,verro anche io...ma volevo sapere una cosa,da quanto tempo che stai in sicilia?ma lavori?un bacio grande

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 22:35:26   
lejca
ciao principessa..

ma lo sai che bella surpressa mi hai fatto! Io sto bene un po giu ma andra bene...comunque anche da noi non ne piu cosi caldo  a notte gia diventa fresco..almeno per me...sono qua gia 2 anni e tu da dove sei???

un bacio anche a te!

ciao lea

(odgovor članu principessablu)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
5.9.2007 23:21:11   
babylove
V Franciji od 2004, integracija uspela user posted image ...

Jacqueline, v katerem mestu pa živiš?

(odgovor članu ARIANNA L.05)
Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
6.9.2007 7:24:46   
African queen
Principessablu,smo v Gani.

Ma perche voi due parlate in Italiano?Anche se capisco l'Italiano, mi sembra, che anche le altre vorranno sapere come vi va la vita in Sicilia.

(odgovor članu babylove)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
6.9.2007 7:57:52   
Nea
Arrianna L.05, lepo da si odprla to temo.

Od leta 2000 v Nemčiji, Stuttgart.
Prišla zaradi službe in smo še vedno tukaj.
Tukaj sva dobila dve user posted image čebelici.
Tu in tam je težko, ker so starši in sorodniki malo daleč, drugače smo se že navadili in totalno uživamo.

No ja... vreme bi lahko bilo lepše user posted image

Zakaj Nemčija? Najprej sem hotela iti v Ameriko, ampak je to za moža bilo predaleč. Zato sva našla kompromis in pristala 650km od Ljubljane.

lan - zakaj se selite v Graz?


_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
6.9.2007 12:00:27   
lejca
nakeeba  ...ja mas prav...ne bom pisala vec v italjanscini saj jo itak vsak dan govorim..tu sem zato,da pocvekam po slovensko...
kako si kaj?ti si pa se bolj juzno od mene..A si ze dolgo?Mora bit ful lepo ,a ne?Koliko casa se bos na dopustu v slo?

lejca

(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
6.9.2007 15:26:21   
ARIANNA L.05
user posted image user posted image Joj, kako lepo presenecenje user posted image . Bravo, res. Sem prav vesela. No, sedaj imam malo vec casa, pa se bom kar malo razpisala. Cez 4 minute imam malico (tako mi kruli, da me bo kar konec. Sem user posted image 4 mesece in pol, in tudi v prvi nosecnosti sem imela tak apetit, da se mi je na koncu lepo poznalo user posted image . Ko sem sla rodit, sem imela 23 kg viska user posted image . A veste kaj, sem vesela, da me to sploh ne skrbi, bom ze sla pol na dieto, ko bo cas, do takrat imam pa lep izgovor, da jem ko sem lacna, pa tudi takrat ko nisem najbolj a imam zeljo po "necem-saj-se-sama-nevem-cem stvarem user posted image . Vceraj, npr. sem ob 22h -zvecer- gledala sem en film, moz je spal, ta mala pa tudi, sem si sla delat spagete user posted image user posted image . Imela sem sicer nocne more, a saj ni vsaki dan tako. Tu in tam me popade kaka volcja lakota, pa grem in zadovoljim sebe in user posted image user posted image ).

Sedaj grem na malico, pa se cez pol ure vrnem in nadaljujem zaceto...

Evo me user posted image . Torej, zivim na Irskem (kot vidim, sem zaenkrat sama, niti ena od vas ne zivi v tej dezevni drzavi user posted image ), avgusta je minilo leto dni, z mozem, ki je iz J. amerike. Sicer je v Sloveniji dobil sluzbo, a vecinoma je dokaj tezko za tujca, ker ne zna slovensko, in je potem tudi sluzba temu primerna, npr. pomivalec, pomocnik kuhinje, proizvodnja,... Nic kaj lepa dela za nekoga, ki je izobrazen (racunalnistvo in informatika) in zeli delati v svoji stroki. Sicer se je zacel uciti slovensko, a potem je prislo pac tako, da sva rekla, da greva v tujino poskusit, kako je (spoznala sva se v ZDA, kjer sem jaz prej zivela 2 leti) in sva se odlocila za angl.govoreco drzavo. Oba sva imela sicer zeljo po vrnitvi v ameriko, a po 11.septembru je vse skupaj le se bolj zapleteno in ni mi bilo do tega da bi hodila od urada do urada zbirat papirje,... sem imela prevec birokratskega sruser posted image , preden sva se porocila in po poroki, da sem uredila vse potrebno da je lahko prisel v slovenijo in da je bila poroka, sklenjena v njegovi drzavi, veljavna tudi pri nas. Kadarkoli se spomnim na tisto obdobje, me mine, da bi morala se kdaj v kaj podobnega. Ze tako je tezko sedaj, ker kamorkoli zeliva, on potrebuje vizo za vstop v tuje drzave (primer, ki para zivce:ce greva z letalom v Slovenijo: SHANNON-LONDON-TRST, potrebuje tranzitno vizo za london, v bistvu samo prestopi iz enega letala na drugo, in pa vizo za italijo, ker bi ze tam izkrcala, ker je blizje za koper. Cenejsa varjanta je SHANNON-VENEZIA(treviso), a zopet potrebuje italij.vizo za venezio. Ko sva urejala paprije za Irsko, sem prisla najprej jaz, in 6 tednov kasneje sta prisla moz in hcerka, ker sem jaz morala najprej dobiti zaposlitev, stanovanje, skratka se ustaliti, da je on dobil vizo kot moj moz, da je potem lahko dobil del.vizo, toda potoval je BRNIK-DUBLIN, placal temu primerno ceno za let.karto in ni prestopal nikjer, tako da niti nobene izstopne oz. vstopne vize ni potreboval).

Lahko bi napisala cel roman glede tega. Porocena sva pa 4 leta. Tako da bova najverjetneje, oziroma bo on zaprosil za irsko drzavljanstvo, ko bo minilo 5 let odkar zivi in dela na Irskem.

Bova videla. Toda kadarkoli pogledava najino user posted image (mucko user posted image ), nama ni zal. Nikoli si nisem mislila, da je ljubezen do otroka lahko tako mocna in brezpogojna.

Torej, zivljenje tu mi ni vsec. Non stop dezuje, ko ne dezuje, je oblacno. Ko je so se ljudje kuhali na soncu v Sloveniji in Italiji (sem zaposlena v podjetju COOK MEDICAL in delam za Italijo, tudi moji sodelavci so vsi italijani, razen mene user posted image ), smo mi zmrzovali in hodili v sluzbo z dezniki in plasci user posted image .

Vsekakor imam namen se vrniti v Slovenijo, a nevem kdaj. Malo bo tezka, ko bo prisel se en user posted image , ker najbrz veste kako je, ce nimas starsev oz. ostalih clanov druzine ki bi ti pomagali. Tu je pa vse zelo drago.

Nakeeba:ti pa kar v afriki. Ni kaj vsaka ti cast. Koliko casa pa ze zivis tam?

Vprasanje za vse: Imate kdaj namen se vrniti v Slovenijo? Upam, da se nam kdaj uspe srecat, vem da vse naenkrat skoraj nemogoce, a morda pa se nekako le ujamemo, kdo ve. Zivljenje ubira cudna pota...

Sedaj grem, da se kaj naredim v sluzbi. Ta ferragosto traja ze malo prevec casa, ker so ze 3 tedni, ko smo vec po internetu kot na sluzbenem programu user posted image .

Lep pozdrav iz Irske. Upam, da bomo vzdrzevale stike, bilo bi res lepo. Mislim, da imamo mocan skupni imenovalec (zivljenje na tujem) in lahko si povemo marsokaj na to temo.

P.S. Jaz pa odhajam 17.septembra za dva tedna s hcerko v Slovenijo, v mojo lepo in soncno Izolo user posted image user posted image . Moz ne more, ker se nima fiksnega del.dovoljenja (rekli so nam da se caka od 6 tednov-6 mesecev, sedaj mineva ze 10 mesec, pa se vedno ne vemo nic. Ko je prisel na Irsko, sva sla skupaj na policijsko postajo kjer imajo IMMIGRATION OFFICE, in tam je bil en zelo prijazen mozakar in mu je dal 6-mesecno del.dovoljenje. Itak smo vedno tam, tako da ze poznajo storijo. Se naprej lahko dela, brez problemov, a so mu svetovali naj nikar ne zapusca drzave, ker ga lahko v nasprotnem primeru ob vrnitvi na letaliscu zavrnejo, ker se nima uradnega dovoljenja oz.delovne vize, ki mora priti iz Dublina user posted image .

Ce bo slucajno katera tam v tem casu, pa naj se kar oglasi, ceprav nisem prevec optimisticna, ker ljudje ponavadi hodijo na dopuste julija in avgusta, v casu sol.pocitnic.

Lepo se imejte in se se kaj oglasite.user posted image

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
6.9.2007 20:02:19   
African queen
Arianna lep pozdrav!

V Afriki smo dve leti,prej smo bili pa 10 let v Sloveniji,ampak kot si sama napisala,za tujca(sploh temnopoltega) Slovenija ni ravno "paradise".
Mislim,da se v Slovenijo ne bomo vrnili več za stalno(ampak never say never),ker nočem,da sta moja dva otroka nekakšna cigančka.Tukaj nam gre zelo dobro,čeprav pogrešam starše in sestro,ampak sem zadovoljna,da lahko grem vsako leto na počitnice za mesec in pol.

Arianna,verjamem,da se že veseliš počitnic v naši prelepi domoviniuser posted image .Istega dne pa se jaz vračam nazaj dol na vroče.Uff,spet se bomo potili..

Iz katere države pa je tvoj mož,Arianna?

Napišite še kaj.LP


(odgovor članu ARIANNA L.05)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
7.9.2007 7:41:05   
Nea
Arianna - najprej čestitke za drugo user posted image !!!
Ful mi je čudno da mož ni mogel dobiti slušbo kot računalničar. V Sloveniji sem delala v firmi, v kateri nas je bilo vseh sort: in Američanov, in Angležov, in Rusov in cela ex YU... Nobenenemu izmed njih se ni bilo treba učiti slovenščino, ker je angleščina bila skoraj da uradni jezik.
POznam pa najmanj še dve računalniški veliki firmi, ki delata podobno.

Tudi pri nas v Nemčiji je to poletje bilo katastrofa user posted image . Dokler so v Sloveniji uživali v soncu, smo se mi zmrzovali in okrog hodili v jaknah in debelih puloverjih. Ne vem če smo imeli 5 res toplih dni (dopust v južnih krajih tukaj ne štejem)

Vrniti v Slovenijo? Ne vem še. Z možem sva tukaj prišla samo za 5 let, potem pa bivanje podaljšala, ustvarila domek in družino tako, da za nekaj časa o vračanju niti ne razmišljava. Bomo videli kaj bo čas prinesel.

Fajn bodite,
Nea

_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu African queen)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
7.9.2007 14:59:20   
lejca
Pozdravljene..user posted image

sem opazila,da nismo samo mi imeli probleme z dokumenti...hehehehh..ta birokracija da popuser posted image ...Pa clevek bi mislil,da sosed soseda pozna ,ampak zgleda ,da ne...se sedaj me jezi,ko nekateri pomesajo Slovenijo z Slovasko al pa mislijo ,da je nekje bliz Rusije.user posted image Kot,da smo se vedno zaostali in da nismo vredni nic...
Ko sva se z mojim pred dvema letoma odlocila,da bi blo pa le dobro ,da se nekje ustaliva nisem niti pomislila,da bom morala skakati z dokumenti na vse mozne konce ,kjer ti nihce ne zna povedati,kaj moras narediti.Potem je bil problem zaradi sluzbe,saj mi ni veljalo spricevalo iz sole...vse sem morala dati prevesti v italjanscino potem pa na Italjansko ambasado v Sloveniji,kjer so mi par stvari narobe naredili.Pa se ni bilo dovolj dokumentov..pa se to in ono...Ne najdes ene osebe,ki bi ti rekla to in to potrebujes ...vse aja pa se tole manjka...halo..a zdej morm pa spet v Slo???Tolk zapravis ze za letalske karte in potem se vse ostalo!
Letos po teh dolgih mescih natuser posted image    :" naslednji mesec bojo dokumenti gotovi..."  sem koncno le dobila certifikat,kjer pise ,da lahko opravljam svoj poklic!!!Pa kje zivimo..a nismo sli v Europsko unijo,da bi nam olajsali tudi delo z dokumenti????
Sedaj cakam,da najdem eno sluzbo in da koncno zacnem delat...sem bla ze na parih koncih a kaj ko te pa hocejo cist izzet in hocejo ,da delas 10 ur na dan ,6 dni v tednu za borih 500 eurov..kaj bo ,kaj bo!!!Se bo treba mal zdret al kaj?K sreci moj trenutno kar dobro zasluzi,da se lahko mal doma cincam ampak sem se ze zacela dolgocasit ,da bo treba delat!!!Sej se veselim svojega dela in vem ,da ga ne bo tezko dobiti sam placa je pa res ena mizerija (prevod :NIC)...

Vcasih se z mojim pogovarjala,da sva morda naredila napako,da sva se odlocila zivet na Siciliji samo zaradi teh dokumentov in moje sluzbe pa mu jaz cist povem,da sem se totalno zaljubila v Sicilijo..zaenkrat ne mislim pustiti puske v koruzo..bo ze bolje...ce pa bo enkrat nuja pa vrnitev tud ne bo problem....

Ja tudi jaz upam,da bomo ostale v stikih..

V kretkem imam namen iti v Slovenijo...zacetek oktobra ..grem na en kongres v Ljubljano...Aja drugace sem pa iz Celja.A je se katera kje blizu??

Dej lepo se imejte pa kmal kej odpiste!!!

Un abbracio grande (objem)
lejca




(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
11.9.2007 17:11:55   
ARIANNA L.05
Ciao Lejca,
 
o, ti pa kar na siciliji. Ves, kolikor sem imela priloznost videti, je pa sicilija zelo lepa. Upam, da bom nekega dne sla. Nekaj me zanima. Se opravicujem ze vnaprej, ce bom postavila neumno vprasanje, res me zanima. Namrec, kako je glede varnosti? Saj ves, mafija pa to. Sicer sem ze dosti knjig na to temo prebrala, ker me res zanima in vedno me je privlacevala sicilija, toda od vec ljudi slisim, da je kao nevarno pa to. Jaz ce bi sla, bi sla sama, vsaj prvic. Pa mi res oprosti, ce sem izustila neumno user posted image .
 
Ja, mene tudi razpuser posted image , ko me kdo vprasa od kod sem, pa povem da iz slovenije, pa vecina (beri=95%) rece: A, vem kje je". Jaz pa: "A res? Kje pa?" (saj ze vem, kaj bom slisala) Pa mi odgovori:" Zraven Rusije, ali ne?" user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
 
Kristus!!!! Saj ne mores verjeti, no. Pol pa recem, mirno sicer, ker bi ga najraje usekala (od americana se pricakujes kako tako, si recem, ok, ubozec je predalec da bi vedel kje smo, a evropejc, piuser posted image a mu mat..., bi pa res lahko vedel kje. Pa me je ena ki dela z mano (italijanka) vprasala ali nismo bili mi slucajno user posted image user posted image user posted image user posted image  enkrat pod rusijo?!!!
 
saj nevem kaj bi rekla. Para mi je sla skozi vse tel.pore. Mater, kaj smo res tako brizni in nepomembni da nas se vedno velika vecina zamenja s slovasko in podobnimi drzavami?
 
Mislim, da je nasa drzava lepa, zanimiva in raznolika in bi nasa vlada res malo bolje lahko poskrbela za njeno prepoznavnost v svetu. Morda bi se pa lahko zgledovali po svici. Njim res nikoli ni bilo potrebno riniti v EU, mi pa kot cucki sledimo ostalim, in pobiramo samo najslabse zglede...
 
Saj so tudi pri nas dolocene ugodnosti, ki jih drugod ni, npr. porodniska. Pri nas je eno leto placano, ko si doma z otrokom, mnoge drzave tega nimajo. Na irskem, kadarkoli potrkas zdravniku na vrata (zase ali za majhnega otroka), moras placat € 50 + za zdravila, ce jih potrebujes. Tu si lahko zavarovan, sicer, toda ne krije ti vsega. Za obisk splosnega zdravnika moras vedno placat € 50, ce si zaposlen. Za nezaposlene je zastonj. Otroci nezaposlenih imajo tudi zastonj, ce pa delas, pa placas. Pa tudi, ce si samski, spadas v eno davcno skupino (beri= visji davek), ce si porocen in imas otroke placas manj, ce si zenska in imas otroke, se bolj splaca ziveti na koruzi, ker te drzava tratira kot mater samohranilko in imas velike ugodnosti, tako da je veliko zensk (mlajsih predvsem), ki imajo otroke s svojim partnerjem a niso porocene user posted image user posted image user posted image .
 
Kar se pa birokracije tice, te lahko razume samo nekdo, ki je dal podobno skozi.
 
Draga lejca, ko ti prides v slovenijo na seminar, jaz ze grem nazaj, pridem pa ponovno januarja, ker nameravam roditi doma. Bom pa 6 mesecev v sloveniji, pa upam, da se srecamo.
 
sedaj pa grem, ker cez 20 minut koncam. Mater, ta ferragosto pa traja. Sicer je ze malo vec dela, a vseeno ne dovolj.

(odgovor članu lejca)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
11.9.2007 18:00:43   
r1ta
No pa še jaz na hitrco piskerček dam gor!

Živim na Nizozemskem, fant (zaročenec) je nizozemec, imava pa punčko staro 8 mesecev. Spoznala sva se v Sloveniji pred 4 leti, skupaj pa živiva 2 leti, tukaj v Rotterdamu. Jezika še ne obvladam ker sem lena, v službo pa tudi zaenkrat še ne hodim.

Slovenijo pogrešam kar dosti. Zdaj, ko imam malo japkico morda malo manj, ker nimam časa toliko razmišljati. Najbolj pogrešam družino, prijatelje in toplino ljudi, prav tako pa tudi naravo, klimo in še kaj...

Zdaj vas grem pa prebrat, ker vidim da ste se že fino razpisale.

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu ARIANNA L.05)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
11.9.2007 20:12:30   
156sw
zdravo,
tudi jaz zivim v tujini, S-ni del Nemcije cist pr Danski meji. Tukaj sem 2,5 leti, je pa cist slucajno naneslo, je moz sel preko firme. On dela, jaz sem pa doma z naso user posted image . Kakor zgleda bomo tukaj tudi ostali. Prej smo bli in delali v Sloveniji. Glede selitve, dokumentov in stanovanja je imela vse firma naces. Je pa res, da Slovenijo dostkrat zamenjajo s Slovasko- ce pa reces bivsa jugoslavija pa prej prepoznajo.
LPuser posted image

(odgovor članu ARIANNA L.05)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
11.9.2007 21:35:00   
Nea
156sw  -ja, v tem delu Nemčije je isto... takoj ko rečem, da sem iz Slovenije, me potem vprašajo če gremo pogosto na Slovaško user posted image
Včasih razložim da to pač ni isto, včasih se samo nasmehnem in se mi ne ljubi razlagat.

Če pa omenim, da smo takoj zraven Hrvaške, potem pa to povežejo s počitnicami na Hrvaškem in se jim že malo sanja kje v Evropi smo.

Zanima me če se doma pogoavarjate Slovensko in če vaši otroci (tisti, ki že znajo govoriti) z vami govorijo Slovensko?


Lep večer še naprej,
Nea


_____________________________

Moji sončki
24.1.2004 Ema
06.8.2006 Lara
31.1.2009 Erik

(odgovor članu 156sw)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
11.9.2007 21:53:30   
r1ta
Tukaj je enako s prepoznavnostjo Slovenije. Ko povem da sem iz Slovenije sledi dolg a-haaa, kot da vedo kje je to, pa jih ponavadi vprašam, če vedo pa nas dajo na Slovaško, ali pa: "To je tam nekje na vzhodu Evrope, ne?".
"Ne!"

Nea, jaz se z Ana-Lucio pogovarjam večinoma slovensko, ko je J. doma angleško ali pa vržem ven kakšno po nizozemsko. Verjamem pa, da ji slovenščina ne bo delala težav, bolj nizozemščinauser posted image .

_____________________________

I have no special talents. I am only passionately curious.
(A. Einstein)


(odgovor članu Nea)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katera od vas zivi v tujini...
12.9.2007 11:53:20   
lejca
Lep pozdrav..vidim,da se nas je ze kar nekaj nabralo..user posted image user posted image user posted image


Vidim,da imamo vse skoraj podobne tezave s prepoznavnostjo Slovenije...ma sem se ze kar malo navadila,pa si mislim svoje, ko kaksno butasto ven vrzejo.user posted image user posted image user posted image  skoda pa res,da Slovenija nima kaksne vecje promocije..ne vem ce je dobro al slabo..ampak tisti,ki jo poznajo jo vedno ocenijo zelo pozitivno ,lepo ,prijetno,neonesnazeno,kot eno zeleno oazo...
Kadar mislim na Slovenijo imam pred ocmi vedno gozdove in gore in seveda jo pogresam ..obcasno..normalno...samo tukaj jaz sem totalno zaljubljena v morje..tudi hisko imava na visokem in imam pogled na morje...ceprav malo dalec..kadar je zelo lepo vreme se vidijo tudi Eolski otoki in je spetakel...se ne navelicam..

Arianna  pridi na Sicilijo ,bodi brez skrbi...razumem,da si malo zaskrbljena ,sej sem bila tudi jaz..ampak ves..mafija ti ne bo naredila nic...je ni..oziroma ne hodi naokrog s "klobukom na glavi"  heheheheuser posted image ..
Ko sem spoznala svojega moza so mi bile prve misli: "mafija".Potem ,ko sem prisla sem pa sem videla ,da pravzaprav niti sami siciljani ne prepoznajo ,kdo je v mafiji...Je res,da obstaja ,poznam ljudi,ki placujejo "picco" pa vidi se tud kadar zagori kak avto brez vzroka al pa po porocilih sporocijo,da so zasegli koga ..pa to je to.Jaz upam,da ko bom imela svoj lokal mi ne bodo delali problemov..ali pac?Do takrat pa nocem misliti na to..user posted image
Skoda,ker te ne bo vec ,ko pridem v slo lahko bi se dobili na kaviuser posted image .ce se bos odlocila,da prides na sicilijo pa mi obvezno sporoci...

Zanima me..tiste,ki imate partnerje ,ki niso Slovenci,ce obvladajo kaj slovenscine?Pa ve iz katerega konca Slovenije ste?

R1ta...ooo na Nizozemsko si sla?Men se tud ful dopade tam..sem bila ze v Amsterdamu pa je blo ful super..sicer malo casa ampak mi je bilo zelo vsec...A ta slikca ,ki jo mas je tvoja japkica?kak je srckana..kolk je bla stara?Si rodila v Sloveniji al na Nizozemskem?

lep dan vam zelim..pr nas je ful vroce..spet!

lejca

(odgovor članu r1ta)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2 3 4 5   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Ideje za igre v gozdu
Otrok lahko v gozdu teče, skače, preskakuje, pleza, čofota, se igra z blatom in peskom, se drsa in sanka, raziskuje in o...
Na družinski izlet z vlakom
Se je vaš otrok že peljal z vlakom? Toplejši dnevi so idealni za družinski izlet z vlakom - po Sloveniji ali za več dni ...




.Če ugotovite..
пеперутка16

..da nosite trojčke, kaj bi naredili?