|      
Ops :( Si prepričan/-a, da ne želiš več sodelovati?
Preden potrdiš svojo odločitev, preberi podrobnosti.
Če potrdiš, da želiš odnehati, se ti bo avtomatično naložil poseben piškotek (cookie), s pomočjo katerega bomo ob ponovnem prihodu na našo spletno stran prepoznali tvoj račun in poskrbeli, da boš lahko v času trajanja nagradnega tekmovanja (od 17. 12. do 21. 12. 2018) nemoteno brskal/-a po Ringaraja.net brez prikazovanja ikon naših sponzorjev oziroma brez okenca na desnem delu zaslona.

Obenem boš izgubil/-a vse že osvojene točke in s tem, žal, izgubiš tudi možnost, da osvojiš odlično nagrado. Raje še enkrat premisli, preden klikneš da.

Si še vedno želiš odnehati?
Ringaraja.net uporablja piškotke z namenom zagotavljanja spletne storitve, oglasnih sistemov in funkcionalnosti, ki jih sicer ne bi mogli nuditi.
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate s piškotki.   Več o tem
Uporabniki na tej temi: nihče
  Natisni
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Uporabnik
Sporočilo << Starejša tema   Novejša tema >>
   Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 15:26:08   
aana84
Pozdravljene!

Zanima me katere stekleničke za dojenčke se vam zdijo najboljše in zakaj. Ponudba je res velika in se ne morem odločit katere bi kupila.

Hvala za vaše odgovore in mnenja.

< Sporočilo je popravil aana84 -- 6.12.2010 15:27:57 >
Neposredna povezava do sporočila: 1
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 15:36:14   
marantz
To boš morala pa dojenčka vprašat :)

Mi uporabljamo Nuk stekleničke. Ravno danes sem mu za hec spet natočila mleko v Aventovo steklenico, pa jo je samo potiskal stran.
Ne kupuj steklenic na zalogo, bo že očka stekel v trgovino, ko boste ugotovili kaj vam ustreza :)

(odgovor članu aana84)
Neposredna povezava do sporočila: 2
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 16:06:03   
mayci
Mi pri naši user posted image uporabljamo flaško od Tommee Tippee. user posted image

_____________________________

Lepo je biti mamica.. :))

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 3
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 16:11:49   
penelopa1
IZVIRNO SPOROČILO: marantz

To boš morala pa dojenčka vprašat :)
Ne kupuj steklenic na zalogo, bo že očka stekel v trgovino, ko boste ugotovili kaj vam ustreza :)




Popolnoma se stinjam. Mi uporabljamo Aventovi flaški- ta naj bolj paše mojemu sinčku.

(odgovor članu marantz)
Neposredna povezava do sporočila: 4
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 18:47:34   
nynna
Mi pa MAM. ful zadovoljna, zelo mehak cucelj in nek poseben patent proti krčkom. user posted image

(odgovor članu aana84)
Neposredna povezava do sporočila: 5
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 19:04:29   
zmajaz
JAz sem pri ta prvi imela avent, potem pri ta drugem mi je pa prijateljica povedala za MAM in sem raje kupila te, pa moram reči, da so mi dosti boljše od Aventa, ker imajo dosti mehkejši in prijetnejši cucelj, pa všeč mi je ker se dno razstavi in je to lažje čistiti, kot pa pri aventu, kjer se na dnu delajo "usedline". Pa Avent ima, kot rečeno, trši cucelj, tako da se rado dogaja, da ga dojenček noče zagrabiti, ker je preveč drugačen od mamine dojke - pri naši ta prvi je že bilo tako, da ni flaške zaboga ne zagrabila, komaj potem, ko je bila že večja, je nekaj časa zjutraj pila čokolino na flaško.

_____________________________

Ta večja: 05.01.2008
Ta mali: 01.05.2009

(odgovor članu aana84)
Neposredna povezava do sporočila: 6
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 19:27:56   
zaspancek1
Mi imamo pa že pri drugem Tommee Tippee (in bomo pri teh tudi ostaliuser posted image ). Pomembno mi je bilo, da je steklenička plastična, da ima širok vrat, da je čim enostavnejša (brez kakšnih dodatnih sistemov anti colic), tudi odstranljivo dno se mi ni zdelo ok (kolegica je imela s tem stalno probleme), cucelj je bolj trpežen silikonski (pa od TT ni tako trd kot Aventov),... Aja, meni je super tudi to, da so primerne za mikrovalovko.

Sicer pa naša mulca nista izbirčna - samo, da iz njih teče mleko!user posted image

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 6.12.2010 19:30:15 >

(odgovor članu zmajaz)
Neposredna povezava do sporočila: 7
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 19:34:05   
Ninush
IZVIRNO SPOROČILO: nynna

Mi pa MAM. ful zadovoljna, zelo mehak cucelj in nek poseben patent proti krčkom. user posted image


se strinjam.
smo imeli en čas NUKove, pa mu je večkrat zaletelo + krči so bli pogostejši

(odgovor članu nynna)
Neposredna povezava do sporočila: 8
   [Brisano sporočilo]
6.12.2010 20:18:15   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu Ninush)
  Neposredna povezava do sporočila: 9
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 21:30:43   
m_o_i
nasega so v centru za nedonosencke navadli na stare (ozke) Nukove in sem lahko celo kolekcijo pripravljenih Aventovih proc zabrisala oz. sem jih podarila eni RRovkiuser posted image

ko in ce bos rabla, jih nabavi-zaloge si ne delat. sploh, ce bos dojila, je nesmiselno....
nas je sele pri petih mesecih sprejel Mam-ove, ker sem poskusla VSE, ampak res VSE steklenicke (Nukovih starih pa res ne dobis skoraj nikjer vec in sem mogla poiskat zamenjavo).

aja, Mamovo sem tudi poskusla ze na zacetku, pa ni blo variante, da jo sprejme...


_____________________________

Elias je pridrvel k nam 11.05.2010 ob 11.07
11.05.2010 - 2070 g 45 cm
07.10.2011 - 9960 g 80 cm

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna povezava do sporočila: 10
   RE: Katere stekleničke kupiti?
6.12.2010 21:43:36   
benika
Mi smo imeli pri prvem Avent, pri drugem Nuk, pri trtji Tommee Tippee. 

(odgovor članu m_o_i)
Neposredna povezava do sporočila: 11
   [Brisano sporočilo]
6.12.2010 21:43:44   
Brisani uporabnik
[Vsebina sporočila je bila izbrisana]

(odgovor članu m_o_i)
  Neposredna povezava do sporočila: 12
   RE: Katere stekleničke kupiti?
7.12.2010 8:38:18   
kristinaj
do 6m sem imela chiccotove steklene za mleko s cucljem anatomsko oblikovan kot bradavica, steklene pa iz razloga, ker če sem naredila prevroče oz. premrzlo AM, sem lahko na hitro pod mrzlo/toplo vodo shladila/segrela. s plastiko to ni šlo tako hitro :=)))

za čaj pa nukove

_____________________________

polona 5.4.2007, 55 cm 3900 g
vili 19.10.2008, 57 cm, 3910 g

bila bi neustavljiva, če bi lahko začela....

(odgovor članu aana84)
Neposredna povezava do sporočila: 13
   RE: Katere stekleničke kupiti?
7.12.2010 8:43:02   
Volga
Vnaprej nobenih, lahko da bo stran vržen dnar.

(odgovor članu kristinaj)
Neposredna povezava do sporočila: 14
   RE: Katere stekleničke kupiti?
7.12.2010 8:58:39   
BAMBINA_
Pri izbiri stekleničke bodi mdr. previdna tudi na oznake na dnu stekleničke
http://www.bonzur.si/splosno/pozor-glejte-oznake-na-plastenkah/
http://24ur.com/specialno/vizita/nevarni-izdelki-iz-plastike.html

Mislim, da imata Avent in Tommee Tippee oznako 7...

< Sporočilo je popravil BAMBINA_ -- 7.12.2010 8:59:25 >


_____________________________


•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•
*...*..:::: ...*...*...*...*...*...*...*...*...:::::..*...*
•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•*´¨`*•.¸¸.•

(odgovor članu Volga)
Neposredna povezava do sporočila: 15
   RE: Katere stekleničke kupiti?
7.12.2010 12:46:54   
zaspancek1
Mah, sedaj pa je res že večina stekleničk brez bisfenola, tako da ni treba zganjat panike. Tommee Tippee je sigurno brez, poleg tega so novejše izdelane iz polipropilena (na dnu je oznaka PP), ki je še boljši od polikarbonata (PC). Tudi Avent ima od letošnjega leta samo še stekleničke brez bisfenola (in sedaj izdelane iz polipropilena). Mam stekleničke so tudi brez BPA,...

< Sporočilo je popravil zaspancek1 -- 7.12.2010 12:51:13 >

(odgovor članu BAMBINA_)
Neposredna povezava do sporočila: 16
   RE: Katere stekleničke kupiti?
7.12.2010 12:59:28   
Peli
Jaz mislim da je znamka stekleničk čist odvisna od nas mamic, na tisto k user posted image navadiš, iz tiste pije. Moj 1. niti ni bil tolk zbirčen.
Lahko pa rečem par stvari
- Avent super, trpežne flaške, ne rabiš vstavljat zapore v flaško,se pa obarvajo od sokov, začnejo puščat pri navoju.
- Nuk sm imela steklene - morš kr pazit, da ne gre po tleh, če imaš cucelj iz lateksa se počasi tolk raztegne, da flaško komaj - odpreš, zapreš, se pa super pomivajo, pri plastičnih ki sm jih na začetku imela za čaj, je zoprno vedno posebej vstavljat zaporo, da se ne poliva.
- MAM stekleničko sm dobila tisto, ki se popolnoma razstavi, na dnu ima eno gumo... nam je že od začetka puščala.
Več jih nism sprobala.

(odgovor članu zaspancek1)
Neposredna povezava do sporočila: 17
   RE: Katere stekleničke kupiti?
8.12.2010 13:26:38   
malecka_mateja
pri obeh mam ker so zakon. pa pri krčkih so nam pomagale oziroma jih ni več bilo v takšni obliki. lahkose razstavijo in nikoli nam nobena guma ni spustila. pa tudi ni potrebne nobene zapore da kaj ne teče ker je pokrov odflaške tako narejen. pa še zelo lepe so.
kupijo se samo v pikapolonici. kolko jaz vemuser posted image
Pa tudi obe sestri in dve sestrični mam flaške in so vse zelo zadovoljne.user posted image


_____________________________

Otrok najbolj potrebuje tvojo ljubezen takrat, ko si jo najmanj zasluzi!!!
Tjaša je dobila brateca po imenu Tin

(odgovor članu Peli)
Neposredna povezava do sporočila: 18
   RE: Katere stekleničke kupiti?
8.12.2010 21:15:48   
anajan
Jaz imam vse od Tommee Tippee (flaške, dude, črpalko za mleko) in sem zelo zadovoljna.

_____________________________

Vsak dan je nekaj posebnega.

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 19
   RE: Katere stekleničke kupiti?
8.12.2010 22:02:14   
Ninush
IZVIRNO SPOROČILO: malecka_mateja

pri obeh mam ker so zakon. pa pri krčkih so nam pomagale oziroma jih ni več bilo v takšni obliki. lahkose razstavijo in nikoli nam nobena guma ni spustila. pa tudi ni potrebne nobene zapore da kaj ne teče ker je pokrov odflaške tako narejen. pa še zelo lepe so.
kupijo se samo v pikapolonici. kolko jaz vemuser posted image



Pa še v Műllerju, se mi zdi. No, vsaj cuclje sem tam kupila.

(odgovor članu malecka_mateja)
Neposredna povezava do sporočila: 20
   RE: Katere stekleničke kupiti?
9.12.2010 7:23:09   
Hope2
Vnaprej nismo kupili nič. Če dojenje ne bi steklo, bi že mož kupil, ko sva bila v porodnišnici. Šele pri 3,5 mesecih smo nabavili flaško in sicer avent. MAM flaško sem tudi kupila, pa smo jo takoj vstran vrgli, saj meni ta flaška predstavlja največje kompliciranje. Zakaj bi sploh rabil, da se dno odpreuser posted image , preveč dela s sestavljanjem, razstavljanjem, pomivanjem . O gumi spodaj pa sem brez besed. V eno flaško si je nečak not naredil kakav, pa sem videla kako sranje ostane, nikoli več ne zapereš, vse se zagrize v gumo. Flaška naj bo čim bolj simple. To da nekdo ima manj krčev, mogoče, našemu tudi mam flaška ni pomagala, je bilo isto s krči. Poleg tega imajo tudi aventove, tomee tippi.... princip izhoda zraka, da ga dete ne požira.
Imeli smo tudi nuk-ovo stekleno. Nekak mi steklo ni potegnilo.
Na koncu (po 1 letu) pa smo imeli mullerjeve, ta najcenejše, 3 flaške so cenejše, kot vse prej naštete. Takrat več ne komplicirašuser posted image

Največje vprašanje je nasploh, če bo dete sploh sprejelo flaško in katero?

< Sporočilo je popravil Hope2 -- 9.12.2010 7:24:49 >

(odgovor članu Ninush)
Neposredna povezava do sporočila: 21
   RE: Katere stekleničke kupiti?
9.12.2010 12:40:33   
antoninap
NUKovim se je baje treba izogibat, tako stekleničkam kot dudam, ker nimajo primernega cuclja ... ko se pritisne ob jeziček dojenčka, tekočina sama od sebe ven leze in se dojenček "naliva", namesto da bi dojenček aktivno sesal, kot recimo pri drugih stekleničkah. Cucelj mora biti čim bolj podoben bradavici.

To je nam pred dnevi fizioterapevtka iz razvojne ambulante v okviru materinske šole povedala, če bo kaj pomagalo :)

(odgovor članu Hope2)
Neposredna povezava do sporočila: 22
   RE: Katere stekleničke kupiti?
9.12.2010 13:18:48   
zaspancek1
No ja, kakšna je prava oblika, si niti pedontologi niso enotni, tako da je čisto vseeno oz. kvečjemu odvisno od otroka. Saveda pa je boljše (praktično), če je oblika dude ali pa cuclja simetrična - se pravi, da je vseeno kako jo otrok obrne, ko jo da v usta.
Sicer pa bi rekla, da je v začetku otroku popolnoma vseeno kakšne oblike je cucelj, samo, da teče mleko user posted image in če ne dojiš, bo sprejel tisto, ki mu jo boš dal. Verjetno pa je lahko drugače pri dojenih otrocih (sploh kasneje), ni pa to pravilo - eni sprejmejo karkoli, drugi pa ne.

(odgovor članu antoninap)
Neposredna povezava do sporočila: 23
   RE: Katere stekleničke kupiti?
13.12.2010 11:03:02   
glicinija
Mene so prepričale flaške in dude Tommee tippee - http://www.da-da.si/node/40; http://www.da-da.si/node/47.

(odgovor članu aana84)
Neposredna povezava do sporočila: 24
   RE: Katere stekleničke kupiti?
13.12.2010 19:14:10   
zaspancek1

IZVIRNO SPOROČILO: glicinija

Mene so prepričale flaške in dude Tommee tippee - http://www.da-da.si/node/40; http://www.da-da.si/node/47.


Meni se pa ravno te zdijo popolnoma nepraktične, čiščenje pa prava muka! Navadne TT stekleničke imajo čisto dovolj dober sistem odvajanja zraka.

(odgovor članu glicinija)
Neposredna povezava do sporočila: 25
Stran:   [1] 2   Naslednja stran >   >>
Stran: [1] 2   Naslednja stran >   >>
Pojdi na:





Celodnevna avantura za bodoče starše in ml...
Pomlad prinaša sveže začetke in nove avanture, zato je popoln čas za Baby Expo, edinstven dogodek, ki združuje vse, kar ...
Zakaj tudi najbolj zdrave nosečnice slabo ...
99 odstotkov nosečnic se pritožuje nad kakovostjo spanja. Preverite, kateri so trije glavni razlogi, zakaj nosečnice pog...




NOSEČNOST
пеперутка16

Kateri del nosečnosti vam je bil najbolj všeč oz. najlažji?